Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Smutenka

KOBIETY A PROBLEMY W ZWIAZKU

Polecane posty

Gość agocenin1985sinby
1. "Charakter na całe życie ?" Mirosława Słowikowskiego = książka ta zawiera test który pomoże określić ci twój charakter i dać wytyczne co powinnaś w swoim życiu zmienić, jak postępować żeby być szczęśliwą - nie tylko w związku z facetem, ale wogóle w życiu i w relacjach z każdym z kim masz doczynienia. 2. "Jak mowić NIE i budować udane związki" Carli Wills-Brandon = książka pokazuje jak pokochać i chronić sama siebie, a jednocześnie budować bliskie i twórcze związki z innymi. 3. "Inteligencja emocjonalna" Daniela Golemana (wybrane rozdziały w tej ksiażce bo tematyka jest szeroka) = książka uświadamia że sukces życiowy w każdej dziedzinie - czy to w życiu zawodowym czy uczuciowym, rodzinnym itp - zależy przede wszystkim od SAMOŚWIADOMOŚCI tj, od kontrolowania swoich emocji i umiejętności zachowań społecznych. 4. "Lustereczko, powiedz przecie" Lindy Papadopoulus ---- tą książke powinna przeczytać każda kobieta bez względu na wiek i przynależnośc społeczną - po to aby ujrzeć siebie w innym świetle, DOWARTOŚCIOWAĆ SIĘ I PRACOWAĆ NAD SWOIM DOSKONALENIEM !!!! koniecznie dla własnego lepszego samopoczucia = polecam każdej kobiecie ! 5. "Gdyby zamilkły kobiety" Krystyny kofty ====== ta książka raczej jako ciekawostka, ale zawiera prawde (niestety niekorzystną dla nas kobiet) o facetach i facetach w zwiazkach czy to małżeńskich czy narzeczeńskich. ksiażka raczej jest pesymistyczna ale warto przeczytać żeby wiedzieć z góry jak to jest z dłuższym stażem w związku - chociażby po to aby starać sie zawczasu przeciwdziałać... Jasne http://ejurl.us/gRtP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clearkegerga1981edulk
Zauwazylam pewna prawidlowosc (z uwagi na lata doswiadczen.....ha!ha! moge to napisac). Otoz w zwiazkach zawsz komus zalezy bardziej - relacje "komu zalezy bardziej" sie zmieniaja. Ale.... Im mniej mnie, tym bardziej jemu i odwrotnie..... Kurde, co za niesprawiedliwosc..A moze tak ma byc??? Jasne http://pixz.nu/6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można przeczytać wiele książek ale jak się tego nie przepracuje u psychologa to nic nie da ja chodziłam do Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznej Magdaleny Senderowskiej. Każdy z Nas jest inny ma inne problemy..czytanie książek problemow nie rozwiąże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junkcompreti1976xwpwg
smutenka - w odpowiedzi na zaproszenie - Nie wiem, czy będę szczególnie pomocna w poszerzaniu Waszej listy książek, owszem - uważam, ze zawsze można się z takich poradników czegoś dowiedzieć, spróbować spojrzeć na swój związek, na siebie innymi oczami, ale jestem przeciwna \"pożeraniu\" takich podręczników. Mnie one osobiście za bardzo nie pomagają, zwłaszcza pozycje amerykańskie (!), które w większości mają ten sam schemat... poza tym jestem zdania, że książki tego typu powinno się czytać w parach. Co z tego, że ja się czegoś dowiem, jeśli partner nie ma najmniejszej ochoty dzielić i wykorzystywać tej wiedzy? Szczerze przyznam, ze kiedy mam jakieś problemy, książki wolę traktowac jak odskocznię - czasem uciec w ciekawy wątek nie z mojego życia Jasne http://eis.cx/42v7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli jakaś Pani szuka odskoczni w postaci spotkania z młodszym mężczyzną, proszę napisać na email: damianw-1996@wp.pl Chętnie spotkam się z jakoś kobietą, porozmawiam, a może coś więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcześniej była mowa o uzależnieniach. Tutaj są poradniki na temat uzależnień (alkoholizm i inne) www.przemiana.otwarte24.pl Księgarnia Przemiana Literatura Uzależnień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rancirctelgo1970gaoyp
