Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość Elżbieta47/48
Witam wszystkie forumowiczki Becia-ha!!! Jak zawitasz do Krakowa to chętnie się spotkam z Tobą! A teraz masz.......furę dobrych fluidów i myśli. Niki- witaj i proszę uspokój się troszkę. Panika i niewiedza są złymi doradcami. Lekarze mają obowiązek udzielić Ci pełnej informacji. Postaraj się udać do innego lekarza i TWARDO domagaj się wytłumaczenia wszystkiego. Jeśli chodzi o mięśniaki mogą się one zmienić i stać się MIĘSAKAMI. W czasie badania lekarz pobiera wycinek i daje do laboratorium. Szczepienie p/żółtaczce powinno się robić dla własnego bezpieczeństwa. Może wystąpić w czasie zabiegu zarażenie żółtaczką. Proszę nie załamuj się, bo masz dla kogo żyć i być zdrowa! Mam jeszcze jedną prośbę- jak piszesz naciśnij klawisz "CAPS LOCK" to wtedy będziesz pisać małymi literami i łatwiej będzie nam to czytać/ a po 2 wielkie litery na necie oznaczają krzyk/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wasz wszystkie. Cieszę się że znalazłam takie formu. Ja jestem po operacji 2 lata i nadal niestety nie mogę się z tym pogodzić. Czasai czuje sie dobrze a czasami kiepsko. Po próbach z htz birę Esterve no i endykrynolog przepisał mi Luteinę i Bromergon. Niestety nieźzle przytełam i walka z tym jest okropna i chyba zdana na klęskę. Niekiedy to po prostu płakać mi się chce. Trochę sie pocieszyłąm czytajac Wasze wypowiedzi. Na dodatek musiałam rzucić palenie co też odbiło się na wadze. Wiem że to dla zdrowia ale przed operacją długo walczyłam z nadwagą schudłąm ok. 20 kg i znowu to samo. Walkę z nałogiem ciągle mam przed sobą. Na razie ograniczyłam ale sukcesu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta47/48
Rany coś mi się dzieje z netem bo wykasowało mi część wpisu. Głosduszy- hihihihi czyżby kusił ...maleńki tatuaż? Wiem, że powędrujesz na tą wycieczkę, bo odzyskałaś chęć do życia i będziesz je "brała pełnymi garściami". Wyskrobana- tak, tak strach przed nieznanym ma wielkie oczy. Ale teraz to już będziesz tam chodzić bez strachu, a Twoje życie będzie coraz lepsze. Bonita- naprawdę nie bój się. Myśl tylko pozytywnie a to już samo w sobie Ci pomoże. Nie dopuszczaj złych myśli, bo one szybko "ściągają" człowieka w dołek. Chora smutna zmęczona- szybciutko marsz do ginekologa!! Masz zamiar długo tak się męczyć i doprowadzić do stanu ruiny? Życie jest piękne- uwierz mi. Warto żyć i to w zdrowiu! Chciałabym, żebyś tu za parę dni napisała, że jesteś już po wizycie w gabinecie lekarskim i zaczęłaś o siebie dbać. Rany...znowu wyszła mi .....epopeja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CHORA SMUTNA ZMĘCZONA
Kochane dziewczyny, dziękuję Wam wszystkim że tak mi pięknie radzicie :) Wiem, że powinnam się udać do lekarza, ale kiedy byłam u niego z moim problemem kilka lat temu to powiedział że samo się wszystko unormuje. I rzeczywiście około rok czy dwa miesiączki były w miarę regularne (co 3 tygodnie). Co prawda krwawienia trwały ok. 7 dni, więc to i tak chyba za długo.. ale byłam szczęśliwa, że mam chociaż 3 tygodnie spokoju. Teraz wszystko się zaczyna na nowo. nie mam pojęcia co to, ale macie racje: jutro zapisuje sie do ginekologa! jolcia1965 --> wiesz co za choroba powodowała u Ciebie takie krótkie cykle? I jeszcze raz z całego serca dziękuję Wam za troskę :) :) :) Jestescie kochane, nawet się nie spodziewałam z takim miłym powitaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
