Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

ja już jestem prawie zdrowa dokucza mi jedynie kaszel czekam ,ąz któraś z dziewczyn zaczaruje forum bo zrobił się zastój,a my czekamy na nowe fasolki :) dzastina wagowo naprawdę ładnie przybiera Twój synuś czym ty go karmisz ? wysłaąłbym Ci zaproszenie na nk,ale boje sie,że się pomylę czy twoje inicjały to J.P ? truskaweczka trzymam kciuki,to na pewno nic poważnego,ale zawsze lepiej widzieć co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzastina222
Tak koochana moje inicjały to J.P z nazwisko panieńskie na S :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula_pn
Truskaweczko kochanie ja będę testować dopiero przed lekarzem bo tak mi kazała ... ja mam bardzo późno owulkę i lekarka mówi że test też później mi wykaże ciąże . A ty bidulko znów czekasz na @ ... echhh my to mamy za swoje ... a mi wczoraj królik złamał nogę w bioderku więc pół nocy przeryczałam i dzisiaj wyglądam jak mops :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) czytałam sobie forum wstecz,ile to już czasu minęło,tyle dziewczyn się przewinęło,a może do naszej tabelki wpiszą się mamy np.nikawax,ma bliźnieta,ale wtedy nikt nie wpadł na ten pomysł,a pisze do teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WildCherry
Nie wiem, czy powinnam się martwić, czy nie, dlatego zwracam się do Was. Czy to możliwe, że jestem w ciąży, kiedy kochałam się 11 dni temu, zabezpieczając się prezerwatywą (dodam, że mój partner nie miał wytrysku i sprawdził szczelność prezerwatywy), a mój wynik HCG+BETA to 0,021; 18,43 mIU/mL (mam taki zapis i nie wiem kompletnie, co to oznacza)? Badania zostały zrobione teraz, kiedy zachorowałam na zapalenie przydatków i mam torbiel na jajniku. Strasznie jestem roztrzęsiona, bo nie wiem, czy to wynik choroby, czy rzeczywiście ciąża. Proszę o szybką odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzastina222
To raczej torbiel... ale powtórz badanie za 2 dni to bedziesz pewna na 100 %. Wydaje mi się że wynik spadnie... ja przy torbieli miałam wynik 25 a po dwóch dniach 14 więc wydaje mi się że to torbiel:) Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WildCherry
do Dzastina222: Dziękuję za odpowiedź! Podniosła mnie na duchu ;) Oczywiście testy robię jeszcze raz, już jestem umówiona na wizytę. Na wszelki wypadek zrobię jeszcze test ciążowy, tak ku gwoli ścisłości :) Ale naprawdę Tobie dziękuję za odpowiedź, bardzo, bardzo, bardzo! ;D Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki ;-) Ja w tym tygodniu mam iść do lekarza, miałam iść w tamtym ale nie miał miejsca.Jak cos będę wiedzieć to dam znać. Dzastina wysłałam Ci zaproszenie na Nk. Pozdrawiam wszystkie Buźka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kituś
Tak tak Dzastinko mi już 30 tydzień leci na trzeciej pozycji do "wylotu" jestem :):) dziś byłam na wizycie i wg ginka wszystko dobrze wymęczyłam go żeby dobrze zbadał malutkiergo bo się martwiłam czy moje choróbsko mu nie zaszkodziło :) mój "mały mężczyzna" waży 1650g (przybrał o 645g od odstatniego badania) więc chyba dobrze Przyszłe mamusie czy macie problem z jedzeniem tzn. co bym nie zjadła to mi nie dobrze lub wracam albo znowu straszna zgaga pytałam lekarza ale mówi, że mały dobrze przybiera więc nie mam się czym martwić (cyt. " nic się nie dzieje przynajmniej będzie miała Pani mniej do zrzucenia po porodzie" :) ) Spokojnej nocy i ciepłych nóżek pod kołderką w tą mroźną noc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka83
