Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

🖐️ głosduszy - 👄👄 Liro - jak tam u Ciebie mojej terminowej towarzyszki niedoli ? Ja cały czas mam drobne kłopoty z jelitami, walczę albo z biegunką albo z zaparciem. Jem ostrożnie i niewiele a jednak ciągle jest nie tak. Dziś odstawiam detralex i zobaczę co z moimi żyłami. W środę idę do gina na wizytę kontrolną (wtedy okaże się co z moim powrotem do pracy). Zwolnienie mam do 08.10. Debaja - 👄 trzymaj się kochana. Elżbieta 47/48 - super optymistko trzymaj tak dalej jesteś w tym wspaniała i dajesz z siebie wiele innym. 🌻🌻 miłego dnia wszystkim forumowiczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ głosduszy - 👄👄 Liro - jak tam u Ciebie mojej terminowej towarzyszki niedoli ? Ja cały czas mam drobne kłopoty z jelitami, walczę albo z biegunką albo z zaparciem. Jem ostrożnie i niewiele a jednak ciągle jest nie tak. Dziś odstawiam detralex i zobaczę co z moimi żyłami. W środę idę do gina na wizytę kontrolną (wtedy okaże się co z moim powrotem do pracy). Zwolnienie mam do 08.10. Debaja - 👄 trzymaj się kochana. Elżbieta 47/48 - super optymistko trzymaj tak dalej jesteś w tym wspaniała i dajesz z siebie wiele innym. 🌻🌻 miłego dnia wszystkim forumowiczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liro
Spinka - dziekuje,ze pytasz ,u mnie juz duzo lepiej,stolec bardzo dobry ,jak nigdy wyprozniam sie co dzien a najdalej co drugi ,przed op. raz w tygodniu.Oczywiscie bywa,ze mam klopoty z jelitami od tego zalezy co zjem a bywa,ze lakomstwo jest u mnie silniejsze i wtedy pokutuje ,z siusianiem tez jeszcze nie jest najlepiej.Ja juz bylam u gina ,powiedzial,ze wszystko wyglada bardzo ladnie,ale mam sie oszczedzac i nie wolno mi wspolzyc.Jak tylko sie wykuruje to zmieniam tego lekarza ,nie lubie go bo to on nie podszyl mi naczynka przy pierwszej operacji i sie w srodku wykrwawialam i caly dzien wylam z bolu ,nie moge na niego patrzec ,ale juz nie chcialam zmieniac lekarza i opowiadac wszystko nowemu wiec niech doprowadzi mnie do konca i poszukam innego. Nie martw sie swoimi dolegliwosciami ,wszystko minie ,ja tez sie martwilam,ze tam boli i tam ,ale z dnia na dzien jest naprawde coraz lepiej,z jelitami ,uwierz tez mam problem,bola czasem jak cholera az cos musze sciskac z tego bolu,ale teraz jestem dobrej mysli bo odczuwam duza poprawe a wczesniej myslalam,ze juz zawsze tak zostanie i nigdy nie bedzie super dobrze. Pozdrawiam i zycze bardzo dobrego samopoczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Niki: bardzo nas to wszystkich cieszy, napewno Ci się powiedzie. Czekamy na wiadomości od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadydatka do usunięcia
Naprawdę nawet jak zostawią mi jajniki to i tak sie szybciej zestarzeję? :( Ale ja juz nie wytrzymam z tymi mięsniakami ! ciągle pojawiają sie nowe ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
Niki 878 - cieszę się i myślę że będzi teraz lepiej. Rozumiem Cię bo ja też przez dwa lata chodziłam z krwotokami do lekarza i przez ten czas pobróbowałam chyba wszystkich tabletek świata. Raz poszłam prywatnie - i od razu - łyżeczkowanie, niedługo usunięcie mięśniaka - i widać, jakoś można. Tylko dlaczego z NFZ tego nie robią, przecież nam się to należy liro - dziękuję za Twoją wypowiedź. Ja jestem takim przypadkiem że lekarz chce mi macicę ratować choć krwotoki mnie zabijają. Ale czytam wszystko, chę znać wszystkie za i przeciw. Narazie usunie mi samego mięśniaka, zobaczę - może to m pomoże. A szczerze mówiąc to sama nie wiem co robić, przez te krwotoki czuję się czasami zwyczajnie załamana. Pozdrawiam 🌼 Debaja [kwiatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
