Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bertta

Prawa ciężarnych a chamstwo ludzi. Polacy gdzie wasza kultura?

Polecane posty

Gość do pani jestem matka
jestem matka ktora wychowala dwojke dzieci. Nigdy nie podeszlam bez kolejki, nigdy nie upomnialam sie o miejsce. Ja osobiscie brzydze sie ludzmi wymuszajacymi na innych swoje tzw. nalezne prawa. Moze nalezaloby stworzyc specjalne linie autobusowe dla ciezarnych, emerytow i kalek (juz widze co tam by sie dzialo). i pozwolic reszcie ludzi zyc bez wzbudzania w nich poczucia winy. Dlaczego ktos obcy ma ponosic odpowiedzialnosc za moja decyzje zajscia w ciaze? Dlaczego moja decyzja ma utrudniac zycie innym? NIENAWIDZE SLOWA KALEKA.NIE LADNIEJ UZYC SLOWA NIEPELNOSPRAWNY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niiikiiii
Obawiam się ze gdyby stworzono takie autobusy czy specjalne okienka na pocztach czy w bankach dla "pełnosprawnych inaczej" to wtedy dopiero zaczęła by się rzeź. Każdy w kolejce by się licytował kto ma gorzej, kto jest bardziej chory, kto ma większy brzuch. Problem ze staniem w kolejce czy autobusie nie zniknie, nadal będzie. Jedyną róznicą będzie to że w danym miejscu będzie całe zgromadzenie ludzi uprzywilijowanych którzy sądzą że kazdemu z nich należy się pierwszeństwo a ułomność innej osoby ich absolutnie nic nie obchodzi. Tylko jakie to by były osoby zasługujące na pierwszeństwo? Kobieta w ciąży by pewnie przegoniła osobę na wózku inwalidzkim bo przecież on ma lepiej bo sobie siedzi, przegoniła by osobę o kulach bo przecież ma podpórki i sobie postać może dłużej a i pewnie litości by nie było do jakiejś wiekowej babci czy dziadka bo przecież i tak niedużo im życia zostało a kobieta w ciąży przecież nosi nowe zycie, wazniejsze! Na takie sytuacje rozwiazania nie ma dopóki jedna strona (ciężarne) uważają że szacunek to coś jednostronnego, że każdy musi okazywać szacunek im bo inaczej to pozbawione współczucia zwierzęta a one same nie muszą nic i to są niewinne istoty o gołębim sercu. Tworzymy świat sami w jakim żyjemy. I wżyciu nic nie jest jednostronne, nic nie obowiązuję tylko jednej grupy. A na szacunek trzeba sobie zasłużyć a osoba chamska, wywyższajaca się i stawiajaca siebie na piedestale na taki szacunek nie zasługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nikiiii
czy jak ci tam,to co napisalas swiadczy o tym jak jestes ograniczona intelektualnie,ladujesz wszystkie ciezarne do jednego worka,a chamstwo mozna zaobserwowac w kazdej grupie spolecznej,zycze ci obys nigdy nie musiala nalezec do grupy inwalidzkiej,badz jak napisalas uposledzonej inaczej......i bys nie musiala stac w tej stworzonej przez ciebie specjalnej kolejce.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niiikiiii
I o tym własnie pisałam, jak chcecie aby ludzie was szanowali skoro wy innych nie szanujecie. Wyraziłam swoje zdanie to zostałam zaatakowana i to z życzeniem wszystkiego najgorszego. Rewanżując się mogłabym napisać to samo co ty mi, ale nie zniże się do poziomu glona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam w ciąży, urodziłam dziecko i nic od nikogo nie sępiłam. Zostałam wychowana na trochę innych zasadach w których priorytetem był właśnie szacunek dla wszystkich a nie tylko dla wybranych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nikiiii
oj chyba zrozumialas moja wypowiedz na opak ,ja wlasnie nie zyczylam tobie wszystkiego najgorszego;)a kasy np.w supermarketach i specjalne miejsca w komunikacji miejskiech sa dla matek i dla inwalidow ale niestety ow miejsca sa z reguly pozajmowane przez osoby ktore nie powinny tam siedziec jak obok stoi mama z dzieckiem na reku badz osoba o lasce,a jesli chodzi o kasy wyznaczone w sklepach...?ach szkoda sie rozpisywac,ja nigdy sie nie upomnialam o pierwszenstwo,....niestety zyjemy w chamskim kraju wystarczy poczytac ten topik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej niki czy jak jej tam
czy myslisz ze okienka na poczcie sa dostosowane dla osob na wozkach inwalidzkich?oytoz otworze ci oczy!NIE! a co by miala robic ciezarowka przy takim okienku? co nie jest do takiej dostosowane tam nie powinna sie pchac!AMEN!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33333333333334444447777
