Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aga11111

Ile przytyłyście w ciąży i co zrobić,żeby nie przytyć?

Polecane posty

No naprawdę, jeżeli wszystko ok to pozazdrościć :) Ja 5 kwietnia mam wizytę u lekarza to zobaczę jak to z moją wagą wygląda w tym momencie. Jestem na restrykcyjnej diecie cukrzycowej, więc jeżeli znowu mi powie, że za dużo przytyłam to ja już nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić ;/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królowa.życia
Jestem w 36 tygodniu przytyłam poki co 12 kg jak myslicie ile może mi przybyć przez te ostatnie 4 tygodnie? W ogóle ile może zająć mi zrzucenie tej nadwyżki kilogramów?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciaży przytyłam 20kg i szybko je zgubiłam z powrotem myśle ze przez karmienie ponad poltora roku:)teraz jestem w 29 tygodniu i mam na plusie 13kg.400g dwa tygodnie temu miałam 100 gram mniej nie wiem jakim sposobem nie przytłam ale wsumie sie ciesze bo niczego tym raze sobie nie odmawialam, porzednio nie jadłam słodyczy bo tyłam za dużo a teraz samo przystopowało. czym sie martwicie ciaza to wspanialy czas wazne zeby dziecko sie prawidłowo rozwijało a kilogramy same spadna wiem cos o tym:)i jestem pewna ze i tym razem schudne tak szybko jak poprzednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasion
anpela, "szybko" tzn ile? :) ja sie cieszyłam ze w 2 tygodnie po porodzie miałam 10kg z głowy, ale teraz minely kolejne 2tyg a waga ani drgnie... juz mi nie chdzi o to zeby lecialo po 2kg na tydzien, ale chociaz po 0,5kg... tez karmie piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nanajsibzhs
Ja w ciazy przytylam 30kg zrzucilam je rownież szybko około 6 miesięcy zostało tylko 5kg minęło juz kolejne 4 miesiące i zostało tylko 4kg troche cieżko to idzie no ale z 30kg to i tak całkiem niezłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam też termin na marzec
pisałam tutaj na 10 stronie zanim urodziłam;) w 20tc miałam 5 kg na plusie, w dniu porodu 14,5kg na + dziś jestem 3 tygodnie po porodzie i na razie jest 11 kg mniej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasion
poprzedniczko, a ile Ci ubylo po samym porodzie? mi 6kg... kolejne 4kg to pewnie był nadmiar wody w organizmie i dlatego tez mi tak szybko zeszlo.. na reszte ubytkow czekam z utesknieniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po ostatniej wizycie u mojego gina okazało się, że schudłam 2 kg... Czyli w 29 tyg mam 6 kg na plusie. Lekarz twierdzi, że to dobrze, że schudłam więc pozostaje mi jedynie wierzyc mu bo chyba wie co mówi :) Chociaż dla mnie osobiście tak jakoś dziwnie brzmi, żeby w ciąży chudnąć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, tak czytam wasze wypowiedzi i chyba nie ja jedna przejmuje się wagą.Jestem w 24 tyg ciąży, wg BMI niby nie miałam nadwagi i waga była prawidłowa, z tym że do mojego wzrostu waga prawidłowa to 57-72 kg, więc byłam na krańcu, bo ważyłam przed ciążą 69kg, teraz już 75kg.Przeraża mnie taki przyrost wagi ,przy pierwszej ciąży przytyłam 30kg. Mój synek ma 5 lat a mi 10 kg pozostało, staram się jeść rozsądnie bez przesadzania i do 4 miesiąca mi się to udawało, przyrost wagi nie był taki duży, ale w ostatnim miesiącu przytyłam 2 kg i moje 5 posiłków w ciągu dnia zamienia się w podjadanie...non stop coś podjadam, fakt głównie są to owoce, a to śliwka, a to banan, jabłko, gruszka czy mandarynka ale to też tuczy. Pomyślicie że zwariowałam bo to ciąża ale czuję się mało kobieca przy partnerze który woli raczej szczupłe kobiety, niż te z większym biustem, tyłkiem i udami- bo oprócz brzuszka właśnie przybyło mi w dolnych partiach ciała.Proszę o jakieś porady żywieniowe, lub co zrobić po ciąży żeby to zrzucić.Pozdrawiam wszystkie przyszłe i już obecne mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jollygirl
