Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nudelkula

MODRO KAPUSTA - dziewczyny ze Śląska - POMÓŻCIE !

Polecane posty

Gość nudelkula

Jadłam u cioci.Nie jadłam - ŻARŁAM.PYCHA! Ale nie zapytałam o przepis i nie wiem, jak zrobić.Podała kluski z dołkiem, roladki wołowe i kapuchę.Podobno to popularne na Śląsku danie - błagam Was na klęczkach o przepis i pozdrawiam Wszystkie mocno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro tak prosisz
Modro kapusta (dla 6-8 osób) 1 mała główka czerwonej kapusty, 100 g wędzonego boczku, 1 mała cebula, 1 liść laurowy, 3-4 ziarenka ziela angielskiego, ocet winny, sól, pieprz Kapustę obieramy z zewnętrznych liści, wykrawamy głąb, a resztę drobno kroimy. Boczek i cebulę kroimy w kosteczkę i podsmażamy na patelni. Kapustę zalewamy 3 szklankami wody, dodajemy liść laurowy, ziele angielskie i gotujemy pod przykryciem. Kiedy kapusta zmięknie, odcedzamy ją, a następnie mieszamy z boczkiem i cebulką. Dalej podgrzewamy i doprawiamy octem, solą, pieprzem i ewentualnie odrobiną cukru. Uwaga: po dodaniu octu kapusta zmienia kolor na lekko różowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudelkula
no a dalej co? Kiedy ją zdjąć i jak długo jeszcze gotować po dodaniu octu itd.? PROSZĘ !WIem, że dla Ciebie to jasne jak słońce, ale nie dla mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro tak prosisz
kapuste gotujesz tak długo aż będzie miękka, po prostu zjedz trochę i dopiero wtedy po odcedzeniu wody dodaj przesmażony boczek z cebulką, wymieszaj dodaj przyprawy, chwilke razem przesmaż i gotowe :) Modro kapusta je sie na zimno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudelkula
No wiem !:D Serdecznie Ci dziękuję, jutro rano pędzę do warzywniaka po kapuchę ! Jesli ktoś ma inny sposób - to bardzo proszę o rady. Nie ma to jak kuchnia Śląska!!!!! Tylko, że chyba ....sie po niej tyje , co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro tak prosisz
mozesz też przesmażyć tylko połowę cebulki a druga połowę dodać razem z przyprawami na surowo, no i można dodać potarte jabłko :) To nieprawda, że sląska kuchnia tuczy, śląska kuchnia SMAKUJE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudelkula
I to jeszcze jak!!!! PYCHA NAD PYCHAMI!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudelkula
Gratulacje, ale czemu siedzisz przy kompie w taki dzień?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilofek
a można użyc kapusty ze słoika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _można__________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak to jesc taką tlustą
kapuche na zimno ? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dlaczego na zimno
U mnie w domu modrą kapustę je się na gorąco. Uwielbiam ją próbować w trakcie gotowania:D:D:D Do tej kapuchy nie dodaje się tak dużo boczku, żeby była taka tłusta. Na zimno też jest pyszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i.goliasz
kapusta ze słoika raczej sie nie nadaje :) ja robię dokładnie tak samo jak w przepisie podanynm wyzej z małym wyjatkiem ze przesmazam sam boczek , cebule kroję drobniuteńko układam na miscie i wrzucam na to ugotowaną kapuste i nie mieszam tylko zostawiam na kilka min , zeby cebula sie zaparzyła , potem dorzucam boczus mocno przesmazony i mieszam , PYCHA ja podaje kapuste letnią, jakda sie duzo boczku to zimna kapusta moze faktycznie wydawać sie tłusta ... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA DZIEWCZYNKI ALBO CHŁOPCA
Dzięki dziewczyny za przepis! Zaraz lecę do sklepu i będę pichciła MODRO KAPUSTĘ!!! Jeżeli znacie jakiś "pyszny" przepis po sląsku to baaaaaaaaaaaardzo proszę podzielcie się nim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukaj w google
potrawy regionalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość st 59
Do mamy dziewczynki... śląskie przepisy znajdziesz na www.tvs.pl szukaj kuchnia śląska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość st 59
www. tvs.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kielczanka
do gotowanejkapusty dodaję sok z czrnej porzeczki,rodzynki sól dużo pieprzy i troszkę cebuli i kwaśne jabłka gotuje do miekści . Ma być słodko kwa sno pikantne Można dodać trochę masełka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomysłów tysiące mamy
ja modro kapustę robię tak : rozgrzewam rondel ,daję do niego łyżkę smalcu swojskiego ze skwarkami i na nim przyrumieniam cebulkę posiekana w kostkę ,potem szatkuję kapustę ,wrzucam ją do rondla jak cebulka już się zeszkli ,do kapusty daję jedną cebulę całą (małą główkę ) szpikuję ją liściem laurowym w który wbijam goździki ok .5 sztuk ,dodaję kilka ziaren ziela angielskiego i zalewam pół szklanki wody ,przykrywam pokrywą i duszę ok,15 minut ,jak dojdzie przyprawiam pieprzem i solą ,czasem zasmażam z mąką ,wtedy jest nieco kleista struktura ,ale lubię taką ,jak bez z zasmażki to mozna dodać jeszcze odrobinę octu,ale my preferujemy na słodko kapustę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetiwi
w 2 słowach!!!poezja smaku!!!!!!!!!!!! brak słów!!!!!!!! lub,spróbuj koniecznie.DZIĘKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię
bez boczku : ugotowaną kapustę daję do miski i dodaję olej, ocet, dużo pieprzu, sól, cukier, starte jabłko i cebulę pokrojoną w piórka, przed podaniem podgrzewam i jemy taką letnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robię
kapustę czerwoną z sosem majonezowo-śmietanowo-musztardowym.Jest Przepyszna :D Gotuję poszatkowaną kapustę do miękkości,później dodaję,cebulkę pokrojona w kostkę surową, nie smażoną,jabłko starte na tarce,sól,troszkę octu,troszkę maggi.Mieszam wszystko,na koniec robię sos: duża łyżka majonezu,musztardy i śmietany.Dodaję do kapusty i mieszam.Rewelacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starsza he he
A ja robię tak; kapustę gotuję aż będzie miękka ale nie rozgotowana,na patelni stapiam masełko naturale.Odcedzam kapustę, dodaje sól pieprz troszkę octu, cukier, surową posiekaną cebulke i stopione masełko razem to mieszam,podaję na ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starsza he he
a do tego kluseczki z dziurką i rolada wołowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie interesuje ZASMAŻANA biała kapista KISZONA. Szukam przepisu na taką kapustę ale wg przepisu ze Śląska Cieszyńskiego. Jadłem w Wiśle taki specyjał, ale szanowna pani kucharka zapyta o przepis tajemniczo stwierdziła, że zaczyna od ziemniaka który ściera a później .....i tu następowała amnezja. W dwóch karczmach oddalonych od siebie o ok. 15 km była mowa o ziemniaku na początku przepisu ale pełnych danych nikt nie podał. A smak był obalający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ze Śląska Cieszyskiego - POMÓŻCIE ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżka Hermenes
aż mi smaka żeście narobili jutro byda robić rolada, kluski i modro kapusta ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×