Witam was laseczki Ja nadal czekam na @ i jak jej nie było tak nie ma:( Jeszcze jutro i i idę do ginka. Kurka wodna powiem wam że nie dość że tej cholernej @ nie ma to jeszcze dzisiaj oddałam pierwszego szczeniaczka bo już mają 7 tygodni i beczę non stop szkoda gadać kiepski ten miesiąc jest dla mnie a czwartek powtórka przeżyć bo oddaję kolejnego ostatniego to jest straszne i nie życzę nikomu tego co przechodzę:(:(:( Człowiek głupi jest i kocha te zwierzaki nad życie. Dobranoc kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika76 myślałam już nad tym kilka razy, ale jak się dobrze wczytasz to zauważysz że nie jestem mile widziana na tym forum przez wszystkich zwłaszcza stałe bywalczynie (co nie znaczy że was nie czytam i nie piszę czasami).... a jeśli chodzi o zrzucenie kilogramów po porodzie to jest na to super skuteczna metoda - karmienie piersią (mi spadło 11 kg w 3 tygodnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. U mnie po staremu, czuję się dobrze, wieczorami czuję ruchy, muszę mieć bardzo leniwe dziecko bo mało tych ruchów. Chociaż koleżanka mnie pociesza że ona miała ruchy dopiero w 6 miesiącu i też bardzo mało i ma bardzo grzeczne i spokojne dziecko :-) Może u mnie też tak będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego zrzucenia kilogramów po porodzie to zgadzam się z mikawax, ja przy córce przytyłam prawie 19 kg i karmiłam piersią ok. 2 miesiące, trzeba wtedy bardzo uważać co się je, ja całkowicie odstawiłam słodkości i całe 19 kg straciłam w niecały nawet miesiąc. Teraz też zastosuję tę metodę, mam nadzieję że pomoże. Mnie już wskoczyło prawie 4 kg a to koniec czwartego miesiąca. Jeszcze tydzień i zacznę 5 miesiąc, ale ten czas leci, szok!!! Zeby tylko marzec zleciał to potem już poleci a to święta,majówki i wakacje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulkarak
Witam:) Mam nadzieję że mi pomożecie jako doświadczone:) Pierwszą ciążę poroniłam. Teraz jestem w drugiej, byłam u gina 25.02 i potwierdził ciążę tylko o ponad 2 tygodnie młodszą niż powinna być licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Wyszło na 4-ty tydzień a nie ponad 6-ty. Robiłam badanie hcg w odstępie 45 godzin i wyszło mi: 1. 11237 a 2. 16152. Czy to prawidłowy przyrost czy za mały według Was bo różnie piszą na forach? Proszę o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzastina222
Nikawax dlaczego tak uwarzasz? Ja jestem tutaj weteranką... i trochę mi przykro że tak napisałaś bo ja nigdy nic do ciebie nie miałam. Jeśli masz ochotę się dopisać do tabelki to zapraszam... jesteś jedyną mamuśką bliźniaków i na pewno nie raz nam podpowiesz lub coś doradzisz. Każda myśl to złoto... Asiulkark to dobry przyrost bety.. nie musisz się martwić. Czasami się zdarza że ciąża jest młodsza. Moja pierwsza też była o 2 tygodnie młodsza niż wskazywała na to @. Mam zdrowego, wielkiego chłopa nic się nie martw:) Kituś twój synek waży 1650 w 30 tc a mój w 25 tc 1020... to co to będzie do 30 tygodnia? Aż się boję pomyśleć:) Ja mam np. tak ze nie mam apetytu, tzn rzadnych zachcianek...nic! Tylko piję wodę i sikam... a jeść mi się nie chce... nie mam apetytu. Może to przez anemię... zmuszam się do jedzenia mięsa i owoców bo wiem że to zdrowe... ale ciężko mi to przychodzi. Powiem ci że w pierwszym trymestrze się tak źle nie czułam jak teraz:( Ale jakoś przetrwamy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulkarak
Dziękuję Dzastina222 za odpowiedź:) Uspokoiłam się trochę. Teraz aby do drugiej wizyty. Na drugim usg jeśli wszystko będzie dobrze powinnam już dużo więcej zobaczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny, aż Wam zazdroszczę że nie macie takiego dużego apetytu! Ja to ciągle jestem głodna, zjadam wszystko i słodkie i kwaśne! Jak odkurzacz, brzuch mam już bardzo duży, co prawda taki czubaty tylko z przodu go widać, więc w boki i w biodra mi nie idzie, ale gdzie tam jeszcze do końca!! Boję się że się bardzo upasę!!! Ale nie umiem sobie odmówić jedzenia, mały wszystko chce spróbować chyba hi hi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki, ja tylko na chwilkę;-) Już dziś rano wyjeżdżam na kilka dni do teściów, odezwę sie jak wróce, bo tam nie ma kompa. Życzę Wam wszystkim miłego weekendu:-) Wielka Buźka :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :-) Od