Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość Veronese
CHcialabym pomoc, jednak nie mam pojecia co jest nie tak, oby nie byla to pozamaciczna.. moze jestes w ciazy mnogiej podobno rozwija sie wolniej. Dziewczynki pomozcie juz 4 dzien nudnosci nie daja mi zyc, jedt coraz gorzej, fatalne samopoczucie caly dzien, macie jakies sprawdzone sposoby. Prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam nudnosci do skonczenia 3 miesiaca;/ podobno pomaga imbir... sa tez czopki na mdłości ale tylko z przepisu lekarza... ja sobie jakos z tym radziłam, np nie jedząc rano - mimo że byłam strasznie głodna:) a tabletki przyjmowałam wieczorem by nie wylądowały w kibelku:) trochę pomagała mi coca cola, wiem że nie można ale w ostateczności :) a do koleżanki poprzedniej też mam taką radę by tą bete zrobic w odstepie 48h, ale tez twierdze ze przy takim duzym powinno byc cos widac... a czy nie masz jakichs bulów brzucha np natężonych bardziej z jednej strony? jak ja miałam pozamaciczną, to mnie tak skręcało że nie dało się żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronese
Dziekuje, pike troszke coli z cytryna, nie wymiotuje, ale odkad otworze oczy mam nudnosci, caly dzien, cale szczescie jak juz zasne to spie cala noc. Jest ok tylko w momencie kiedy jem. Probowalam cieple mleko rano, banana, witamone b6, herbatka z melisy, herbatka z miety, picie wody caly dzien i nic!! Wyprobuje ten imbir.... Mam jeszcze 2 egzaminy, a taki stan nie pozwala mi sie skupic :( i odczowam pobolewanie plecow. Oby to minelo po 3 miesiacu.... AMEN. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veronese przy ciąży mnogiej masz jeszcze większy przyrost bety niż w normalnej wiem bo mam bliźniaki.... mi w ciągu doby z 1200 wskoczyło na 36000 więc to chyba nawet więcej niż 66%??? nie wprowadzaj nikogo w błąd jak nie masz pojęcia o czym ludzie piszą....a czasami lepiej pomagać nie przeszkadzając.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronese
Zdarza sie w bardzo wczesnych tygodniach ciazy mnogiej wolny przyrost, pytalam lekarza przed ostatnim poronieniem, zwlaszcza jesli do zagniezdzenia doszlo pozniej niz w spodziewanym dniu owulacji, ile cial tyle roznych sytuacji..moze to byla ciaza mnoga i jeden z zarodkow obumarl, a drugi rozwinie sie prawidlowo, trzeba powtorzyc bete, ale nie ma potrzeby robic tego codziennie. Bierzesz luteine lub duphaston? Trzymamy kciuki! PS. herbatka ze swiezym imbirem odrobine pomogla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady_kichote
Niestety oprócz kwasu foliowego nic mi nie przepisała;/ Powiem wam,że faktycznie mogła byc to ciąża mnoga bo po zapłodnieniu miałam normalny okres! Generalnie powiem wam,że dziwna sprawa bo poszalałam z partnerem na majówce (tak około 7 maja) i 17 maja dostałam normalnie okres. Od tamtej pory w ogóle z nim nie współzyłam i byłam pewna,że nie jestem w ciąży!!Poszłam do ginekologa z przekonaniem,że mam torbiele a tu jajko płodowe:)) Teraz się troszke martwie bo mam delikatne jasnoróżowe plamienie i leże niespokojna w łóżku. Pozamciszna to napewno nie bo ona widziała jajo płodowe ale nie widziała nic w środku i stwierdziła,ze to za wczesnie.Bóle brzucha mam ale nie są duże, coś takie jak na okres ale zaboli chwile i juz jest okej.Dziękuje za 3manie kciuków. Mam nadzieje,ze wasza dobra energia pomoże i pewnego dnia wróci podwojona do was. P.s mam objawy jak ciąża zgagi,ogromne brodawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronese
Najwazniejsze to nie stresowac sie! Odpoczywaj, jedz kwas foliowy, zadzown do gin i popros o ktorys z lekow jakie wypisalam one pomagaja ciazyi sie rozwinac, ja biore luteine (mimo, ze nie bylo takiej potrzeby) jednak mam dzieki temu wieksze szanse na powodzenie ciazy, w ok 10. tygodniu kończy się okres embrionalny, a rozpoczyna płodowy. Rozwija się łożysko (w pełni zaczyna funkcjonować ok. 10.-12. tygodnia) wtedy bede mogla przerwac zazywanie lekow wspomagajacych. Miej cierpliwosc -wiem jakie to trudne! i zrob Bhcg w poniedzialek! Czekamy na dobre wiesci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady_kichote
Dziękuję za dobre słowo i wsparcie. Pewnie ona(ginekolog) nie chciała mi przepisać tych leków bo może chciała mieć pewność,że to ciąża żywa. Ja modlę sie o cud. Dwa lata temu straciłam już jedną ciążę:( mam 24 lata i nie chce mieć drugiego poronienia za sobą. Życzę Ci szczęśliwego rozwiązania:) Heh wydaje się,że to takie proste zajsc w ciąże i o dziecko sie rodzi....jednak czasem to jest ogromna walka każdego dnia. Mam nadzieję,że dzidzia jest cała zdrowa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronese
Leki te w razie braku ciazy wywoluja okres, wiec nie boj sie mozna je bezpiecznie zazywac. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie przy wyniku około 13000 bety pojawiły się porządne plamienia. Choć tak naprawdę odkąd tylko potwierdziła się poprzednia ciąża coś się ze mnie są żyło. Jak leżałam było ok. Ginekolog też widział pęcherzyk w macicy i wszystko było super. Żadnych bólów nie miałam. Aż trafiłam do szpitala. Pierwszy spadek betę o około 2000 uznali ze poronilam. Wyczyscili mnie. Na drugi dzień niespodzianka beta urosła o tysiąc. Zrobiłam awanturę na caly oddział, przebadał mnie inny lekarz i dopiero ten zobaczył juz 3 cm zarodek w jajowodzie. Jak widać reguł nie ma a natura i każdy organizm rządzi się swoimi prawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronese
Ineskapineska, dzien dobry! Jak Twoje samopoczucie? Juz niebawem zobaczysz swoja Dziewczynke! Co z imieniem? Zawsze mozesz ja nazwac swoim imieniem ;)) pozniej jest latwiej przy roznych formalnosciach ;)) Moje nudnosci nie chce mnie oposcic i kazdy mozliwy sposob okazal sie porazka. Pociesza mnie fakt, iz jest to oznaka wysokiego wzrostu hormonw co daje dobre rokowanie dla Ciazy. Pozdrawiam Przyszle i Obecne Mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nudności miałam w kratkę, nie doliczamy mi jakoś znacznie. Teraz dokuczają mu upały. Co do imienia to chyba będzie Elena ale czekam na ostateczna akceptacje męża. Dziś do mnie dotarło ze to początek konca tego stanu. Dziś rozpoczął się 40 tydzień nie wiem kiedy to zlecialo. Po poprzednich perypetiach cala ciążę byłam na zwolnieniu, na początku dluzylo się strasznie, a teraz z perspektywy czasu nie wiem kiedy to zlecialo. Wyniki odebrałam, jakieś pomieszane hemoglobina niska inne parametry wysokie. Zobaczymy co pan doktor powie w poniedziałek. Ale zrobiłam dziś konkretne zakupy, jestem przygotowana i spakowana. Mogę ruszać do szpitala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ineska jak tam? jak po wizycie? napisz cos nam wiecej:) trzymamy kciuki za szybkie i bezbolesne rozwiązanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę lipa. Lekarz stwierdził ze Mała ma jakieś 3 i pol kg ale zbadal mnie i stwierdził ze nic na szybki poród nie wskazuje. Wszystko szczelnie zamknięte. Martwi mnie to. Ciśnienie mi skacze. Nogi i stopy mam jak słonica, aż mnie pieką. Wyniki badan odebrałam białka w moczu nie mam. Ale cala reszta