Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aga11111

Ile przytyłyście w ciąży i co zrobić,żeby nie przytyć?

Polecane posty

Gość kasion
fakt, może za ostro zareagowałam:) (chyba mnie juz ogólne rozdraznienie po tych minionych 8 miesiacach dopada:) w kazdym razie odebrałam ten komentarz jak odebrałam, ze niby warzywa lepiej jesc bo owoce to sam cukier... zreszta mniejsza o to:) fajnie ze w koncu dzis na forum sie troche ruszylo i mam nadzieje ze tak pozostanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasion
malakasiamala nie przejmuj sie, przez cala ciaze naczytałam sie m.in o sprawach tycia i wiem jedno "tycie w ciazy to sprawa indywidualna" (sorki ze sie powtarzam:) oczywiscie fajnie porównywac sie do innych i przez cala ciaze miec podobny albo mniejszy przyrost wagi ale na to niestety nie ma reguly... co smieszniejsze, ja nawet jak przez jakis czas zrobilam sobie "lzejsze dni" to waga o zgrozo skoczyla bardziej niz zwykle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ależ kasion
nadinterpretacja* sorry za literówkę. kasion - nic dziwnego, żeś rozdrażniona:) w ciąży tak jest. Sama mam 5tyg córę, to dobrze pamiętam co się działo ze mną na końcówce :P. Współczułam mojemu mężowi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasion
heh, ja mojemu tez współczuje bo biedny co chwila za cos obrywa, a za chwile robi mi sie go zal i mam ochote płakac:) na szczescie juz blizej jak dalej:) a u Ciebie jak było z tyciem? teraz po wszystkim masz pewnie sporo ruchu przy malenstwie to i samopoczucie inne, no i waga nawet jesli stoi w miejscu to pewnie milo co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja obecnie w 32tc przytyłam od początku 5kg i ważę 53kg. Brzuszek mam malutki, ale dziecko spore ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasion
jak Wam idzie mamuśki? u mnie zaczyna się 38 tydzień, a na wadze +17kg, no i strasznie się już dłuży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasion
sareira urodziłaś? bo tak właśnie patrze ze 2 tygodnie temu miałaś 38 tydzien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jollygirl
Cześć dziewczyny. Chciałam się podzielić newsami. Zostały mi 3 miesiące do porodu i nie przybieram już tak dużo na wadze. Przytyłam równe 16 kg i ostatnio jakoś nic. Startowałam z dużą niedowagą, więc nie wyglądam teraz jak wieloryb ;) Czy któraś może napisać jak to jest przez te 3 miesiące przed porodem? Przybywa się jakoś mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasion
ja przez ostatnie dobre 2 miesiace przytylam prawie 4kg, zostały jeszcze 3 tygodnie do terminu i pewnie jeszcze z kilo moze dwa przybeda zwlaszcza ze musze teraz lezec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Synuśka
Ja w 8 miesiącu przytylam najwięcej - prawie 4 kg .. :/ Jestem w 38 tygodniu i w sumie jest nas więcej o 18 kg. Także najlepsze przed Tobą :) w ostatnich miesiącach nasze Maluchy mocno rosną w siłę, a my razem z nimi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Russian_31
Witam!! jestem w połowie 21 tygodnia ciąży i przytyłam już 10kg przed ciążą ważyłam od 68-72kg ponieważ waga mi się wahała;/ mam 176cm wzrostu i boję się że mogę przytyć bardzo dużo w ciąży ze względu na tendencje do tycia,problem jest w tym że nie jem za dużo owoców,warzyw i obiadów ponieważ źle się po nich czuję jem dość często i różnie to bywa raz więcej raz mniej...Co mogę zrobić żeby nie czuć tak głodu i żeby się kochane maleństwo najadało:) Na usg wyszło że dzieciątko rozwija się b.dobrze tyle z ja widzę ze przytyłam tu i tam za dużo ponieważ w ciągu miesiąca aż 8kg:/ Lekarz był zdziwimy ze pobudził mi się w końcu apetyt bo do 15 tyg wymiotowałam i prawie dużo nie jadłam a początki ciąży były bardzo tragiczne;/ Czekam na odpowiedź na e0mail lub tutaj.Będę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jollygirl
