Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość yasmeeka
monisiak91 zarodek jest bardo malutki a jaki ma być??? Ja jestem w 8 tygodniu i dziecko ma wielkość pastylki tic-tac. Jedynym sposobem potwierdzenia ciąży do 5 tygodnia jest test beta hcg, potem usg, lekarz nic nie wyczuje przeciez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jest tu nowa i w dodatku jestem w kropce, mam nadzieje ze ktoras z was mi pomoze. od roku staramy sie z mezem o dzidziusia. przez ostatnie miesiace nie wychodzilo, a tu nagle niespodzianka. zaczelam robic testy owulacyjne, ktore niestety nie pokazywaly owulacji i cos mnie podkusilo zeby zrobic test ciazowy... i tu kolejna niespodzianka... dwa testy wyszly pozytywnie. jednak musze dodac ze rzedostatnia miesiaczke mialam 27,05 a ostatnia 24,06.. wiec bylam pewna ze w ciazy nie jestem 12,07 zrobilam bete hcg i wyszla 79,76 pani w rejestracji powiedziala ze to ciaza!!!! czy to naprawde mozliwe?????? dodam ze bralam wczesniej duphaston blagam pomozcie dzis mam wizyte u ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jest tu nowa i w dodatku jestem w kropce, mam nadzieje ze ktoras z was mi pomoze. od roku staramy sie z mezem o dzidziusia. przez ostatnie miesiace nie wychodzilo, a tu nagle niespodzianka. zaczelam robic testy owulacyjne, ktore niestety nie pokazywaly owulacji i cos mnie podkusilo zeby zrobic test ciazowy... i tu kolejna niespodzianka... dwa testy wyszly pozytywnie. jednak musze dodac ze rzedostatnia miesiaczke mialam 27,05 a ostatnia 24,06.. wiec bylam pewna ze w ciazy nie jestem 12,07 zrobilam bete hcg i wyszla 79,76 pani w rejestracji powiedziala ze to ciaza!!!! czy to naprawde mozliwe?????? dodam ze bralam wczesniej duphaston blagam pomozcie dzis mam wizyte u ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
Tak to ciąża. Przy takim poziomie hcg lekarz nie zobaczy najpewniej nic na usg. Wychodzi 4-5tydz. licząc od ost. okresu. (3-4 od zapłodnienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze inny problem moze mi pomozesz??? pracuje fizycznie i przyznam ze boje sie ze chodzac dalej do pracy cos sie moze zlego przytrafic....czy jest szansa ze dostane zwolnienie????nie ukrywam ze bete zrobilam na wlasna reke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
A to już musisz z lekarzem rozmawiać. Dopóki ciąża jest niepotwierdzona czyli lekarz nie zobaczy na usg akcji serca to nie dostaniesz zaświadczenia ciążowego. Ale może uda ci się dogadać z ginem, a jeśli nie z ginem to może z rodzinnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzieki!!! mysle ze gorzej bedzie z ginem niz z rodzinnym bo to fajna babka... mam niby pierwsze objawy ciazy takie jak sennosc, szybko sie mecze i niekiedy mnie mdli, ale nie chce sie nakrecac i chyba do tej wieczornej wizyty zwariuje... a najlepsze jest to ze moj maz o niczym nie wie i nie wiem jak mu zakomunikowac dobra nowine jezeli taka bedzie????:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronese
Witajcie w te pochmurne popoludnie, Osoba, ktora powiedziala, ze moga wystepowac 'poranne' nudnoci w ciazy musiala byc najlepszym kabareciarzem wszech czasow. 'Poranne' czyt. calodzienne plus noc ;) Przygotujce sie na to Mamusie. Niestety nie udalo mi sie znalezc zadnego sposobu aby sie ich pozbyc, ale za to pragne podzielic sie z Wami sposobem na wzdecia i zaparcia. Meczyly mnie 2 tygodnie o zgrozo! az w koncu zbawienne okazalo sie: kazdego wieczoru ciepla (nie goraca) przegotowana wode wlewam do szklaneczki ok 200 ml dodaje 1 lyzeczke miodu, mieszam aby dobrze sie rozpuscil przykrywam spodkiem i zabieram do sypialni, pierwsza czynnoscia po przebudzeniu, ktora wykonuje nadal lezac jest wypicie tego zdrowotnego napoju (bardzo mnie odrzucilo od slodyczy zatem przyznam, ze nie jest to zbytnio przyjemne) nastepnie jem sniadanie, tylko ciemne pieczywo lub grachamki, popijam zielona herbatke saga malinowa, zapazona tak zeby nie byla barzdo mocna, nastepnie po kilku godzinach jadam jogurt (riso muller - moj ulubiony) i dodaje do niego 1-1,5 lyzki Sante otreby ze sliwkami. Ta kombinacja dziala jak nalezy! To juz 9 tydzien, nie moge se doczekac 2 trymestru i powrotu energii :) Pozdrawiam Mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasmeenka
Ania1052 lekarz zleci test beta hcg na potwierdzenie ciąży. Nie liczyłabym na Twoim miejscu na zwolnienie - w państwowych przychodniach to prawie niemożliwe, u prywatnego lekarza pewnie bez problemu. Dziewczyny czesto maja krwawienie przypominajace miesiaczke na poczatku ciąży. Gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasmeenka
ania 1052 - bete juz masz zrobioną (nie zauważyłam wpisu wczesniejszego) wiec lekarz moze wystawic ci zaswiadczenie do pracodawcy o tym ze jetses w ciazy a pracodwca powinien przydzielić ci lżejszą prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisiak91
Hej dziewczyny no byłam dzisiaj na beta ale wyniki będą jutro dopiero koło 13 już sie nie mogę doczekac ale dla pewności zrobiłam dzisiaj zwykły test i wyszły dwie grube różowe kreski no wiec chyba jest ten dzidziuś, dziewczyny poradźcie mi coś bo chyba zwariuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!!! bylam wczoraj u mojego gina i tak mnie zdenerwowal ze szok!!!!! zbadal mnie z laska, cala wizyta trwala moze 5 minut i powiedzial ze dopoki nie zobaczy bijacego serca to ani nie potwierdzi ani nie zaprzeczy ciazy...:( fest nie??? wogole byl zdziwiony ze mam zrobiona bete i tez nic!!!! jednym slowem placi sie u nas 80zl za nawet nie 10 minutowa wizyte!!! tylko co dalej??????blagam pozozcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
No przecież ci pisałam Ania że tak będzie. Nie żebym pochwalała zachowanie lekarza ale na wizytę było stanowczo za wcześnie. Taka jest prawda że dopiero akcja serca potwierdza ciążę. Nie wiem dlaczego tak szybko umawiałaś się na wizytę? Mój gin na potwierdzenie ciąży zapisał mnie na wizytę w 7 tyg. od ost. okresu. Poszłam i serce biło elegancko. Musisz czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
No to cię potraktował jako zródło kasy jak widać. Wyszło jaki jest naprawdę. Ja na twoim miejscu wstrzymałabym się i w przyszłym tyg. zrobiła jeszcze raz betę i gdy będzie na tyle wysoka (ponad tysiąc min.) pomyślała dopiero o wizycie. A masz możliwość pójścia do innego gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
O L4 idź i zapytaj rodzinnego, skoro gin taki cham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tak pomyslalam zeby tak zrobic, bo nie usmiecha mi sie placic codziennie skoro nic nie widac...poszlam do niego bo ten cham ma niby taki super sprzet i wogole a przy usg zamiast pokazywac mi macice to pokazywal mi moje jelita!!!!!!idiota jakich malo!!!dzis wlasnie umowilam sie do rodzinnego mysle ze mi pomoze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
No widzisz są ludzie i taborety. Przecież lekarz dobrze wiedział że to bardzo wcześnie. Skoro beta wykazała ciążę i nic się nie dzieje to spokojnie mogłaś sobie poczekać do 7tyg. i pójść na wizytę. A tak to cię tylko zestresował. Burak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burak to malo powiedziane...najgorsze jest to ze z jego zachowania wywnioskowalam ze nie potrafi sie okreslic...w sobote mam dostac @ i powiedzial ze jak nie dostane to mam sobie zrobic normalny test z apteki a nie wymyslac z beta!!!!!jestem zalamana bo przy becie prawie 80 myslalam ze jakos sie tym zainteresuje a tu nic tylko czekac na @, a jezeli rzeczywiscie jestem w ciazy i on mnie tak olal to co bedzie/??wiem ze ciaza to nie choroba ale nie krywam ze strasznie sie boje...fajnie ze jest takie forum to mozna podzielic sie swoimi watpliwosciam, wielkie dzieki dziewczyny. aha jeszcze jedno jak tydzien temu mialam bete80 to kiedy ja zrobic zeby zobaczyc czy cos sie mienia???nie ukrywam ze znowu musze placic ale kasa to nie wszystko tylko to pobieranie krwi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania, spokojniej;) bo dodatkowy stres na pewno nic ci tutaj nie pomoże:) bete najlepiej powtórzyć po 48h i powinna wzrosnąć o ok 66%. moja rada - jeżeli jest możliwość zmień lekarza... nie prawda że na kase nie wystawią zaświadczenia lub zwolnienia - jeżeli nie ma bijącego serduszka... to wszystko zależy od podejścia lekarza:) a jaką masz pracę? mi lekarz w 6 tyg wypisał zaświadczenie do pracodawcy że jestem w ciąży... a w 10 tc dopiero było widać bijące serduszko, a byłam już na zwolnieniu... jeżeli masz pracę bardzo ciężką, pracujesz z chemikaliami - chemią, to powinien ci od razu wystawić L4, bo pierwsze tygodnie są najważniejsze jeżeli chodzi o rozwój dziecka... bierz witaminy i kwas foliowy... powtórz bete i zmień lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta1988
