Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość malgosiak844
Cześć dziewczyny. Muszę się kogoś poradzić, bo sama nie daję rady... Wg ostatniej miesiączki jestem w 5 tygodniu ciąży. Dziś w nocy poleciała mi krew i niewiele myśląc wstalam i pojechałam na dyżur do szpitala. Czekalam na lekarza w kolejce z ciężarnymi, a ten przyszedł i powitał mnie slowami "która pani z poronieniem? zapraszam". Nie zobaczył na usg nic w macicy, choć endometrium powiększone, a na jajniku ciało żółte jest. Powiedział, że może ciąża jest mlodsza, że poźniej doszło do zaplodnienia. A potem, że mam oczekiwać krwawienia itd... Chodzi o to że w poniedziałek 11.06 robilam betę i wyszła 515. Po dzisiejszej wizycie nie wytrzymalan i też zrobiłam (żeby zobaczyc czy spada) choć o pare godzin wcześniej, czyli nie minęło całe 48h tylko jakies 44h. Dzis beta wynosi 749. Wiem, że jest przyrost, ale chyba malutki...? Jak sądzicie, za maly żeby ciąża się utrzymała? Od rana już nie krwawię tylko lekko plamię na brązowo. No i nie widzial zarodka, ani nawet pęcherzyka, ale może jeszcze za wczesnie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wroc do szpitala jak najpredzej i to z tym wynikie, niech jakis lekarz a nie konował Cie przebada porzadnie, niech sprawdzi oba jajowody.Bo to co opisujsz może wskazywac na ciaze pozamaciczna. Ja mialam podobnie. Brazowe plamienia, krew. Jeden lekarz też był taki madry i wmawial mi że ciaza moze byc mlodsza niz nam sie wydawalo, ale pozamacicznej ciazy idiota nie widział. Nie odpuśc bo to jest niebezpieczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małgosia poszukaj lepszego lekarza,beta przyrosła dobrze ,niepokojace jest jednak krwawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosiak844
dziękuję Wam serdecznie za odzew. W poniedzialk planuję iść do innego lekarza, a dziś chyba też nie wytrzymam i zrobię betę, bo ciekawa jestem czy już spada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosiak844
dziękuję Wam serdecznie za odzew. W poniedzialk planuję iść do innego lekarza, a dziś chyba też nie wytrzymam i zrobię betę, bo ciekawa jestem czy już spada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronese
Trzymamy kciuki za wzrost!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobitki pisać jak tam ta beta:) ineska jak ty się czujesz? a może już cos ruszylo ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z cisnieniem nie ma żartów, ja to bym juz dawno pod drzwiami przychodni stala:) jak bylam miesiac temu w szpitalu to wlasnie byla babka co miala za tydzien termin a wlasnie jej wyskoczylo takie wysokie cisnienie i ja przyjeli do szpitala.... tak wiec nie zastanawiaj sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiemgdziezapytac
dziewczyny moze wy mi odpowiecie na pytanie czy 9 dnia po owulacji beta jest juz wiarygodna? Tzn jesli nic mi nie wyszło, bo była ujemna to nie mam już szans w tym cyklu na ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronese
Beta czasami plata figle. Tzn nie beta, a nasz organizm ;) mialam okres 5 maja, 29 maja zrobilam Bete wynik 0. Przyszedl dzien miesiaczki, a okresu brak, zrobilam test a tutaj niespodzianka 2 kreseczki, 11 czerwca beta 402 bardzo wczesna ciaza, dziaisj jestem po badaniu usg, 5 tydzien (mimo, ze planowo powinien byc 7) pechezyk ciazowy jest i pechezyk zoltkowy. Trzymajcie kciuki za prawidlowy rozwoj!! Tak bardzo sie ciesze z Kochanej Fasolki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronese
PS: test ciazowy zrobilam o 10 czerwca ( 8 dni po planowym dniu spodziewanej miesiaczki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niewiemgdziezapytac ty 9 dni po owulacji robiłaś bete??? najbardziej wiarygodna jest w dniu spodziewanego okresu a jak nie to przynajmniej po 12 od owulacji... więc moim zdaniem szkoda pieniędzy bo i tak wynik wyjdzie 0 pomimo że możesz zaciążyć.... jak ciąża to nie choroba i nie trzeba wariować ni tracić niepotrzebnie głowy....wskazany jest spokój, duużżżżooooo spokoju....inaczej twój własny organizm się rozreguluje, psycha zablokuje i nici z upragnionej fasolki.... poczekaj jeszcze trochę (do dnia spodziewanego okresu najlepiej) i dopiero wtedy testuj rób betę itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosiakk84
Dobrze dziewczyny piszą, beta zawsze po terminie spodziewanej miesiączki. Mi testy ciążowe "sikane" wychodziły w pierwszej i w tej ciąży dwa dni przed okresem, ale betę robiłam kilka dni później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kk.ol
Jakie mieliscie oznaczania na pozytywnym tescie Beta HCG co pisalo H 46 czy L czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronese
Beta HCG wskazuje na poziom gonadotropiny w ludzkim organizmie tzn. Ilosciowo w cyfrach, moze chodzi Ci o badanie samej obecnosci jakosciowo, HCG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja juz jestem na ostatnich nogach. W piątek zaczyna się 40 tydzień. A ja jestem zmęczona ociezala na nic nie mam ani ochoty ani siły. W dodatku imienia dla Małej nadal nie wybraliśmy, nie możemy z mężem dojść do żadnego porozumienia. Ręce opadają =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronese
Ineskapineska2010 Cieszymy sie razem z Toba. Mnie dopadly nudnosci, caly dzien jest mi niedobrze i te napady placzu bez powodu, biore luteine wiec brzuszek nie boli, zrobilam podstawowe badania, wszytsko w normie wiec ciaza mam nadzieje rozwija sie prawidlowo :) Nad jakimi imionami sie zastanawiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ineska podaj imiona - my coś wybierzemy:) a przede mna jeszcze cale lato;/ chciałabym byc juz tez na koncówce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to prawda Graga cale lato przed Toba. Verseone 3mam kciuki za ciebie i fasolkę. Moja łamie wszystkie stereotypy powinna się mniej ruszczac a ona przekopuje mi brzuch. Moja sunia która w sierpniu rok kończy nie odstępuje mnie na krok. Kładzie pysk na brzuchu, niby śpi a obserwuje mnie :D Co do imion mój maz z teściową upierają się przy Lenie a mnie aż wzdryga na dźwięk tego imienia. Poza tym to imię u nas jakoś bardzo popularne ostatnio się zrobiło. Ja nie lubię oklepanych imion. Mi się podoba Elena jak juz, Livia ewentualnie pola. Maz na szczęście odpuścił jagode... Może wy macie jakieś pomysły? Ja mam na imię Inez, hiszpańskie imię z czystego przypadku je dostałam ale cale życie mi ułatwiało. Zawsze każdy zagadywal, dopytywał, oto. Pracując w międzynarodowej korporacji też Francuzom Anglikom czy Niemcom o wiele łatwiej było się do mnie zwracać niż do Malgorzat czy elzbiet a nawet agnieszek na początku =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronese
Hmm.. my mamy czas na imiona i na poznanie plci ;) na razie wpadlo mi do glowy kilka meskich ladnych imion, a teraz szukalam damskich oryginalne Marita, Aida, Marina, Nadia czy Nadija, podoba mi sie bardzo Sophia, Chloe, Lily,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja wam nie pomoge:) u mnie imie dla dziewczynki juz dawno jest wybrane ale jakos chyba nie zaszczyci mnie nadanie imienia płci pięknęj:) w pierwszej ciąży miała być Julia, teraz miała być Maja, Hanna, Alicja lub Stefania - starodawne ale właśnie takie mi się podobają:) ale niestety siusiak nie chce odpaść i syn upiera się przy Dominiku, więc chyba tak już zostanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wy dziewczyny już rodzilyscie? Graga ty masz synka to wiem, to jest moja trzecia ciąża ale pierwsza donoszona. Ciężko mi się ruszać. Czuje się jak waleń. Spojenie łonowe mi dokucza bardzo. Co zrobić pozostaje czekac. Od czwartku upały wracają niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronese
To bedzie moj pierwszy raz. Jak juz wydasz na swiat swoj Cud prosze wroc na forum i opisz jak..wlasciwie to zapytam teraz: jaki sposob porodu wybralas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym temacie nie wiele zależy ode mnie. Miesiąc temu lekarz powiedział ze Mala ma ponad 3kg. W 4 tyg rosła o kilogram. Wiec jeśli będzie miała ponad 4kg to naturalnie jej niestety nie urodzę. Czekam do poniedziałkowej wizyty, w piątek ten zacznie mi się 40 tydzień wiec w poniedziałek pan doktor juz będzie musiał coś postanowić. Rok temu laparoskopowo usuwali mi jajowód z ciąża pozamaciczna, 4 maleńkie nacięcia mialsm a bolało jak cholera. Wiec nie idę w ciemno i pewnie na cesarke. Sama nie wiem co lepsze a co gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronese
Kochana, gdyby Nasze dzieciatka wiedzialy na ide trudu i poswiecen sie zdobywamy, Ciebie podziwiam, jestes silna i wytrwala, a mialas nie latwa droge. Ja chcialabym rodzic...z delfinami. Ogladalam reportarz na ten temat i sa to same korzysci: mniejszy bol, delfiny dobrze wplywaja na dzidziusia, przez fale, ktore sie z nich wydobywaja, wyjscie na swiat nie jest traumatyczne dla malenstwa, Twoje samopoczucie rowniez jest lepsze, wiadomo nie zawsze mozna tak rodzic, mam nadzieje, ze nie bede miala przeciwskazam, i ze znajde basen z delfinami...szperalam na stronach internetowych, lecz niestety nic nie znalazlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady_kichote
Witajcie kobietki! Bardzo was proszę o pomoc bo naprawdę bardzo sie martwie. Generalnie jest to moja druga ciąża (pierwsza skonczyła sie poronieniem). W ostatni wtorek byłam na USg i babeczka stwierdziła,że to 6 tydzien(a ja zaszłam na początku maja) ale ona nic nie widzi w środku i ciąża może byc obumarła i kazała zrobić mi Beta hcg dzien po dniu: I wynik 14366 II wynik(robiony po 24h) 14859 Czy wzrasta prawidłowo? Wychodzi na to,ze wzrasta ona o 493 jednostki. Czy to jest w porzadku> Z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuaas
Betę powinno się robić w odstępie 48godz. "Przy ocenie wczesnej ciąży od bezwzględnych wartości HCG ważniejsze są przyrosty jego stężenia w czasie. W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin. Im ciąża późniejsza, tym wzrost HCG wolniejszy i w przedziale od 1200 mIU/ml do 6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml czas ten może być jeszcze dłuższy. Przy HCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje badanie USG." U ciebie beta jest wysoka -z wartości wychodzi 6-7tydz. od OM. Jednak przyrost słaby(wychodzi niewiele ponad 3% w ciągu 24godz) a na usg nic nie widać a przy tak dużym stężeniu już powinna być widoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady_kichote
tak właśnie czułam,ze coś jest chyba nie tak:( No nic we wtorek idę do lekarza. A w poniedziałek zrobie jeszcze raz badanie beta hcg. Dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady_kichote
heh właśnie tak czułam,ze jednak coś jest nie tak:( W Poniedziałek jeszce raz zrobie badanie a we wtorek ide do lekarza.Dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×