Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

chyba pogoda wygoniła wszystkich na spacerki bo dziś mało kto pisze ;)) u mnie "Mężczyźni" pojechali do rodziców pracować w ogórtku a ja konczę przedświąteczne porządki ale cały czas zerkam na kafeterię ;) Jak czytałąm kiedyś o HSG to dziewczyny pisały takzę ze zostawały na noc jeszcze po tym badaniu. U mnie całe szczęście do badania przystąpili o godz 8,15 a do szpitala miałam się zgłosić na 7,30. Wypis miałąm gotowy już o 11:30 ale niestety" nie nadawałam" się do wyjścia bo żle reagowałam na znieczulenie ( jak sie pozniej okazało za duza dawka) i nie bylo mowy o tym aby wstac z łózka a tym bardziej przejść jakiś kawałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam w Wawie na Karowej. Mi się wydaje, że tam są takie procedury. Była ze mną jeszcze jedna dziewczyna i tak czekałyśmy na korytarzu. A czekałyśmy tylko na wolny rtg, położna powiedziała, że to za ile będziemy mieć hsg, zależy tylko od wolnego rtg. Może być to 5 min, a może kilka godzin. O wolnej sali czy łóżku nawet nie było mowy. A po zabiegu nikt nie pytał czy może chcemy poleżeć. Ewentualnie możemy sobie posiedzieć na kanapie na krzesełku na korytarzu. A o znieczuleniu też nie było mowy. Podejście, jak do zrobienia cytologii i założenia wziernika. Wyniki, wypis i do widzenia. I akurat w moim przypadku to się sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet nie miałam po czym dochodzić, dla mnie ten zabieg nie różnił się wiele od pobrania cytologii, poza kilkoma szarpnięciami za macicę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lin_kaa
marla000 kiedy miałaś hsg?ja chciałam też w tym miesiącu na karowej i nie było już miejsca,a ja tylko mogę 9,10d.c. bo do 8d.c. mam miesiączkę,nie wiem ile wcześniej powinno się zapisywać? ty płaciłaś czy państwowo? do jakiego lekarza ginekologa chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lin_kaa
Dziewczyny czy też jak byłyście na usg i Wam pękł pęcherzyk musiałyście brać luteinę i w 29d.c. badanie na progesteron? ja mam brać luteinę nawet jak w tym miesiącu zajdę,jeżeli dostanę miesiączkę musze odstawić,ale nie wiem po co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka - ja chodzę do Novum, ale na hsg miałam skierowanie od zwykłego giną i zapisałam się do poradni przyszpitalnej do mswia i tam dostałam skierowanie do szpitala na hsg, ale nie mieli kontrastu, więc zadzwoniłam na karową i tam się zapisałam. Termin miałam szybko, w pierwszym zbliżającym się cyklu. Progesteronu w 29 dc nigdy nie robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po cyklu z clo i usg parę razy robiłam progesteron,ale ok 22-23dc. Dla sprawdzenia czy owulka była- tak mi powiedział lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka Luteine bierze sie na postrzymanie ewentualnej ciazy. Jesli dostaniesz miesiaczke, to znaczy, ze nie jestes w ciazy, a jesli nie dostaniesz, to moze znaczyc ze jetes w ciazy i Luteina pomaga utrzymac ciaze. W tym 29dc wedlug mnie powinnas zrobic test ciazowy z krwi i jesli bedzie negatyw to odstawic Luteine a jesli pozytywny to brac dalej. Nie mam pojecia po co lekarz kaze Ci badac progesteron podczas brania Luteiny... Moze, zeby sprawdzic czy masz dobra dawke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
linka ja tez mysle ze luteine masz na podrzymanie ciąży. mi lekarz kazal zrobic progesteron w 23dc. wyszlo mi 21 ng . czy to dobry wynik? wyczytalam na jakiejs stronie internetowej ze wynik progesteronu swiadczy o tym czy byla owulacja, ale nie wiem ile w tym prawdy. co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Miałam kiedyś badany progesteron ale ok. 21-22dc by potwierdzić ze była owulka. z tego co pamiętam to ciałko żółtego w pierwszym etapie ciąży wytwarza ten hormon i być może gin chce sprawdzić czy u ciebie nie ma czasem niewydolności ciałka żółtego.jeśli wszystko jest ok to napewno przy braniu luteiny będziesz miała wysoki poziom progesteronu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie przypomnialo mi sie, ze progesteron bada sie 7 dni po uwulacji, czyli przewaznie w 22dc zeby sprawdzic czy byla owulacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lin_kaa
dziewczyny macie racje,ja mam 22d.c. zrobić badanie na progesteron. a 29marca:) mi ten dzień wypada,pomyliłam się. czyli 29d.c. zrobię sobie test,ale tylko z krwi wyjdzie w tym d.c. amefa? nie wiem czy w tym miesiącu się uda,bo w sobotę byłam rano na wizycie i już pęcherzyka nie było,a może w nocy mi pękł pęcherzyk,bo całą sobotę miałam mnie sie wydaje śluz płodny-jak kurze jajko. i w sobotę się nie staraliśmy,bo mąż wyjechał. ale podobno po podaniu pregnylu masz czas tylko do 48h,więc wtedy próbowaliśmy,no nic zobaczymy:)mam cichą nadzieję,może cud się zdarzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lin_kaa
