Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość Karolina39
Glosduszy - w szpitalu raczej żadnych maści i tabletek. Po zabiegu, w kroplówkach i zastrzykach dostaniesz środki przeciwbólowe. A jak dzień przed operacją będziesz miała "pietra" to tabletkę na spanie (poproś). Ja na ranie nie miałam żadnego opatrunku i panie pielęgniarki kazały mi mocno mydlić brzuch - już w domu kupiłam mydło w kostce zeby się dobrze mydliło ;) Jak się rana zagoi to mozna stosować jakąś maść na blizny - ja się trochę pospieszyłam i 4 tygodnie po zabiegu posmarowałam się Conractubexem - swędziało jak zaraza. Teraz, 9. tydzień po operacji, stosuję maść No-Scar. Po zabiegu, juzw domu, ważne są te obciskające majciochy lub pasy - bardzo pomagają w chodzeniu i trzymaniu pionu :))) Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie to już 24 dzień mojego okresu :( nadal krwawię świeżą krwią i jest tego dość dużo. W środę byłam u lekarza, dostałam tabletki przeciwkrwotoczne - exacyll. Nie pomagają, mimo że kilka miesięcy temu pomagały, dzieki nim miałam mniej obfity @. Jeśli do środy krwawienie się nie zmiejszy, będę zmuszona iść na czyszczenie. Mój lekarz powiedział, że w takiej sytuacji będziemy musieli przyśpieszyć moją operację, nie patrząc na to, że jestem świeżo po operacji tarczycy. Być może już w drugiej połowie września (zaraz po powrocie mojego lekarza z urlopu) położą mnie na stole. Operacji się nie boję, bo jestem po dwóch cesarkach, więc samopoczucie PO nie jest mi obce. Tylko martwi mnie sprawa seksu po operacji. Moja mama jest już kilka lat po usunięciu macicy i mięśniaków. Ciągle mi powtarza, abym walczyła o pozostawienie macicy (tylko wycięcie mięśniaka). Niech ona będzie zniekształcona, ale aby została. Bo potem już nie jest tak samo!!! Teraz BASKA trochę mnie przeraziła, \"dołożyła ognia\" do moich wątpliwości. Kobietki, te które operacje macie dawno za sobą. Napiszcie jak to jest teraz. czy zmieniło się coś? Nie chodzi mi tu o psychiczne zmiany, bo wiadomo, że kobietami jesteśmy w głowie (jak to pięknie któraś z Was wcześniej to ujęła), ale o fizyczne zmiany. Nie wiem czy mam walczyć o wycięcie samego mięśniaka, czy pozwolic na wycięcie całej macicy. Przyznam się, że czasem chciałabym mieć wszystko wycięte, by już nigdy nie krwawić, by miec z tym święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B A S K A
mną sie nie sugeruj ja wyjątek jestem. NIGDY NIE ZMIENIŁABYM DECYZJI O OPERACJI!!!!!!!! teraz jest świety spokoj z podpaskami , ciagłym lataniem do toalety .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASKA - decyzji o operacji nie zmienie. Mam dość ciągłego krwawienia, ciągłego biegania do wc i ciągłego prania krzesła w pracy ;) Tylko nie wiem czy warto żebrać o oszczędzającą operację. Wg niego bardzo trudno będzie wyciąć samego mięśniaka, że on chętnie wyciąłby mi wszystko. Mam dwoje dzieci, deklaruję, że więcej nie chcę mieć, więc macica teoretycznie mi nie potrzebna. Ale jeśli to ma mi popsuć późniejsze życie erotyczne, to chciałabym \"powalczyć\" o ten kawałek mięsa. Piszesz, że mam sie Tobą nie sugerować.. hmmmm .. ja też należę do wyjątków, zawsze spotykają mnie najtrudniejsze przypadki, wyjątkowe sytuacje. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
Witam serdecznie ! Dzięki za podpowiedź o siateczkowych majtalenach z apteki. Ja juz jutro idę do szpitala, nie wiem co będzie. Tłumaczę sobie, ze poród przeżyłam ,a łatwy nie był, to i tu dam radę. Cieszę się , że to już i niech to jest już za mną. Będzie dobrze, musi być i tyle. Pozdrawiam i miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
A to znalazłam we wcześniejszych wpisach: "Jeszcze nie umieramy,jeszcze w zielone gramy,jeszcze ci ,co nas krzywdzili,będą się nam kłaniali" Ruda Miśka, piękne i adekwatne ( w moim przypadku w 100 %).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ina52