Witam 🌼 Elżbieta47/48 - dziękuję za dobre fluidy :-) bonita1811 - Ty już prawie tydzień, ale Ci dobrze :-) wyskrobana - to świetnie że nie było tak źle, teraz już będzie Ci dużo łatwiej, pozdrawiam Głosduszy - miło że znowu jesteś z nami. Ja jakoś się trzymam, zaczynam dni odliczać. Wciąż się zastanawiam, piszesz, że Ty zostałaś zoperowana na własne życzenie ale ja wszystkiw wyniki mam ok, więc nie wiem czy tak można. A poza tym tak jak pisałam - zrobię to co lekarz uzna za słuszne (przynajmniej narazie:-) ) Chora i smutna - nie poddawaj się, musisz coś z tym zrobić. JOLCIA 1965 - ja też jestem z Bytomia, będę w szpitalu na Batorego na tzw. "5" >ożna wiedzieć gdzie Ty byłaś i u jakiego lekarza? Pozdrawiam NIKI878 - głowa do góry, będzie dobrze. U mnie lekarze chcą wyciąć samego mięśniaka a ja wolałabym żeby wycięli macicę - więc jak widzisz naprawdę nie jest źle. Pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia1965
ja choruję przy okazji na akromegalię u mnie ona wywołała taką macicę z dziwnymi mięśniakami że nie jak u ciebie napewno w macicy a ja miałam je w mięśniu macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia1965
do Beci222 ja się leczę u dr Chimiczewskiego w przychodni przyszpitalnej on jest bardzo dobry, a ty u którego się leczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
Napiszę trochę z innej beczki do Elżbieta 47/48 - Jestem z Bytomia, przynajmniej raz w roku odwiedzamy Kraków bo zwyczajnie lubimy tam być. Tego lata nie byliśmy bo ja miałam wiecznyy okres ale zeszłego lata byliśmy dwa razy, w tym raz na pokazie RedBull (bolid z F1) Pozdrówka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita1811
Chora Smutna Zmęczona-BRAWO super,że podjęłaś decyzję o wizycie u lekarza.Piszesz,że PARĘ lat temu....W ciągu paru lat,to różne rzeczy mogą się zdarzyć.Jednak dobrze,że już się zdecydowałaś!!!Głowa do góry.Trzymam za Ciebie kciuki!Na pewno wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia1965
do Beci222 ja jestem z Zabrza a dokładnie z oś Helenka, jakbys chciała wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia1965
do Beci222 ja jestem z Zabrza a dokładnie z oś Helenka, jakbys chciała wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glosduszy
jolcia ... hihi ale ten swiat jest maly, moja rodzina mieszkala na os.Helence, a potem sie do Miechowic przeprowadzili .... bonita .... bardzo sie ciesze ze dalas troche na luz i ze odpuscilas z tym strachem ... pamietaj ,... wiara gory przenosi, ja w to wierze ... nie dopuszczam do siebie negatywnych mysli, bo po co ... bedzie dobrze ... pamietaj bardzo duzo zalezy od twojego nastawienia .... mysl pozytywnie,odrzuc strach,niepewnosc ... po operacji bedzie Ci lzej, popatrz na Ele jak szaleje 12 tyg po operacji ... Ty tez bedziesz .... glowa do gory ... Elzbieta ..... oj kusi kusi ... mysle gdzie i jaki tatuaz zrobic ... 26 listopada mam urodziny moze wtedy sobie zrobie ... kto wie ... odzyskalam chec do zycia .... jakby ktos sie mnie zapytal czy chce jechac w gory, gdziekolwiek to bym pojechala ..... chocby polezec na lezaku popatrzec na gory , slonce itd ... hihi rozmarzylam sie .. dosia ... witam ... czy lekarz skierowal Cie na ogolne sprawdzenie poziomu hormonow .... jest ich bardzo duzo .. moze jednego jest za malo, drugiego za duzo ? moze ten test pomoze mu dopasowac odpowiednie hormony dla Ciebie .. co do przytycia, to wiem ze hormony potrafia doskonale pomoc w tym ... ja tez walczylam z nadwaga od ciazy .. 