Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aga11111

Ile przytyłyście w ciąży i co zrobić,żeby nie przytyć?

Polecane posty

Gość Mirelka1
Ale pierdoly- tak na poczatku schudlam z 3 kg i caly czas trzymam sie na tych 51 kg. He he moze to moja waga cos swiruje:) Ide jutro do lekarza to zobaczymy co powie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzę, że niektóre osoby nie bardzo rozumieją być może wyolbrzymiony problem wielu przyszłych mam na temat wagi i jej przyrostu, ale po co od razu taka agresja? To normalne, że lepiej po chromolić z innymi na taki temat niż samemu się z tym borykać. Ja jak większość dziewczyn w pierwszej ciąży nie zwracałam uwagi na wagę i najważniejsze było dziecko, każdy mi mówił teraz jesz za dwoje, a to g... prawda-JESZ DLA DWOJE!!!! W pierwszej ciąży przytyłam bardzo duuużo bo 30 kg, a nie jestem typem wieszaka, wagę miałam przy wzroście 171 58kg. i prawie 10 kg mi zostało chociaż mój synek ma już 5 lat. Diety, ćwiczenia itd. były przez ostatnie lata u mnie na porządku dziennym, wieczne odmawianie sobie łakoci...teraz jestem w 27 tyg. ciąży, mam 8,5 kg na plusie a startowałam z większej wagi niż kiedyś bo 70kg, więc nie mało. Nie jem jak kiedyś fast foodów, tylko dużo owoców, warzyw, wypijam sporo wody dziennie itd. przy tym miałam i nadal co jakiś czas mam wymioty, co nie powoduje u mnie barku przyrostu wagi, tylko anemie ciążową, ale to nic takiego wiele przyszłych mam ją ma:) Brzuszek mam spory, ale udziska i dupsko też, ogólnie poszło mi wszędzie w ramiona i biust. Podsumowując takie pisanie i wymiana swoich doświadczeń, obaw i kg;) poprawia humor, że nie tylko ja jedna jestem z takimi obawami- może i głupimi, ale każdy chce fajnie wyglądać, dobrze i atrakcyjnie się czuć we własnej skórze, a nie każdy potrafi siebie za akceptowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o dziewczyny, które nic nie przytyły to są takie przypadki, jeśli jak już wcześniej było wspomniane miały mdłości lub wymioty w pierwszym trymestrze albo i dłużej lub jak moja koleżanka z pracy która jest o miesiąc dłużej ode mnie w ciąży czyli w jakimś 31 tyg. nie przybiera na wadze. Przytyła jakieś max.3-4 kg i leży teraz w łóżku, co prawda z dzieckiem wszystko ok, rozwija się prawidłowo, a mimo wszystko lekarza brak przyrostu wagi martwi, gdyż nie ważne jest czy przybędzie 0,5kg czy 3 kg w miesiącu ważne że ten przyrost jest-bo dziecko, łożysko, wody norma wszystko waży troszkę, a ona od dwóch miesięcy nie przytyła nic....Więc nie istotne czy ktoś wieży w takie tycie lub nie, są na pewno realne, nieraz mniej lub wcale groźne dla zdrowia a nieraz bardziej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz 40tydzien zaczynam jutro a przytylam 9kg. Wszystko poszlo w brzuch a piersi ani drgnely:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow, to już, już lada dzień poród:) Poczekaj-po porodzie,zobaczysz jak piersi rozsadzi ci mleko:) jeden-dwa numery będą większe:))))Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uk girl
Ja tak samo jak Mirelka1,jestem w 24 tyg ciąży a przytyłam kilogram ,więc jest to mozliwe nie tyć wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapooodluszka
jajestem w 26 tc i mam + 8,5 kg na plusie, czy to duzo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale pierdoły
Mirelka - No to skoro schudłaś na początku, to sytuacja jasna :). Ja np. nie wymiotowałam ani razu, więc na początku nic nie straciłam. Olig - ale tu właśnie o to chodzi, że w ciąży nie da się nie przytyć. Jeśli kobieta nie tyje, tzn. że coś jest nie tak. Więc dla mnie osobiście jest to chore, żeby się chwalić tym, że waga nie drgnęła od początku, a już jest za połową. Bo potem część kobiet zaczyna wierzyć, że ciża bez tycia jest możliwa i się odchudza w ciży! Mam taki przypadek w rodzinie, mamusia mało przybrała, a dziecko chore. W drugiej już na diecie nie była. I z dzieckiem drugim problemów nie ma, do wagi i tak wróciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuniaigusia
