Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zagubiona....

5 miesiąc ciąża pozamaciczna

Polecane posty

Gość oooooooooooooooooooooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lupa
Dziewczyny i chłopaki. Ja jestem dzieckiem z ciąży pozamacicznej. Tadaam, mam 22 lata, 2 ręce, 2 nogi, żyję, studiuję i dobrze mi na tym świecie:) Mamie nieco gorzej, bo jak już wyjęli jej wcześniaka z brzucha to razem z całym narządem rozrodczym więc jestem jej ostatnim i ukochanym dzieckiem. Wszelkie opinie o tym, że się nie da są nieco niedopracowane. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia11111
przeszlam wlasnie ciaze pozamaciczna ale nie mialam zabiegu to byl nagorszy moj koszmar w zyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia11111
Magda nie sugeruj sie testem zrob badanie z krwi HCG to najskuteczniejsze badanie wykrywajace ciaze. Mi test wskazal wynik negatywny a ciaza (pozamaciczna)istniala. Teraz jestem po dwoch zzastrzykach poronnych i moje hcg spada!musze odczekac pol roku i moge sie starac o dzidzie a jesli nie bedzie szlo pozytywnie musze miec badanie na drożnoś jajowodow!mam nadzieje ze bede wkoncu miala upragniona dzidzie na ktora czekam juz 3lata!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odkopuje
zaciekawił mnie temat donoszenia ciąży pozamacicznej, przeczytałam Wasze wszystkie posty (zatwardziałość niektórych nieraz wywarła usmiech na mojej twarzy ;P ) poszperałam w i-necie (zajęło mi to kilka minut dosłownie) i proszę: o dziewczynce z RPA z ciąży pozamacicznej-wątrobowej http://www.news.uct.ac.za/mondaypaper/archives/?id=3799 http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/2932608.stm a tu o Millie-An (z Anglii) http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/england/beds/bucks/herts/4197194.stm http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/health/healthmain.html?in_article_id=360767&in_page_id=1774 ...zastanawia mnie tylko, że osoby popierające tą możliwość przytaczają przynajmniej jakieś konkretne fakty zas te, ktore sa przeciwne bronia sie tylko tym, ze to 'oczywiste i niemozliwe' i piszac swoj ostatni post dodaja: 'chyba czas skonczyc ta dyskusje bo i tak nie macie racji' :))) powyzej macie stronki -opisy tych ciąż, porodów, a nawet zdjecia dzieciatka :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość INFORMACJA
Do tych wszystkich ignorantek, ktore wysmiewaly sie i obrazaly dziewczyny przytaczajace przypadki z zycia. Wiec ignorantki jestescie, nie macie zielonego pojecia o temacie i obrazacie innych. Odwolujecie sie do logiki, ale zeby poslugiwac sie logika tez potrzebna jest widza. Oczywiscie ze mozliwe jest donoszenie plody poza macica. Ciaz poza macicznych jest kilka rodzajow, nie tylko jajowodowa, takze bankowa, otrzewnowa (to najpospolitrze) i jeszcze inne cuda o jakich takim ignorantkom sie nie snilo. Prawda ze ciaza jajnikowa nie ma szans i jest grozna dla matki, poniewaz gdy dojdzie do pekniecia jajowodu i nieszczesliwie dojdzie tez to przerwania tetnicy, matka moze wykrawic sie w ciagu 20 min. Ale ciaza otrzewnowa prosze bardzo. Tak jak broniaca sie kolezanka zauwazyla zarowno owodnia jak i lozysko wytwarzane jest przez zarodek. A co do zagnirzdzenia, to (to do kolezanki co wyjechala z zoloadkiem i lekcjami bilogii w szkole) zoladek jest moja drogo daleko za wysoko, wiec moze z twoja logika jest cos nie tak. Zarodek najczesciej zagniezdza sie w scianie jelita, ktore jest idealnie ukrwione. Ciaze rozwiazuje sie operacyjnie (nie cieciem cesarkim - bo to jest maciczne). Niestety