9 lat to trwa ... ostatnio to prawie nic nie jadlam a bylam spuchnieta jak balon ...... woda zbierala sie w organizmie, co zaburzalo trawienie ..... bralam rozne leki, pilam rozne ziola, jak udalo mi sie zgubic 2 kg , przytylam 2,5 ....... i tak na okraglo .. mysle ze to przez moja chora macice, hormony ,stres ... tarczyca i inne wyniki krwi zawsze super wychodza ..... od poniedzialku zgubilam 4 kg .... z czego sie bardzo ciesze ... co do palenia to napewno nie jest Ci latwo, ja zaczelam palic od 8 klasy jak kazdy zreszta,ale palenie jest dla mnie obojetne, dzisiaj pale, jutro nie .. co prawda nie pale juz dluzszy okres czasu, ale moj malzonek kopci jak w kopalni, chcialby rzucic ale ciezko mu .... zreszta lubi palic ... chcialabym mu pomoc ale to on musi wstac i powiedziec dosyc ... chora smutna ....... ciesze sie ze idziesz do ginekologa ... powiedz mu dokladnie jak sie czujesz, co Cie boli, gdzie ... czy masz problemy z pecherzem czy z jelitami .... on to wszystko musi wiedziec .... zeby Ci dopomoc, najlepiej to zapisuj sobie kiedy pojawil sie bol ,krwawienie,ile trwalo .... pomoze to Tobie i jemu .... glowa do gory .. becia ...... elzbieta mi napisala ze w Polsce juz jest dostepne nuvaring, zapytaj lekarza czy to nie bedzie lepsze dla Ciebie niz mirena, sadze ze tak, nuvaring jest wlasnie na mocne krwawienia ... co do badan, tez wszystko mi ok wychodzilo, biopcja wyszla ok, tylko wiadomo ze mam endometrioze, w Twoim przypadku Ty masz miesniaka, w obydwu przypadkach cierpialysmy . Ty dalej bidulko .... ale zaniedlugo bedzie koniec ... nie poddawaj sie, a bedzie dobrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glosduszy
jolcia ... hihi ale ten swiat jest maly, moja rodzina mieszkala na os.Helence, a potem sie do Miechowic przeprowadzili .... bonita .... bardzo sie ciesze ze dalas troche na luz i ze odpuscilas z tym strachem ... pamietaj ,... wiara gory przenosi, ja w to wierze ... nie dopuszczam do siebie negatywnych mysli, bo po co ... bedzie dobrze ... pamietaj bardzo duzo zalezy od twojego nastawienia .... mysl pozytywnie,odrzuc strach,niepewnosc ... po operacji bedzie Ci lzej, popatrz na Ele jak szaleje 12 tyg po operacji ... Ty tez bedziesz .... glowa do gory ... Elzbieta ..... oj kusi kusi ... mysle gdzie i jaki tatuaz zrobic ... 26 listopada mam urodziny moze wtedy sobie zrobie ... kto wie ... odzyskalam chec do zycia .... jakby ktos sie mnie zapytal czy chce jechac w gory, gdziekolwiek to bym pojechala ..... chocby polezec na lezaku popatrzec na gory , slonce itd ... hihi rozmarzylam sie .. dosia ... witam ... czy lekarz skierowal Cie na ogolne sprawdzenie poziomu hormonow .... jest ich bardzo duzo .. moze jednego jest za malo, drugiego za duzo ? moze ten test pomoze mu dopasowac odpowiednie hormony dla Ciebie .. co do przytycia, to wiem ze hormony potrafia doskonale pomoc w tym ... ja tez walczylam z nadwaga od ciazy .. 