Baśka to chyba nie jest normalne, że krwawisz po. Idź do lekarza powiedz mu o tym. Bierzesz hormony ? Lekarz mi mówił, że jeśli będę współżyć to hormony są niezbędne. Staram sie z nimi nie przesadzać robię dłuższe przerwy w ich stosowaniu. Na suchość może spróbuj żel Feminum, chociaż jak będziesz brać hormony to może nie będzie konieczny. Nie wiem jak długo jesteś po, a nie mam czasu wracać do wcześniejszych Twoich postów. Ja jestem ponad 3 miesiące po operacji. Uczymy się siebie na nowo ;) , zaczyna być lepiej, szczególnie kiedy przez chwilę zapomnę o operacji. Myślę, że chyba się to wszystko ułoży, choć na początku, żyć mi się nie chciało, z tego powodu. Żałowałam, że twardo nie postawiłam sprawy, żeby usunąć tylko to co konieczne. Liczyłam, że wezmą pod uwagę moją prośbę. Lekarze zdecydowali inaczej, widać tak trzeba było. Teraz psychicznie czuję się już mocniejsza, dzięki forum, które utworzyły dziewczyny po operacji. Kiedy miałam strasznego doła, wchodziłam na to forum i czytałam od początku, nawet kilka razy. Odzyskuję radość życia :) , czego Tobie i pozostałym dziewczyną życzę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti przy ciągłym bólu i krwawieniu seks jest żaden. jest tak samo albo i lepiej - znika lęk przed ciążą, a spokoj daje odpręzenie , a to wieksze zadowolenie. Ale jak zawsze i we wszystkim to sprawa imdywidualna. Nie wspominaas o jajnikach - rozumiem, ze zostaja. Jesli tak to nie bedzie suchości.........a gdy juz wystąpi to trzeba posilkowac sie zelami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki W piatek byłam u kontroli i usłyszalam \"Kaśka jestes zdrowa!!!!!!\" IO to najcudowniejsze słowa jakie chcialam usłyszec :) Moge pływac, tanczyc kapac sie i współzyć choc boje sie tego pierwszego razu :) Dzis mija piaty tydzień od operacji w sobote byłam na weselu ibawiam sie do czwartej rano myslałam, że przesadziłam ze cos bedzie bolało a tu nic :>:>:> W srode lece do Egiptu maz zrobił i niespodzianke bo wiedział ze o tym marzyłam nic wczesniej mi nie powiedział :) Dziewczyny przed głowa do góry wazne jest pozytywne myslenie i ..., smiech :) i wsparcie najblizszych a potem ..... operacja zostaje tylki wspomnieniem :0 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B A S K A
Ja mam jeden jajnik pozostawiony/6miesiecy temu miałam usunieta macice i jeden jajnik/ , na suchość xaluron, ale średni efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatastrak
Witajcie ponownie. Jest już 2 tygodnie od operacji. Coraz lepiej, ale skóra bardzo jest wrażliwa nad blizną pooperacyjną. Martwi mnie to co piszecie o suchości. Usunięto mi macicę z jajnikami. Będę mieć problemy przy współżyciu? Pozdrowienia.Beata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
Kasiek 70-super, ze jest ok i szykuje się extra urlop. Pozdrawiam i dzięki za ciepłe słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda miśka
Kasiek-milego wyjazdu,cudownych wrażeń i nie zapomnij napisać po powrocie, jak było.Ja w tym roku odpuściłam sobie wakacyjne wyjazdy.Nie ze względu na siebie,bo pewnie bym sobie poradzila,ale na mamę.Trzeba się przecież nią opiekować,a ona nie lubi jak to robi ktoś inny.Debaja ten cytat bardzo lubię,bo mi daje wiarę,nadzieję i siłę.Ty już niedługo idziesz do szpitala,będę o Tobie myślała bardzo pozytywnie,a to pomaga.Już niedługo sama poczujesz jak dobrze być po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda miśka
Kasiek-milego wyjazdu,cudownych wrażeń i nie zapomnij napisać po powrocie, jak było.Ja w tym roku odpuściłam sobie wakacyjne wyjazdy.Nie ze względu na siebie,bo pewnie bym sobie poradzila,ale na mamę.Trzeba się przecież nią opiekować,a ona nie lubi jak to robi ktoś inny.Debaja ten cytat bardzo lubię,bo mi daje wiarę,nadzieję i siłę.Ty już niedługo idziesz do szpitala,będę o Tobie myślała bardzo pozytywnie,a to pomaga.Już niedługo sama poczujesz jak dobrze być po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
No mam taką nadzieję. Dzisiaj w nocy ugryzł mnie jakiś owad i mam rumień i opuchliznę. Teraz to tylko myślę żeby to nie był powód do odwołania zabiegu. Cholerka zawsze coś :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny JEST MÓJ WYNIK !!!!!! ale jaki to nie wiem , próbowałam cos wyciągnąc z tej pani , jednak nic to nie dało , powiedziała ze nie wolno jej udzielac zadnych informacji ona ma tylko odnalezc wyniki i udzielic info. ze są lub ze jeszcze ich nie ma . Jutro jade go odebrac, to bedzie sądny dzien ,którego się strasznie boję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glosduszy
