Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iskierka nadziei.

JESIENNE STARANIA - kto jeszcze?

Polecane posty

Hejka! No poczytałam, że kłopoty z kompem masz. :) dużo się z sierpniówek w sumie nie dowiedziałam. :( My zaczęliśmy się rozglądać, wózek chyba taki zwykły kupimy-Tako, ale jeszcze nie wiem, mąż chce nowy, ja-używany. Patrzę za wanienkami, mi z kolei spodobała się taka profilowana na allegro: http://www.allegro.pl/item109470667_wloska_wanienka_onda_profilowana_super_cena.html Boję się tego kąpania, że utopię Piotrusia. :) Mam parę ciuszków w rozmiarze 62. I to tyle. Łóżeczko mamy dostać, nie nowe, ale już mi wszystko jedno, o ten jeden wydatek mniej, a skoro ktoś w nim przeżył, tzn. że się da.:) Zbieram listy wyprawkowe od przyszłych mamuś, kopiuję jedną z wrześniówek od naszej Pani Dobra Rada. :) Oto ta lista, ja spisałam też rzeczy, które przydadzą się później, a wiem, bo ich używałam z pierwszym synkiem: - laktator - taki zwykły - gruszka - dobry na początek do ściągania resztek z piersi po tym jak się maleństwo naje - przydatny zwłaszcza na początku laktacji - wanienka - cel wiadomy - ja używałam do ok. 5 m-ca, potem kąpałam w zwykłej wannie, ale, że mam teraz tylko kabinę, to kupię wanienkę o większych rozmiarach, żeby była na dłużej, dopóki mały nie będzie siedział sam. - podgrzewacz do butelek - ja używałam bardzo długo nawet do 2 urodzin, nie tylko do butelek z mlekiem, ale i gotowych obiadków i deserków w słoiczkach - można w wersji \"tańszej\" podgrzewać w wodzie w garnuszku na gazie. Ja byłam zbyt wygodna, poza tym jak maleństwo jest na butli zwłaszcza w nocy, to można sobie przygotować mleko (lub herbatkę, wodę do popicia) i zostawić w podgrzewaczu i wtedy nie trzeba latać w środku nocy i podgrzewać, maleństwo płacze, rozbudza się, a my strzępimy sobie nerwy!!! - termos do butelek (najlepiej podwójny) można zabrać ze sobą coś do picia lub mleko i nie ostygnie, a pamiętajcie, że nasze maleństwa rozpoczną życie poczynając od jesieni, a potem będzie już tylko coraz zimniej. - wkładki do karmienia - ja używałam przez 2 m-ce, bo mleko lało się strumieniami, zwłaszcza karmiąc z jednej piersi, lało się z drugiej! - oczywiście wkładki, podpaski jak największe (najdłuższe) dużo, by nie zabrakło i to można już wziąć ze sobą do szpitala. - polecam majtki siatkowe Hartmana bodajże, można kupić w aptece, lub allegro za ok. 2,5zł/szt. Wyglądają jak bokserki i są całe z siatki, rany krocza goją się szybciej i można nosić na oddziale położniczym. Najważniejsze, że są oddychające i wielorazowe, wystarczy wyprać!!! Są też do nabycia jednorazowe (po 7 szt. w opak) fizelinowe (jak fartuchy dla tatusiów do rodzenia ) , te miałam po 1-szym porodzie, ale nowe badania stwierdziły, że nie przepuszczają zbyt wiele powietrza, mi nie przeszkadzały, ale ja byłam po cc. - proszek do prania dla niemowląt - Jelp, Lovela, płyn do prania Dzidziuś - ja kupiłam Vizir sensitive z rumiankiem (tamte za drogo wychodzą) , płynu nie potrzeba do płukania przez ok. 2 m-ce, żeby maleństw nie uczulić!!! - butelka, smoczek do butelki , smoczek uspokajacz –ja kupuję smoczki NUK-a dobre i nawet tanie, szczotka do mycia butelek - nie trzeba używać, ale prędzej czy później się prztydadzą, więc wolę mieć awaryjnie - jednorazowe gaziki jałowe do przemywania pępuszka - ok. 20 szt. minimum!!! Receptę na spirytus dostaniecie przy wypisie. - gruszka do noska dla niemowląt (ja użyłam po raz pierwszy jak synek miał 6 m-cy, ale mieć trzeba) - 2 paczki pieluch jednorazowych, na początek starczy, resztę kupować się będzie na bieżąco - CICATRIDINA - globulki dopochwowe polecane w gojeniu krocza, przywróceniu flory bakteryjnej po porodzie, ale pogadajcie o tym z lekarzem... - zasypka, Sudokrem(ten polecam - mogą być innych firm) na odparzenia i profilaktycznie p. odparzeniom pupy, ja używałam w każdej zmianie pieluszki, mydełko dla niemowląt, oliwka, szamponu nie trzeba przez 1-szy miesiąc, patyczki higieniczne do uszu niemowląt - te \"bezpieczne\". - jak ktoś chce to termometr do kąpania (ja miałam teraz już nie kupuję) - kupię też elektroniczną nianię - chyba na allegro, nie miałam przy pierwszym