Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość asia.pco.1
ania 84 kiedy miałaś robione hsg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HSG robili mi 10 maja. Od 12 -15 miałam krwawienie po tym. Nic mnie potem nie bolało. 31 maja dostałam okresu i trwał do 5 czerwca i to sie zaczeło. Badania jakie miałam to : morfologia krwi, elektrolity, układ krzepniecia, bad. biochemiczne, HBs Ag, analiza moczu, RTG,tsh, ft3,ft4, i tyle. Boże jeszcze tego brakije zeby zarazili mnie jakims swinstwem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka30
te ostatnie bety oszalały, przecież nawet jeśli spada to nie do poziomu 0,1 czy 0,2 ??? dziwny ten świat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania a może masz po prostu dni płodne i tak Cię boli bo jajniki pracują? Może kontrast naruszył troche jajowody i jajniki i teraz boli w czasie owulacji. Ja miałam robioną kauteryzację jajników i udrażnianie jajowodu w czasie jednego zabiegu i jak miałam owulacje 10 dni po zabiegu to myslałam że umrę tak mnie bolało. Bolało jeszcze później przez kilka dni ale mniej. Podejrzewam że to przez to że wszystko było jeszcze nie do końca wygojone. A Ty miałaś drożne jajowody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak u mnie było wszystko wporządku. Ale to juz ponad miesiąc po HSG . Ale owulacja chyba tak długo nie trwa od 5 a nawet 4 jeszcze okres wtedy miałam. A do tego piersi mnie bolą , a rano jak wstane to są takie obolałe mam wrazenie ze mam 2 kamienie przyczepione, w ciagu dnia ten ból jest mały. Myślałam ze to ciąża bo kiedyś tak miałam jak byłam w ciązy okres mi sie skonczył piersi zaczeły mocniej bolec i miałam kłucia w jajnikach. Ale niestety nie jestem 2 testy zrobiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna przykro mi :( Idz do lekarza, bo moze masz torbiele i przez to testy wychodza pozytywne :( Jakiej firmy testy robilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie żadnych nieprzyjemnych upławów nie mam, wszystko wydaje sie ok. Tylko ten ból jajnikow, to w sumie nie jest jakis mocny bol taki jak przed okresem nedzi mnie raz jedna str raz druga a czasem całe podbrzusze. Podczas stosunku raz mnie bolały jajniki, ostatnio nie. To jest dziwne . W krzyżu mnie czasem łupie. Boże mam nadzieje ze to nic poważnego bo chyba sie załamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! U mnie dobre wieści. Pojechałam na wizytę do gina, żeby zaobserwować owulkę (dziś 16 dc), miał mi wstrzyknąć Ovitrelle.....a tu się okazuje, że pęcherzyk na prawym jajniku sam pękł. :) :) Na lewym jest 18mm, ale nie rośnie, więc nic z nim nie robimy. Cieszę się bardzo bo od HSG w ogóle mi nie chciały pękać. Tak się cieszę...i mam tyle nadziei, że się uda! :) :) A jak się nie uda to......w lipcu inseminacja. Szkoda tylko, że kosztuje ona 700 zł. No ale są ważniejsze rzeczy niż pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Inseminacje można robić na naturalnym cyklu albo na stymulowanym, z reguły robią to drugie żeby zwiększyć szanse i wtedy właśnie od 3dc trzeba juz brać leki więc pierwsza wizyta przygotowująca do inseminacji powinna być właśnie tego dnia. a może faktycznie lepiej iść na choc jedną wizyte do nowego lekarza który będzie ten zabieg robił, to stres będzie mniejszy. Ja np. nie wyobrażam sobie by inseminacje robił mi ktoś inny niż moja obecna gin, to juz kwestia przyzwyczajenia i zaufania a troche sie obawiam czy czasem na urlop nie pojedzie w tym czasie co my chcemy, bo jak ostatnio jej mówiłam wstępnie ze przełom czerwca i lipca inseminacje chcemy i czy nie ma wtedy urlopu to jeszcze nie wiedziała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Ziuta no to super wieści, teraz trzymamy kciuki żeby żołnierzyki dotarły gdzie trzeba i zrobiły co do nich należy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam takie pytanie. Może głupie moze nie. Czy jest taka mozliwośc zeby po HSG nie pekały pęcherzyki i przy tym bolały jajniki i cyce. Ja już doszukuje sie wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania 84---------- ja tak właśnie miałam, że po HSG nie pękały mi pęcherzyki tylko robiły się torbiele. Dopiero w tym cyklu sam pękł. Ja wiążę to z HSG, ale mój lekarz tego nie potwierdził. To jest jakaś ingerencja, więc wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutaziuta7 a dolegało coś Ci przy tym? Bo widzisz ja miałam 10 maja