9 lat to trwa ... ostatnio to prawie nic nie jadlam a bylam spuchnieta jak balon ...... woda zbierala sie w organizmie, co zaburzalo trawienie ..... bralam rozne leki, pilam rozne ziola, jak udalo mi sie zgubic 2 kg , przytylam 2,5 ....... i tak na okraglo .. mysle ze to przez moja chora macice, hormony ,stres ... tarczyca i inne wyniki krwi zawsze super wychodza ..... od poniedzialku zgubilam 4 kg .... z czego sie bardzo ciesze ... co do palenia to napewno nie jest Ci latwo, ja zaczelam palic od 8 klasy jak kazdy zreszta,ale palenie jest dla mnie obojetne, dzisiaj pale, jutro nie .. co prawda nie pale juz dluzszy okres czasu, ale moj malzonek kopci jak w kopalni, chcialby rzucic ale ciezko mu .... zreszta lubi palic ... chcialabym mu pomoc ale to on musi wstac i powiedziec dosyc ... chora smutna ....... ciesze sie ze idziesz do ginekologa ... powiedz mu dokladnie jak sie czujesz, co Cie boli, gdzie ... czy masz problemy z pecherzem czy z jelitami .... on to wszystko musi wiedziec .... zeby Ci dopomoc, najlepiej to zapisuj sobie kiedy pojawil sie bol ,krwawienie,ile trwalo .... pomoze to Tobie i jemu .... glowa do gory .. becia ...... elzbieta mi napisala ze w Polsce juz jest dostepne nuvaring, zapytaj lekarza czy to nie bedzie lepsze dla Ciebie niz mirena, sadze ze tak, nuvaring jest wlasnie na mocne krwawienia ... co do badan, tez wszystko mi ok wychodzilo, biopcja wyszla ok, tylko wiadomo ze mam endometrioze, w Twoim przypadku Ty masz miesniaka, w obydwu przypadkach cierpialysmy . Ty dalej bidulko .... ale zaniedlugo bedzie koniec ... nie poddawaj sie, a bedzie dobrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia1965
do Glosduszy przepraszam że cie zapytam a na jakiej ulicy mieszkali z twojej rodziny, ja obecnie mieszkam na ul. Prusa, a wcześniej na ul. Pawłowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do glosduszy Moja pani eneykrynolog przebadała mi chyba wszystkie hormony :) Wszystkie w normie poza prolaktyna no i na to biorę ten bromergan. Z tym tyciem to chyba przekleństwo. Chodzę na aerobik, jeżdzę na rowerze nie objadam się no i waga albo atoi albo wgóre. Teraz doszły kłopoty z jelitami. W październiku mam kolonoskopię i tylko mam nadzieję ze wynik mnie nie dobije . Chciałabym się ciszyć życiem ale niestety chyba częściej udaje bo ciągle coiś mnie martwi, płakać mi się che jestem rozdrażniona .To chyba złośc że tyle walki z nadwagą a potem znomu porażka. Najpierw 44-46 potem 38-40 i znowu 44 -46.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
jolcia1965 - Jak dostałaś się do tego lekarza? Czy on przyjmuje tylko prywatnie? Ja chodze do dr Bodzka, jast świetny ale wizyta - 100 zł. i czasami to trochę dużo. Bodzek przyjmuje tylko prywatnie. Powiedzieli mi że do przychodni przyszpitalnej można tylko dostać się ze skierowaniem ze szpitala. Piszesz o szpitalu na Batorego? Na "5-tce"? Mieszkam w Bytomiu koło lodowiska Głosduszy - jet już u nas nuvarivg, czy chodzi Ci o te krążki? Kiedyś i ja przestanę cierpieć :-) Jeśli chodzi o tatuaż to właśnie w Bytomiu jest ponoć fajny salon tatuażu, przyjedź na kilka dni to pójdziemy razem sobie zrobić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia65
do Beci222 tak byłam oprerowana w BYTOMIU na Batorego, jam mam tam siostrzenicę od mojego męża ona tam pracuje na bloku operacyjnym i ona mi go poleciła, ja u niego nie byłam prywatnie tylko musiałam miec skierowanie do przychodni ONKOLOGICZNO-GINEKOLOGICZNEJ I do nie do przychodni przyszpitalnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia65
sory do przychodni przyszpitalnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita1811