synku, ale i byłam cały czas koło niego, ale teraz mam dwójkę, jeden bardzo hałaśliwy , więc wolę zamknąć drzwi, a nie chcę przeoczyć płaczu drugiego. - ceratka do łóżeczka na prześcieradło, na to pieluchy flanelowe, ale to już pisałam (musi sięgać od boku do boku łóżeczka , a nawet ciut szersza, żeby nic się nie moczyło) - oczywiście wózek - zaczęłam już gorące poszukiwania - pieluchy tetrowe z 20 szt. do karmienia, przykrywania maluszka u lekarza, przy przewijaniu, (chłopcy lubią siusiać po zdjęciu pieluszki, taka jest prawda! ), są dobre do szerokiego profilaktycznego pieluchowania itp. (te mam po starszym synku już) - szczotka do włosków (ja wolę te ciut twardsze z koziego włosia) - nożyczki bezpieczne, ew. obcinaczka do paznokci u nóżek (te lubią być czasem wygięte) – pościel – na początek 2 komplety w zupełności wystarczą, wkład oczywiście 1, awaryjnie można przykryć maleństwo rożkiem, podusia płaska lub taka skośna wspaniała dla dzieci ulewających (taką kupię, bo mały strasznie ulewał , więc może drugiemu oszczędzę), druga płaska podusia przydaje się do wózka. Będę miała jeszcze parę list, w tym może od jednej pani pediatry(kuzynki mojej przyjaciółki, matki trojga dzieci, w tym najmłodszy ma 4 miesiace:) ), ale to już nie ode mnie zależy, czy ją dostane, może to załatwić ta koleżanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd.: – pościel – na początek 2 komplety w zupełności wystarczą, wkład oczywiście 1, awaryjnie można przykryć maleństwo rożkiem, podusia płaska lub taka skośna wspaniała dla dzieci ulewających (taką kupię, bo mały strasznie ulewał , więc może drugiemu oszczędzę), druga płaska podusia przydaje się do wózka. Będę miała jeszcze parę list, w tym może od jednej pani pediatry(kuzynki mojej przyjaciółki, matki trojga dzieci, w tym najmłodszy ma 4 miesiace:) ), ale to już nie ode mnie zależy, czy ją dostanę, może to załatwić ta koleżanka. I to tyle. A Iskierka co ma??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam od dentysty nie bylo w sumie tak zle ;-) ale buzie mam dalej cala znieczulona - ledwo mowie z ta wanienka to wiesz, na poczatku tez tak myslalam, potem gdzies przeczytalam, ze sa maluchy, ktore nie lubia lezec w tym profilu, te tradycyjne wanienki wydaja mi sie trudne do operowania dla rak rodzica (za waskie, ale moze to wylacznie moja obawa), wiec suma sumarum doszlam do wniosku, ze najbardziej odpowiadalaby mi wanienka szeroka, duza (starczy na dluzej jednoczesnie), do ktorej kupie sobie osobno foczke/delfinka/siedzonko (jak zwal tak zwal), te sa na takich przyssawkach, wiec po prostu ustawie w wanience i tak bede malucha myc, jezeli nie bedzie jej to odpowiadalo, to najwyzej wyjme te oddzielne siedzonka podobaja mi sie tez ze wzgledu na to, ze ewentualnie mozna to zamontowac w normalnej wannie czy pod prysznicem - synek znajomej niesamowicie przepadal za wizytami w duzej wannie i z luboscia pluskal sie polegujac w tym wlasnie lezaczku co do listy - to widac wszystkie bardzo do siebie zblizone, ja moze dokleje tez ta, ktore ewentualnie za jakis czas dostane w szkole rodzenia, bo wybieramy sie tam pod koniec czerwca lozeczko drewniane mam... po sobie samej ;-) - czyli ma jakies 26 lat, wychowala sie w nim jeszcze moja siostra i pewnie troche roznych pociotkow, ale stan jest dobry - male szlify tu i tam i bedzie jak noweczka oprocz tego chcemy kupic lozeczko turystyczne, bo raz, ze duzo jezdzimy (do jednych rodzicow 250km a do drugich 500), a dwa, ze nadal jeszcze mieszkamy w naszej wynajetej norce i tu bardziej do rzeczy bedzie skladak na kolkach niz tradycyjne lozeczko poscieli kupowac nie zamierzam poki co, mam rozek, dwa kocyki - dziecko i tak nie bedzie spac na poduszce na poczatku, koldra tez bedzie nadmiarowa przy tym co posiadam, wiec poki co - w ogole sie nad tym nie zastanawiam jejku, czuje, ze znieczulenie schodzi i troche jestem jednak obolala, musze odreagowac zagladam sobie do was na wrzesien sporadycznie, ale bedzie bardzo fajnie, jak pogadamy sobie tutaj - chociazby od czasu do czasu zagladne, jak wroce od rodzicow - moze bede mogla pochwalic sie zakupami pozdrawiam milego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aranka___