lubię wypowiedzi na tym forum w stylu: jej bachor w brzuchu jej problem itp. idąc tym tokiem myślenia: osoba która zasłabnie nic nas nie obchodzi bo to jej problem ktoś starszy też nie nasz problem bo po co żyje tak długo i przeszkadza na dodatek trzeba płacić mu emeryturę. niepełnosprawni: po jakiego grzyba pchają się z tymi wózkami- tylko miejsce zajmują, niewidomi stukają laskami i mogą coś uszkodzić itp. najlepiej niech dzieci się nie rodzą, kaleki nie wychodzą z domu a starsi niech popełniają samobójstwo po ukończeniu 70 roku życia. ja już w ogóle nie powinnam według niektórych istnieć bo nie dość że niepełnosprawna to na dodatek w ciąży- normalnie horror który pewnie wszędzie wydziera gębę o swoje przywileje. zapewniam was że nawet 1 sekundy nie zastanawiałabym żeby je oddać razem ze swoją niepełnosprawnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszyscy ktorzy odstajaw ja
kis sposob kazdemu przeszkadzaja...ja nie wiem co za spoleczenstwo teraz rosnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tytalita
do 333444777 Splycasz problem. Ja tez uwazam, ze ciaza obcej kobiety to nie moja sprawa. Moge oczywiscie ustapic miejsca w autobusie w momencie kiedy sama czuje sie dobrze bo niestety ale moje samopoczucie jest dla mnie wazniejsze. W kolejkach nie przepuszczam bo nie widze powodu - w kolejce nie stoi sie godzinami tylko kilka minut.Jezeli ciezarna miala sile na robienie zakupow to na pewno ma sile postac kilka minu w kolejce. Sama mam dzieci, dwa razy w ciazy bylam i nie angazowalam calego spoleczenstwa do pomocy. Jedynie maz mial dwa razy wiecej roboty :D ale w koncu to jego dziecko. Zyj i daj zyc innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli ciezarna zachowuje suie
wlasnie jak uposledzona na duszy i ciele i nie moze ani stac, ani siedziec ani lezec to do kogo ja porownac? do osob sprawnych? osoby sprawne nie pasozytuja na innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3333333333334444447777
do tytalita nie wydaje mi się. ja w ten sposób odbieram wypowiedzi na tym forum- każdy każdemu przeszkadza. ja też nie wymagam aby cały autobus ustępował mi miejsca lub kolejka w sklepie się rozstępowała na mój widok. nie muszę więc nie jeżdżę autobusami, lekarza mam pod nosem jak to się mówi. gdy robię zakupy to stoję w kolejce i nawet z kas pierwszeństwa nie korzystam. ale są pewne sytuacje które wytrącają mnie z równowagi. jeśli nie ma ktoś ochoty to niech nie ustępuje mi miejsca w autobusie ale też niech nie pcha się z łokciami w mój brzuch. mogę się mylić ale wydaję mi się że na izbie przyjęć ginekologiczno-położniczej wypada ustąpić miejsca ciężarnej w 9 miesiącu jak samemu jest się młodym facetem bo chyba chorzy faceci nie szukają akurat tam pomocy medycznej. stoję w kolejce w laboratorium, nie wpycham się- przychodzi młoda dziewczyna i udając że mnie nie widzi wpycha się w kolejkę ( a trudno było mnie nie zauważyć jak tylko ja już czekałam przed okienkiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmiech
do "do pani jestem matka" za utrudnianie życia innym zaliczasz ruszenie dupska z miejsca w autobusie lub poczekanie 5 minut dłużej w kolejce? obyśmy tylko takie utrudnienia w życiu mieli. Chociaż coś z tym zachowaniem jest na rzeczy, parę dni temu razem z narzeczonym ustąpiliśmy miejsca dwóm staruszką, a one najpierw szok, potem nieśmiałe dziękuje i przez resztę drogi dyskutowały, że jednak czasami znajdzie się ktoś kto nie odwraca wzroku na widok wsiadających dwóch starszych kobiet. Ale po co ja wstawałam? Babcia tyle przeżyła, że i stanie w zatłoczonym autobusie przeżyje - prawda egoiści? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hela z weselicha
wiecie co? całą ciążę stałam w kolejkach i autobusach i nie miałam z tym problemu. myslę, że jeśli ktoś rzeczywiście źle się czuje i nie może ustać to umie poprosić o ustąpienie miejsca, na pewno nikt nie odmówi, a że ktoś krzywo popatrzy – to w sytuacji kryzysowej jest bez znaczenia. chamstwem jest natomiast wykorzystywanie wielu czy stanu i ostentacyjne zachowanie, żeby wszyscy zobaczyli jaka jestem biedna. dla wygodnych polecam taksówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hela z weselicha