liro - mam 39 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostaniesz najprawdopodobniej brakujące hormony i nie zestarzejesz się, znam takie osoby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becia, po co Ci podwójny stres? Zresztą nie wiem czy masz dzieci, bo jeżeli tak to jaki sens jest ratowanie macicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
Rosa49 - mam syna 15-letniego i nie chcę więcej dzieci ale lekarz powiedział że macicę mi usunie ale tylko na moje własne życzenie. Sama nie rozumiem dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam usuwaną na własne życzenie, miałam tylko torbiele na jajnikach. Wypełniłam ankiete przed operacją \"usunięcie macicy z przydatkami\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liro
BECIA 222 - jesli lekarz chce usuwac same miesniaki to wyraz na to zgode ,nawet jesli kiedys bedziesz musiala miec usunieta i macice ,ale zostawiajac ja przedluzysz swoja mlodosc. ROSA 49 - niestety nie masz racji do konca.Kiedy zostawiaja nam jajniki a tylko macica jest usuwana sa pzrerwana jedne z tetnic ktore miedzy innymi prowadza hormony. W takim pzrypadku nie musimy dostawac (oczywiscie kiedy zostaja przydatki) sztucznych hormonow ale nasze jajniki bez macicy beda schly to potrwa kilka lat ,ale jest to jednak przyspieszony proces i pisze to z pelna odpowiedzialnoscia .Lekarze nie zawsze mowia i nie kazdy o minusach usuniecia macicy w przypadkach kiedy sami proponuja te operacje .Jest pewne "ALE" lecz nie wiem czy uda mi sie to tu wytlumaczyc jednak sie postaram. Powiedzmy ,ze ja mialabym przechodzic menopalze za 10 lat ,ale teraz usuneli mi macice bez pzrydatkow i powiedzmy,ze u mnie menopalza nastapi za 5 lat.Tego o ile szybciej ten proces nastapi tego nikt nie moze przewidziec.Moze byc tak tez ,ze dana kobieta miala przechodzic za dwa lata klimakterium a teraz byla operowana tu akurat sie duzo nie zmieni i nie ma to wiekszego znaczenia ,ale wlasnie dlatego kiedy kobieta jest mloda a nawet ma dwoje dzieci lekarze beda ja chronic przed usuwaniem nawet samej macicy bez przydatkow. Pozdrawiam ,zycze zdrowka i usmiechu na twarzy no i tym ktore sa pzred jak najbarzdiej skapych bezbolowych miesiaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy jak kto przechodzi miesiączki. Krwotoczne miesiączki są ważnym argumentem do usunięcia macicy. Również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadydatka do usunięcia
Hej dziewczyny :) Ja mam krwotoczne miesiączki, jednak... mam tylko 26 lat i żadnych dzieci. lekarz i tak mi powiedział, że ciązy nie donoszę, więc chyba zostaje mi tylko adopcja albo wszczepienie mojego jajeczka jakiejs innej kobiecie... druga sprawa: nie chce w wieku 30 lat wyglądac na 40 :( myslałam że jajniki działaja tak samo po usunięciu TYLKO macicy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liro
KANDYDATKO DO USUNIECIA - pozostawione jajniki dzialaja bez zmian jednak bez macicy ich zywotnosc sie skraca .Ty jestes bardzo mloda wiec za nim cos postanowisz przemysl to dobrze,prosze bo warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oburzona 40-tka