hello mamuśki, Dzisiaj mam takie nudy w pracy, że nie wiem co ze sobą zrobić. Może trochę nadrobię pisanie. Decyzję o dziecku (po kilku miesiącach bez sukcesów... postanowiliśmy odłożyć w czasie, zwłaszcza, że dom-budowa-kasa, bardzo nas zaangażuje. Później doszła jeszcze kwestia studiów miśka, które powinien skończyć (zostały mu 3 projekty do zrobienia, łącznie z dyplomem i jeden egzamin - reaktywacyjny). Więc, dzidziuś na bok. Hmmm, jeśli można tak powiedzieć, to "zabezpieczaliśmy" się tak, jak nigdy tego nie postrzegałam jako zabezp. 8 pierwszych dni bez kaloszy, i 6 przed samą wizytą @, reszta z kaloszem. Ale, ale... ostatnio coś mnie napadło i zaczęłam się truć tabsami na odchudzanie. Nie pomyślałam oczywiście, by zabezpieczać wszystkie dni. Tak mi się zadziało, że dostałam @ 21 dnia a nie 28 jak zawsze było. Z moich obliczeń może wynikać, że mogłam zafasolkować. W 10 d.c. wystąpiło plamienie (po extra intensywnej nocy).... zastanawiam się właśnie czy nie jestem już mamą. Od razu, jak wpadłam na ten pomysł, odstawiłam tabsy odchudzające (choć przez miesiac zjechałam na nich 7 kg)... życie, życie.... zobaczymy za jakiś czas :) Pozdrawiam was i zdycham z gorąca..... Acha, odnośnie wanienki... źle się dziecko kąpie w wanienkach profilowanych. Dwie dłonie mamy albo taty spokojnie wystarczają do wykąpania i trzymaków nie potrzeba. jest problem dziecko obrócić na brzuszek w tych trzymakach... a ja dodatkowo uważam, że nadwyrężają dziecku kręgosłup... Do wykąpania wystarczy zwyczajna wanienka... a jak dziecko ma już kilka miesięcy, może się kąpać z mamą, albo w normalnej, dużej wannie. Odnośnie pościeli. Dobrze jest mieć jednak pościel i kołderkę dla dziecka. rożek nie wystarczy, czy kocyk... maluszki są bardzo wrażliwe na niższe temperatury, poza tym, lepiej jest uprać pościel niż kocyk czy rożek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i od razu zrobiło mi się milej, jak zobaczyłam tu mały ruch. :) Dzięki dziewczyny!! :D:D:D I od razu tyle cennych rad-widzicie, nie wiedziałam, że takie profilowane wanienki nie są najwygodniejsze. Piszcie, piszcie jak najwięcej, jesli macie ajkieś wiadomosci, porady, to one będą teraz dla mnie bardzo cenne, i myslę, że nie tylko dla mnie - wiem, że zerka tu też i Alabamka, i Beciamun, tylko nam smutno, że taki zastój się zrobił... A kiedyś pisałyśmy po parę stron dziennie. Aranko - no, jeśli tak miało być... :D Popatrz na Joankę - o ile pamiętam - odłożyli plany dzidziusiowe na potem i ...stało się, a taeraz Joasia pisze, że juz wiedzą, iż dadzą sobie radę. Mimo Twych obaw - trzymam kciuki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aranka____
Ello, No tak, zasadniczo tak było z Joanką... obadamy z czasem jak u mnie :D Moje kochanie wyjechało na 3 dni w trasę... smutno mi, a z praktycznej strony - okrponie, natachałam się zakupów, zgrzewek wody mineralnej... ech, co facet, to facet... nawet z samochodu do domu ;) Wczoraj miałam sen... rodziłam w prywatnej klinice (u nas taka przyjemność 3500, lekarz i położna + pokój z łazienką i dzieckiem - bez nikogo więcej ;) ). Dostałam synka na ręce i chciałam prosić pielęgniarkę o pomoc przy dostawieniu do karmienia, ale sama go przystawiłam. Wiem, że miałam cesarkę, ale opatrunku nie było. Podeszłam po karmieniu do lustra, a tam... linia cięcia z drobniutkim szwem nie nad włosen, tylko tuż pod pępkiem... na środku brzucha. Później latałam i szukałam Pampers New born w jakimś markecie... Moje maleństwo było takie spokojne i ciągle spało. Mam schizmy.... hihiihihihihiih Całuski dla Was w te upalne dni. Lecę robić ciacho z truskawkami :) pappappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........11.........06.06. Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............5............28.04 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....26......36..........10..........06.07.06... sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.......Magda......29......30......10.....22.07.06 ...córa Natalia aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22......25.........10.......11.08.06...Maja Joanka...........Joanna......25.......29.........9.........20.08.06...córa Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........28......28.........6..........07.09.06 koalka27..........Asia..........28......27.........5........12.09.06...Piotruś Alabamka........Joanna........29......25........