Dziekuje, wszystkim, ktorzy poswiecili czas aby odpowiedziec na moj apel! Present, nie slyszalam dotad o "The language of letting go" . Teraz jestem inna - przez terapie i lektury, ale kiedys... oj! Ta ksiazka pewnie dla mnie pisana. Z tym mialam zawsze problemy, a i pewnie musze jeszcze nad soba popracowac. Neikos, Susan Forward "Kiedy Twój partner łże jak pies" - widzialam w ksiegarni, wybralam jednak pozycje na temat dlaczego kobiety placza a mezczyzni klamia, w kazdym razie "Szantaz emocjonalny" tej autorki bardzo mi pomogl. Ruminka, ja tych ksiazke nie... polykam w jeden dzien. To trwa jakis czas i naprawde lepiej sie czuje czytajac. Kazda z nich jest inna. Ja nie mam nic przeciwko literaturze amerykanskiej. Co z tego, że ja się czegoś dowiem, jeśli partner nie ma najmniejszej ochoty dzielić i wykorzystywać tej wiedzy? ------ Otoz, odpowiedz na pytanie jest prosta: ROBIE TO DLA SIEBIE! Moze na poczatku terapii myslalam, ze ja sie zmienie to moze i on sie zmieni, tak - zmienia sie bo sie boi kiedy stapa po kruchym lodzie i widzi ze mi juz nie zalezy. Chodzi o to, by stac sie inna osoba, mniej zastraszona, bardziej niezalezna, pelna wiary i szacunku, jesli partner jest cos wart zacznie nad soba tez pracowac jesli nie - zwiazek ulega rozkladowi tyle tylko, ze ciebie to nie smuci I pozbywasz sie poczucia winy, przestajesz obwiniac siebie bo znasz schematy, przestajesz robic te same rzeczy (klotnie, awantury, zrzedzenie,wzbudzanie litosci) ktore nie odnosza skutku a ty brniesz w nie bo nie potrafisz inaczej i jeszcze jedno: bedac inna zaczynasz przyciagac wspaniale osoby bo juz widzisz znaki ostrzegawcze, bo juz nie zakrzykujez instynktu, bo juz ci nikogo nie szkoda bo myslisz o sobie. Dlatego kobiety, ktore nie pracowaly nad soba wpadaja z deszczu pod rynne, stad te babki, ktore mialy 3 mezow alkoholikow, albo takie na, ktorych kazdy facet podnosil reke. Jak juz pisalam kazdy ma swoj czas kiedy jest gotowy, sa kobiety w strasznych zwiazkach, ktore nie moga czytac bo jest im zle i musza odczekac, albo czytaja i nic nie rozumieja albo tak sobie wmowily, ze u nich wszystko jest okey, ze czytaja i nie odnosza tego do siebie. Stan B, rowniez dziekuje za liste Szczegolnie zaciekawily mnie: Lustereczko, powiedz przecie" Lindy Papadopoulus oraz... "Gdyby zamilkły kobiety" Krystyny kofty Jasne http://hib.to/26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crafcongyouca1986bpipo
Tadeusz Niwiński "MY czyli jak być razem" - polecam tą książkę wszystkim którzy chcą tworzyć, budować szczęśliwe związki. Pozycja ta mówi o tym jak rozmawiać z partnerem, o tym że trzeba przede wszystkim rozmawiać O tym jak nie tracić godności przy tym wszystkim i swojego JA, o tym w jaki sposób należy dbać o swój związek i o tym jak być odpowiedzialnym w związku. Sięgnęłam po tę pozycję w momencie gdy mój związek ponad 4 letni rozsypał się, bo zrezygnowałam z partnera na rzecz burzliwego romansu który okazał się być pomyłką, sięgnęłam po nie wiedziałam na czym stoję i co mam robić, bo obwiniałam się o wszystko, bo nie potrafilłam rozmawiać. Książka jest napisana przede wszystkim prostym językiem, jest optymistyczna i budująca. Czyta się ją powoli (przynajmniej ja się zastanawiałam nad każdym zdaniem), ale pomaga się podnieść. Kosztuje ok 29 zł w Empiku. Jasne http://dateilager.de/32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trwają ostatnie zapisy do BazyModelek.com Panel wiosenny zostaje zamkniety z dniem 27.01.2015r. Pacjentki-modelki NIE PŁACĄ ZA ZABIEGI!!!! Jeśli chcesz jeszcze dostać sie na listę modelek, wypełnij formularz i czekaj na kontakt z naszej strony. W lutym spotkanie konsultacyjne z naszymi specjalistami i pierwsze w tym roku szkolenia dla lekarzy z medycyny estetycznej. kolejny nabór już jesienią 2015r. Liczba modelek ograniczona. Wybieramy te, które zgłoszą się najszybciej. Pozdrawiamy i czekamy na ostatnie zgłoszenia. Zespół BazaModelek.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trumervefar1986hyhlv
DORIS WOLF "ROZSTANIA - NA DRODZE KU NOWEMU ETAPOWI ZYCIA, GDY PARTNER ODCHODZI" streszczenie: Pozegnianie sprawia bol i najchetniej chcialoby sie wszystko uznac za niebyle lub schowac glowe w piasek. Przezwyciezenie rozstania jest jak wdrapywanie sie na gore, tylko tyle, ze nie znalezliscie sie w tej dolinie z wlasnej woli. Nie spakowaliscie dobrowolnie walizki, by udac sie w podroz, zostaliscie "przymusowo odeslani". Droge przez kryzys rozpoczynacie na samym dnie doliny. Mamy nadzieje, ze zdecydujecie sie wyruszyc z niej na sam szczyt." Dopiero zaczelam czytac ale od kilkunastu osob slyszalam,ze bardzo dobra ksiazka - rowniez dla takich, ktorzy planuja odejsc Jasne http://ejurl.us/gRqd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie nasze problemy biorą się głównie z faktu, że nie potrafimy określić własnych potrzeb, szanować siebie i nie ulegać cały czas partnerowi. Bo skoro pozwalamy mu na wszystko, nie patrzymy na siebie i nie szanujemy siebie, to on wtedy też tego nie będzie robił. korzystając z okazji zapraszam na mojego bloga http://agapitka.blox.pl/html wszystkie dziewczyny które lubią o siebie dbać i uwielbiają kosmetyczne nowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tegguemurhealth1972xdlwd
