Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość asia.pco.1
Dziewczyny ja w tym cyklu odstawiłam wszystko poza kwasem foliowym i magnezem. Myślicie, że to lekkomyślne posunięcie? Myślałam żeby od przyszłego cyklu castagnus zacząć brać, może wiecie czy ten lek ma wpływ na badania hormonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Tak wiesiołek biorę od 1 d.c. A z tym Salfazinem to nie wiem bo brał przez dwa miesiące i wynik przy drugim badaniu był gorszy :-( Poza tym teraz jak bierze proviron i nadrovit to urolog kazał inne leki odstawić . Ale M. i tak łyka Macę i l-karnitynę dodatkowo ;-) Też nie można tego za dużo bo już androvit zawiera w sobie cynk i selen tak jak salfazin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka sporo tego wszystkiego lyka Twoj maz :P Oby pomoglo :) Asia z tego co wiem, Castagnus jest dobry jesli masz nieregularne cykle. Jesli masz regularne cykle, Castagnus pogorszy sprawe. Mysle, ze przyda Ci sie jeden cykl odpoczynku od lekow i wystarcza same witaminki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Dobrze mówisz amefa przyda mi się trochę odpoczynku, przecież prawie od roku jestem w gabinecie gin 2-3 razy w miesiacu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Najbardziej pomógłby brak stresu ale już na to tabletek nie ma :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka u nas w sumie troche stresu bylo, bo cala ta operacja to byl niezly stresik... Potem akurat w dniach, kiedy mialam owulacje maz mial stresujazy tydzien w pracy ale jakos sie udalo... Trzeba byc dobrej mysli :) Moze uda Wam sie na jakims wyjezdzie? Albo rob mezowi relaksujaca kapiel po pracy i masazyk ;) Ja mialam bardzo stresujaca prace i mysle, ze gdybym wrocila do niej po operacji to tez by sie nie udalo :( Asia psychika przeciez tez musi odpoczac troche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Fajnie tak popisać, od razu człowiekowi lepiej :-) Muszę jakoś zapanować nad tym moim nerwusem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Jesteście jedynymi osobami, oczywiście poza M. z którymi mogę porozmawiać o tym problemie :) I tak jak któraś z was wcześniej napisała zaczynam i kończę dzień z tym forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Ja już chyba też się uzależniłam :) Co chwilę tu zaglądam, chociaż juz miałam wyluzować i przestać o tym w kółko myśleć:-) Czy któraś z Was też źle się czuła po duphastonie? Ja się czuję jakaś osłabiona no i te bolące piersi ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
Asia to się bedzie działo. bez stresu, bez zobowiązań ze "mus"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
justaa27a ale mnie Twój post rozbawił :) a po HSG to kiedy może się ''zadziać'' ?;) ile musimy poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
mi lekarz jak wychodzilam ze szpitala powiedzial no to do pracy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
OK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a wiecie jak jest z @ po hsg? Przesuwa się jakoś czy nie?Bo ja mam to hsg w 21dc i jeśli normalnie byłoby wszystko na majówkę miałabym płodne, a wyjeżdżamy w góry i może by się udało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Mi się nic po HSG nie poprzesuwało, dostałam @ zgodnie z planem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
ja dostałam @ 2 dni wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
A powiedzcie mi kobietki czy jak biorę duphaston i ostatnią dawkę mam wziąć w niedziele i to mi wypada 28 d.c. to powinnam poczekać z testem? Czy mogę go zrobić w niedzielę czy np dwa dni po skończeniu duphastonu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
hm.... ja Tobie nie odpowiem na to pytanie ponieważ sama zawsze czekałam do @ nie robiłam wcześniej testów (no może dwa razy zrobiłam ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
To pewnie zaczekam ze 2 -3 dni z tym testem :-) Ale raczej na bank dostane @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
prawidłowo powinno być chyba tak jak piszę Amefa. Ostatnia tabletka i test z krwi. Jeżeli brak ciązy to odstawiamy jeśli jest to należy brać dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Kurcze ale właśnie lekarz nic mi nie mówił o braniu dalej. A poza tym na krew mogłabym iść w poniedziałek a ostatną tabletkę biorę w niedzielę :-( Więc już byłaby przerwa. Ile się czeka na wynik badania z krwi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
