Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Wiecie dziewczyny , wydaje mi sie, że zmartwiona nie oczekuje od nas rad, wyraźnie o tym napisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Rosy 49, masz racje, ja nie oczekuje od Was rad, mayslalam tylko, ze spotkam pokrewna dusze tutaj, bo jestem zrozpatrzona, ze w tak mlodym wieku musze sie podjac takiej operacji, sama nie wiem czego oczekiwalam - moze tylko wsparnia rowesniczki po przejsciach!!?? Ten problem mam dopiero od srody, sama nie wiem jak sobie z nim poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marla 47
Zmartwiona- jestem po usunięciu macicy i w szpitalu ze mną byla pani ok 60 lat która miala wypadanie pochwy i macicy. miała na to operację podwiązującą w jakiś sposób to wszystko, bez usuwania. Może , poczytaj trochę wiadomości z internetu na ten temat zanim dasz sobie wyciąć macicę. Myślę że gdyby był ktoś kto czyta to forum w takiej jak ty sytuacji to by się odezwał. Trzeba też iść do innego lekarza i pytać o inne możliwości. Ja w każdym razie nie poszłabym na operację zanim nie byłabym przekonana całkowicie. Życzę zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888888
obnizenie n.rodnych u tak młodej osoby niekoniecznie musi byc wskazaniem do jej usunęcia.Są zabiegi korekcyjne.Skonsultuj to jeszcze z innymi lek.gin.Jezeli masz juz dzieci to dobrze.Jezeli nie to mogą byc problemy.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta47/48
Cześć dziewczyny Jest piękna pogoda, więc śmigamy na łono natury. Jak cudownie jest żyć....bez strachu. Bonita- jeszcze tylko 5 dni do Twojej operacji. Mam nadzieję, że masz pozytywne myśli. Becia-Twój czas też nadchodzi. Nie denerwuj się, tylko spisz sobie wszystkie pytania i porozmawiaj z lekarzem niech on rozwieje Twoje wątpliwości. A teraz masz....całusa na miłą niedzielę. Głosduszy-oj wyprawa na grzybki była cudowna, ale i przerabianie już zdecydowanie mniej przyjemne. Ale powiem Ci,że wczoraj zrobiłam odstępstwo od mojej normy i zjadłam trochę sosu z grzybów/ no cholerka nie mogłam się powstrzymać/ i.....żadnych niepożądanych skutków ubocznych!! Debaja też nie chce mi z głowy wyjść. Och niech już wróci. Spinka - jak Twoje zdrówko? Mam nadzieję, że z godziny na godzinę jest coraz lepiej. Zmartwiona-zdaję sobie sprawę, że jesteś w dużym stresie, ale naprawdę zastanów się i /tak jak piszą dziewczyny/ idź do innego lekarza, żeby potwierdził diagnozę. Masz jeszcze czas, żeby to zrobić. Szukając dla Ciebie informacji też natknęłam się na inne sposoby/ bez konieczności usuwania macicy/. Już więcej nie będę Cię zanudzać. Sorki. Uciekam , bo Jurek mnie .....zabije! Miłej niedzieli! Pozdrawiam wszystkie przed i po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta47/48
Rosa- dziękuję! Tobie równie miłego dnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadydatka do usunięcia
Kochane, mam tylko 1 pytanie. Gdybyscie miały wybierać żyć z macicą i krwotocznymi miesiączkami czy też bez, ale juz bez możliwości dzieci.... co byscie wybraly przepraszam jesli to głupie pytanie, jednak ja jestem w takiej własnie sytuacji :( Naprawde chce miec dziecko jednak lekarze mówią że nie mam na to szans. moze nie potrzebnie łudzę się nadzieją. A te miesiączki mnie wykańczają.... dosłownie.. Pozdrawiam wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada15