kandydatko do usunięcia jesteś młoda i pewnie dlatego wydaje Ci się, że ktoś kto ma 40 lat to staruszek, ciekawe co będziesz mówiła, jak sama osiągniesz ten piękny wiek, hihi Ale teraz proszę rozejrzyj się dookoła, dzisiejsze kobiety 40-letnie wcale nie muszą wyglądać i nie wyglądają starzej niż 30-letnie, często jest właśnie odwrotnie. A tak w ogóle to uważam, że najpiękniejszy wiek kobiety zaczyna się właśnie po 30-tce kiedy jest w pełni świadomą siebie istotą. Pewnie, wyjątki się zdarzają, ale jak to z wyjątkami - potwierdzają regułę:) Pozdrawiam wszystkie 20, 30, 40, 50 i więcej letnie bez wyjątku wspaniałe kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadydatka do usunięcia
wiem, że warto przemyśleć. Myslę o tym ciągle. Najbardziej sie boje, ze jak zajde w ciąze to powikłaania będa takie że mi usuną i macicę i jajniki, a dziecko nie daj boże umrze ;( Tak więc sama nie wiem co mam robić. te krwotoki mnie wykończą ;( ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki Po prostu taki nawał pracy, ze zaladowac nie ma kiedy. Głosduszy widze, ze wróciłas i to juz bez problemu :):):) To swietnie :D Ja byłam u kontroli wszystko oki :D Musze tylko na pecherz uwazać bo mi odmawia posłuszeństwa. A poza tym to rewelacja !!!! Tak sie cieszę, ze jestem w koncu zdrowa. A teraz lece nadrobic nieprzeczytane wpisy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No poczytała ja :) Becia głowa do góry i pod nóz :d Pamietasz razem przeszłysmy łyżeczkowanie a dzis ja jestem juz 12 tygodni pi operacji :) Nie smutaj mi tu bedzie dobrze, lekarze wiedza co robić. Dosia, Bonita, Niki, Wyskrobana :D witajcie wsród nas. Operacja nie jest moze lezeniem na plazy ale ..... jakże zycie po niej staje sie pełniejsze wierzcie mi. Głosduszy tak trzymac :D Debaja wróć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! U mnie góry staja sie cudnie złoto, esnienne spodobałby wam sie to co mam za oknem pozdrawiam ciepluchno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyskrobana
Kandydatka do usunięcia.Tak piszesz,jakby tylko uroda liczyła się dla siebie.Walcz o macicę,jeśli można.Ja mam 30 i już nie mam dzieci,bo nie mam macicy.Dla mojej macicy nie było ratunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyskrobana
Kasiek70 dzięki za pozdrowienia.Cieszę się teraz każdym dniem.Jestem spokojniejsza.Martwią mnie tylko efekty uboczne po zabiegach.Dziś stwierdziłam,że mój apetyt gdzieś powoli ucieka.Sądzę,że to chwilowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liro
ROSA49 - wiem to juz z dokladnoscia od pielegniarek z oddzialu ginekologicznego na ktorym lezalam teraz ,ale takie namiastki slyszalam od innych kobiet juz wczesniej . Nie chodzi tu tylko o urode jak pisze WYSKROBANA ,ale o choroby zwiazane z procesem starzenia sie.Oczywiste jest ,ze kiedy nie ma wyjscia trzeba wyciac macice ja jej nie mam bo i ja nie mialam wyboru,ale dlaczego lekarze staraja sie zachowac macice kiedy kobieta jest mloda i ma juz nawet dwoje dzieci ? Ja nie mam zamiaru zapewniac Was tu o tym tylko dobrze radze zastanowic sie i wykorzystac wszystkie mozliwosci przed podjeciem ostatecznej decyzji.Ze wzgledu na to ,ze Jestes taka mloda to wlasnie Ciebie prosze o to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda miśka
poczytałam i co? Pozdrawiam wszystkich.Moooooooocno ściskam Głosduszy.Czytałam forum prawie codziennie,nie pisałam,bo taka jestem zarobiona.Wróciłam do pracy i dynamit!!!!!!!!!!Ale to chyba nieżle.Jeszcze raz pozdrowionka i buziaki dla Beci.Aha.Obiecuję kiedyś pęknąć ze śmiechu(oby po szwie),jeśli przeczytam o wcześniejszym starzeniu się kobiet bez macicy i o ich marnym wyglądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta47/48