ale co lekarz to inna teoria- mi nic gin nie mowil o teście tylko po 10 dniach odstawiamy i czekamy. ALe właśnie jest tutaj ryzyko ze odstawi się lek jak bedzie sie w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Wiecie co sobie myślę, że jeśli będzie ciąża i będzie na tyle silna to się utrzyma w końcu progesteron chyba nie spada jakoś diametralnie szybko, a przecież ciałko żółte również produkuje progesteron. Czytałam kiedyś jak dziewczyna przez miesiączką zrobiła test wyszedł jej pozytywny, a po kilku dniach dostała @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
u mnie sa tego samego dnia popoludni, wiec jakby bylo tak i u Ciebie to tabletkę mogłabyś wziąść ew popołudniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
z drugiej strony Asia ma rację- przecież wiele ciąż się utrzymuje bez żadnych leków i wspomagaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia wedlug mnie, jesli przed terminem @ ktos ma pozytywny test, a potem dostaje okres to jest to poronienie. Najczesciej spowodowane wlasnie niedoborem progesteronu... Przy PCOS problemem jest rowniez nieobor progesteronu w drugiej fazie cyklu i uwazam, ze powinno sie brac progesteron i odstawic po negatywnym tescie z krwi. Ja tak przynajmniej rozumuje, ze skoro mam niedobor progesteronu i go odstawie, to ciaza nie bedzie w stanie sie utrzymac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Moja gin tez mi kazała brać duphaston przez 14dni od owulacji i zaraz następnego dnia zrobić test, jesli negatyw to odstawić a jeśli pozytywny to brać dalej i zgłosić sie do niej. oprócz tego dostałam aspirin i miałam brać tak dlugo jak duphaston.gin wyszła z założenia ze przez jakiś czas ciąży musiałabym jeszcze to brać, bo skoro pomogło i ciąża jest to lepiej od razu nie odstawiać zeby jej nie stracić, bo nie wiadomo który lek bardziej mógł wpłynąc na ewentualny sukces. Co do majowego weekendu to u mnie upłynie on raczej poid znakiem przyjścia @ i chce wtedy zacząć przygotowania do inseminacji. niedługo mężuś idzie na nadanie nasienia,zobaczymy co tam salfazin zwojował:) nie wiem czemu ale zawsze jak odbieram wynik prolaktyny to sie denerwuje jakby od tego moje zycie zalezało hehe. tym razem wyszło 27,5 no i klops, wróciłam do punktu wyjścia prawie. znowu będe musiała całego tabsa brac i najblższe 2 tyg. będę miała "jazdy" po bromku. Wyczytałam ze jej poziom zwiększa sie w 2fazie cyklu (a w tej teraz jestem-przeważnie w tym czasie robie to badanie a poziom był niższy) i w czasie ciąży-ale to by było zbyt piękne by było prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka... A moze jednak sie udalo? :) Oczywiscie z calego serca Ci tego zycze :) Wiesz, ze stres podnosi prolaktyne? I pieszczoty sutkow hehe :) Moze jak sie denerwujesz tym badaniem to Ci sie podnosi poziom? Slyszalam kiedys, ze organizm musi sie przyzwyczaic do bromergonu i na poczatku bierze sie pol tabletki, a potem sie zwieksza dawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi dzisiaj ginka powiedziała 13 dni luteina, jak nie ma @ test, jak negatyw luteinę odstawiamy, jak pozytyw bierzemy dalej. Ale myślę że jak nie weźmiemy kilka dni luteiny to nic się nie stanie. Ja mam pco, a przy pierwszej ciąży nic o niej nie wiedziałam i do 6 tygodnia w ogóle luteiny nie brałam i jest ok. A do dziewczyn z PCO. Zaobserwowałam po sobie, że rzeczywiście cukier ma ogromny wpływ na owulację. Ja nie brałam Metformaxu, bo mi się nie chciało, bo nie wierzyłam ,że glukoza ma jakiś wpływ na jajniki i dlatego że się po Metformaxie źle czułam. Ale ostatnie 2 miesice byłam na diecie i w ogóle nie jadłam słodyczy i wystrzegałam się cukru. I ostatnio wzięłam clo i tylko 3 zastrzyki menopuru ( a zawsze biorę 5-6 i mam tylko jednen pęcherzyk), a teraz poszłam i miałam 3 w jednym jajniku , w drugim był jeden ale się zatrzymał. Także szok. Na prawdę przeszłam wiele stymulacji do pierwszej ciąży i teraz i nigdy nie miałam nawet 2 pęcherzyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Amefa ja sie denerwuje ale czekaniem na wynik:) brałam z początku połówke bo źle znosiłam, ale że prolaktyna wzrosła to dostałam cała i przez prawie pół roku miałam wynik w okolicach 10-15 ale wtedy zaczęłam sie źle czuć i zmniejszylismy dawke znów do połówki i niestety w ciągu 3m-cy wróciłam do poziomu z którego zaczynałam leczenie. Wątpie by sie udało, bo jestem w 20dc, to chyba za szybko na taki skok i za duży. Miałam troche stresów w domu jak każdy ale od 1.5miesiąca jest sielanka więc to chyba nie to. najśmieszniejsze jest to że miałam ten wynik 10 w czasie gdy przez 5tyg. byłam pożarta z kumpelą z pracy i chodziłam jak bomba zegarowa-nie dotykaj, nie odzywaj sie bo wybuchne-smiałam sie wtedy do męża ze menda nie będzie mi prolaktyny podnosić:) Marla to teraz trzymamy kciuki przez 13dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×