Ja też bardzo przejmuję się wagą, gdyż przed ciążą figurę miałam super. Teraz jestem w 35 tygodniu i mam 18 kg więcej. Przytyły mi uda i pupa :/ Na razie absolutnie nic z tym nie robię, gdyż dziecko najważniejsze. Nie jestem w stanie zjeść dużo, ale jem bardzo często, gdyż brzuch co chwilę pusty. Dobrze jest popijać dużo wody niegazowanej, a przekąski wybierać mniej kaloryczne, najlepiej mieć pod ręką wafelki ryżowe, jogurt, jabłko itp. Ja po przekroczeniu 32 tygodnia już prawie nic nie tyję, tyle co dzidziuś rośnie jakieś 0,5-1 kg w ciągu ostatnich 3 tygodni. Trzymajcie się dziewczyny, po porodzie na pewno schudniemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dewekt
Ja w ciąży przytyłam 20 kg, wiem, że to dużo, ale tak naprawdę wcale się nie obżerałam, jadłam jak byłam glodna i to nie jakieś śmieci, chipisów nie ruszyłam przez całą ciążę, hamburgera jadłam raz, dwa razy wypiłam po puszce coli. Jednak nie wyobrażałam sobie odmówić kanapki, czy dodatkowego talerza zupy skoro miałam na to ochotę.Czułam, że moje dziecko tego potrzebuje, skoro chciało mi się jeść. Nie mogę słuchać tej paplaniny, że w ciąży najlepiej przybrać 9 kg, kurna, to co miałam się odchudzać???!!! i męczyć obżerając sałatą i kaszą gryczaną?Jadłam dużo, ale zdrowo:) Teraz jestem na etapie zrzucania kilogramów, teraz mogę pozwolić sobie na dietę, no ale ludzie nie w trakcie ciąży!!!! Dziewczyny nie schizujcie się, jak będziecie miały naprawdę chęci to schudniecie po ciąży, mi zostało 3 kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama stok
każda kobieta jest inna, jedna przytyje 10kg, druga 20 i nie zawsze musi to świadczyć o obżeraniu się, najważniejsze to się nie odchudzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt nie ma co się przejmować, tylko boję się że po ciąży nie schudnę tak szybko i łatwo,prawie pięć lat zajęło mi żeby zrzucić po pierwszej ciąży 22 kg, 8 zostało:( tak więc zachodząc w teraz w ciążę nie mogę powiedzieć, że miałam super figurę....ale mam nadzieję że po ciąży uda mi się jeść zdrowo i jakoś to będzie:))) Ogólnie dzięki, fajnie podzielić się z innymi takimi schizami:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurdę a ja jestem teraz w
6 tygodniu ciąży i mam 3 kg na plusie, ale nie mogłam na początku się pohamować od słodyczy, jadłam cały czas, teraz staram się dużo zdrowiej odżywiać, słodycze ograniczam i fast foody też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa-nnnna
Jestem w 21 tc i przytylam 5.5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaaaaaa
Tydzień 37 trwa - 15,5-16 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem teraz w 25 tygodniu i waga rośnie nie ubłagalnie, chociaż nie jem jakiś strasznie dużych ilości i staram się jeść zdrowo:( Przytyłam już prawie 7kg, ostatnio w miesiącu przybywa mi jakieś 2-2,5 kg. zaczynam się martwić,że tak dużo, a jeszcze tyle do końca ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwo1984
witam mi również brzuszek wyskoczył i waga drgnęła 29 tydzień i 4 kila do przodu ważne że mały fika jak oszalały w brzuszku i jest zdrowy zobaczymy jak będzie do końca ile złapie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirelka1