+5.......28.09.06..synuś Anulka23*.........Anna..........23......12........+2,5.......06.11.06 madziara.........Magda........27...... 14.................... 27.11.06 Kasik31...........Kasia..........32......14.........1.......... 26.10.06 Busia_24...........Marta.......24......3-4.........x..........ok.31.01.07 Mama24...........Ewelina......25.......8...........0.........05.02.2007 Tabelka III nick...............data.........kg.........cm............imię............poród Tojaedyta......18.05........3510.......55.............Agata............SN Czesc dziewczynki ! Chciłam tylko sie pochwalic ze \"spadam\' do drugiej tabelki :-) Jestem strasznie szczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Mamo24 GRATULUJĘ CI Z CAŁEGO SERCA I ŻYCZĘ DUŻO ZDROWIA TOBIE ORAZ MALEŃSTWU CO U CIEBIE SIEDZI W BRZUSZKU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to miła wiadomość na początek dnia. Mamo24, gratuluję z całego serca. To cudownie, że Ci się udało, bo trochę czasu już minęło. Jeszcze raz gratuluję. A ja jeszcze poprawię tabelkę. Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........11.........06.06. Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............5............28.04 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....26......36..........10..........06.07.06... sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.......Magda......29......30......10.....22.07.06 ...córa Natalia aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22......25.........10.......11.08.06...Maja Joanka...........Joanna......25.......29.........9.........20.08.06...córa Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........28......29.........6..........07.09.06 koalka27..........Asia..........28......27.........5........12.09.06...Piotruś Alabamka........Joanna........29......25........+5.......28.09.06..synuś Anulka23*.........Anna..........23......12........+2,5.......06.11.06 madziara.........Magda........27...... 14.................... 27.11.06 Kasik31...........Kasia..........32......14.........1.......... 26.10.06 Busia_24...........Marta.......24......3-4.........x..........ok.31.01.07 Mama24...........Ewelina......25.......8...........0.........05.02.2007 Tabelka III nick...............data.........kg.........cm............imię............poród Tojaedyta......18.05........3510.......55.............Agata............SN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Po malych perturbacjach ciążowych zmieniam tabelkę. Najdalm się sporo straachu, dupsko boli od zastrzyków i ciągłego leżenia. ale już chyba niebezpieczeństwo zażegnane. Zaczęłam plamić, polęzłam tydzien w szpitalu a teraz próbuje się przywrócić do formy w domciu :) Zmieniam tabelusię :) Tydzien ciąży wg usg :) Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........11.........06.06. Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............5............28.04 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....26......36..........10..........06.07.06... sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.......Magda......29......30......10.....22.07.06 ...córa Natalia aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22......25.........10.......11.08.06...Maja Joanka...........Joanna......25.......29.........9.........20.08.06...córa Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........28......29.........6..........07.09.06 koalka27..........Asia..........28......27.........5.....12.09.06...Piotruś Alabamka........Joanna........29......25........+5.......28.09.06..synuś Anulka23*.........Anna..........23......12........+2,5.......06.11.06 madziara.........Magda........27...... 14.................... 27.11.06 Kasik31...........Kasia..........32......14.........1.......... 26.10.06 Busia_24...........Marta.......24......8.........