czesto konieczne jest usuniecie fragmentu jelita w miejscu przyczepu lozyska. Lozysko samo racczej nie odklei, naturalnie w macicy pomagaja mu w tym skurcze macicy. Rekowalescencja wtedy trwa dlugo ikobita ma cztuczny odbyt do momentu zrosnieca sie jelita. Osobiscie spotkalam sie z takim przypadkiem. Operacje - "porod" wykonano w 7 miesiacu z powodow nie wydolnosci lozyska 9mala powierzchnia jelita). Plod zdrow jak ryba. Chetnie odpowiem wszystkim ignorantkom na pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynay nie skaczcie juz na te pszczole bo czytam i czytam a tu akurat pszczola ma racje....tez czytalam kilka lat temu o kobiecie ktora urodzila dziecko z ciazy pozamacicznej i nie zawsze ciaza pozam. znajduje sie w jajowodach...poczytajcie sobie troche...niewiem w ktorym miesiacu sie to dziecko urodzilo ale wiem ze ta kobieta wolala umrzec niz dac sobie wykonac zabieg...no i miala farta.ale w 99.9% ciaza taka do donoszenia jest niemozliwa....ale cuda sie zdarzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blagam o odpowiedz
czy po ciąży pozmacicznej, która nie zostaje donoszona, można jeszcze zajsc w ciąze????? prosze o jak najszybsza odpowiedz.. prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maxi 1973
Drogie dziewczyny, nie upierajcie się,że ciąża pozamaciczna jest możliwa.Właśnie dziś wyszłam ze szpitala po operacyjnym usunięciu takiego płodu.Miał 8 tyg i puls 160 był żywy. Jednak nagle ogarnął mnie tak przerazliwy ból,że zemdlałam.Po operacji rozmawiałam z lekarzami, dlaczego nie można było przenieść płodu w prawidłowe miejsce skoro był żywy. Dlatego,że odcinając go od pozamacicznego miejsca odcinamy również łożysko i płód nie miałby się na czym rozwijać a zniszczone skalpelem łożysko jest już nic nie wartym skrzepem martwej krwi. Otrzewna jest tylko tkanką ochronną dla innych organów ciała i absolutnie nie posiada żadnych funkcji które mogłyby zaadoptować rozwijający się płód, gdyby tak było to przecież kobiety,które są po usunięciach macic mogłyby rodzić dzieci w otrzewnej. Co przecież jest bzdurą.Mój maluch rozwijał się bezboleśnie do tej chwili gdy z bólu zemdlałam a jedyny objaw ,który mnie tego dnia nie pokoił to to,że nie mogłam się załatwić po nocy i przez cały dzień.Myślałam,że mam zapalenie dróg moczowych. Niestety wszystkie płyny, łącznie z sączącą się również krwią wlewały sie do brzucha. To skutki zmian,które tworzył rosnący we mnie płód. Pozdrawiam was serdecznie i przestańcie wierzyć w historie średniowiecznych bajek. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maxi 1973
Po ciąży pozamacicznej można zajść w ciążę i nie koniecznie musi być usuwany jajnik. To zależy od zniszczenia jakich dokonał płód. W moim przypadku była to kosmetyka jajnika,który pozostał w całości. Ważne natomiast by jajowody były drożne i zapłodnione w jajniku jajeczko mogło swobodnie przywędrować jajowodem do macicy w której już będzie się zdrowo rozwijać. Powodzenia Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemowa19
Proszę o poradę. 15 stycznia dostalam okres.Tego tez dnia wzielam 1 tabletke anty. jako ze zle sie po nich czułam, po 2 tyg odstawiłam. 3dni po tym odstałam krwawienia z odstawienia. 29 lutego niby normalny okres. Elegancko 4 dni, choc dosc mocny i bolesny.Ale...od czasu tego okresu towarzyszy mi ból z prawej strony. i nie boli tylko podbrzusze. Boli mnie prawa strona na wysokosci pepka, i jeszcze wyżej, boli mnie krzyż. Bóle te nie są ciągłę, raczej "napadowe", nie bardzo silne, ale męczące. Byłam u lekarza, usg wskazało zaburzenia hormonalne, 3cm torbiel na prawym jajniku i 2 pecherzyki Grafa na lewym. Byłam w sumie spkojna, tzn ze te bóle to od tej torieli.....No ale mnie przecież nie tylko tam boli... Test ciążowy zrobiłam 12marca i byl negatywny,ale nie robiłam go rano, tylko w dzień. A ostatni stosunek miałam 29 stycznia. Czy ja mogę mieć ciążę pozamaciczną???Czy moje objawy i sytuacja wskazują na to??? Co powinnam zrobić??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość file