Hej Dziewczyny! Ja jestem w 21 tyg ciazy i jak narazie nie przytylam ani kilograma a mam 164cm i 51kg. Pytalam sie lekarza ile powinnam przytyc to mi powiedzial im mniej tym lepiej,a jak dzidzius bedzie czegos potrzebowac to sam sie o to upomni:) Jem tak jak przed ciaza jedyne co mnie troche martwi to to ze nie mam wogole ochoty na jogutry i owoce. Ale skoro lekarz mowi ze wszystko jest oki i dzidzius zdrowy;) Pozdrawia wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale pierdoły
Szczerze mówiąc, jakoś niebardzo wierzę w te opowieści o braku dodatkowych kilogramów po połowie ciąży, albo 4 czy kg na plusie w 30 tygodniu! Rozmawiałam z połoźną i ona twierdzi, że normalny przyrost wagi w ciąży to ok. 0,5 kg/tydzień, od 2 trymestru, bo wcześniej faktycznie może być mniej. W sumie norma wynosi ok. 13 kg dla kobiety z prawidłową wagą przed ciążą. Za to z jej obserwacji wynika, że większość kobiet tyje w ciąży ok. 18 kg. Ja jestem w 21. tygodniu i mam na plusie ok. 4-5 kg. A ludzie często nie zauważają, że jestem w ciąży, bo nie wyglądam jak wieloryb. I nie wyobrażam sobie, że mogłabym nic nie utyć, bo przecież macica coś waży, dziecko, wody plodowe i w moim przypadku większe o ponad rozmiar piersi. Czy tym, które mają zero na plusie, brzuchy i piersi nie urosły? Acha, żeby uprzedzić złośliwości - noszę najmniejszy rozmiar ubrań ciążowych, które lecą mi z tylka, a jak mierzylam ostatnio spodnie sprzed ciąży do dalej się dopinam, mimo że jest niewygodnie, w rozmiarze xs/s przedciąźowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirelka1
Nie musisz w to wierzyc. Predzej czy pozniej napewno zaczne przybierac na wadze,to normalne. Faktycznie piersi troszke urosly a brzuch- ten kto nie wie to sie nawet nie domysla ze w ciazy jestem, ruchy dziecka czuje od 3 tygodni i z kazdym tygodniem sa coraz mocniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fererr
w ciąży przytyłam 12 kg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mama_21
Witam ;) Ja jestem w 30 tc i na plusie mam już 11 kg ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ciąży przytyłam 17,5 kg po porodzie drogą CC po powrocie ze szpitala ważyłam już 12 kg mniej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale pierdoły
Mirelka - przecież na tym etapie ciąży dziecko ma kilkanaście cm długości i waży ok. 400 g, do tego łożysko, wody płodowe, powiększona macica. Jeśli jeszcze urosły Ci piersi, to nie ma ludzkiej możliwości, żebyś nie przytyła ani 1kg! No chyba, że schudłaś na skutek wymiotów na początku ciąży. Jeśli nie, to jest to fizycznie niewykonalne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikhjkh
Ja jestem w 36 tyg i przytylam 11kg, wszystko poszlo w brzuch i piersi. A co zrobic, zeby nie przytyc? Nie zachodzic w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i akie qrwa tematy rozwijają się na potęgę! qrwa temat o niczym! Co zrobic żeby nie przytyć qrwa Książke napisały qrwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak człowiek ma problem naprawde skomplikowany że potrzebowałby opinii wielu ludzi ze sprawnymi zwojami mózgowymi to qrwa nie ma takich mądrych! Ale o dupie marynie przepieeerdolić można cale życie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaaaagaaaguuuuuuuu
kip - a ty co? Masz juz klimakterium i o tyciu w ciazy mozesz sobie pomarzyc, ze taka drazliwa jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale pierdoły
Kip - a skąd ta agresja? Poza tym, otyłość to jest poważny temat, nawet jeśli zostaje po ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×