+3..........ok.31.01.07 Mama24...........Ewelina......25.......8...........0.........05.02.2007 Tabelka III nick...............data.........kg.........cm............imię............poród Tojaedyta......18.05........3510.......55.............Agata............SN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama24 Gratulacje :) Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........11.........06.06. Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............5............28.04 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....26......37..........11..........06.07.06... sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.......Magda......29......30......10.....22.07.06 ...córa Natalia aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22......25.........10.......11.08.06...Maja Joanka...........Joanna......25.......29.........9.........20.08.06...córa Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........28......29.........6..........07.09.06 koalka27..........Asia..........28......27.........5.....12.09.06...Piotruś Alabamka........Joanna........29......25........+5.......28.09.06..synuś Anulka23*.........Anna..........23......12........+2,5.......06.11.06 madziara.........Magda........27...... 14.................... 27.11.06 Kasik31...........Kasia..........32......14.........1.......... 26.10.06 Busia_24...........Marta.......24......8.........+3..........ok.31.01.07 Mama24...........Ewelina......25.......8...........0.........05.02.2007 Tabelka III nick...............data.........kg.........cm............imię............poród Tojaedyta......18.05........3510.......55.............Agata............SN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........11.........06.06. Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............5............28.04 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....26......36..........10..........06.07.06... sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.......Magda......29......30......10.....22.07.06 ...córa Natalia aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22......25.........10.......11.08.06...Maja Joanka...........Joanna......25.......29.........9.........20.08.06...córa Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........28......29.........6..........07.09.06 koalka27..........Asia..........28......27.........5........12.09.06...Piotruś Alabamka........Joanna........29......25........+5.......28.09.06..synuś Anulka23*.........Anna..........23......12........+2,5.......06.11.06 madziara.........Magda........27...... 18.................... 27.11.06 Kasik31...........Kasia..........32......14.........1.......... 26.10.06 Busia_24...........Marta.......24......3-4.........x..........ok.31.01.07 Mama24...........Ewelina......25.......8...........0.........05.02.2007 Tabelka III nick...............data.........kg.........cm............imię............poród Tojaedyta......18.05........3510.......55.............Agata............SN Cześć dziewczynki - dobrze że topik się ruszył...ja jestem jak najbardziej usprawiedliwiona bo nie mam kompa w domu tylko w pracy a właśnie dzisiaj wróciła po dwóch tygodniach zwolnienia - miałam anginę ropną i nie obeszło się bez antybiotyków :-( Na całe szczęście już jest ok i mogę być razem z Wami. Pozdrawiam serdecznie wszystkie Mamuśki i te co będą nimi za chwilkę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo24 - GRATULACJE!!!!!!!!!!!! :) Mam humor do kitu dziś, więc nie truję, zmienię tylko tabelkę: Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........11.........06.06. Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............5............28.04 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....26......36..........10..........06.07.06... sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.......Magda......29......30......10.....22.07.06 ...córa Natalia aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22......25.........10.......11.08.06...Maja Joanka...........Joanna......25.......29.........9.........20.08.06...córa Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........29......29.........6..........07.09.06 koalka27..........Asia..........29......27.........5........12.09.06...Piotruś Alabamka........Joanna........29......25........