Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurde mool

ŚLUB A MIESIĄCZKA!!! - pomocy

Polecane posty

Gość a to wapno
powinno się pić jeszcze przed owulację, żeby przesunąć samą owulację a przez to również miesiączkę, czy też przed okresem, żeby przesunąć krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez bralam
tabletki anty i mialam sytuacje z przesunieciem. Wypalilo w 100%. Tylko, ze bralam juz od dawna tabletki. Powodzenia. Od miesiaca nie biore tabletek, ale slub dopiero za rok. A miesiaczka nieregularna strasznie.Zobaczymy jak to wypadnie. Od bidy sa jeszcze tampony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirella25
oj dziewczny. jak wy bierzecie te tabletki. jak odstawialam to lekarz kazal dokupic dodatkowe opakowanie. po ostatnim cyckly z pelnym opakowaniem mialam zrobic 14 dni przerwy, i wziac 14 tabletek z nowego opakowania. po 14 tabletkach 21 dni przerwy i ostatnie 7 tabletek. okres mam teraz bardzo regularny, +/-1 dzien i nie narzekam. przed tabsami mialam okresy dosc nieregularne, 28-34 dni. co do ciazy, nie ma zadnych badan potwierdzajacch, ze wplywaja na pldonosc. co wiecej, bardzo czesto kobietom majacycm problemy z zajsciem daje sie tabletki na kilka miesiecy, aby potem mogly latwiej zajsc i czesto wychodzi z tego ciaz mnoga. niektore dziewczyny zanim jeszcze zaczna brac tabsy sa juz nieplodne a odkrywaja to dopiero przy probach zajscia w ciaze. malo ktory lekarz robi badania na plodnosc przed przypisaniem tabletek. faktem jest jednak, ze tabletki nie sa dla kazdego. po prostu. jesli ktos ma ogolne problemy ze zdrowiem to lekarz nie powinien tabletek dawac. nie daje sie tez z reguly tabletek dziewczynom poniezej 21 lat i nie wczesniej niz 7-8 lat od pierwszej miesiaczki. bo dopiero wtedy uklad rozrodczy osiaga pelna dojrzalosc. jesli ktoras brala wczesniej to sama jest sobie winna. tabletki to tabletki, sa dla ludzi ale bez przesady. inna sprawa, bardzo duzo dziewczyn w mlodym wieku dratycznie sie odchudza. nie mysla o tym, ze majac kilka lat wiecej zechca miec dzieci. a przy drastycznych dietach nieraz dochodzi do zatrzymania jajeczkowania, czasowej nieplodnosci kiedy to organizm matki z powodu braku skladnikow odzywczych moze sobie nie poradzic z utrzymaniem ciazy i produkcja mleka. duzo diet w mlodym wieku jest czesto powodem nieplodnosci ale latwiej zwalic na tabsy, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zgadzam się
z poprzedniczką w sprawie związku anoreksja-płodność. Sama chorowałam na anoreksję. Miesiączki nie miałam ze 2 lata. Lekarz od razu powedział mi, że jest to choroba w pełni odracalna i jak zacznę normalnie się odżywiać i przybierać na wadze, to wróci okres i nie przeszkodzi mi to w założeniu w przyszłości rodziny. Anoreksja absolutnie nie ma wływu na płodność. Może tylko odebrać nam nasze własne życie. W sprawie tabletek powiem tylko tyle - na wykładach różni profesorowie mówili nam, że bezpieczniej jest 'założyć', że tabsy są bezpieczne (choć nie są w pełni zbadane), ale prawdę tak na dobrą spawę się przemilcza, ponieważ antykoncepcja stanowi jedną z głównych dzwigni przemysłu farmaceutycznego. Ja sama mam wykształcenie medyczne i powiem Wam jedno - tabletki antykoncepcyjne zacznę brać dopiero po urodzeniu ostatniego dziecka. No ale każdy ma prawo do swojego 'brzucha', więc niech sam decyduje i ponosi konsekwencje swoich decyzji. Życzę dokonywania mądrych wyborów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słońce i plaża
najlepszym sposobem na przesunięcie miesiączki są plastry antykoncepcyjne ale są dość drogie do 60 zł evra są trzy plastry jeden na tydzien ja tez mam dostać okres akurat na mój wyjazd do grecji dlatego kupuje plastry polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izuchnik
ja bylam zaczelam chodzic na saune to dostalam tydzen wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meira
