Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bertta

Prawa ciężarnych a chamstwo ludzi. Polacy gdzie wasza kultura?

Polecane posty

Papierowe nozyczki - ja zaczynam 5 miesiac i mam brzuszysko jak nie wiem co:-) Mimo to teraz czuje sie o niebo lepiej niz na poczatkach ciazy, gdy zaczelam wazyc mniej nie przed ciaza. Nie bylam w stanie wtedy nawet wejsc do autobusu. Gdy czytam ten topic to wydaje mi sie, ze autobusy i kolejki sa przepelnione ciezarnymi czychajacymi na chyjes miejsce:-)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic spadam stad, bo tutaj marne szanse na normalna dyskusje - raczej na wzajemne naskakiwanie na siebie. A ja jako ta wstretna kobieta w ciazy nie chce sie denerwowac. Zycze wszystkim milego weekendu i oby stanelo Wam na drodze jak najmniej ciezarowek z pelnymi koszami i brzuchami:-) Pozdrawiam ze slonecznej Turcji:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz absulutna racje san
Ale nie rozumiem, dlaczego niektóre ciezarne nienawidza nie- ciezarne.nie majac o nich, o ich przypadlosciach, chorobach, kalectwie, zielonego pojecia! One faktycznie czasami widza jedynie TO miejsce nad swoim brzuchem.ilez razy tu na kafe pisze ze jestem niepelnosprawnai bezplodna a jakas ciezarna [nie powiem zbrzuchacona]wyzywa mnie nawet nie pomyslawszy jakim dla mnie dramatem jest moja niepelnosprawnosc.szkoda slow na niektore ciezarne chamowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i dodam jeszcze.ciaze macie na
wlasne zyczenie a ja o moja chorobe nie prosilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisarena
Alez papierowe nikt nie twierdzi, ze wszystkie ciezarne to chamowy bez wychowania. W koncu od zajscia w ciaze charakter sie nam nie zmienia, prawda? :-) Nie mieszkam w Polsce i tu w ogole tego problemu :D nie ma - autobusy nie sa zapelnione i kazdy siedzi na dupsku, do lekarza przychodi sie zawsze na umowiona godzine. W bankach jakos tych wielkich kolejek nie ma a jak jest to otwarte sa wszystkie stanowiska i stoi sie gora kilka minut, w sklepach podobnie. Ale bedac w Polsce mialam do czynienia :D dwa razy z ciearnymi i dwa razy w komunikacji miejskiej mi sie to zdarzylo. Jechalam sobie autobusem i podziwialam za oknem widoki - miasto sie rozbudowuje :D i uslyszalam "przepraszam, moglaby pani mi miejsca ustapic, jakos mi slabo", poderwalam sie, spojrzalam - kobieta w ciazy. Glupio mi sie wrecz zrobilo, przeprosilam, pogadalysmy. Koniec kropka. Innym razem jechalam autobusem z dzieckiem. Weszlismy, miejsc bylo sporo, dziecko usiadlo przy oknie, ja obok. W trakcie trasy ubylo miejsc, weszla ciezarna. Wzielam dziecko na kolana (usiadlam z nim przy oknie) i uslyszlam pelen pretensji ton pani ciezarnej, ze ona MUSI siedziec przy oknie bo moze...spasc! Ja jako rasowa chamowa :D jednak nie zgodzilam sie na takie przesiadki i pani mamrotala pod nosem jakies inwektywy pod moim adresem i pod adresem mojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lknjskjnkj
Papierowe Ty jestes normalna, ale niektórym odbija i to mocno teraz już mniej kobiet rodzi ale dwa lata temu to był po prostu wysyp i na 30 kobiet u lekarza było 20 ciężarnych..... wchodzących bez kolejki bo im sie należy byłam pierwsza ale musiałam je przepuścić, bo co będę się z nimi bić???? jak widzę kobietę w ciąży w autobusie to ustąpię jej miejsca tylko najpierw ja muszę się dobrze czuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka1111
bylam w ciazy jakis czas w 9 tym miesiacu bylam z mezem na zakupach w markecie szlismy kolo kas kierujac sie tam gdzie jest najkrotsza kolejka na chwile maz puscil moja reke i akurat wtedy zakrecilo mi sie w glowie i upadlam jak dluga niestety na brzuch... maz ktory szedl krok przede mna natychmiast do mnie podbiegl i pozbieral mnie z ziemi tylko troszke to trwalo bo balam sie wstac a nikt nie zainteresowal sie nami ludzie obchodzili nas szerokim lukiem a pewna pani zapytal;a czy mozemy sie przesunac bo tu jest sciezka do kas a my tarasujemy przejscie!!! Nikt z obslugi sie nie zaiteresowal a niejedna kasjerka na pewno widziala i moj upadek i moj placz pozbieralismy sie z mezem zostawilismy zakupy i pojechalismy na pogotowie zeby sprawdzic czy z maluszkiem wszystko ok na szczescie wszystko bylo ok tylko lekarz powiedzial ze to moze przyspieszyc porod no i faktycznie na nastepny dzien razno wody mi odeszly i urodzilam 3 tyg przed terminem zdrowa i duza corcie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to trzeba bylo