+5.......28.09.06..synuś Anulka23*.........Anna..........23......12........+2,5.......06.11.06 madziara.........Magda........27...... 18.................... 27.11.06 Kasik31...........Kasia..........32......14.........1.......... 26.10.06 Busia_24...........Marta.......24......3-4.........x..........ok.31.01.07 Mama24...........Ewelina......25.......8...........0.........05.02.2007 Tabelka III nick...............data.........kg.........cm............imię............poród Tojaedyta......18.05........3510.......55.............Agata............SN Madziara - już nie zliczę, ile leków brałam od stycznia... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zmieniłam tylko Beci... Zmieniam sobie i Alabamce, choć nigdy nie wiem-ona już chyba ma 27?... Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........11.........06.06. Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............5............28.04 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....26......36..........10..........06.07.06... sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.......Magda......29......30......10.....22.07.06 ...córa Natalia aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22......25.........10.......11.08.06...Maja Joanka...........Joanna......25.......29.........9.........20.08.06...córa Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........29......29.........6..........07.09.06 koalka27..........Asia..........29......29.........5........12.09.06...Piotruś Alabamka........Joanna........29......26........+5.......28.09.06..synuś Anulka23*.........Anna..........23......12........+2,5.......06.11.06 madziara.........Magda........27...... 18.................... 27.11.06 Kasik31...........Kasia..........32......14.........1.......... 26.10.06 Busia_24...........Marta.......24......3-4.........x..........ok.31.01.07 Mama24...........Ewelina......25.......8...........0.........05.02.2007 Tabelka III nick...............data.........kg.........cm............imię............poród Tojaedyta......18.05........3510.......55.............Agata............SN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurrrde, no widać, że ja dzisiaj nie do życia, chyba zmieniłam nam latka... Sorki... Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........11.........06.06. Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............5............28.04 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....26......36..........10..........06.07.06... sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.......Magda......29......30......10.....22.07.06 ...córa Natalia aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22......25.........10.......11.08.06...Maja Joanka...........Joanna......25.......29.........9.........20.08.06...córa Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........28......29.........6..........07.09.06 koalka27..........Asia..........28......29.........5........12.09.06...Piotruś Alabamka........Joanna........29......26........+5.......28.09.06..synuś Anulka23*.........Anna..........23......12........+2,5.......06.11.06 madziara.........Magda........27...... 18.................... 27.11.06 Kasik31...........Kasia..........32......14.........1.......... 26.10.06 Busia_24...........Marta.......24......3-4.........x..........ok.31.01.07 Mama24...........Ewelina......25.......8...........0.........05.02.2007 Tabelka III nick...............data.........kg.........cm............imię............poród Tojaedyta......18.05........3510.......55.............Agata............SN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochaniutki !!! Na wstepie - Mama 24 wielkie gratulacje 🌼 Cesze sie bardzo, w twoim brzuszku zamieszkala juz fasolka :) Dbaj o siebie i o swoje szczescie !!! A ja od weekendu wypoczywam, moj maz wyjechal na tydzien za granice, a ja postanowialm sobie, ze spedze 5 dni w domu rodzinnym, bo nie chcialam byc sama we Wrocku, poprosilam lekarza o L4 na 3 dni i tym sposobem wypoczywam w polcieniu na lezaczku :) W czwartek wracam do pracy, a juz w piatek bedzie moj maz :) I jakos minie mi ten tydzien bez niego !!! Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........11.........06.06. Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............5............28.04 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....26......36..........10..........06.07.06... sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.......Magda......29......30......10.....22.07.06 ...córa Natalia aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22......25.........10.......11.08.06...Maja Joanka...........Joanna......25.......29.........9.........20.08.06...córa Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........28......29.........6..........07.09.06 koalka27..........Asia..........28......29.........5........12.09.06...Piotruś Alabamka........Joanna........29......27........+5.......28.09.06..synuś Anulka23*.........Anna..........23......12........+2,5.......06.11.06 madziara.........Magda........27...... 18.................... 27.11.06 Kasik31...........Kasia..........32......14.........1.......... 26.10.06 Busia_24...........Marta.......24......3-4.........x.........ok.31.01.07 Mama24...........Ewelina......25.......8...........0.........05.02.2007 Tabelka III nick...............data.........kg.........cm............imię............poród Tojaedyta......18.05........3510.......55.............Agata............SN Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........12.........06.07. Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............5............28.04 Gratulacje Mamo24 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina122
Cześć! Przyłączę się do Was. Planuję ciążę na jesieni,chciałam wcześniej ale muszę się zaszczepiś na wszystkie choroby zakaźne bo na nic nie chorowałam a pracuję w przedszkolu a jak wiadomo tam o choroby nie trudno. Mam nadzieję że teraz mi się uda bo byłam już trzy razy w ciąży a mam tylko jedno dziecko ale jakie kochane. Pozdrawiam i trzymam za wszystkie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ewelina, nie wiem, czy dobrze trafiłaś, bo to forum bylo zalożone rok temu i dotyczylo starań ubiegłej jesieni... Wielu dziewczynom (w tym mi, kalendarzowo to jeszcze była jesień:) ) uadło się, ale jest parę, które jeszcze się starają, a więc z tych starań jesiennych zrobiły się zimowe, wiosenne, a teraz letnie, nie życzę żadnej, by znowu byłyjesienne... Tak sobie tu wpadam zobaczyć, czy Joanka wróciła po weekendzie z jakimiś większymi zakupami, ale nic z tego... :( Żyjecie dziewczyny? Nie martwicie się o Kinię?? Myślę sobie też o Iskierce, że może juz urodziła, bo pisała, iż czuje, że TO stanie się szybciej... U nas dobrze, w sobotę byłam u lekarza, mały ma prawie 1300g, wszystko jest w porządku. Dziś zaczynam...30 tydzień, to prawie niemozliwe jak dla mnie!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmieniam więc dane w tabelce: - tygodnie oraz doszedł 1 kg. :) Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........11.........06.06. Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............5............28.04 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....26......36..........10..........06.07.06... sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.......Magda......29......30......10.....22.07.06 ...córa Natalia aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22......25.........10.......11.08.06...Maja Joanka...........Joanna......25.......29.........9.........20.08.06...córa Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........28......30.........6..........07.09.06 koalka27..........Asia..........28......30.........6........12.09.06...Piotruś Alabamka........Joanna........29......28........+5.......28.09.06..synuś Anulka23*.........Anna..........23......12........+2,5.......06.11.06 madziara.........Magda........27...... 18.................... 27.11.06 Kasik31...........Kasia..........32......14.........1.......... 