Kochana Kandydatko, zadne pytanie nie jest glupie, rozumiem bardzo Twoja rozterke, to bardzo trudna decyzja i niestety wlasciwie nikt jej za Ciebie nie podejmie. Musisz, oczywiscie wykorzystac wszystkie mozliwosci, skonsultowac sie z kilkoma lekarzami ( ale to juz wiesz sama). Wiesz dobrze, ze takie krwotoczne miesiaczki nieslychanie oslabiaja Twoj organizm, prowadza do anemii i utrudniaja normalne zycie, zyjesz z tym wiec najlepiej potrafisz to ocenic. Rozumiem Twoj bol, chec posiadania wlasnego dziecka, tutaj nie mozna poradzic tak, zrob tak lub tak. Kazda decyzja niesie jakies konsekwencje. Gdyby jednak decyzja lekarzy byla nieodwolalna, to mysle, ze jesli baaardzo pragniesz dziecka to pokochasz taka mala istotke adoptowana, ktora tez baaaaaaardzo potrzebuje Twojej milosci i da Ci rownoczesnie wiele radosci. Wiem, ze inaczej wyglada wszystko z mojej perspektywy, ale wierz mi, ze jesli bedziesz zdrowa i silna wszystko nabierze innego wymiaru i poradzisz sobie. duzo ciepłych mysli przesyłam...i usmiechów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️🖐️ Dziś mija 30 dzień od mojej operki. Czuję się dobrze, wszystko wydaje mi się ok poza jelitami, które nie chcą pracować. Sięgnęłam już nawet po herbatki przeczyszczające (ale nie mam doświadczenia, które są dobre) i jak na razie i one na mnie nie działają. Codziennie chodzę na spacery, na zakupy (oczywiście nic nie dzwigam) piję dużo wody, jem owoce (brzoskwinie, banany, winogron), 2x dziennie piję siemie lniane ale ciągle jest nie tak. W środę mam wizytę kontrolną u gina bo zbliża się koniec mojego zwolnienie lekarskiego. Debaja - co się u Ciebie dzieje ? wracaj szybciutko do nas ! 👄👄 dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita1811
Witam Was wspaniałe kobietki! Elżbieta 47/48-ja też odlczam już dni do mojej operacji.Jeżeli chodzi o samopoczucie,to raz jest lepiej,a raz gorzej.Ale ogólnie dosyć dobre!Bardzo dziękuję za pamięć o mnie!Cieszę się,że wyszło słoneczko i można iść na spacerek. Życzę wszystkim przyjemnej niedzieli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spinko, u mnie jelita zaczęły pracować po zażyciu Espumisanu 3x2. W prawdzie zaczęłam równocześnie naklejać plastry hormonalne i nie bardzo wiem co mi pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
Witam w tą śliczną niedzielę. Myślę, że Debaja jutro wróci, operację miałą mieć w środę. Zmartwiona – też słyszałam o zabiegu podwiązania wypadającej macicy, porozmawiaj o tym z lekarzem, pozdrawiam. Elżbieta 47/48 – dobry pomysł z pytaniami na kartce, masz rację bo jak przychodzi do rozmowy z lekarzem to wszystko ucieka z głowy. Dzięki za niedzielnego całusa :-) Bonita1811 – ja też wierzę że myśli masz cały czas radosne Głosduszy – :-) 🌼 :-) Kandydatka – wiem, że życie z krwotokami traci wszystkie barwy, dlatego Cię rozumiem. Pamiętaj że każdy taki krwotok zabiera Ci Twoje zdrowie. Decyzja jest bardzo trudna ale trzymam kciuki za Ciebie Wszystkim miłym forumowiczkom życzę miłej niedzieli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liro