juz jest nieznośna. W piątek zacznie się 41 tc. Po niedzieli na wtorek lekarz kazał mi umówić się na ktg. Od 3 dni mam takie dziwne bole w podbrzuszu, łapią mnie co chwile i przechodzą. Mówiłam mu o tym ale doktorre wie swoje. A od jutra 35 stopniowe upały... Tak na marginesie wróciły wam stopy po porodzie do stanu sprzed porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny mam pytanie mialam zwykle badanie gin w 24 dniu cyklu czy mozliwe jest wtedy jej wykrycie miesiczki mam miedzy 28-31 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubamala
dziewczyny wy jesteście oczytane, proszę powiedzcie mi, czy 10 dni po owulacji (dokładnie wiem kiedy, bo miałam monitoring - starania bardzo mocnym nasieniem dokładnie 2 dni przed owulacją) wyjdzie mi już test beta hcg? owulacja była wczoraj, potwierdzona usg i testami owulacyjnymi. chciałabym wiedzieć jak najszybciej czy się udało. czy 10 dni wystarczy by wykryć ciążę? współżycie 2 dni przed pełną owulacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niussa
beata -nie lekarz nie wykryje wtedy ewentualnej ciąży. Zbyt wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są strasznie spuchnięte i stopy i łydki. Opuchlizna nie chce schodzić. Kostek nie widać, ledwo mogę nimi poruszać a stawie skokowym. Przy ruszaniu pod skora czuje potworne pieczenie. A pod skora mam takie jakby bruzdy, albo ślady jak po ukąszeniu komara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś mnie wywala, niemoge na raz napisać. No i przez to nie mieszcze się w żadne stare buty rozm. 38. Kupiłam jedne klapki 39 ale jak pomyśle ze będę musiała wymienić wszystkie buty to jestem trochę niepocieszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi jak wody odeszly to cala opuchlizna zeszla:) wiec bądź dobrej myśli i idź szoruj te podłogi:) jak masz mało to u mnie się przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama każdy z trzech porodów miała wywoływany. Ani nie dostawała skurczy ani wody jej nie odchodziły. Wiec i ja mogę mieć podobne skłonności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno działa chodzenie po schodach (szyjka się rozszerza) lub dobry sexik - więc poproś męża niech Ci ulży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z nogami nie miałam żadnego problemu bo mi nie puchły, może dlatego że za dużo nie chodziłam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasmeenka
hej, mam pytanie, może ktoś potrafi pomóc. Pierwszą betę zrobiłam 26 czerwca wyniosła 900. Później umówiłam się na USG bo Pani doktor uznała, że to juz wychodzi ponad 6 tydzień więc trzeba zobaczyć czy bije sreduszko. Niestety na USG wyszło, że dziecko jest za małe na wychwycenie seruszka i to chyba dopiero 5,5 tygodnia, kazała powtórzyć beta HCG. BETA PO 10 DNIACH UROSŁA Z 900 TYLKO NA 2900! Pani doktor kazała po 48 godzinach powtórzyć badanie i beta wyszła po 48 godzinach wyższa o 67% czyli zgodnie z normą. We wtorek mam iść na USG. Moje pytanie brzmi, czy słyszałyście żeby beta na początku rosła słabiutko a później nadgoniła i wszystko skończyło się OK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosiakk84
Ja miałam tak, że ok 5 tygodnia zrobiłam betę i wyszła 515, a po dwóch dniach tylko 749. Teraz jestem w 9 tygodniu ciąży, widziałam bijące serduszko. Bety już nie powtarzałam, bo się bałam, że spada :) Nie mam pewności, czy dalej będzie ok, normalne że się boję i ciągle myślę, czy aby serduszko jeszcze bije... Wg mnie wszystko u Ciebie będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×