miało być wieku uwielbiam tematy przyszłych mamuś, które się nakręcają na maxa i uważają, że świat powinien paść przed nimi na kolana bo nowy obywatel w drodze a one takie błogosławione jedna taka święta porysowała mi czymś ostrym samochód, połamała wycieraczki i zostawiła karteczkę, że zostawiłam za wąskie przejście i ona nie może z wózkiem się zmieścić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zawsze na pierwszy rzut
oka widać kto potrzebuje miejsca siedzącego. Niektórzy mają anemię, cukrzycę, czy choćby kaca i po prostu źle się czują. Pomysł z osobnymi autobusami ;) i kolejkami dla uprzywilejowanych mi się podoba, ale sądzę że i tak niektóre staruszki, ciężarówki, inwalidzi itp., wsiadałyby do tramwaju dla uprzywilejowanych licząc, że z przyzwoitości im ktoś ustąpi (bo nie jest z tym aż tak źle w Polsce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdsdsdsdsdsdsdsdsdsdsdsdsdsdsd
stała kiedyś w kolejce kobieta bardzo wysoko w ciąży, nie miała juz siły, były może ze 4 osoby przed nią, łzy jej leciały bo wytrzymac nie mogła, ludzie udawali, że jej nie widzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety takie mamy
S P O L E C Z E N S T W O!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kiedyś ustepowalam
Droga Kasiu epiramatu brać nie mogę bo jestem i tak już dość szczuplutka ze wg na szybką przemianę materii :-(. Ale moja kolzanka tez epileptyczka tez go przyjmuje i schudla 10 kg co dla niej było dobre bo nigdy kruszynką nie była :-). A tak to chciałam powiedzieć ze te wychowanek ciezarne, którym jest naprawdę źle, głośno tego nie powiedzą bo "panienki z okienka" już wyrobily odpowiednią opinie dla przyszłych mam w społeczeństwie. Ni generalizujmy ani w jedną ani w drugą stronę. Np moja pani od polskiego pracowała do 5 miesiąca a potem zrezygnowała przez rwe kulszową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz840
nigdy nikomu nie ustapilem ludzi jest za duzo kazy chce byc wyjatkowy w koncu bylbym na szarym koncu ustepujac kazdemu trzeba twardo jak w dzungli .. w dupie mam wasze prawa i takie i zwyczajowe ... nikomu nie ustapie a jak bedzie pyskowac to ozbaczycie medny .. kroliki rozplodowe . thfuuuuuuuu pluje na was maciory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz dziecko wez leki bos chory
a wy kobietki nie przejmujcie sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niepelnosprawnej
ktora jest w ciazy. A jak bedziesz sobie radzic z opieka nad dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mariusz840
nie zapominaj się że twoja mama w takim razie też była maciorą i królikiem rozpłodowym. no i jeszcze jej dzieciak nie wyszedł. zrzygac bym się na ciebie nie chciała za twoje poglądy. brzydzę się takimi ludźmi! każdy ma w du*ie czyjeś prawa i przywileje dopóki sam nie znajduje się w takiej sytuacji. Kobiety w ciąży mają wiele przywilejów, są prawem chronione! Noszą nowe życie pod sercem, ciąża nie zawsze jest piękna. Kobiety zmagają się z różnymi dolegliwościami których na pierwszy rzut oka nie widac!!! Co się dzieje ze społeczeństwem!!! Totalna znieczulica!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domariusz840 zeby ci nogi uje
balo i to rowno z miednica!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i to mowi matka
wzor cnot,osoba ktora wychowuje dziecko i daje mu przyklad: domariusz840 zeby ci nogi uje balo i to rowno z miednica!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka nie jestem ale zawsze be
walczytla z tak bezmyslnymi istotami jak ta osoba co wypisuje te dyrdymaly o nieplenosprawnych i kobietach ciezarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzórCNÓTbuahaha
a jak ty w ciążę zajdziesz i nóżki od ciężaru spuchną, anemia da się we znaki to będziesz wyzywac tych co ci miejsca nie ustąpili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do matka nie jestem ale zaw
ośmieszasz sie takimi prostackimi poglądami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prostackie poglady glosza ci c
o najezdzaja na niepelnosprawnych.tyle w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie najeżdżam na niepełnosp
rawnych tylko bronię ciężarnych, bo ich jest więcej w komunikacji miejskiej, bankach, kolejkach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×