Witajcie kobietki! Nie ,nie ,nie stchurzylam a wyjechalam na dwa dni do rodzinki i teraz sobie po powrocie poczytalam zaleglosci.Ogromnie zrobilo mi sie zal Ciebie "PRAGNE" ,moze niespecjalnie oczekujesz wspolczucia ,ale na pewno nasze tu problemy ,przynajmniej niektorych z nas wydaja sie Tobie dosc blache.Wiadomosci ktore Wam tu przekazalam nie wysslalam z palca, a Ty "PRAGNE" Jestes na pewno tego zaprzeczeniem.O przerwanych tetnicach powiedzial mi moj gin. a o wczesniejszym obumieraniu jajnkow bez macicy poinformowaly mnie dwie polozne szpitala ,oddzialu ginekologicznego w ktorym lezalam przy okazji wspomnianej operacji.Nie miejcie do mnie pretensji bo i Wy zawirzylybyscie takim osobom.To one uczyly sie w tym temacie i tu musze powiedziec ,przepraszam PRAGNE bo jak wspomnialas Jestes medycznie wyksztalcona,jak wyglada ta nauka skoro jeden mowi to a drugi co innego.Przeciez my jestesmy skazane Wam ufac, a jak mozna ufac skoro zdania medycyny w jednej kwestii tak sie roznia.Jeszcze tak tu opowiem jedna smiechu warta lub tez placzu historie.W ostatni dzien mojego pobytu w szpitalu dowiedzialam sie od jednego z gin. ,ze za kilka tygodni moze mi odpasc kikut z pochwy ,moze byc pzry tym plamienie,a jesli nie odpadnie to bedzie musial byc uzuniety laboratoryjnie.Teraz tydzien temu bylam na kontroli u gin. a ten pracuje w tym samym szpitalu i zapytany o owy kikut zdziwil sie mocno po czym mnie zapytal o czym ja mowie .To nie jest smieszne bo ja po tym pobycie w szpitalu gdzie jechalam na rutynowy zabieg bo przeciez taki jest w tych czasach bede miala na dlugo uraz bo nie dosc ,ze w ten sam dzien wyladowalam dwa razy na sali operacyjnej to zdania tamtejszego personelu medycznego byly tak rozne ,ze ja juz niestety nie mam zaufania i chyba mam prawo ? Ja nie mialam na to sily ,ale siostra i mama proponowaly mi bym nie zostawila tego tak i nie chodzilo o odszkodowanie lecz zgloszenie tego do izby lekarskiej.W prawdzie jeden ginekolog w trybie natychmiastowym z praca w tym szpitalu sie pozegnal a ja dostalam pokoj hotelowy z drugim lozkiem gdzie spal moj maz ,z tv i kablowka i z wlasna lazienka i wc ,ale dobrze calego tego wydarzenia nie wspominam.Nie chcialam Was tez straszyc staroscia bo sama wiem ,ze wiele innych czynnikow sie na ten proces sklada,chcialam napisac co wiem i dalej mysle ,ze po czesci jest to prawda ,ale nie musi to byc regola. SPINKA - moje jelita jeszcze tez nie funkcjonuja tak jak powinny ,ale jest lepiej anizeli bylo jeszcze tydzien temu,jednak dalej trzymam diete. Zycze zdrowia wszystkim babka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liro
Witajcie kobietki! Nie ,nie ,nie stchurzylam a wyjechalam na dwa dni do rodzinki i teraz sobie po powrocie poczytalam zaleglosci.Ogromnie zrobilo mi sie zal Ciebie "PRAGNE" ,moze niespecjalnie oczekujesz wspolczucia ,ale na pewno nasze tu problemy ,przynajmniej niektorych z nas wydaja sie Tobie dosc blache.Wiadomosci ktore Wam tu przekazalam nie wysslalam z palca, a Ty "PRAGNE" Jestes na pewno tego zaprzeczeniem.O przerwanych tetnicach powiedzial mi moj gin. a o wczesniejszym obumieraniu jajnkow bez macicy poinformowaly mnie dwie polozne szpitala ,oddzialu ginekologicznego w ktorym lezalam przy okazji wspomnianej operacji.Nie miejcie do mnie pretensji bo i Wy zawirzylybyscie takim osobom.To one uczyly sie w tym temacie i tu musze powiedziec ,przepraszam PRAGNE bo jak wspomnialas Jestes medycznie wyksztalcona,jak wyglada ta nauka skoro jeden mowi to a drugi co innego.Przeciez my jestesmy skazane