hej kobietki ja z pierwszym synkiem przez cala ciaze przytyłam 5,5 kg - mały urodzil sie z waga 2960 i mial 52 cm długosci. teraz jestem w 34 tyg ciazy z drugim synusiem i przybrałam na wadze 7 kg ale nie mam wogole brzuszka - lekarka sie smieje ze mały przykleił sie do kregosłupa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z Tobą i też nie wierzę w ciążę bez dodatkowych kilogramów. Są kobiety które nic nie tyją aż do trzeciego trymestru ciąży, tylko dopiero w ostatnich miesiącach jakieś niewielkie przybierają na wadze-do 6kg max, albo jak to tłumaczył mi lekarz niektóre tak mało tyją bo mają taką budowę ciała czy tam tych wnętrzności, że dziecko może się spokojnie rozwijać,bo ma dużo na to miejsca:) Tylko takim pozazdrościć:) Ale ciąża jest taka a nie inna że tych kg. nam przybywa a nie ubywa, tylko kwestia co robić żeby nie przesadzić jak np. ja w pierwszej ciąży z tym jedzeniem i kilogramami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuniaigusia
Prawda jest taka, że kazda ciaza jest inna i inaczej przebiega. Kobieta powinna przybrac na wadze chociaz tyle ile wazy maleństwo i wody płodowe. A jeśli chodzi o wlk brzuszka to ona nie swiedczy o wielkości dzieciaczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mamapooodluszka - ja też przytyłam 8,5 kg leci mi 27 tydzień i podobno nie jest to tak dużo, wszystko w zależności od tego ile możesz przytyć w ciąży w sensie czy miałaś nadwagę, niedowagę czy mieściłaś się w normie wagowej wg wskaźnika wagi BMI, łatwo to sobie sprawdzić na stronie w necie np. http://www.ciazowy.pl/kalkulator,przyrost-wagi-calkowity.html Pozdrawiam:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapooodluszka
wyszlo mi ze moge przytyc od 11,5 do 16 kg. chociaz szczerze mowiac, mam nadzieje, ze przytyje maks 14 kg. Jak myslicie? mam na to szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że tak:) Chociaż zazdroszczę dziewczynom które w czasie całej ciąży przytyły 6 kg, ale żadna z nich nie urodziła dziecka ważącego więcej niż 3200 z tych co znam:) Mój synek ważył 4080, a i teraz pani doktor mi zapowiedziała, że maleństwa nie urodzę malutkiego:) więc te kg idą do góry:)) albo to tylko takie moje pocieszanie samej siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamapooodluszka- szanse zawsze masz, ale skoro masz przedział między 11,5-16 to znaczy że tą wagę zrzucisz do max.roku czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes2020
dziewczyny wyluzujcie ja w ciazy przytylam 30kg jestem 5mies po porodzie i juz mi zostalo tylko 5kg do powrotu wagi z przed ciazy :)nawet nie musialam cwiczyc ani diety stosowac tyle ze jest sporo zajecia przy dzidzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jollygirl
A jak z brzuszkiem? Wiem, że po porodzie się obkurcza, ale jak się tak naciągnął to chyba nie będzie już taki jak dawniej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale pierdoły
Olig, ja rozumiem, że ktoś może mieć mały brzuch, bo ma taką budowę, że macica nie jest bardzo widoczna na zewnątrz. Stąd też czasem kobiety w mniej zaawansowanej ciąży miewają większe brzuchy niż bardziej zaawansowane koleżanki. Szczególnie te bardzo szczupłe, bo u nich macica nie chowa się pod tłuszczykiem. Ale przyrost masy musi być. Bo jak do trzeciego trymestru to dziecko ma nic nie ważyć? Wody plodowe, łożysko, macica? Jak ciąża może się rozwijać prawidłowo bez przyrostu masy? Jeśli kobieta schudnie na początku, bo wymiotuje, to ok. Bo nadrabia te zarzucone kg. Ale jeśli nie, to jak? I co ma do tego budowa matki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale pierdoły