robione HSG i dlugo po tym było ok teraz jak skonczył mi sie okres 5 czerwca zaczeły boleć mnie jajniki i piersi. I bol jest jak przy okresie.Do dzisiejszego dnia mnie boli. U mnie moze byc to co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania----- żadnych dolegliwości nie miałam po HSG. A miesiączkę dostałam tak jak powinnam, nawet nie przesunął się termin. Więc może u Ciebie rzeczywiście coś się dzieje. Najlepiej wybrać się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutaziuta7 a skad wiedziałaś ze nie pękają Ci pęcherzyki. Wiesz pytam sie bo ja nie miałam z tym nigdy problemów, a po Hsg wszystko jest mozliwe że zaczeło sie cos niedobrego dziać. Bo jak pęcherzyki nie pękaja i jajniki przy tym nie bolą wiec ja mam coś innego. Pojdę do lekarza bo sie strasznie tym przejmuje. Mysle ze jak bym miała jakies zapalenie to mocno by mnie bolało. Ciąża to napewno nie jest. Jestem zła ze poszłam na ten zabieg.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam stan podgoraczkowy 36 i prawie 9 kresek. To jednak cos poważnego sie kroi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Aniu niecałe 37 to raczej nie od tego, myśle że już wcześniej dostałabyś goraczki gdyby to było jakieś zapalenie czy coś. Jeśli chodzi o HSG to od tego badania ja zaczęłam wogóle czuć co to są bóle okołoowulacyjne, ba nawet czuje janiki w trakcie @ albo krótko przed dnią. A jajowody były drożne. Poza tym to że pęcherzyki jak nie pękają to sie nic nie czuje uważam za raczej błędne, pamiętam 1-2razy miałam tak że urósł mi duży pęcherzyk i nie pękł a bolało tak jak już osiągnął odpowiednie rozmiary do pęknięcia ze musiałam chwilami kucać. Ale ja na twoim miejscu jak najszybciej poszłabym do gina albo chociaż zadzwoniła upewnić sie co on sądzi na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1987
Mam pytanie. Jak wygląda zabieg HSG, jak sprawdzają drożność? Ktoś może opisac ten zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka kladziesz sie na stole do rtg w pozycji jak na fotelu ginekologicznym. Lekarz zaklada Ci cewnik do macicy i jakies sprzety, potem wlewa kontrast i robia Ci zdjecie (przeswietlenie). Potem wstajesz i po krzyku :) Wszystko trwa kilka minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wieczorem przed myciem na wkładce była jakaś wydzielina brązowa. Nie było jej dużo.A w nocy obudził mnie taki tępy silny bol prawego jajnika. Nie wiem ile to trwało ale dość długo nie mogłam zasnać . Wiem ze jak sie przebudziłam było ciemno a potem zrobiło sie jasniej za oknem. Dzisiaj rano nie ma juz tego plamienia. Piersi są mniej obolałe niz dotąd a w jajnikach tylko mi bulgocze i przelewa sie ciagle. Temperatura po pacha 36 i 8 kresek. Zawsze tak mi jezdziło przed @ czyzby znowu miała być, przecież dopiero co sie skonczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Twoje objawy wskazuja na owulacje :) Temperatura sie nie sugeruj-musialabys mierzyc codziennie o tej samej porze i to w pochwie. Jednak skoro masz 36,8 pod pacha, to w pochwie byloby kolo 37,3, wiec wyglada to na skok poowulacyjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby to było to :) Dzięki Dziewczyny , fajnie że jest takie forum i że staracie sie pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) mam do was ogromna prosbe i bardzo licze na odpowiedz. Jak to jest ze sluzem przed @? Powinno byc sucho czy wilgotno? Ja powinnam dostac @ w poniedzialek a sluzu mam sporo co prawda nie az tyle ze musze czesto zmieniac wkladki ale przy korzystaniu z toalety zostaje dosyc na papierze toaletowym. Myslicie, ze to zasluga wiesiolka ktory bralam w tym cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka a jaki ten sluz? Przed okresem chyba nie ma go szczegolnie duzo... W ciazy jest zwiekszona ilosc sluzu. Taki wodnisty i mleczny. Wiesiolek chyba raczej dziala na sluz plodny... Nie pomoge niestety w tej dziedzinie, ale zycze Ci zeby to byla zasluga Malenstwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest wodnisty, ale raczej tak pod zolty podpada i to raczej bedzie zasluga jakiejs infekcji bo test negatywny. Ale dziekuje za dobre checi Amefko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka przed @ są dni suche ;) trzymam kciuki żebyś przerwała tę złą passę na forum ;) Justynka jak wizyta. A kto dzisiaj testuje albo w najbliższych dniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×