Wam ufac, a jak mozna ufac skoro zdania medycyny w jednej kwestii tak sie roznia.Jeszcze tak tu opowiem jedna smiechu warta lub tez placzu historie.W ostatni dzien mojego pobytu w szpitalu dowiedzialam sie od jednego z gin. ,ze za kilka tygodni moze mi odpasc kikut z pochwy ,moze byc pzry tym plamienie,a jesli nie odpadnie to bedzie musial byc uzuniety laboratoryjnie.Teraz tydzien temu bylam na kontroli u gin. a ten pracuje w tym samym szpitalu i zapytany o owy kikut zdziwil sie mocno po czym mnie zapytal o czym ja mowie .To nie jest smieszne bo ja po tym pobycie w szpitalu gdzie jechalam na rutynowy zabieg bo przeciez taki jest w tych czasach bede miala na dlugo uraz bo nie dosc ,ze w ten sam dzien wyladowalam dwa razy na sali operacyjnej to zdania tamtejszego personelu medycznego byly tak rozne ,ze ja juz niestety nie mam zaufania i chyba mam prawo ? Ja nie mialam na to sily ,ale siostra i mama proponowaly mi bym nie zostawila tego tak i nie chodzilo o odszkodowanie lecz zgloszenie tego do izby lekarskiej.W prawdzie jeden ginekolog w trybie natychmiastowym z praca w tym szpitalu sie pozegnal a ja dostalam pokoj hotelowy z drugim lozkiem gdzie spal moj maz ,z tv i kablowka i z wlasna lazienka i wc ,ale dobrze calego tego wydarzenia nie wspominam.Nie chcialam Was tez straszyc staroscia bo sama wiem ,ze wiele innych czynnikow sie na ten proces sklada,chcialam napisac co wiem i dalej mysle ,ze po czesci jest to prawda ,ale nie musi to byc regola. SPINKA - moje jelita jeszcze tez nie funkcjonuja tak jak powinny ,ale jest lepiej anizeli bylo jeszcze tydzien temu,jednak dalej trzymam diete. Zycze zdrowia wszystkim babkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liro
Przepraszam,znowu sie naprzykszam podwojnymi i powtornymi wiadomosciami .Myslalm ,ze szybko jak poprawie blad za nim pokazalo sie wyslanie to bedzie ok a tu jednak poszlo dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liro
Wiem wiem tchorz "o" zamkniete ,czasem czlowiek tak bezmyslnie pisze,wybaczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liro częściowo miałaś rację, zobacz co ja wyczytałam: "Czy u kobiety bez macicy menopauza występuje wcześniej? Tylko u niektórych kobiet po usunięciu macicy obserwuje się szybsze zanikanie produkcji estrogenów i progesteronu.\" Tzn. że niektóre kobiety to dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liro
Tak,ja przeczytalam Twoj wpis uwaznie ,ale gdyby nie to ,to jednak wiem ,ze te polozne rowniez sobie tego z palca nie wyssaly.Wiem ,ze z tym moze byc roznie i jak ktos juz tu napisal,kazdy organizm jest inny. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola 45
Witam Wszystkich Piękna niedziela:) a jak u Was ?? liro Rosa też podzielam Wasze zdanie i jak pisa lam wcześniej każdy jest inny każdy ma inny poziom hormonów a w decyzjach trzeba zachować rozwagę i nie popadać w skrajności. Zmartwiona - Nie będziesz chodzić z pieluchą jak zadbasz o siebie tzn będziesz ćwiczyć mięśnie koegla i nie będziesz przede wszystkim dźwigać. Masz żal ,że my się tu pocieszamy ? wydaje mi się , że tego każdej z Nas potrzeba wsparcia drugiej osoby, optymizmu, a wtedy łatwiej przejść trudy życia i kłopoty, Ja jak się uspokoiłam zobaczyłam ,że nie jestem sama ze swoim problemem i obawami,Uspokojona szybciej zaczęłam zdrowieć, a wszystkie potrzebne mi informacje znalazłam na wcześniejszych wpisach forumowiczek wydaje mi się, że troch nie za dokładnie poczytałaś poprzednie wpisy bo problem nietrzymania moczu był poruszany już na tym forum. wydaje mi się że czasami nie przyjmujemy rad jak nie jesteśmy na nie gotowi, a decyzji i tak nikt za Ciebie nie podejmie, tak że nie oczekuj tego od nikogo. Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glosduszy