26.10.06 Busia_24...........Marta.......24......3-4.........x.........ok.31.01.07 Mama24...........Ewelina......25.......8...........0.........05.02.2007 Tabelka III nick...............data.........kg.........cm............imię............poród Tojaedyta......18.05........3510.......55.............Agata............SN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kurcze, topik pada, ale chyba takie jest przeznaczenie takiego tematu. Po zafasolkowaniu większość przenosi się na topiki związane z miesiącem porodu, a te, które się jeszcze starają pewnie nie chcę pisać o tym, co się dzieje, rozumiem. Myślę jednak, że jeśli czasem coś skrobniemy, to i tak będzie dobrze. Ja dziś jestem po USG. Moje maleństwo nie jest już takie maleństwo. Waży 1438g. Z USG wyszło, że termin będę miała na 4.09.06, więc tylko 3 dni wcześniej. A i tak pewnie wybierze sobie swój termin :D Pozdrawiam Was i skrobnijcie czasem co u Was. Ciekawe co u dziewczyn z góry tabelki II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna26
Witam wszystkie przyszle mamy, glowy do gory te ktore przeszly przez ciezka probe straty swojej dzidzi, ale bedzie dobrze zobaczycie. Obecnie mieszkam w Nowym Jorku tabletki Femoden bralam przez 6 lat z przerwami, teraz konczy sie moj pierwszy miesiac bez tabletek, mam 7letniego syna, ale z mezem zdecydowalismy sie na jeszcze jedne dziecko, trzymajmy sie razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, co prawda chodziło na tym forum o staranka jesienne 2006, ale będzie fajnie, jak się one przedłużą z nowymi forumowiczkami na jesień 2007, choć oczywiście życzyłabym, żeby efekt był jak najszybciej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunsunsun
Beciamun lata ci się pomyliły. To miały być jesienne starania 2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Jeśli można się przyłączyć :) od września po ślubie chcemy zacząć starania o dzidziusia :) Chciałam się zapytać czy przed tym powinniśmy zrobić jakieś badania??? Łykam już kwas foliowy od ponad trzech miesięcy. :)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunsunsun->>> rzeczywiście mi się pomyliły lata. To były staranka jesień 2005. Kasiak84->>> wg mnie powinnaś przede wszystkim zrobić badanie na obecność toxoplazmozy, żółtaczki (HBS) i różyczki. Powinnaś iść do lekarza i zapytać go, co jeszcze powinnaś zrobić. Ja toxo i różyczkę robiłam na własną rękę, bo lekarz państwowy stwierdził, że nie ma takiej potrzeby. Oni robią te badania dopiero, jak się jest w ciąży i jakby działo się coś złego, to jest trochę późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Tylko Beatko, czy jeśli odżyje to forum na rok 2006, to czy nowe dziewczyny nie będą mieć innych problemów niż my już z naszymi maluszkami na świecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koalko->>> pewnie tak, ale wtedy one będą prowadziły to forum. Zresztą tu są trzy tabelki, więc już są tu trzy rodzaje problemów. Choć ja np. chętnie poczytałabym co słychać u tych \"z dołu\" i u tych \"z góry\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! alez mnie dopadlo chorobsko - rozlozylam sie na amen na gardlo :-( chruchlam non stop, chociaz juz sporo czasu minelo jak przezylyscie upaly? u nas w Sz od dwoch dni nieco lepiej, a dzis to nawet chodze w ubraniu ;-) bo wczesniej to w samej bieliznie - zdecydowanie fakt, ze ciezarnej jest cieplej niz innym ludziom, nie jest pozytywnym przy takich temperaturach Koalko - wrocilismy od rodzicow z lozeczkiem i wanienka lozeczko kupilismy takie - www.coneco.pl a wanienke te, o ktorej pisalam - duza, prostokatna dzis ruszam na ostatnie w ciazy USG 3D - ciekawa jestem, czy mloda zaprezentuje buzie czuje, ze jeszcze troche sie wierci, lekko obraca, ale generalnie od dluzszego juz czasu jest w pozycji glowkowej, z buzia zwrocona do wewnatrz, czyli raczej trudno zobaczyc na USG jaki ma pyszczek - a strasznie jestem ciekawa, czy moznaby dojrzec, jakies charakterystyczne cechy, ktoregos z nas bylismy tez na pierwszych zajeciach szkoly rodzenia - b. pozytywnie, a dalej bedzie jeszcze ciekawiej, co wynika z programu, mam tylko nadzieje, ze wizyta na porodowce nie wypadnie za tydzien, bo ja musze zostac u rodzicow i pozalatwiac sprawy zwiazane z samochodem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanka->>> to łóżeczko to Apollo czy Orbit?? Aaaa, i napisz koniecznie jak było na USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×