Witam .... Dzieki za rady. Kasiek ciesze sie ze wszystko ok u Ciebie. Baw sie dobrze W Egipcie .... Nie szalej za duzo na wielbladach :o) Smiech i relaks to podobno najlepsza medycyna no i optymistyczne nastawienie. Ja tez wybieram sie przed operacja do fryzjera, pojde tez na manicure i pedicure zeby lepiej sie poczuc i nie czuc jak pozal sie Boze :o) Musze zaopatrzyc sie w ten pas elastyczny no i koszule nocne ... pozdrawiam i caluje Kasiek bo zapomnialabym, jakie mydlo stosowalas? czy po namydleniu zmywalas je z rany? Moze to i glupie pytanie ale chce byc pewna:o) Ja spraw lozkowych sie nie obawiam tak bo i przed operacja mam problemy, miedzy innymi sichosc, bol no i krwawienie takze sadze ze po operacji sie to zmieni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam , miałam operację 4 miesiące temu,usunęl imi wszystko, do współżycia potrzebna jest tylko pochwa i nic więcej także nie ma co walczyć o oszczędne operacje,po co kilka razy przez to przechodzić.A hormony trzeba brać regularnie żeby utrzymać stały ich poziom w organiżmie ,nie wolno w tej materii eksperymentować.też miałam obawy przed pierwszym razem po ale jest wszystko w najlepszym porządku a nawet lepiej.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do Egiptu,to radziłam się profesora po operacji czy mogę jechać do Grecji bo miałam to zaplanowane na wakacje,powiedział że w tym sezonie nie wolno mi jechać w żadne tropiki!Kasiek zapytaj się lekarza czy w twoim przypadku nie ma przeciw wskazań.Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torii - tak jajniki zostają. Macie racje, że co mi po seksie skoro ciągle krwawię? ja do tej pory nie odczuwałam żadnych bóli podczas \"bara bara\" ;), krwawienia międzymiesiączkowe nie zdarzały mi się nigdy, przedłużające się okresy, tak jak ten teraz, też nie występowały. To jest pierwszy raz. Do tej pory mój mieśniak nie dawał żadnych \"znaków życia\", tylko miesiaczka była bardziej obfta, ale trwała normalną ilość dni. Boję się tych problemów z suchością, jakoś trudno wyobrazić sobie, że będę za każdym razem smarować sie mazidłami. Przeraża mnie to... danka - no chyba pochwę to mi zostawią! ;) ale skąd wytwarza się śluz, co jest odpowiedzialne za ten proces?? Czy tylko hormony?? muszę poszukać informacji w necie. kasiek70 -gratuluję, takie słowa usłyszeć to wielkie szczęście. Zazdroszczę niespodzianki od męża. Baw się dobrze. mała oo - jeszcze jeden dzień niepewnosci i jutro pewnie odetchniesz z ulgą. trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torii - tak jajniki zostają. Macie racje, że co mi po seksie skoro ciągle krwawię? ja do tej pory nie odczuwałam żadnych bóli podczas \"bara bara\" ;), krwawienia międzymiesiączkowe nie zdarzały mi się nigdy, przedłużające się okresy, tak jak ten teraz, też nie występowały. To jest pierwszy raz. Do tej pory mój mieśniak nie dawał żadnych \"znaków życia\", tylko miesiaczka była bardziej obfta, ale trwała normalną ilość dni. Boję się tych problemów z suchością, jakoś trudno wyobrazić sobie, że będę za każdym razem smarować sie mazidłami. Przeraża mnie to... danka - no chyba pochwę to mi zostawią! ;) ale skąd wytwarza się śluz, co jest odpowiedzialne za ten proces?? Czy tylko hormony?? muszę poszukać informacji w necie. kasiek70 -gratuluję, takie słowa usłyszeć to wielkie szczęście. Zazdroszczę niespodzianki od męża. Baw się dobrze. mała oo - jeszcze jeden dzień niepewnosci i jutro pewnie odetchniesz z ulgą. trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torii - tak jajniki zostają. Macie racje, że co mi po seksie skoro ciągle krwawię? ja do tej pory nie odczuwałam żadnych bóli podczas \"bara bara\" ;), krwawienia międzymiesiączkowe nie zdarzały mi się nigdy, przedłużające się okresy, tak jak ten teraz, też nie występowały. To jest pierwszy raz. Do tej pory mój mieśniak nie dawał żadnych \"znaków życia\", tylko miesiaczka była bardziej obfta, ale trwała normalną ilość dni. Boję się tych problemów z suchością, jakoś trudno