Witajcie Kochane forumowiczki!Już się cieszyłam,że moja miesiączka chociaż raz skończy się szybciej(trwa dopiero 10 dzien),a tu jak nie hlupnie i znowu pranie ręczne.Już naprawdę mam dosyć!Ale jeszcze tylko tydzień i będzie po kłopocie.Życzę Wszystkim spokojnej nocy!Ja zakładam pampersa i też idę spać!Pa pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita1811
Witajcie Kochane Forumowiczki!Ja już się cieszyłam,że chociaż raz miesiączka skończy mi sie szybciej (trwa dopiero 10dzień),a tu jak nie hluśnie ze mnie podczas wstawania i znowu wszystko do prania.Mam już tego dosyć,ale pociesza mnie fakt,że za tydzień już nie będę miała tego problemu.Ileż można spać w pampersie?Życzę wszystkim spokojnej nocy!pa pa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyskrobana
chora smutna zmęczona,marsz do ginekologa.Wiesz,że ja też kiedyś miałam tak długie miesiączki.Zdarzyła się nawet taka co trwala 3 tygodnie a czas bez miesiączki to tydzień.Teraz się domyślam,że ta moja choroba mogła zaatakować już dawno.Najlepiej idz i sprawdź to. A apropo ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyskrobana
chora smutna zmęczona,marsz do ginekologa.Wiesz,że ja też kiedyś miałam tak długie miesiączki.Zdarzyła się nawet taka co trwala 3 tygodnie a czas bez miesiączki to tydzień.Teraz się domyślam,że ta moja choroba mogła zaatakować już dawno.Najlepiej idz i sprawdź to. A apropo ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CHORA SMUTNA ZMĘCZONA
No hej, lat mam tylko 17. Miesiączkuję od 5. Do ginekologa i tak muszę iść z mamą, bo mój lekarz jest taki, że nieletnim żadnych leków nie chce zapisywac bez wiedzy rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
Chora smutna zmęczona - ja też na początku miałam koszmarne miesiączki, nie poszłam do ginekologa i niepotrzebnie się tak męczyłam. Potem trochę mi przeszło a teraz znowu wróciło. Ale idź koniecznie, na pewno Ci pomoże. W międzyczasie kup sobie w aptece bez recepty - tabletki hemorigen i super ziółka z herbplu "Feminifix" - to choć trochę mniejsz czas krwawienia. A te właśnie ziółka polecam paniom, które muszą jeszcze trochę poczekać. bonita1811 - Znam ten ból...., mogę tylko napisać współczuję. Ale już niedługo. Trzymaj się :-) jolcia65 - czyli tak jak pisałm, trzeba mieć to skierowania. Może dostanę takie po wyjściu ze szpitala, to wybiorę sobie tego lekarza. Głosduszy - życzę dalej zdrówka :-) No i wszystkim forumowiczkom życzę miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liro
Witam bardzo serdecznie wszystkie wspaniale kobietki!!! Tak mi sie zrobilo mocno zal Dosi 62 ,to nie znaczy,ze do innych podchodze obojetnie ,ale w tym przypadku odczytalam duze zalamanie.Kobieta ma kilka problemow na raz.Ja lekarzem nie jestem w prawdzie dietetykiem rowniez nie ,ale prawie cale zycie sie odchudzam .Co schudne to znowu za chwilke przytyje,lecz w szpitalu sporo schudlam i teraz pomimo regularnych posilkow trzymam stala wage a musze tu tez powiedziec,ze nie jadalam sniadan i z pozostalymi posilkami tez bardzo sie oszczedzalam.Moze to prawda co mowia dietetycy o tym,ze jak czlowiek sie odchudza nie jedzac to organizm sobie sam robi zapasik i odklada tluszczyk ,ja osobiscie to slyszalam w telewizji i wlasnie odchudzajac sie powinnismy sie regularnie odzywiac,ale wiadomo w malych ilosciach.Wypijam teraz kazdego dnia 1,5 wody mineralnej co ciezko mi przechodzi przez gardlo bo lubie slodkie napoje.Tu musze zaznaczyc ,ze woda nie odchudza jak niektorzy mysla ,ale jest zdrowa,nawadnia nas i mozna