Cześć. Na to niestety nie ma reguły. Ja przez 4 pierwsze miesiące wymiotowałam okropnie. Myślałam, że nie dożyję końca, a i tak przytyłam 10 kg. Teraz jestem w 29 tygodniu i mam już 17kg więcej, chociaż mięsa zupełnie się nie tknę i ogólnie jem raczej "zdrowo". Nie ma co przesadzać, ale i też pozwalać sobie na zachcianki :) Bo jak nie w ciąży to kiedy ?! Grunt to pozytywne myślenie. Mogę Ci doradzić, że dodatkowy magnez i większa ilość płynów mi dużo pomogły jeśli chodzi o "uregulowanie" trawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Russian_31
Staram się zdrowo odżywiać ale chyba sama wiesz jak to jest jak kobieta w ciąży ma na coś zachciankę:D Z jednej strony boję się tego że przytyję i nie wrócę do dawnej zgrabnej figury że rozstępy się pojawią;/ ale z drugiej cieszę się że moje kochane maleństwo rośnie zdrowo i bez żadnych wad:):):) Też tak myślałam że nie dożyję końca i miałam dość wymiotowania czułam że to jak za karę organizm nie przyjmował żadnego jedzenia i tak się męczyłam długo;/;/ Ale teraz jest już lepiej czuję się dość dobrze,nie kiedy jeszcze wymiotuję ale jem normalnie co prawda nie wszystko ale jest ok. Jeszcze dobijają mnie te straszne zgagi:/ A magnez to w jakiej postaci? Wodę staram się pić nie gazowana ale piję tez dość dużo herbat itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owenka
Hej, Ja już w 19-stym t.c. i jak dotąd- +2kg. O dziwo maleństwo wyjątkowo sporych rozmiarów jak na ten etap rozwoju, tzn. 252g ;) Staram sie jeść zdrowo, choć wiadomo-że różnie z tym bywa....Chipsami od czasu do czasu nie pogardzę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jollygirl
Mnie tak w 5tym przeszły wymioty i nudności i zaczęła się okropna zgaga. Ograniczyłam owoce kwaśne itp.. Mnie pomaga rennie od czasu do czasu, ewentualnie jakiś jogurt czy kefir. Czasami 2-3 łyki Pepsi (wiem, że niezdrowe, ale pomagało). Teraz w 29 tyg. jest już lepiej. Magnez dostałam asmag forte i 3 x dziennie zażywam + witaminy. Przez dużą wagę brzuszka, mam teraz problem ze skróconą szyjką macicy, ale to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam 6 tydz i juz 3 kg na plusie:( w pierwszej przytyłam 14 i 14 straciłam podczas porodu:) w drugiej przytyłam 18 i przy porodzie straciłam 3kg!!!!!!!!!!!! choć dzieciątko ważyło 3,5 ale przed było 81,5 a ze 3 dni po 78,5.... masakra jakaś... teraz postanowiłam zrezygnować ze słodyczy i nawet jakoś mi idzie choć to na razie tylko parę dni:P no ale od czegoś trzeba zacząć:D powiem szczerze że nie mam zielonego pojęcia dlaczego za każdym razem jest inaczej i od czego ta waga zależy.... a na noc muszę zjeść kolację bo jak mnie dorwie głód i nie zjem to słabo od razu mi się robi... jakiś inny ten głód niż normalnie.... bez ciąży to czasem człowiek latał cały dzień na jednej bułce i dawał radę a teraz nie ma takiej opcji...:P dzieciątko ostro walczy o swoje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasion
hej dziewczyny! chciałam sie z Wami podzielić informacjami bo jestem juz "po" :) a wiec, do dnia porodu przytyłam 18kg, jak zwazylam sie po powrocie do domu to spadło mi 6kg... ze szpitala wyszlam w niedziele i na dzien dzisiejszy mam kolejny kg mniej:) mam nadzieje ze od teraz waga bedzie tak ladnie spadac:) pozdrawiam wszystkie mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jollygirl
kasion - a jak z ubraniami? Nie mam pojęcia co zabrać po porodzie. Czy nadal te ubrania "namiot" czy może wcisnę się w coś choć rozmiar mniejszego... Też mam 17 kg na plusie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasion
No ja niestety nie wcisnęłam się w ciuchy sprzed ciazy... zwłaszcza w np. bluzki koszulowe (piersi urosły mi gigantycznie:) Zebe nie bylo niespodzianek na wyjscie przygotowalam sobie leginsy, luzniejsza bluzke i sweterek na guziki (w razie czego mozna zapiac tylko polowe guzikow:) Mysle ze troche potrwa zanim wróci sie do rozmiarow sprzed ciazy, ale wierze ze to mozliwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdgfhrhrfhgf
Ja przytyłam w ciąży ponad 20kg no i po porodzie trochę tego zostało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja jestem w 25 tygodniu i przytyłam 8 kilo. Mój lekarz wczoraj stwiedził, że to stanowczo za dużo. Tak samo powidziała mi koleżanka, która rodzi wtedy co ja i twierdzi, że ona ma tylko 2 kg na plusie... Do tej pory myślałam, że jest ok. Zwłaszcza, że prawie wszystko poszło mi w brzuch i cycki. Odzywaiłam się do tej pory dobrze. Ale teraz się trochę martwię, tym bardziej, że okazało się że mam niską tolerancję na glukozę i musze przejść na diete dla cukrzyków. Mama mnie pociesza, że ona w trzech ciążach po 20 kilo tyła. Moja bratowa też coś koło tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasion
ja w tym tygodniu co aktualnie Ty miałam 9kg na plusie. Jak juz pisałam, skonczyłam z +18kg. moja ginekolog ani razu nie zwróciła mi uwagi że tyje za dużo... Teraz, tydzień po porodzie została mi jeszcze połowa do zrzucenia:) Mysle że jeśli przez miesiąc nie tyje sie wiecej niż ok 3kg to nie ma sie czym martwic. no chyba ze faktycznie zaczniesz szybko przybierac w krótkim czasie to lepiej dostosowac sie do zalecen lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jollygirl
Czasami nadmierne przybieranie na wadze może być związane z cukrzycą ciążową. Warto wtedy zapytać lekarza czy nie trzeba zrobić badań w tym kierunku i sprawdzić glukozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmmmm.,.
Dziwne pytanie nie wiem jak ty ale ja sie wogole nie przejmowalam ile przytyje w ciazy ważne zeby była dzidzia zdrowa bo jak chcesz dbać o linie i ona jest ważniejsza niż dziecko to nie zachodz w ciążę !!! Ja przytylam dużo ale zaraz mi spadło zostało jescze głupie 5kg i wogole sie tym nie przejmuje mój synek jest silny i zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się właśnie wcale wagą jako taką w ogóle nie przejmowałam, oczywiście przy racjonalnym odżywaniu. Zawsze mi się wydawało że kobieta w ciąży po prostu musi przytyć.A potem to zrzucić :) Tym bardziej, że tak jak mówiłam mam spory brzuch i naprawdę mega piersi teraz więc te kilogrami miały mi gdzie pójść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwo1984
witam dziewczyny a ja jutro zaczyna mi się 24 tydzień i dopiero 1 kg na plusie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jollygirl
iwo - z jednej strony jeśli z dzidziusiem wszystko OK i badania w normie to tylko pozazdrościć. Ja dobijam już 19 kg i wierz mi, że to nie bajka jak się zawsze było kościotrupem ;) A mam już 32 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwo1984
z Jakubem bo tak synio będzie się nazywał wszytko ok 2 kwietnia jadę znowu na kontrole ja troszeczkę się martwię bo nie znam drugiego przypadku takiego jak ja i wszystkie znajome również mówią żebym się nie martwiła tylko cieszyła że jestem taką szczęściarą mały się rusza codziennie może ostatnio troszkę rzadziej ale codziennie wyczytałam że w macicy zrobiło mu się więcej miejsca i ruchy mogę czuć słabej ważne aby były codziennie przed ciążą ważyłam 59,4 a dziś wieczorem 60,3 na ostatniej wizycie mały ważył 380 g brzuszek troszkę mam ale jak mówię że jestem w 6 miesiącu to każdy ze zdziwieniem pyta w którym ????? moje kochane 3 mam kciuki aby agi po porodzie szybko wróciły do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwo1984
aby wagi szybciutko wróciły do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×