Olig, ja rozumiem, że ktoś może mieć mały brzuch, bo ma taką budowę, że macica nie jest bardzo widoczna na zewnątrz. Stąd też czasem kobiety w mniej zaawansowanej ciąży miewają większe brzuchy niż bardziej zaawansowane koleżanki. Szczególnie te bardzo szczupłe, bo u nich macica nie chowa się pod tłuszczykiem. Ale przyrost masy musi być. Bo jak do trzeciego trymestru to dziecko ma nic nie ważyć? Wody plodowe, łożysko, macica? Jak ciąża może się rozwijać prawidłowo bez przyrostu masy? Jeśli kobieta schudnie na początku, bo wymiotuje, to ok. Bo nadrabia te zarzucone kg. Ale jeśli nie, to jak? I co ma do tego budowa matki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes 2020 to naprawdę super, że tyle już zgubiłaś, ja też mam nadzieję że przy dwójce stracę szybko zbędne kilogramy, ale być może moja nadwaga z pierwszej ciąży została, bo to ten nadmiar fast foodów, soli itd. Teraz jem mniejsze posiłki, ale częściej i w miarę rozsądku, co prawda głównie owoce, bo na to mam mega ochotę o każdej porze dnia i nocy:P Mam nadzieję, że ze zgubieniem kilogramów jest jak piszesz Ty i większość dziewczyn:)) jollygirl jak większość poszła ci w brzuch i sporo się rozciągnął to są specjalne pasy obciskające na brzuch, bardzo pomagają, a w kwestii rozstępów to codzienna pielęgnacja rano i wieczorem jakimiś specyfikami na rozstępy, ale to rzecz indywidualna, jedne je mają inne nie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale pierdoły, może i masz racje, ja tylko pisałam o jakiś rzadkich przypadkach i tłumaczeniu mi tego przez lekarza, bo jak już wcześniej wspomniałam też uważam, że przyrost wagi musi być, a raczej jej brak w ciąży jest nierealny!!!Dla mnie sam fakt przytycia w całej ciąży 4-6 kg to jakaś nierealna rzecz, ale tak jest! Moja siostra przytyła jakieś 7kg, ale w ciąży dużo miała stresów i wymiotowała, mała ważyła jakoś 3kg po porodzie, ale tu to tłumaczą te nerwy i wymioty, a bratowa? 6 kg w całej ciąży, ale mała nie ważyła nawet 3kg, więc może to też ma znaczenie:) ja tam staram się tym nie przejmować i idzie mi to coraz lepiej od kiedy mogę z wami popisać, bo tak to łapałam schizy przed kolejnymi kilogramami, zamiast się cieszyć że urodzę kolejnego kolosika:) takie małe 4 kg:)) Po za tym planowałam najpierw zrzucić nadwagę i dopiero zajść w ciążę ze startową wagą 60 max, a nie 70:)no ale cóż wierzę,że szybko dziecko ze mnie to ściągnie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwo1984
dziewczyny ja też nic nie tyłam a teraz mam 32 tydzień ciąży i mam 5,5 kilo w przód każda ciąża jest inna i inaczej przebiega niektóre mamuśki mają brzuchy w 4 miesiącu a ja taki ciążowy typowo miałam widoczny dopiero na początku siódmego wtedy już nie dało się ukryć że jestem w ciąży teraz czuje znacznie mniej ruchów wizytę mam 30 maja wtedy zważy maleństwo i zobaczymy ile kruszynka waży mój mały jest dwa tygodnie wprzód jak byłam w 28 tygodniu to on wyglądał na 30 tak mi powiedział lekarz i mówi że jeżeli tempo wzrostu się utrzyma to będzie duży ale zobaczymy co przyniesie los w każdym razie powolutku dochodzę do ostatniej prostej i już nie mogę się doczekać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jollygirl
Hej dziewczyny. Jestem przed samym porodem, więc mogę powiedzieć ostatecznie. Przytyłam 22 kg, a dzidziuś ma ok 3 kg. W ostatnim 9 m-cu już się tak nie tyje. Mi doszło 3 kg. Jak pisałam wcześniej przed ciążą ważyłam 46 kg i do połowy wymiotowałam jak kot... nie wiem dlaczego tak dużo przytyłam, ale przy końcu strasznie napuchłam i wydaje mi się, ze mój organizm po prostu gromadzi dużo wody przed samym porodem. Jak urodzę to napiszę czy udało mi się wrócić do poprzedniej wagi. Najważniejsza rada dla wszystkich - pić, pić i jeszcze raz pić - dużo wody niegazowanej. Oczyszczamy dzięki temu organizm i wyniki moczu są dużo lepsze, mniej bakterii - przynajmniej tak było u mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula1990