wyobrazić sobie, że będę za każdym razem smarować sie mazidłami. Przeraża mnie to... danka - no chyba pochwę to mi zostawią! ;) ale skąd wytwarza się śluz, co jest odpowiedzialne za ten proces?? Czy tylko hormony?? muszę poszukać informacji w necie. kasiek70 -gratuluję, takie słowa usłyszeć to wielkie szczęście. Zazdroszczę niespodzianki od męża. Baw się dobrze. mała oo - jeszcze jeden dzień niepewnosci i jutro pewnie odetchniesz z ulgą. trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torii - tak jajniki zostają. Macie racje, że co mi po seksie skoro ciągle krwawię? ja do tej pory nie odczuwałam żadnych bóli podczas \"bara bara\" ;), krwawienia międzymiesiączkowe nie zdarzały mi się nigdy, przedłużające się okresy, tak jak ten teraz, też nie występowały. To jest pierwszy raz. Do tej pory mój mieśniak nie dawał żadnych \"znaków życia\", tylko miesiaczka była bardziej obfta, ale trwała normalną ilość dni. Boję się tych problemów z suchością, jakoś trudno wyobrazić sobie, że będę za każdym razem smarować sie mazidłami. Przeraża mnie to... danka - no chyba pochwę to mi zostawią! ;) ale skąd wytwarza się śluz, co jest odpowiedzialne za ten proces?? Czy tylko hormony?? muszę poszukać informacji w necie. kasiek70 -gratuluję, takie słowa usłyszeć to wielkie szczęście. Zazdroszczę niespodzianki od męża. Baw się dobrze. mała oo - jeszcze jeden dzień niepewnosci i jutro pewnie odetchniesz z ulgą. trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torii - tak jajniki zostają. Macie racje, że co mi po seksie skoro ciągle krwawię? ja do tej pory nie odczuwałam żadnych bóli podczas \"bara bara\" ;), krwawienia międzymiesiączkowe nie zdarzały mi się nigdy, przedłużające się okresy, tak jak ten teraz, też nie występowały. To jest pierwszy raz. Do tej pory mój mieśniak nie dawał żadnych \"znaków życia\", tylko miesiaczka była bardziej obfta, ale trwała normalną ilość dni. Boję się tych problemów z suchością, jakoś trudno wyobrazić sobie, że będę za każdym razem smarować sie mazidłami. Przeraża mnie to... danka - no chyba pochwę to mi zostawią! ;) ale skąd wytwarza się śluz, co jest odpowiedzialne za ten proces?? Czy tylko hormony?? muszę poszukać informacji w necie. kasiek70 -gratuluję, takie słowa usłyszeć to wielkie szczęście. Zazdroszczę niespodzianki od męża. Baw się dobrze. mała oo - jeszcze jeden dzień niepewnosci i jutro pewnie odetchniesz z ulgą. trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany, nie chciało mi się wysłać!! klikałam wyślij, wyślij, wyślij!! i wkleiło się kilka razy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
MAłAOO- trzymam kciuki. Moja operacja odwołana, stan zapalny po ugryzieniu owada/rumień, opuchlizna, ranka/ mój lekarz rozmawiał z anestezjologiem -nie uśpią jak stan zapalny.O.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Debaja- strasznie Ci wspólczuję :( chyba gorszy pech nie mógł Ci się przytrafic, znowu czekanie a to czekanie jest przeciez najgorsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glosduszy
Debaja... przykro mi z powodu Twojego przesuniecia operacji. Wiem ze na nia czekals, przygotowalas sie a tutaj takie niespodziewane przeszkody. Trzymam w kciuki. Bedzie dobrze. Pozdrowienia i caluski ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
Teraz termin mam na koniec wrzesnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za proces wytwarzania śluzu odpowiedzialny jest mózg i stan naszego podniecenia ( w okresie menopauzy gra wstępna powinna trwać nieco dłużej ponieważ dochodzi do zaburzeń hormonalnych i sygnał do mózgu o stopniu naszego podniecenia wysyłany jest nieco póżniej)Wpływ na to ma również regularne współżycie,nie dochodzi do zaników mięśni pochwy.Nie trzeba za każdym razem smarować się mazidłami ,są środki które aplikuje się 2-3 razy w tygodniu i nie musi to być przed stosunkiem.Będzie wszystko dobrze . Debaja - limit pecha masz wyczerpany ,teraz już tylko będzie dobrze.Ja po przyjęciu do szpitala dzień przed zabiegiem dostałam okres,chcieli mnie wysłać na przepustkę ,nie dałam się,skłamałam ,że mam okres tylko 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×