wyslac meza samego,po kiego chuja sie pchacie do hiperkarketu gdzie jest ślisko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka1111
ciaza to nie choroba mozna chodzic po sklepach a w markecie nie powinno byc slisko swoja droga a po za tym nie poslizgnelam sie tylko zaslablam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cjuhc
wlasnie tym bardziej ze i tak mu sie do niczego tam nie przydasz bo siatek i tak nosić nie mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to trzeba bylo
co za roznica co ci sie stalo,wazne że tak na siebie chuchacie ale jak trzeba isc na zakupy to jestecie pierwsze,tylko gorzej ze staniem przy kasie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale czemu ma sluzyc opowiesc
asienki1111?? skoro szla do kasy i sie przewrocila, to o co chodzi? nawet gdyby ludzie pozniej ja przepuscili, tez mogkaby sie przewrocic idac tam. przewrocic moglaby sie i na podloge w kuchni w swoim domu. i o co chodzi z tym przykladem? tak samo przewrocic moglby sobie kazdy inny i tez ludzie mogliby omijac lukiem, ze pijany, znieczulica zdarza sie wszedzie coraz czesciej, wcale nie wymierzona w kobiety w ciazy, tylko ogolnie, kazdy kazdemu wilkiem. i nie tylko ciezarne nieciezarnym czy nieciezarne ciezarnym, bo na to reguly nie ma. jak ktos tu slusznie powiedzial, charakter ma sie niezaleznie od ciazy. a kultura i empatia obowiazuje obydwie strony. ciezarna moze sie zle czuc i liczyc na ustapienie, ale jednoczesnie powinna przyjac do wiadomosci, ze nie tylko ona moze zle sie czuc i byc zagrozona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co sobote
Po jaką chol.erę co sobotę ktoś wypycha ten nieszczęsny topić? :o Cały tydzień cisza i dużo szumu co weekend :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale czemu ma sluzyc opowiesc
ale nie sadze, by to bylo wymierzone w ciezarna. pewnie ten ktos chamski takim samym tekstem by wyskoczyl i do przewroconego faceta. chcialem tylko zwrocic uwage, ze nie ma podzialu (jaki ktos tu wmawial), ze ciezarne sa pietnowane i ignorwane, a to nieciezarne sa chamskie. po prostu niektorzy ludzie dla innych sa chamscy, tyle, bez podzialu czy z brzuchem czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ciekawe ze tylko nad cie
zarnymi tak sie rozplywacie a jak widzicie koperty z miejscami dla ludzi niepelnosprawnych to radosnie je zajmujecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskadka
ciaza to nie choroba to fakt, ale pchac sie do marketu w 9 miesiacu?? Trzeba miec niepokolei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idioci. miała siedzieć w domu bo tak. posiedź sobie jedna z drugą tylko w domu dłużej jak tydzień to zaczniesz chodzić po ścianach. asienka chciała zwrócić uwagę na ogólną znieczulice. Zamknąć wszystkie kobiety w ciąży po 8 miesiącu w domu! banda idiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie ogolna znieczulica
a nie wymierzona w kobiety w ciazy, jak tu wmawiacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie ogolna znieczulica
i kto u mówi, że zamknać wszystkie ciężarne??? kolejna osoba, co uogólnia i dopowiada o jakiejś niby agresji na kobiety w ciąży :( są też takie kobiety jak papierowe nożyczki, która nie sądzę, by za kilka miesięcy zwariowała jak co niektóre ;) pozdrawiam miło i normalne kobietki w ciąży, co nie widzą naokoło nienawisci i spisków przeciw sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze ? nigdy w moim mieście nie spotkałam się z nieustępowaniem miejsc chorym, ciężarnym itp. dopiero wchodząc tutaj zobaczyłam ile ludzi ma z tym problem. ja nawet po 12stu godzinach w pracy w nocy potrafię ustąpić miejsca. kultura osobista i tyle. pracuję w miejscu dosyć publicznym i mamy paru stałych niepełnosprawnych klientów i zawsze obsłużę ich poza kolejką. i za przeproszeniem w d..ie mam ewentualne pokrzykiwania pozostałych. z ciężarnymi jest identycznie. co do małolatów w autobusach to nie raz opieprzałam żeby "jaśnie państwo szanowne podniosło swoje cztery litery" sama stojąc oczywiście. i tak jeszcze na marginesie. u naszych zachodnich sąsiadów nie do pomyślenia jest usiąść w miejscu dla inwalidów i ciężarnych mimo nawet, że "normalnych" miejsc jest full.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfergfgrf
"posiedź sobie jedna z drugą tylko w domu dłużej jak tydzień to zaczniesz chodzić po ścianach." a kto ci każe siedzieć w domu? jak ci za ciężko siedzieć w domu to idź do roboty jedna z drugą a nie od od 1ego miesiąca ciąży siedzita w domach na zwolnieniach lekarskich bo wam się nie chce dupy ruszyć. same nie wiecie czego chcecie, w domu cięzko, w sklepie ciężko, w pracy ciężko, w urzedzie ciężko, w autobusie ciężko, to jakim cudem jeszcze żyjecie? gdyby kazdemu było tak ciężko i źle to by już dawno sobie w łeb strzelił więc może spóbujecie zejść z tego świata i cierpieć skoro dla was zycie to taka straszna niedola a ciąża to nieludzka kara ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli piszesz o ogolnej zniec
znieczulicy, a przyznajesz ze jej nie ma :O i czemu wierzysz? temu co widzisz w swoim miescie czy temu, co tu wypisuja? ;) daje to do myslenia, czy co niektorzy z deka tu nie przesadzaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xvn cvncmvnmvmvmv
polacy to tepi nietolerancyjni zaklamani oszusci, hamy i zlodzieje!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gfergfgrf jaki nick taka wypowiedź. beznadzieja. jeżeli chodzi o zwolnienia to wszystko zależy od rodzaju pracy jaką się wykonuje i czy ciąża nie jest zagrożona. i to na tyle w tym temacie. a jeżeli chodzi o "ciężki żywot ciężarnych" przecież nie chodzi tu o to by ustępować kobiecie w 20 tygodniu ciąży, którą nawet słabo widać. chodzi o to by tym bliżej rozwiązania ułatwić trochę codzienne życie. już dawno skończyły się czasy porodów na polu i heja dalej do pracy. czy piszesz.... - nie jeżdżę namiętnie autobusami i nie sterczę na pocztach, w urzędach co drugi dzień, więc osoba z mojego miasta mogłaby mieć inne zdanie na ten temat. ale fakt jest taki. zawsze na drodze może ci stanąć lub osiąść jakiś idiota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parafrazujac
'zawsze na drodze może ci stanąć lub osiąść jakiś idiota. ' CZASEM TAKA IDIOTKA MOZE SIE OKAZAC KOBIETA W CIAZY KTORA CHAMSKO POWYZYWA CHOREGO CZLOWIEKA, BO JEJ NIE USTEPUJE. reguly nie ma, o czym tu wielu ludzi juz pisalo. ja akrat widze zazwyczaj ustepujace osoby. NIGDY jeszcze nie dane mi bylo zobaczyc, by ktos niegrzecznie odmowil, obrazajac ciezarna kobiete. natomiast KILKA RAZY, jak ciezarne roszczeniwoo kogos obrazaly, nie przyjmujac do wiadomosci, ze kots moze zle sie czuc. czyli idioci zdarzaja sie z kazdej strony. ja akurat czesciej widze tak jak wyzej opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charaktery są różne. ale rozumiem gdy kobieta w zaawansowanej ciąży próbuje utrzymać równowagę w jadącym autobusie i każdy ma to w nosie. szczerze mówiąc też nie wytrzymałabym nerwowo widząc taką znieczulicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfergfgrf
to samo można powiedziec o tobie jaki hulaj taki wielki huj. no tak pracowac nie można ale zapierdalać po sklepach w 9miesiacu jak najbardziej! jakby jedna z druga poronily to moze zastanowily by sie zanim sie zaplodnia i beda sie szlajac niewiadomo gdzie!szkoda ze sie skonczyly te czasy bo wtedy wiecej niedorozwojow jak ty zdychalo zanim wylazlo z dupy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda czasu na czytanie takich idiotycznych i wulgarnych wypowiedzi. idź lepiej usiądź na ławkę przed blokiem i wypij piwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfergfgrf
rozumiem ze opowiadasz i polecasz swoj wlasny sposob spedzania czasu pomiedzy jednym bekartem a drugim? thx nie skorzystam, niektorzy maja wieksze aspiracje oprocz twoich czyli chlania i rodzenia :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×