Ja przytyłam jakies 26 kg..Teraz jestem 8 m-cy po porodzie i mam 28 kg mniej..karmiłam prawie od początku butelka, mlekiem modyfikowanym. To byla moja pierwsza ciąza wiec chcialam aby mojemu dzidziusiowi nie brakowalo zadnych witamin:) Odżywialam się zdrowo, dużo warzyw, zero fastfoodów, dużo gotowanych zup warzywnych, soków ze świeżych warzyw... duze ilosci owoców-zawieraja ogromne ilości cukru- co też wpłynęło na moja wage..piłam duuuuzo wody niegazowanej... strasznie puchlam i zostawało mi duzo wody w organizmie..może stąd też ta waga.. córcia urodziła sie zdrowiutka z waga 4.200 taki maly kolosik:) zaraz po cc na drugi dzień widziałam jak wiekszośc tej opuchlizny zeszla, z rak, twarzy i nog.. polecam pas poporodowy lub zwykly bandaz elastyczny, jest bardzo skuteczny, pomaga obkurczyć skórę na brzuchu, szczegolnie po cc, pomaga utrzymac brzuch w ryzach i tak bardzo rana nie ciągnie.. Przepraszam za składnie wypowiedzi, ale sie spieszyłam.. Pozdrawiam wszystkie ciężaroweczki!! Te większe i te ciut mniejsze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
U mnie 24 tydzień i jak narazie dwa kilogramy na minusie. Zastanawiam się, kiedy zacznę tyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ciąży przytyłam 5kg, z tym, że rodziłam 3,5 tygodnia przed terminem, tyłam do 26 tygodnia, potem waga się zatrzymała, nie wiem dlaczego, nie wymiotowałam ani razu. faktycznie przytyłam tyle ile dziecko, wody, krew itd. ale to był taki fart, myślę, że już teraz bym tak nie miała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro jej nauka nie dizie, to
do "ale pierdoly" jestes jakas ograniczona umyslowo w ciazy mozna przytyc malo, a nawet schudnac, zalezy od wagi wyjsciowej. bo nawet jheśli dziecko + oprzyrxządowanie ważą 10kg, to można stracić troche swojegoi tluszczu np. z ud i przytyć tylko 8. nie wiem czemu tego nie rozumiesz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka007
No ale skoro w ciąży diety są niewskazane (no chyba, że ktoś ma cukrzycę), a ćwiczenia fizyczne też są dość ograniczone (normalny fitness a gimnastyka dla kobiet w ciąży to jednak dwie różne rzeczy), to jak można schudnąć? Nie rozumiem, jak kobieta z nadwagą bez diety i ćwiczeń (tych nastawionych na spalanie tkanki, intensywnych) może zrzucić w ciąży, kiedy fizjologiczne powinna przytyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te mamy, które miały np. nadwagę były przy tuszy przed ciążą, to bardzo często wręcz chudną, bo tracą zbędną tkankę tłuszczową, a dziecko, wody itd. ma sporo miejsca w takiej mamie i nie musi z tego względu przybierać na wadze:) ale jak to się dzieje z tymi chudzinami,że nie tyją a wręcz tracą na wadze to ja nie wiem, tylko pozazdrościć:) Ja jestem w 29 tyg.ciąży i mam już 11 kg na plusie, ostatnie miesiące strasznie dużo tyje i być może to przez dużą ilość owoców, które pochłaniam, np. pół arbuza idzie w ciągu dnia:))) Ale jestem dobrej myśli, że po porodzie w jakimś niedługim czasie stracę te kg. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko zalezy ...
na wage w ciazy ma wpływ wiele czynników ale 5 kg przytyć to jest stanowczo za mało niektóre z nas utyja więcej,inne mniej,każdy organizm jest inny,kazdy ma inna przemianę materii i apetyt,ważne by ciąża rozwujała sie prawidłowo w 1 ciązy przytyłam 18 kg-córka 3320 kg w 2 ciazy 15 a córka miała 3850kg więc żadnych reguł nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×