ania wszystko bedzie dobrze zobaczysz...ja za todzisiaj bylam ponownie na beta-hcg..wyniki po poludniu.napewni napisze.trzymajcie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta1988
witajcie:) odebrałam wynik ze 110.5 urósł na 1966mlU.czy to dobrze ze az tak bardzo wzrósł.jutro ide na wizyte do lekarza,chyba juz nie bd musiala powtarzac bety:( co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronese
Edyta1988 wynik bety jest bardzo dobry! Gratuluje bedziesz mamusia :)) ja za 2 tygodnie uslysze bicie serduszka mojej fasolki. Ineskapineska2010 jak sie miewasz Ty i Twoja Malenka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze kolejne Mamuśki się pojawiają. :) bardzo dobrze. Teraz dbac o siebie i nie stresowac sie!! A lekarzy buraków olac. Moja Mała zmienia się z dnia na dzień jutro konczy 2 tyg. A przecież dopiero byłam w ciąży i nosiłam ją jeszcze pod sercem. Nie wiem kiedy to zleciało, tak szybko przemineło więc pomimo nudnosci i innych dolegliwości cieszcie sie dziewczyny tym stanem :) Elena rośnie, apetyt jej dopisuje także wszystko u nas w najlepszym porządku :) 3mam za Was kciuki i czekam na wieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisiak91
Hej dziewczyny, powiem wam normalnie masakra wczoraj robiłam beta i dzisiaj odebrałam wynik i co okazał sie negatywny, załamałam sie bo wiem ze jestem w ciązy okres spóźnia mi się już 4 dzień a zawsze mam regularne na dodatek wczoraj rano robiłam zwykły test i wyszły dwie grube różowe krechy, a najgorsze jest to ze zadzwoniła pani z labolatorium i powiedziała ze mam jutro przyjsć z wynikiem bo pomyliły wyniki, mam nadzieje ze wynik sie potwierdzi i bedzie pozytywny, tak bardzo się boje mimo ze czuje ze jestem w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta1988
monisiak91 bedzie dobrze zobaczysz.z tym pomyleniem wynikow to jest znak.nie stresuj sie.bedzie dobrze.razem bedziemy chodzily w ciazy:) ja jutro ide do lekarza.ciekawe co mi ma do powiedzenia.mysle ze zalozy mi ta karte ciazy tak jak ostatnio mowil ze jak beta wskoczy na tysiace to zalozy.zobaczymy:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisiak91
Hej dziewczyny odebrałam wynik i 188,8 rozmawiałam z lekarzem powiedział mi ze mam jutro wynik powtórzyć czy ciaża sie prawidłowo rozwija, mam nadzieje ze tak a co tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta1988
no widzisz czyli bedziesz miała dzidzie...ja dzisiaj byłam u lekarza.6tydzien ciazy:) za dwa tygodnie kontrola i zalozenie kasrty...oby wszystko sie dobrze rozwijało..trzymajcie kciuki...mam nadzieje ze bedziemy w kontakcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM , WCZORAJ MIAŁAM ROBIONE MADANIE BETA HCG, WYNIK TO 67,30. dodam, że od 5 dni miałam krwawienie, wczoraj się skończyło. Co o tym myślicie? Podobno krwawienie podczas ciąży nie musi oznaczać nic złego..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
Cyfra zrób kolejną betę jutro po 48godz. od pierwszej. Musisz sprawdzić czy beta przyrasta czy też nie spada. Krwawienie w ciąży nigdy nie jest normą i każde krwawienie wymaga wizyty u ginekologa. Mogłaś poronić. Czemu wcześniej nic nie zrobiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasmeenka
cyfra - krwawienie na początku ciąży - przypominające okres jest częste i dlatego dziewczyny nie wiedzą, że są w ciąży. Teraz jak już wiesz, że jesteś w ciązy bo beta hcg jest dodatnie (i powyżej 5) umów się na wizytę do ginekologa. Junn - jak możesz tak straszyć dziewczynę? Nie jesteś lekarzem, nie znasz szczegółów a mówisz, że cyfra mogła poronić! Jesteś głupia i okrutna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×