Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aga11111

Ile przytyłyście w ciąży i co zrobić,żeby nie przytyć?

Polecane posty

Gość jollygirl
Cześć dziewczyny - ja już kilka dni po porodzie z dzidziem w domu. W ciąży przytyłam 22 kg. Po porodzie mam mniej 10 kg i widzę, że codziennie jest coraz mniej, gdyż opuchlizna znika, a nagromadzona woda także. Brzuszek się ładnie obkurcza, więc liczę, że nie będzie tak źle. Pamiętajcie dziewczyny - kg przejmujcie się dopiero po ciąży, z resztą przy dzidziu jest tyle pracy, że zaraz schudniecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasetka456
Ja jestem w 24 tygodniu i ogólnie przytyłam 7 kg (moja wyjściowa waga była duża) no i położna mnie ochrzaniła, że za dużo przytyłam. Niestety nie potrafię stwierdzić dlaczego bo wcale nie zmieniłam nawyków żywieniowych i nie mam wilczego apetytu. Mam nadzieję, że jakoś to się unormuje. Mam jeszcze pytanie do mam kiedy najwięcej przybrałyście na wadze, tak mniej więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jollygirl
Cześć Sasetka - ja najwięcej przytyłam do 30 tygodnia, potem już dzidziuś rosnął i brzuch przez co nie przytyłam dużo ok 3 kg. Tak jak pisałam przytyłam w sumie 22 kg, z czego 19 kg przybyło mi tak do 30 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Sasetka:) ja najwięcej zaczęłam tyć tak od 22 tygodnia, bo 2,5-3 kg, ale jem baaardzo dużo owoców, a to też cukier:) i powiem ci, że w 24 tygodniu miałam tak jak Ty prawie 7 kg. na plusie, teraz leci mi 30 tydzień i już ponad 11 na plusie:) Też miałam dużą wagę wyjściową i mam nadzieję, że nie przytyje więcej niż 16 kg- w co wątpię, ale nadzieje warto mieć haha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja przytylam 12 kg
mialam bardzo maly brzuch, dopiero pod koniec 7mego miesiaca przestalam nosic zwykle dzinsy i przeszlam na ciazowe. stanik do konca nosilam sprzed ciazy, piersi mi w ogole nie urosly ani sie nie zmienily. z lozka porodowego zeszlam z plaskim, ale miekkim brzuchem, po tygodniu, gdy wychodzilam z synkeim ze szpitala mialam juz twardy, normalny brzuch. na oddziale kazdy sie dziwil co ja tam robie bo nie widac abym kiedykolwiek rodzila. waga wyjsciowa 56 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Małym łobuzem
Jestem teraz w 29 tygodniu i przytyłam 9kg. Przyznam, że lubię sobie coś słodkiego podjeść, ale ostatnio podejmuję kroki, aby ostawić słodycze. Powoli udaje się, że jem je coraz rzadziej. Zamieniam je na marchewkę, jabłuszko itp... ;) Ważne jest aby ruszać się! Spacery, basen. Ale wszystko na miarę sił!!! Jeżeli jesteś zmęczona, to daruj sobie i odpocznij. Co prawda to moja pierwsza ciąża, ale myślę, że wagą należy zamartwiać się po porodzie. Nabiegamy się wokół maluszka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przytyłam sporo ale szybko się pozbyłam tego,mam taką po prostu naturę że nic szczególnego nie robiłam wiec ten typ tak ma nie można nie przytyć,nie da się! i tak będzie kilka kg na plusie (dziecko,łożysko,powiekszona macica,wody płodowe,mleko...) by nie przybrac na wadze za duzo trzeba jest dla 2 a nie za 2 w ciazy lepiej sie wszystko przyswaja stad waga idzie w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mejew89
hej! ja w 1szej ciazy przytylam 13 kg a teraz jestem w 2giej ciazy i w 31 tc i przytylam 8 kg tylko a przez ostanie 3 tyg przytylam tylko 0.3 kg :/ malo jakos. Jem malo bo mi niedobrze ciagle i na poczatu ciazy wymiotowalam duzo a teraz tylko czasami a jedli chodzi o slodycze to staram sie ich nie jesc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulencja
hej ja w pierwszej ciąży przytyłam 8 kg urodziłam w 39tc obecnie jestem w 36 tc i mam 6kg na plusie mój lekarz uważa ze prawidłowy przyrost wagi to max 12 kg ,lekarze zmuszeni przez kobiety, które te wagę sukcesywnie zawyżały musieli podnieść "normę" do 15-17kg,gdyż zbyt mało było lasek,które "tyły" 10-12 kg nie wchodzi w grę puchniecie,zatrzymanie wody czy zatrucie ciążowe - to zupełnie inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie:) U mnie leci już 35 tydzień i niestety 16 kg na plusie, więc na pewno na tym waga nie stanie tak jak chciałam żeby było i zresztą według tych różnych kalkulatorów wagi w ciąży wychodziło mi, że powinnam przytyć 11-16 kg, ale między 31 a 33 tygodniem przytyłam aż 3 kg. Fakt, że jest teraz bardzo gorąco i wypijam od 2 do 3 litrów wody, przy tym jem owoce, które też mają w sobie sporo wody no i maleństwo w 32 tyg. ważyło już 2104 g. Nie wiem ile jeszcze mi przybędzie, troszkę mnie to przeraża, ale nie zamierzam odmawiać sobie owoców i warzyw jak pomidorki, bo kto wie ile po porodzie nie będę ich jeść:) Strasznie puchną mi nogi i bolą, w sumie nie tylko nogi, bo cała momentami jestem spuchnięta i nie wiem co z tym zrobić, czym i jak złagodzić to wszystko:( Jak któraś z was wie to bardzo proszę o wskazówki:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula1990
Hej, ja tez strasznie puchnęłam..Woda mi się zatrzymywała i szczególnie w te upały..rok temu dokladnie o tej porze;) Ogólnie to kontroluj ten przyrost wagi i czy cisnenie masz ok, bo u mnie pod koniec ciązy było podejrzenie zatrucia ciążowego.. Byłam tydz. na obserwacji i zastosowano dietę bezsolną, ktora ograniczyła zatrzymywanie się wody.. A tak poza tym to nic, tylko czekać do porodu..cierpliwie..po wszystkim zaczniesz dochodzić do siebie i z dnia na dzień będziesz widziała jak opuchlizna znika:)- u mnie tak przynajmniej było.. I ta wikszość kilogramów ponad normę to byla u mnie po prostu WODA..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jollygirl
Ja też pod koniec spuchnęłam jak bania. Jak widzę zdjęcia przed porodem to mi się słabo robi. Ale zaraz jak urodziłam opuchlizna z nóg znikała szybciutko. Teraz jestem miesiąc po porodzie i już prawie wyglądam jak sprzed ciąży. Głowa do góry nie myśl o tym teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubugugu
Ja wcale dużo nie jadłam, nie objadałam się, a przytylam 25 kilo, i to nie był tłuszcz, tylko głównie nagromadzona w organiźmie woda. Czułam się cała nabrzmiała, nie utyta tłuszczem. 10 dni po porodzie już miałam 13 kilo mniej,a w przeciągu kolejnych 2 miesięcy dzięki karmieniu piersią i diecie związanej z kolkami i uczuleniem malca schudłam tyle, ze ważyłam mniej jak przed ciążą i o dziwo, żadne rozstępy się nie pojawiły ani zwisający brzuch. Po prostu wyglądałam 2 miesiące po porodzie po przytyciu w ciąży 25 kilo normalnie, jak nieciężarna szczupła kobieta z płaskim brzuchem, na plaży normalnie zakładałam bikini i miałam talię i płaski brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo wam dziewczyny dziękuje:))) Nie ukrywam, że poprawiło mi to samopoczucie, bo rzeczywiście czuję się potwornie opuchnięta a nie jakbym w tłuszcz obrosła:)) Sól ogólnie bardzo w ciąży ograniczyłam, ale teraz został mi miesiąc i odstawię ją w ogóle, bo upały coraz większe, a mi coraz ciężej:) Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamy:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudawieiorka32
ja do 4 miesiaca przytyłam aż 7 kg ,teraz waże 62 więc tragedii nie ma ale nie wiem co to będzie poźniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porcelanowa dama
ja w ciązy przytyłam tylko 13 kg . Przed ciążą ważyłam 55 kg a potem na koniec ciąży 68 kg. Teraz jestem 6 miesięcy po porodzie i ważę 49 kg ale to może dlatego że karmię piersią .Nie stosuję żadnych diet ani teraz ani wcześniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaacanaaafoorummm
ja jestem obecnie w 34 tc i przytylam 14 kg, mam nadzieje, ze nie przytyje jeszcze wiecej niz 2.... (przez ostatnie 20 dni przytylam jedynie 1 kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaacanaaafoorummm
i slyszalam, ze pod koniec ciazy tyje sie juz mniej - prawda to... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytyłam 12 a 2 tygodnie po porodzie schudłam 15 . W ciąży jadłam tylko to czego potrzebował mój organizm , 3 posiłki dziennie ( nie prawda że należy jeść za 2 ) synek urodził się zdrowy 10 w skali i ważył 3,5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po raz setny
upppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agussia89
ja jestem 39 tc i przytyłam 5/6 kg. Jadłam wszystko z wyjatkiem smażonych, tłustych potraw. Wszyscy mówią, że po porodzie bede wygladać jak wieszak he no zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyś 24
ja przytyłam 16 kg jestem w 31 tygodniu ale gdy patrze na siebie to czuje się dobrze bioderka się powiększyły i w brzuszek idzie stosuje krem na roztopy i nie ma ani jednego już porodu się nie mogę doczekać 22 Maja :) Julka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 tyd.1kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodziłam dwa razy - w obu ciążach do 22- 24 tygodnia moja waga się nie zmieniła ( na poczatku schudłam potem wyrównałam) osatecznie w pierwszej ciazy przytyłam 12 kg- które ciezko mi było zgubic, krótko karmiłam, i musiałam stosowac diete. W drugiej ciązy przytyłam 7 kilo, karmiłam piersia, jadłam za dziesieciu i waga spadała i waze mniej niz przed ciąza tj dokładnie 50 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JudytaMaz23
Ja wystartowalam z waga 47kg a skonczylam na 68kg:/ przytylam duzo niestety:/ ale to przez to ze zbierala sie u mnie woda w organiznie. A teraz 6tygodni i 2 dni po porodzie stoje z waga 57kg:) co mialo spac po ciazy to spadlo a teraz po malu schodzi ze mnie ta woda i mam nadzieje ze zejdzie szybko bo do tej pory jeszcze nie mieszcze sie w swoje spodnie z przed ciazy:/ a w ramach dodatku dodam ze aby woda w organiznie wam drogie kobitki w ciazy sie nie zbierala to zalecam picie wody z zaparzonego wywaru z pietruszki (osobiscie wyniotowac mi sie przy tym chcialo) oczywiscie zero gazowanego zero slodyczy i chlebek razowy ni pomoglo a i co najwazniejsze ZERO SOLI!! Mi pomoglo takze trzymym kciuki za przyszle mamy ktorym zatrzymuje sie woda w organiznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olakala
przed ciążą ważyłam 57 kg, w ciąży dobiłam do 73 , czyli 16 przytyłam. Teraz ważę 55. urodziłam 4 m-ce temu. Jem normalnie, ale karmię piersią, więc mały wszystko wyciąga. Patrzę na swój niemal płaski brzuch i aż mi smutno... ciężko uwierzyć, że jeszcze niedawno było tam dziecko. a w ciąży przytyło mi się ponoć o 4 kilo za dużo niż powinno, ale zupełnie się tym nie przejmowałam (tzn obawiałam się np. cukrzycy ciążowej, ale wygląd mnie nie martwił), byłam dumna z każdego swojego kilograma!!! a dla zdrowia dużo spacerowałam i chodziłam na specjalny fitness - w sumie bardziej po to, żeby się wzmocnić przed porodem. a jadłam praktycznie wszystko poza rzeczami typowo zakazanymi typ surowe mięso itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepsi2803
27 tc i 4,5 kg na plusie, w tym 3,5 kg przybralam w poprzednim miesiacu (wiec teraz chyba zacznie sie tycie :D). Zobaczymy ile dobije na koncu :) Chyba nie mamy na to wplywu, niektore przyszle mamusie malutko jedza w ciazy a tyja po 20-30kg, inne jedza za dwoch a tyja niecale 10kg, trzeba sie z tym pogodzic - maluszek musi sie gdzies zmiescic! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×