Cześć dziewczyny! Głosduszy- a rozmarzaj się do woli!! Marzenia są piękne, ale jeszcze pięknieją gdy się je realizuje. Czuję, że "pogalopujesz" na spacerek z całą rodziną. Becia- masz znowu świeżą dostawę dobrych myśli i pozytywnych fluidów. Ruda miśka- ...nie pękaj! nawet po szwie- szkoda! A śmiech...nikomu jeszcze nie zaszkodził. Uwielbiam "śmiechoterapię" Tak samo odczuwałam powrót do pracy- to jest TO! Jak przeczytałam Kasiek- to uświadomiłam sobie, że dodałam w tym moim wariactwie jeden tydzień- hihihihi...jestem dopiero/albo już/ 11 tygodni po operacji. To była MOJA decyzja i dalibóg też nie słyszałam o szybszym starzeniu z powodu wycięcia macicy/ona nie produkuje hormonów- te produkują jajniki/. Jestem tylko skromnym psychologiem, ale wiem jedno, że bardzo szybko można się zestarzeć mając "wszystko" ale będąc "starą psychicznie". Z macicą czy bez ZAWSZE trzeba odpowiednio dbać o swoje zdrowie/ i fizyczne i psychiczne/, odżywianie, kondycję. Systematyczne badania są wstanie nam wszystkim pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania57pl
Kandydatko do usunięcia - czy tylko jeden lekarz powiedział, że usunięcie macicy to najlepsze lecxzenie u Ciebie? Czy skonsultowałaś te opinię z innym?. Wydaje mi się, że w tak młodym wieku decyzja dla lekarza jest trudna, a dla pacjentki jeszcze trudniejsza. Czy wyczerpałaś wszystkie sposoby leczenia? Może warto powalczyć, czasem znalezienie wlaściwej terapii może trwać, ale jesli się uda, to czlowiek wie, że warto było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
Witam 🌼 ruda miśka - miło że jeszcze do nas zaglądasz, pozdrawiam poczytajcie - dzięki za fajny link kasiek70 - dzięki, co będzie to zobaczymy liro - chyba i tak zrobię jak powie lekarz. Ja już sama nie wiem ale czy mogę usunąć samego mięśniaka a np. po trzech miesiącach wrócić na stół żeby usunąć macicę. Czy to prawda, że musi być jakiś dłuższy czas między jedną operacją a drugą (chodzi o narkozę)? Rosa49 - czy nie byłaś traktowana jakoś inaczej właśnie dlatego że usuwali Ci macicę na własne życzenie? kandydatka do usunięcia - no to się razem zastanawiamy co zrobić. Jestem ciągle w kropce, waham się cały czas, mam milion myśli na minutę. Myślę że decyzję i tak podejmę już po przyjęciu do szpitala i po rozmowie z lekarzem. :-) Pozdrawiam wszystkie nasze forumowiczki :-) 🌼 Debaja - pozdrawiamy 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola 45
Wydaję mi się że jeśli lekarze podejmują decyzję usunięcia macicy u tak młodej dziewczyny to nie robią tego bez potrzeby, muszą mieć ważne powody, przesłanki, bali by się jakiegoś procesu czy oskarżeń, a poza tym są ludźmi i mają jakieś sumienie. Przynajmniej tak mi się wydaje. O usunięciu macicy u tak młodej dziewczyny nie decyduje jeden lekarz tylko zbiera się konsylium i debatują. A co do starzenia się po usunięciu macicy, to jest to też sprawa indywidualna jak kto stoi hormonalnie, myślę że ciągłe krwotok i wyniszczenie organizmu nieustającą anemią, trucie wątroby od ciągłego zażywania żelaza i leków p/krwotocznych i p/bólowych itd. itd. też nie działa budująco na naszą urodę, młodość i inne organy. Nie wiadomo co lepsze każdy zna swój organizm i powinien sam przy pomocy personelu medycznego podjąć decyzję. Pozdrawiam gorąco wszystkich:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×