tez wypic jej duzo przed samym posilkiem by nie zjesc duzo bo mamy juz zoladek pelen ,to tez jest jakis sposob.Dosiu jestem 4 tyg. po operacji i ciagle nie wracam do papierosow atez palilam od 8 kl. szkoly podstawowej,sa chwile kiedy o papierosie mysle ,ale jeszcze za niego nie chwycilam,nie zarzekam sie,ze tego nie zrobie i tez nikomu nie mowie,ze nie wroce do palenia ,przeciwnie ,mowie,ze moze bede palila i w ten sposob nie czuje presji,zeby pokazac ,ze jak mowie nie bede palila to im pokaze ,ze tak bedzie.NIE to wlasnie zly sposob by chciec innym udawadniac ,nie pale dla siebie i juz i specjalnie nie podkreslam tego bo po co ,to ja pocichu mysle sobie ,ze juz tyle wytrzymalam nie palac i nie tyjac bo tak jak Ty mialam kiedys z tym problem.Kiedys dawno tez pzrestalam palic i trwalo to 7 mies. ale przytylam 11 kg w nic juz nie wchodzilam i papierosy zastepowalam sobie jedzeniem.Moze dolacz sie do mnie ,przestan w ogole palic i regularnie jec tylko malo.Np. sniadanie jeden kawaleczek chleba i juz nic i to o 9.00 i zawsze staram sie jesc o stalych porach ,oczywiscie miedzy trzema glownymi posilkami przegryze jablka dwa czy inny owoc,jogurt,jesli po poludniu zdarzy mi sie kawka ze slodkim to rezygnuje z kolacji ,a ostatni posilek o 17 lub 18 .Godziny posilku musisz sama sobie do swojego planu dnia dostosowac a sa wazne bo kiedy organizm przyzwyczai sie do tych godzin to nie bedzie sie tak dopominal o jedzenie miedzy posilkami.Nie wiem czy cos to Tobie da bo moze juz te sposoby w swoich probach odchudzania wykorzystywalas. POzdrawiam wszystkie dziewczyny i zycze zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liro
Tak to znowu ja ,nie chce sie naprzykrzac ale chce jeszcze jedna rzecz tu podkreslic. Lekarze nie chca w mlodym wieku usuwac macicy i o ile to mozliwe proponuja kontrole nad miesniakiem,robia to bo chca opoznic wlasnie taka operacje.I tu jedna kobitka ,przepraszam,nie pamietam ktora,miala taki przypadek iz lekarz kazal jej czekac i obserwowac a teraz pisze,ze zaluje bo mogla na ta operacje zdecydowac sie wczesniej.Ja tez mialam podobny przypadek bo dwa lata temu juz lekarz zobaczyl u mnie tegoz miesniaka i powiedzial,ze mam go zostawic ,ale kontrolowac co pol roku.W ciagu dwoch lat wyrosl ogromny bo po tym dopiero czasie pokazalam sie u gin. Tez wiemi co mnie przeraza ,ze Macie okropne krwotoki i bole podczas miesiaczek i moze dlatego mnie jest latwo o tym tu teraz mowic ,poniewaz ja nie przechodzilem tego w ten sposob ,moje miesiaczki owszem byly obwite ,ale to nie byly krwotoki i tez bolalo bardziej niz przed tym intruzem o ktorym wczesniej wspomnialam ,ale lykalam dwa apapy i bylo ok.A chce tu powiedziec,ze lekarze przeciagaja operacje usuniecia macicy ,zwlaszcza u mlodych kobiet bo to ma duzy wplyw na proces starzenia sie calego organizmu i nawet kiedy zostaja jajniki tak jak w moim przypadku to i one szybciej obumieraja anizeli bylyby z macica .One schna i nastepuje menopauza.Wierzcie w to bo to swieta prawda ,dlatego tez lekarze zwlekaja ,ratuja Was Mirenami czy jescze innymi lekami przeciwkrwotocznymi .Wiem,ze Wam ciezko ,ale jesli proponuja inne sposoby poza skalpelem to probujcie i bie mowcie,ze chcecie wycinac sobie macice .Ja juz wczesniej poruszalam to,ze macica nie tylko nam sluzy do rodzenia dzieci ,to jednak jest organ z ktorym sie rodzimy i musi miec znaczenie jego usuniecie. Wiem ,teraz pewnie na mnie pokrzyczycie,ze nie rozumiem Waszego cierpienia ,ale ja chcialam by te przed wiedzialy ,ze to nie jest tak super jak piszecie tu.Na pewno nie jest to wazne w przypadkach kiedy jest mowa o komorkach nowotworowych ale w wielu innych prosze to przemyslec .To naprawde wiaze sie z procesem starzenia sie i nie mowie tu tylko o wygladzie zewnetrznym ,ale o calym procesie np.osteoporoza itd. Przepraszam,ze tak moze strasze,ale musicie to wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liro