witam ..... dzisiaj u nas dosc pochmurnie ..... rozleniwilo mnie to troche. to dobrze Elzbieta ze sosik nie zaszkodzil .... ja dzisiaj gulasz robie z grzybkami ... oczywiscie dla meza i syna. dzisiaj zaczelam miec skurcze podobne jak przy miesiaczce, nie wiem zabardzo co o tym myslec ... poza tym czuje sie dobrze, troszeczke pobolwa ale jest w porzadku .... dalej nic nie plamie .... zmartwiona, ja jestem w Twoim wieku, nie wiem czy masz dziecko czy nie, ja mam jednego syna 9 lat, myslalam o drugim ale los zechcial inaczej, od operacji mienlo 6 dni, a ja kicham,kaszle i jak narazie nic nie popuszczam. to nie tylko w Niemczech lekarze biora kase za macice, na calym swiecie ..... moze wybierz sie do Pl do lekarza, ja mialam usunieta macice na wlasne zyczenie,powod endometrioza .... ja na Twoim miejscu poszlabym do 4 roznych lekarzy dla upewnienia sie czy wszyscy mowia to samo. jezeli jestes niepewna tych lekarzy,ich diagnozy i sposoby wyleczenia, idz do innych, az bedziesz spokojna i pewna ... mi tez sie obilo takie cos jak podwiazanie macicy ..... popytaj lekarzy , niech Ci dadza czysta odpowiedz dlaczego usuniecie macicy jest jedynym wyjsciem. kandydatka ,,,,, hmmm dlaczego lekarze mowia ze niemasz szans, czy ciaza zagrozilaby Ci? jezeli tak, to raczej nie ryzykowalabym w nia zajsc .... kazdy krwotok moze zakonczyc sie zle ... wiem ze masz duzo do przemyslenia, mam nadzieje ze podejmiesz odpowiednia decyzje .. spinka .... winogrona zawieraja bardzo duzo cukru, moja mama jak miala operacje ( guz na jelitach ) lekarz zabronil jej jesc winogron,gruszek,warzyw straczkowych,grzybow,pieczonych i smazonych potraw. mogla jesc jednego malego banana dziennie. zalecil tez suszone sliwki oraz popijac sok z nich ... herbata czerwona i zielona jest dobra na jelita, na Twoim miejscu nie pilabym teraz zadnych figur i herbatek na diete, moga bardziej podraznic jelita ... bonita ... ciesze sie ze twoje samopoczucie sie polepszylo. moje z dnia na dzien jest coraz lepsze ..... na pewno wszystko bedzie dobrze. becia .....fajnie by bylo jakby Debaja juz jutro wrocila. kurde jutro juz tydz po operacji, ale czas leci .... mam ochote wybrac sie z rodzinka do kina dzisiaj .... nie chce mi sie w domu siedziec .. liro .... mam nadzieje ze wizyta u rodziny sie udala .... jak sama piszesz, jeden lakarz mowi tak,drugi inaczej. ja patrze na osoby ktore przeszly taka operacje i sa najlepszym przykladem ze wyciecie macicy,wcale nie musi przyspieszyc starzenia sie ... bardzo duzo zalezy od nas ... ja sadze ze to nie od macicy zalezy starzenie sie jajnikow,tylko od nich samych i hormonow. bo jak inaczej wytlumaczyc fakt ze kobiety majace macice i jajniki dostaja menpauze w wieku 40 lat? wiadomo ze kazdego organizm jest inny, inaczej wszystko przechodzi .... ja osobiscie nie zamartwiam sie tym, na wszystko jest jakies rozwiazanie, najwazniejsze jest to ze czuje sie ok, ze watroba mi sie nie zepsuje przez tabletki na bol. to jest dla mnie wazniejsze niz pieniadze czy wczesniejsze starzenie sie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pragnę
