Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość Anne Boleyn
czyli tak też mogą obliczać ciążę? sądziłam,że obliczają to od pierwszego dnia ostatniej miesiączki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ro to
no owszem są dwa rodzaje obliczeń -od zapł. i od ostatniej miesiaczki. Najczęściej liczy się od OM bo tak też liczą lekarze. Wg norm widać że to od dnia zapł. bo jakim cudem jakiekolwiek hcg miałoby byc w 1tyg. ciązy liczonej od OM -wtedy masz okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagawa84
Witam! Chciałam Was prosić o radę - otóż ostatni okres miałam 10.11. i do tej pory nie dostałam kolejnego krwawienia. Wczoraj zrobiłam test z moczu - wynik pozytywny,m ale druga kreska była wyraźna, ale nie aż tak jak ta druga. Dziś hcg wyszło 194, a gin na usg nic nie widzi. Owulacje mam zazwyczaj ok. 18-20 dc. Czy jest możliwe, że jestem w ciąży? Staramy się już bardzo długo i bardzo bym się cieszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uu!!!!
Tak, jestes w ciązy ale za wczesnie na usg. Powtórz bete po 48 h a na usg idz ok 7-8tc, powinno już byc cos widac. Gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, my dziś z męzem byliśmy w klinice leczenia niepłodności.... mąż miał badania nasienia, jest na granicy, ale lekarz powiedział, że można zaliczyc, że jest ok, przepisał mu witaminki... u mnie wg badań tez wszystko ok. Lekarz kazał nam przyjśc za 3 miesiące jak minie 12 miesięcy od kiedy zaczęliśmy sie starać i wtedy zrobimy badanie jajowodów..... ale mówi, że to chyba nasza psychika nam figle płata, bo wygląda na to, że jesteśmy zdrowi... i co Wy na to kochane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co... tak teraz patrze na te wyniki i może je wam napisze... liczba plemników w 1 mili ejakulatu - 14,9 norma powyżej 15 całkowita liczba plemników 56,8 norma powyżej 39 ruch plemniki o ruchu progresywnym A+B- 40% norma powyżej 32 plemniki o ruchu szybkim A - 34% plemniki o ruchu wolnym B- 6% plemniki o ruchu nieprogresywnym C - 18% nieruchome D - 42% ale zastanawia mnie to: plemniki o prawidłowej budowie 3% o nieprawidłowej 97% w tym 97% nieprawidłowa budowa głowki 38% nieprawidłowośc części pośredniej 12% nieprawidłowośc witki 26 % reszta cytoplazmatyczna indeks teratozoospermii 1,78 norma do 2 i przepisał męzowi androvit.... myślicie, ze nie chciał nas martwić, ??? czy z taka buddową nieprawidłowa da sie zajśc w ciąże??????????? załamałam się... lekarz powiedział, że wyniki ok...ale wcale nie są ok........ co myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagawa84
Ale to było USG dopochwowe, przecież powinno być coś widać. Staramy się z mężem już ponad 3 lata, jesteśmy przebadani całkowicie i niby wszystko ok. Byłam już dwa razy w ciąży, ale to było samoistne poronienie tydzień po spodziewanej miesiączce, więc teraz bardzo się stresuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
witaj wagawa84 Ja również ostatni okres miałam w listopadzie 8.11. Gdy zrobiłam test, kreska wskazująca ciążę była bardzo słabo widoczna. Byłam u lekarza. Ten przebadał mnie i stwierdził rozpulchnienie macicy, co świadczy o ciąży. Ale na usg za wcześnie- tak lekarz mnie powiedział.Więc może jeszcze zaczekaj. A Twój lekarz Cię przebadał? i co takiego powiedział? A robiłaś już drugie badanie b hcg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
witaj wagawa84 Ja również ostatni okres miałam w listopadzie 8.11. Gdy zrobiłam test, kreska wskazująca ciążę była bardzo słabo widoczna. Byłam u lekarza. Ten przebadał mnie i stwierdził rozpulchnienie macicy, co świadczy o ciąży. Ale na usg za wcześnie- tak lekarz mnie powiedział.Więc może jeszcze zaczekaj. A Twój lekarz Cię przebadał? i co takiego powiedział? A robiłaś już drugie badanie b hcg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
witaj wagawa84 Ja również ostatni okres miałam w listopadzie 8.11. Gdy zrobiłam test, kreska wskazująca ciążę była bardzo słabo widoczna. Byłam u lekarza. Ten przebadał mnie i stwierdził rozpulchnienie macicy, co świadczy o ciąży. Ale na usg za wcześnie- tak lekarz mnie powiedział.Więc może jeszcze zaczekaj. A Twój lekarz Cię przebadał? i co takiego powiedział? A robiłaś już drugie badanie b hcg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
witaj wagawa84 Ja również ostatni okres miałam w listopadzie 8.11. Gdy zrobiłam test, kreska wskazująca ciążę była bardzo słabo widoczna. Byłam u lekarza. Ten przebadał mnie i stwierdził rozpulchnienie macicy, co świadczy o ciąży. Ale na usg za wcześnie- tak lekarz mnie powiedział.Więc może jeszcze zaczekaj. A Twój lekarz Cię przebadał? i co takiego powiedział? A robiłaś już drugie badanie b hcg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