dawna czytam Wasze forum i każdego dnia muszę na nie spojrzeć. Mam do Was pytanie, bo chyba w moim wieku chęć bycia w ciąży bierze górę nad rozsądkiem. Czy beta HCG zrobiona w 17 dc może być wiarygodna? Dodam, iż cykle miewam regularnie co 26 dni, w tym cyklu kochałam się pomiędzy 10-16 dc. Proszę o jakąś odpowiedź. Trzymam kciuki za wszystkie staraczki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj, wg mnie nie może być wiarygodna, bo na dobrą sprawę mogło jeszcze nie dojćć do zagnieżdżenia... poczekaj spokojnie do co najmniej 26dc skoro takie masz, a najlepiej do 1 dnia spodziewanej @ i wtedy zrób badanie. Ja wczoraj powinnam była dostać @ ale uznaliśmy z mężem że z testami czekamy do niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem za wcześnie, najlepiej poczekaj chociaż do terminu @, czyli do ok. 26 dc, bo w 17 dc możesz dostać jakiś fałszywy wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki serdeczne za odpowiedź ;-) Tak myślałam, że to za wcześnie, ale lepiej zawsze jest uzyskać potwierdzenie u innych. Nie napisałam tylko, że musiałam wczoraj zrobić betę, gdyż dostałam zapalenie dróg moczowych i przypuszczając, że mogę być w ewentualnej ciąży, chciałam zrobić aby zdecydować się na odpowiednie leczenie. Beta wyszła >1, czyli nic. Biorę Urosept, ale też się boję teraz, że może to być szkodliwe ;-( Jeszcze raz dzięki :-) Będę dawać znać co dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniej niż 1.. Nie wiem co się dzieje z forum, bo urywa mi wiadomości w połowie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do uroseptu to nie jestem pewna, ale ja dostałam w 2 miesiącu ciąży Furaginum, też na takie schorzenia jak u Ciebie a myślę że jest silniejszym lekiem niż urosept, bo ten mój jest na receptę. A betą się nie przejmuj, bo ja też zrobiłam 10 dni od zapłodnienia i mi wtedy jeszcze nie wyszła a byłam w ciąży, więc wszystko jest jeszcze możliwe. Trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w ciąży brałam urosept ziołowe tabletki bardziej zaszkodziłyby bakterie :) wiec się nie martw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka83
Cześć kobietki:) Byłam u ginka właściwie to nic ciekawego mi nie powiedział tzn mam czekać na @ powiedział że powinna przyjść bo śluzówka jest gruba coś tam napomknął o ciąży jednak powiedział że nic nie widzi a w 45 dc to raczej już coś by zobaczył nie wiem. Kazał zrobić badanka FSH I LH. Powiedział że zobaczymy co wykażą i najwyżej rozpoczniemy leczenie ciekawe jakie już się boję. Powiem wam kochane że jeszcze nigdy tak nie czekałam na @ jak teraz, bo badania tych hormonów mam zrobić pomiędzy 7 a 10 dc. Może jesteście zorientowane za co odpowiadają te hormony że akurat te kazał mi zbadać? Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania hormonalne przeważnie wykonuje się z krwi, na czczo, w następujących dniach: 1-3 dzień cyklu: LH FSH Generalnie najlepiej, jeżeli wartości mieszczą się blisko dolnych granic. Stosunek LH do FSH winien być 1. Jeżeli jest on mniejszy, tj. ok.0,5-0,6 - może (ale niekoniecznie) oznaczać niewydolność podwzgórzowo-przysadkową. Jeżeli jest on większy, tj. ok. 1,5-3 - może (ale niekoniecznie) oznaczać PCOS. Jeżeli chodzi o ten stosunek LH do FSH to nie zawsze oznacza on przyczynę poronień. Generalnie to ma znaczenie przy problemach z zajściem w ciążę gdy problemów nie ma, to uważa się, że zły stosunek LH i FSH nie ma znaczenia przy poronieniach . W zasadzie badania tych hormonów kobiecych zalecane są przez ginekologów przy problemach z zajściem w ciążę, kiedy już kobieta zachodzi bez problemu lekarze przyjmują, że nie w tych hormonach jest przyczyna poronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka83
Dziękuję Nika kurczę tylko on kazał mi te badanka zrobic od 7 do 10 dc a ty piszesz ze od 1-3. Sama nie wiem kogo słuchać. A może wypośrodkuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×