Podsumowanie - topik ma jena strone a juz tyle propozycji! Cala biblioteczka!!! Zanim przejdziemy do nastepnej pozwole sobie powtorzyc Mysle, tez, ze niektore ksiazki zaasluguja by napisac o nich wiecej a i zamiescic kilka fragmentow - tylko co do tego ostatniego obawialabym sie, ze moga byc nic nie znaczace z powodu wyrwania z kontekstu Robin Norwood "Kobiety, ktore kochaja za bardzo i ciagle mysla, ze on sie zmieni" Susan Forword "Szantaz emocjonalny" Allan Pease Barbara Pease "Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą" Ernie Larsen "Od gniewu do przebaczenia" Melody Beattie "Koniec wspoluzaleznienia" Allan Pease Barbara Pease "Dlaczego mężczyźni nie słuchają a kobiety nie potrafią czytać map" Sherry Argov "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy" Doris Wolf "Rozstania - na drodze ku nowemu etapowi zycia - gdy partner odchodzi." Susan Forward "Kiedy Twój partner łże jak pies"- Charakter na całe życie ?" Mirosława Słowikowskiego "Jak mowić NIE i budować udane związki" Carli Wills-Brandon "Inteligencja emocjonalna" Daniela Golemana Lustereczko, powiedz przecie" Lindy Papadopoulus "Gdyby zamilkły kobiety" Krystyny kofty Tadeusz Niwiński "MY czyli jak być razem" Gary Smalley - "NA DOBRE I NA LEPSZE Jak rozumieć poznawać i kochać męża" * * * * * * * * * * * * * * ** ** * ** * * * * ** * ** ** * * * ** ** * * * * ** * * ** * * * TEST NA PRZEMOC W ZWIAZKUhttp://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=942800 Jasne http://www.aqd.nl/e48M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saraphira
Dziewczyny myślicie, że dostanę te książki w bibliotece? Chętnie bym je przeczytała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby było dobrze w związku zawsze trzeba zaczać od siebie, jesli zaczniesz obwiniać partnera, od zacznie robić to samo i droga do kłótni bardzo blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyno jeśli jesteś z większego miasta to możesz to dostać i leć póki ktoś Ciebie nie uprzedzi : ) Jak tam wam idą dziewczyny przygotowania do walentynek macie już jakiś wypatrzony prezent czy jeszcze nic z tego i idziecie w to święto tak całkiem spontanicznie Jeśli i Ty chcesz poświęcić sobie trochę uwagi by być piękną to z pewnością na blogu http://zycienaobcasach.blog4u.pl/komentarze-734580-jak-byc-piekna.html znajdziesz wiele ciekawych porad i inspiracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam taki prezent a w moim przypadku to będzie po prostu coś takiego jak bielizna jakaś specjalna pod koniec dnia pod romantycznej kolacji..Zastanawiam się tylko co mój misiek dla mnie specjalnego przygotuję bo to już prawie za niecały tydzień z jakimiś groszami hyhy Lubisz bawić się modą? Lubisz być na bieżąco z nowinkami pojawiającymi się od projektantów? U mnie znajdziesz to wszystko! Mój blog http://kasia378.blogx.pl/2015/01/09/na-zakupach-w-ulubionym-sklepie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to bielizna to jest naprawdę taki dobry pomysł, oryginalny moim zdaniem. Ja to co roku jadę z moim mężem w jakieś inne miejsce i tam mu daję jakiś prezent są to zazwyczaj jakieś czekoladki lub jakaś taka specjalna poduszka czy też jakiś bardzo duży misiek. Wiem, że takie coś mu się podoba przynajmniej mi tak mówi Szukasz nowinek z dziedziny sportu? Wejdź na tego bloga http://sportowoo.yolasite.com/ i dowiedz się wielu ciekawostek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam na zakupy się nie wybieram ale w ten dzień można by gdzies skoczyć do jakieś dobrej knajpki. Oj ja uwielbiam dobre jedzonko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samotnym osobom mogę polecić książkę "Zaplecze" Violetty Komar. Porusza takie tematy jak zdrada, samotność czy małżeństwo. Można ją niemal wszędzie dostać i szybko się ją czyta. :) Warto do niej zajrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skorzystaj z FaceLove i poznaj swoją drugą połówkę!lub na sex Dzięki naszej aplikacji FaceLove masz szansę poznać swoją idealną dziewczynę, a może nawet i żonę? Kto wie? http://facetools.pl/twojamilosc/e5kqy7h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×