witaj wagawa84 Ja również ostatni okres miałam w listopadzie 8.11. Gdy zrobiłam test, kreska wskazująca ciążę była bardzo słabo widoczna. Byłam u lekarza. Ten przebadał mnie i stwierdził rozpulchnienie macicy, co świadczy o ciąży. Ale na usg za wcześnie- tak lekarz mnie powiedział.Więc może jeszcze zaczekaj. A Twój lekarz Cię przebadał? i co takiego powiedział? A robiłaś już drugie badanie b hcg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
witaj wagawa84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagawa84
Lekarz mnie zbadał i stwierdził, żebym spokojnie czekała i się nie denerwowała. W czwartek mam znowu iść, a w środę zrobić badanie hcg, morfologię i toxoplazmozę. Dostałam też luteinę dwa razy dziennie. Niby mam się nie stresować, ale jakoś ciężko nie myśleć o tym non stop... aż się boję robić to kolejne hcg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asasaa
jestem w 8 tyg ciąży (6 od zapłodnienia) do lekarza zgłosiłam się 2 tyg. temu co zresztą pisałam tutaj na forum ale learz mnie zbył i kazał przyjść 19.12 bo wtedy będzie skończony 6 tydzień a młodszej ciąży wg niego nie da się zobaczyć, owszem może i nic nie byłoby widać ale chyba powinien mnie zbadać?? ja myslicie?? aha mam jeszcze pytanie czy przedstawiając pracodawcy zaświadczenie o ciąży jej na nim przedstawiony, który to jest tydzień ciąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
HEJ... czy to normalne w ciąży, gdy boli w dole brzucha??? szczególnie odczuwam ból, gdy chodzę. gdy się położę, ból mija. nie boli aż tak, by trzeba było zażywać lek rozkurczowy, ale ten ból jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie wiem co robić. 12 dni temu odbylam stosunek ze swoim chłopakiem. zabezpieczylismy się prezerwatywą(nie pękla). robiłam dwa testy płytkowe-wynik negatywny. i dziś rano zrobiłam wynik z krwi HCG- wynik to 0,49. a norma dla kobiet przed menopauzą to od 0 do 1. ciagle się martwię, dlaczego ta beta wyszła około 0,49 gdyż gdy kiedyś robiłam hcg to wychodziło zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jlll
Lampa norma dla braku ciąży jest przyjmowana nawet do 5. Ciąży brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet jeśli zrobione zostało badanie tylko 11 dni po stosunku? może to wskazuje na wczesną ciąże? (kilkudniową)? pomocy!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuu
Lampa, nie przesadzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noo rr
ludzie, skoro nie wierzysz bo zbyt wcześnie to po co tak szybko poleciałaś na betę? nie rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś powtórzylam badanie. bo się martwię, nie mogę być w ciąży. tylko odpowiedzcie na moje pytanie, proszę Was. bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty się amrtwisz tym
Nie jesteś w ciąży.Beta jest negatywna i inna nie będzie.Nie wkręcaj sobie czegoś czego nie ma!!!!!Wczesna ciąży by była przy wyniku np 6 albo troszkę wyżej a u ciebie nawet 1 nie am.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noo rr
a cóż ci więcej mamy napisać?? wg norm to nie ciąża. A co więcej to nikt nie wie bo i skąd?? Moim zdaniem to nie ciąża -było zabezpieczenie które nie zawiodło więc skąd te schizy? A tak w ogóle to kiedy masz mieć okres i w jakim dniu cyklu/ przy jakiej długości cyklu byłoby to domniemane zapłodnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ mam strasznie nieregularny. spóźnia mi się ok.dwa miesiące. jestem już umówiona na wizytę do gina po tabletki na wywołanie(jesli ciąża zostanie wykluczona na 100%). Po prostu nie wiem jaki powinien być wynik bety po 11 dniach od stosunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma norm na dni
od stosunku tylko na wiek ciąży od zapłodnienia. jeśli masz problem z cyklem to jeszcze bardziej wątpliwe aby to była ciąża. Najpewniej nie masz wcale owulacji i dlatego brak okresu. Czytaj: "Ponieważ wraz z rozwojem ciąży zapotrzebowanie na progesteron wzrasta, również produkcja i wydzielanie HCG zwiększa się w ciąży bardzo szybko. Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji, to 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie HCG (1 mIU/ml). Jednak ze względu na możliwość wystąpienia „mikroporonienia, dopiero wynik 5 mIU/ml (dla niektórych kobiet 25 mIU/ml) oznacza ciążę."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
lampa 123 0 - 2,7 oznacza brak ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×