Mam pytanie..jestem w 27 tygodniu ciąży i chce usunąć to dziecko..jest wogole taka mozliwośc..? Prosze pomórzcie mi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cholercia jasna
spadaj, prowokacjo,myslisz,że nikt się nie połapie? :D do Informacji-może się ustosunkujesz do wypowiedzi jednej dziewczynki,która twierdzi,ze urodziła się z ciąży pozamacicznej NATURALNĄ drogą :D:D No nie mogę! ta dziewczynka chyba jeszcze w szkole biologii nie miała.....pewnie jako płód przebiła się z brzucha matki i, omijajac pusta macicę przez jej pochwę wyszła na świat :D:D:D Tylko czemu jej matka w takim razie zyje? jakby komu zrobic taka dziurę we flakach to nic by nie pomogło. Ludzie,zlitujcie się! Jak mamy mieć normalny kraj, kiedy mentalność średniowiecza panuje :O (to do tej dziewczynki-donoszonych ciąż pozam nie neguję)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna g.m
witam ja wlasnie przechodze ciaze pozamaciczna tylko rece rozkladac moj lekarz nie chce mi wcale pomuc powiedzial ze musimy czekac na rozwuj wydarzen a ja mam bule w prawym boku i nieregularne krwawienia jestem w wielkim strachu bo jak czytam co sie moze ztac ze mna umieram ze strachu moj gin. robil mi jedynie usg przez pochwe . dziewczyny mam dopiero 21 lat i jestem w szoku strasznie sie boje jedyny powod jaki znalazl ciazy to torbiel surowiczna na prawym jajniku . mam ciaze jajowodowa i plod zyje. zadnuch innych badan mi nie robil nie wiem na co on liczy! w poniwdzialek ide do innego gin. ktorys musi mi pomuc. moj gin. ostrzegl mnie co moze mnie spotkac czyli pekniecie i powiedzial ze wtedy musze szukac pomocy. tez mnie pocieszyl!to jest moja pierwsza i ostatnia ciaza wiecej nie chce jak lekarze tak maja pomagac modle sie jedynie zebym calo z tego koszmaru wyszla. jesli jest pani ktora przerzywala to co ja teraz to brde wdzieczna jak napisze do mnie na podany wyrzej adres e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JZ
nie wiem czy ktoś wspomniał o tym, ale myślę że ludzie którzy tutaj w tym temacie pisali, że to niemożłiwe jest donieśc ciąze pozamaciczną mieli na myśli tą jajowodową. Mogli źle sprecyzować swoje poglądy. przypadki opisane przez kogoś wcześniej z tego co wyczytalam to przypadki ciązy w jamie brzusznej. Z tego co wiem, to faktycznie jajowod nie jest w stanie się na tyle rozciagnac aby dziecko moglo "dożyć" do narodzin. Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxi1973
Witam! Gdyby ciąża rozwijała się w jamie brzusznej to pękłaby otrzewna a za nią natychmiastowy zgon matki. Tak więc żadna ciąża pozamaciczna nie kończy się narodzinami dziecka. Koniec i kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciąża pozamaciczna jest następstwem zagnieżdżenia się zapłodnionego jaja płodowego poza jamą macicy, np. w jajniku, jajowodzie lub w wolnej jamie brzusznej. Przyczyną pozamacicznego zagnieżdżenia się jaja płodowego jest niemożność obrania przez nie właściwej drogi z powodu anatomicznych wad rozwojowych, np. ślepe uchyłki, czy zwężenia jajowodu, zrosty nabyte na skutek zmian zapalnych lub też w wyniku zabiegów chirurgicznych. Przyczyną