liro nie oczekuję współczucia, bo ....../wstaw tu sobie co chcesz/. I nie w tym celu tutaj się ujawniłam. Żaden problem, który dotyczy zdrowia i życia nie jest błahy. Zdania się różnią w sferze medycznej z prostej przyczyny- każdy człowiek jest innym organizmem i każdy /tę samą chorobę / przechodzi inaczej. Prosty przykład, popatrz są: blondynki, brunetki, szatynki, rude. Wszystkie są ludźmi. Wszystkie są kobietami. Ale każda z nich jest inna.I pod względem koloru włosów, i charakteru i /jak widzisz na moim przykładzie/ budowy anatomicznej. Wypowiedziane przez Ciebie definicje na temat starzenia się po usunięciu macicy zabrzmiały TU bardzo autorytatywnie. Z poważaniem Masz prawo/ jak każdy/ nie mieć zaufania do lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita1811
Becia 222-dzisiaj z moim samopoczuciem jest ok.Co prawda z kościoła wróciłam "zalana",ale to nic.Zjadłam obiadek,który ugotował mi mój kochany małżonek,a potem z synusiem poszłam na długi spacer w promieniach słońca.Dziękuję Ci za słowa otuchy! Głosduszy-fajnie jest usłyszeć,że czujesz się z każdym dniem coraz lepiej,bo to mi uświadamia,że po operacji i ze mną tak będzie.Życzę Ci wszystkiego dobrego!Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta47/48
Cześć dziewczyny. Ale dziś wypoczęłam. Było cudownie. A jutro znów do "moich dzieci". Głosduszy- no przecież ma prawo trochę pobolewać. To jest dopiero/ albo już/ 6 dni po operacji!!! Ale dobrze, że nie plamisz. Becia- uśmiechniętego poniedziałku życzę. I głowa do góry. Wierzę, że podejmiesz dobrą decyzję, po rozmowie z lekarzem. Kandydatka- niestety TYLKO Ty możesz podjąć tę decyzję. Wspaniale jest mieć dzieci, ale.....no właśnie- nie ma takiej pewności co do faktu donoszenia. Choć medycyna teraz podobno .....czyni cuda. Powinnaś chyba skonsultować to z paroma jeszcze lekarzami. Pozdrawiam Cię. Bonita- teraz jeszcze sobie podjadaj same smakołyki, bo potem troszkę będziesz musiała sobie....odpuścić niektóre rzeczy. Ja miałam operację na początku lipca, a tu same moje ulubione: grochy, fasolki, kukurydza itp. na straganach leżały. Ślinka mi zwyczajnie ciekła!! Rosa- Twoje życzenia się spełniły- niedzielna wycieczka była super. Jola- mogę się podpisać pod Twoim postem. Pragnę- napiszę zwyczajnie- DZIĘKUJĘ. liro- mam nadzieję, że pomimo wszystko wracasz do zdrowia. Debaja- WRÓC!!!!!! Miłej nocki kobietki./ Kto może niech ...szaleje/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola45
Elżbieta ja jeszcze nie mogę szaleć :(( ale jeszcze trochę, a potem...... Dobrej nocy Wszystkim Mam nadzieję że jutro Debaja będzie już z Nami:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta47/48
Jola- no hihihihihi.....potem to ja już wiem ...co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita1811
Elżbieta 47/48-pozostało mi jeszcze parę dni na dogadzanie sobie jedzeniem-a co raz się żyje!Po operacji będzie juz tylko dietka!Tobie też życzę spokojnej nocki!! Rosa 49-co prawda ja już pisałam na forum,że będę miała usuniętą macicę bez przydatków przez pochwę.Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×