Tak to znowu ja ,nie chce sie naprzykrzac ale chce jeszcze jedna rzecz tu podkreslic. Lekarze nie chca w mlodym wieku usuwac macicy i o ile to mozliwe proponuja kontrole nad miesniakiem,robia to bo chca opoznic wlasnie taka operacje.I tu jedna kobitka ,przepraszam,nie pamietam ktora,miala taki przypadek iz lekarz kazal jej czekac i obserwowac a teraz pisze,ze zaluje bo mogla na ta operacje zdecydowac sie wczesniej.Ja tez mialam podobny przypadek bo dwa lata temu juz lekarz zobaczyl u mnie tegoz miesniaka i powiedzial,ze mam go zostawic ,ale kontrolowac co pol roku.W ciagu dwoch lat wyrosl ogromny bo po tym dopiero czasie pokazalam sie u gin. Tez wiemi co mnie przeraza ,ze Macie okropne krwotoki i bole podczas miesiaczek i moze dlatego mnie jest latwo o tym tu teraz mowic ,poniewaz ja nie przechodzilem tego w ten sposob ,moje miesiaczki owszem byly obwite ,ale to nie byly krwotoki i tez bolalo bardziej niz przed tym intruzem o ktorym wczesniej wspomnialam ,ale lykalam dwa apapy i bylo ok.A chce tu powiedziec,ze lekarze przeciagaja operacje usuniecia macicy ,zwlaszcza u mlodych kobiet bo to ma duzy wplyw na proces starzenia sie calego organizmu i nawet kiedy zostaja jajniki tak jak w moim przypadku to i one szybciej obumieraja anizeli bylyby z macica .One schna i nastepuje menopauza.Wierzcie w to bo to swieta prawda ,dlatego tez lekarze zwlekaja ,ratuja Was Mirenami czy jescze innymi lekami przeciwkrwotocznymi .Wiem,ze Wam ciezko ,ale jesli proponuja inne sposoby poza skalpelem to probujcie i bie mowcie,ze chcecie wycinac sobie macice .Ja juz wczesniej poruszalam to,ze macica nie tylko nam sluzy do rodzenia dzieci ,to jednak jest organ z ktorym sie rodzimy i musi miec znaczenie jego usuniecie. Wiem ,teraz pewnie na mnie pokrzyczycie,ze nie rozumiem Waszego cierpienia ,ale ja chcialam by te przed wiedzialy ,ze to nie jest tak super jak piszecie tu.Na pewno nie jest to wazne w przypadkach kiedy jest mowa o komorkach nowotworowych ale w wielu innych prosze to przemyslec .To naprawde wiaze sie z procesem starzenia sie i nie mowie tu tylko o wygladzie zewnetrznym ,ale o calym procesie np.osteoporoza itd. Przepraszam,ze tak moze strasze,ale musicie to wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liro
No i znowu sie stalo .Nie dosc ,ze napisalam dwie wiadomosci to jedna sie powtorzyla ,ale jak juz zauwazylyscie to nie tylko ja ostatnio mam takie klopoty. Zdrowia zycze wszystkim i dobrego humorku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIKI7878
WITAM WAS WSZYSTKIE DROGIE PANIE. DZIEKUJE ZA ODZEW WSPARCIE I RADY KTORE MI DALYSCIE.ZASTOSUJE SIE DO NICH DZIS JESTEM UMOWIONA PRYWATNIE Z LEKARZEM-ZOBACZYMY CO MI POWIE MOZE ZMIENI SWOJ STOSUNEK JESLI ZAPLACE...TO STRASZNE ALE CZASAMI TAK TRZEBA. BARDZO ALE TO BARDZO WAM DZIEKUJE ZA WSPARCIE ZYCZE WSZYTSKIM DUZO ZDROWKA I POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×