marla000,ale ty się zapisałaś w 1d.c.?? czy juz wczesniej jak masz regularne miesiączki? bo ja dzwoniłam w miesiąc temu w 1d.c. i się nie udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka jesli w piatek lub czwartek sie kochaliscie to jak najbardziej jest szansa :) Pisalam Ci, zebys zrobila test z krwi, bo ten z moczu moze sie mylic. A krew to 100% pewnosci czy jest ciaza ;) Poza tym cenowo to sie bardziej oplaca ;) Za test z moczu zaplacisz 10-15 zl, a jak bedziesz miala watpliwosci to nawet trzy sie nieraz robi. A beta kosztuje 25zl i masz od razu jasna sytuacje :) Trzymam kciuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lin_kaa
dzięki,ale w którym d.c. mam zrobić? bo 28d.c. to mi normalnie wypada miesiączka to może już z krwi wcześniej wyjdzie? wiesz może czy jak wyjdzie wysoki progesteron w 22d.c. to znaczy,ze była owulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lin_kaa
znaczy amefa:) przepraszam zamiast marla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka jak wyjdzie Ci wysoki progesteron w 22dc to znaczy to owulacje. Niestety nie orientuje sie, jak wysoki musi byc poziom progesteronu zeby oznaczal owulacje... Cos mi swita, ze do zagniezdzenia zarodka musi byc 20 lub 25 progesteron ale pewna nie jestem ;) A jesli bedziesz robic test z krwi to mozesz juz wczesniej. Moze kolo 25dc? Ogolnie to powinien Ci wykazac ciaze 7 dni po zaplodnieniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lin_kaa
w takim razie w czwartek robię,bo nie wytrzymam:) nie wiesz czy mogę ćwiczyć na siłowni,bo moja koleżanka powiedziała,że nie bo teraz najważniejszy tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka mysle, ze mozesz tylko lepiej wybraac jakies lzejsze cwiczenia i sie nie meczyc zbyt mocno ;) Ja bym zrezygnowala z cwiczen na miesnie brzucha, ale tylko dlatego, ze bym sie bala zeby czegos tam nie nadwerezyc ;) Ktory masz dzisiaj dzien po owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny poniewaz wiekszosc z was jest juz po hsg doradzcie mi cos. badanie mam zaplanowane na 30 marca. a 29 mam jeszcze zrobic badanie na chlamydie, ale pani w laboratorium powiedziala ze maja jakis slabszy odczynnik (mniejsza czulosc czy cos takiego) i nie weim co robic. robilam juz wczesniej wymazy na inne barkerie i sa ok. zostala tylko ta chlamydia. tak bardzo chcialabym miec hsg za soba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lin_kaa
Amefa dzisiaj mam 18d.c. a owulacje miałam we środę lub czwartek.nie wiem czy po pregnylu test nie oszuka i zebym nadziei sobie nie robiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka jest duze prawdopodobieństwo ze test wyjdzie oszukany. Testowanie przy dawce 1000 powinno byc po 14 dniach po mniejszej po 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
beti123456 - to widzę że tego samego dnia lądujemy na HSG :) Moja ginekolog powiedziała, że to jest normalne przyjęcie do spzitala na 1 dzień więc zabieram wszywstkie pierdoły ze sobą. betii ja nie miałam badania na chlamydie,a tylko posiew na bakterie i mojej gin to wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti zrob ze spokojem to badanie i sie nie przejmuj slabszym odczynnikiem ;) Ja przed hsg nie mialam zadnego badania. Ani posiewu, ani nawet zwyklego ginekologicznego, czy usg... Linka pregnyl moze sfalszowac wynik testu :( Musisz zaczekac niestety... Mysle, ze w 29dc wyjdzie Ci juz wirygodny wynik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Cześć dziewczyny:-) Ja mam pytanko odnośnie Duphstonu. Od dwóch dni bolą mnie piersi i już myślałam że to może jest sygnał ale wyczytałam, że właśnie duphaston może wywyoływać taki ból. Czy któraś z Was tak miała? Beti nie przejmuj się, ja też nie miałam żadnych badań przed HSg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Dodam, że mam dziś 22 d.c. więc na test za wcześnie :-( Ale chyba nie mam sie co oszukiwać , nic z tego pewnie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.co.1
Oj justynka, tez tak miałam z jednej strony wielką nadzieję, z drugiej myśli pewnie i tak nic z tego nie będzie. Teraz się łudzę że mój organizm sam zaskoczy, sprawi mi niespodziankę bez stymulacji, a z drugiej strony mam myśli pewnie z tego i tak nic nie bedzie. My kobiety zdecydowanie za dużo myślimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
No staram się myśleć, że się nie uda żeby potem przeżyć miłe zaskoczenie. Ale jednak nic z tego :-( Już myślalałam że może ten ból coś oznacza a tu klops.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.co.1
I jeszcze zastanawia mnie to co piszecie o luteinie, którą się bierze na ewentualne podtrzymanie ciaży. Bo zawsze brałam luteinę 10 dni 2x1, potem miałam odstawić i czekać na @, która przychodziła 3 do 6 dni po odstawieniu. Nigdy gin nie kazała robić wcześniej testu tylko czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×