mogą być też zaburzenia funkcjonalne jajowodu lub strzępków jajowodów, powstałe na skutek zaburzeń hormonalnych oraz czynniki natury psychicznej. Na skutek braku odpowiedniego miejsca dla rozwoju jaja płodowego pozamaciczna ciąża ulega samoistnemu przerwaniu - na skutek uszkodzenia samego jaja płodowego, czy poprzez poronienie jajowodowe, bańkowe lub pęknięcie jajowodu. Rozpoznanie opiera się na braku miesiączki oraz rozpulchnieniu macicy, utrzymujących się nieregularnych krwawieniach, stwierdzeniu guza w obrębie jajników lub jamy brzusznej, czy stwierdzeniu pozamacicznego krwiaka. Jeżeli jeszcze nie nastąpiło poronienie, odczyn ciążowy jest dodatni (wykazany przez test ciążowy - ciąża). Zwykle ciąża kończy się pod koniec 2. miesiąca. Niebezpieczeństwo ciąży pozamacicznej polega na większym lub mniejszym krwotoku do jamy brzusznej, który może zagrażać życiu - dlatego bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie. http://www.pfm.pl/u235/navi/199186

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaa......
maxi1973 a czytałaś te linki o ciąży pozmacicznej, które były podawane wcześniej ?? to, że Tobie się nie udało, nie oznacza, że taka ciąża jest niemożliwa!!!!!!! bo jak widać zdarza się!!!! i jest to udokumentowane medycznie!!!! a ta laska co to z ciązy pozamacicznej wyskoczyła mamie sama to poprostu brak słów :( jakaś tępa Niunia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaaaaaaa - fakt, tempa ta NIUNIA;) ponownie się ubawiłam czytając ten temat:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna gm
witajcie posalam juz wczesniej. wlasnie jestem juz 2 tyg po operacji usuniecia ciazy jajowodowej. a razem z nia usunieto mi jajowod i powiedziano mi ze przydatki lewe i prawy jajnik sa powiklane. co to znaczy ze sa powiklane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxi1973
doris a Ty przypadkiem nie jesteś bardziej tępa.Bo mądrością raczej nie grzeszysz wypowiadając się obrażliwie na forum. Gówno mnie obchodzą wasze śmieszne przypadki,wkońcu wyjątki stanowią regułę,ale realnie i w większości przypadków jest to nie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka cha---n
osz kurde... nie wiem dlaczego nie dziala... skopiujcie i usuncie spacje ktora powstaje miedzy slowem "duze" a cyferka 7. samo sie tak robi jak go tutaj wklejam. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka cha---n
osz kurde... nie wiem dlaczego nie dziala... skopiujcie i usuncie spacje ktora powstaje miedzy slowem "duze" a cyferka 7. samo sie tak robi jak go tutaj wklejam. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halina 117
to prawda! Australijka Meera Thangarajah została matką zdrowego dziecka, mimo że przyszło ono na świat w następstwie ciąży pozamacicznej. Meera nie miała żadnych komplikacji podczas ciąży. Lekarze szpitala w mieście Darwin byli zaszokowani, gdy podczas cesarskiego cięcia odkryli, że dziecko rozwinęło się nie w macicy, lecz w jajniku. Nowo urodzona dziewczynka waży 2,8 kg. Lekarze szpitala, w którym odbył się poród, nazwali te narodziny cudem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tv kiedyś był film, pamiętacie to zdjęcie z wystającą rączką? Coś takiego oglądałam. kobieta była w ciąży, ale ciągle ją bolał brzuch, robili usg i nic nie znaleźli, w bardziej zaawasowanej ciąży wyszło "szydło z worka". Zarodek "przebił się" na jamę otzrewną i tam się rozwijał. Dzieci jedno i drugie (jedno w macicy, drugie w otrzewnej) urodziły się przez CC. No i to jest taka możliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×