słuchaj ale jak zaczniesz brac teraz tabsy bez zadnego przesuwania to i tak ci sie przesunie wiem z wlasnego doswiadczenia : po pierwszym opakowaniu dostaniesz okres wczesniej! dla przykładu: pierwszego dnia miesiaczki przyjmiesz pierwsza tabletkę i przez kolejne dni nastepne skonczysz przyjowanie po 21 tabsach i po jakis 2, 3 dniach dostaniesz okres z odstawienia - czyli wychodzi ze dostaniesz okres mniej wiecej 24 dnia cyklu czyli jakies 4 dni wczesniej , moze cie to ratuje??:) a pozaatym przez nastepne cykle miesiaczki beda sie skracaci i byc bardziej skape.. wiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym wapnem i witaminą C to jest wielka ściema. Chciałam sobie opóźnić okres, żeby mi nie wypadł na ślubie, nażarłam się tego i co??? Okres dostałam punktualnie co do dnia, i prawie że co do godziny! Tyle że po trzech dniach się skończył, a normalnie trwa tydzień;) Jak wcześniej miałam nieregularnie, to po jedzeniu wit C i piciu wapna się mi uregulował chyba:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jednak polecam wizytę u gina i pigułki anty. nie chciałabym dostać okresu na własnym ślubie, a już na pewno dwa dni po ślubie bo wtedy w dzień ślubu byłabym nadmuchana i pryszczata 😠 właśnie dlatego chcę odstawić hormony dopiero po ślubie żey ostatni raz je wykorzystać. a na nadmierne nawodnienie polecam acqua femin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie dlatego wybiarając
termin ślubu liczyłam kiedy mi wypadnie okres. i wybrałam termin tydzien po zakonczeniu okresu bo najlepiej wtedy wygladam. bez syfow, opuchniecia, bolacego brzucha, zlego kumoru itp. slub w sierpniu i jakbym miala wtedy okres to bylaby masakra. zawsze sie mecze normalnie a co dopiero w upal z okresem, biala suknia... och! mam nadzieje, ze przez stres nic mi sie nie poprzestawia... zawsze mam idealnie +-2 dni a co do tabletek to kiedys jak jechalam do mojego faceta za granice to akurat okres wypadl mi na sam wyjazd. poszlam po tabletki aby go zatrzymac na 1 m-c. i wcale sie nie zatrzymal. a zaczal sie jak jeszcze bralam pierwsze opakowanie. nastepne mialam brac bez zadnej przerwy. tyle, ze byl bardzo skapy i krotki. tabletki dostalam na 3 m-ce i za kazdym razem okres pojawial sie wczesniej. jak konczylam opakowanie. myslalam, ze powinien sie pojawic w tej 7 dniowej przerwie. moze byly zle dobrane. wiec lepiej jesli chce sie przesunac to zaczac wczesniej myslec i dobrac odpowiednie. ja bralam regulon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orgametril
idź do gina i powiedz o co chodzi - przepisze od ręki. bierzesz tylko do dnia ślubu, wg. wskazań. ja brałam i uniknęłam katastrofy :) okres przyszedł parę dni po ślubie, bez żadnych kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orgametril
aha, na ulotce piszą, że można tyć i dostać pryszczy :O ja się bałam panicznie, bo mam skłonności do tycia i zmian skórnych pod wpływem hormonów. ale nic mi nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heheeheh
to ja życze powodzenia, połowa babek po tabletek tak puchnie że to jest masakra :D hahah piękna panna młoda będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niektore mają tak
w czasie okresu, ze chocby niewiadomo co sie dzialo, ile zajec by sie mialo i ile naglowie to nie da sie o nim zapomniec. a wrecz okres moze uniemozliwic nawet usiedzenie w kosciele! naprawde. ja zawsze pierwszy dzien mam tragiczny. nawet leki od lekarza przeciwbolowe nie pomagaja. a jakbym jeszcze miala stac tyle czasu na upale podczas skladania zyczen to na bank bym zemdlala. raz az wymiotowalam podczas okresu tak mnie bolalo wszystko. czasami jest spoko, ale nigdy nie wiadomo kiedy sie trafi taki bolacy okres. wolalam nie ryzykowac i wybiarajac date slubu to bylo to niemalze najwazniejszym powodem aby byc najlepiej po okresie na slubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tylko wybierz sobie kiedy będziesz mieć okres jak w obecnych czasach śluby się planuje średnio 1,5 - 2 lata wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lara, gdzieś wyczytałam że przyspieszyć może herbatka z malwy - to chyba działa rozkurczowo czy coś. No i na pewno - gorąca kąpiel i sauna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sobie wybralam taka date
żeby nie mieć okresu wtedy. mam idealnie więc obliczyłam. mam nadzieje, że się nic nie poprzestawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaa, ja tez mialam regularnie, co do dnia, ale rozne stresy itp spowodowaly, ze mi sie w sumie w ciagu roku od planowania tak przesunal, ze wypadl akurat w slub, chociaz rok wczesniej wg moich obliczen w dzien slubu powinnam byc kilka dni po okresie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gresso
Tez miałam i przezyłam ;) Miał mi wypasć po ślubie, a tu cyk dwa dni przed ślubem... Chyba stres przyspieszył......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_desperatka
ja tak nie do tematu (jeśli chodzi o ślub), mam 17 lat , pierwszy raz jadę na wymarzone wakacje do Hiszpanii i akurat mi okres wypada:( To okropne!!! Najgorsze jest to ze mam zawsze obfite i długie :/ tydzień wczasów odpada... jak tu się chociażby kąpać ? a w moim wieku raczej nie powinnam opóźniać prawda? I co w takiej sytuacji?:( Pomóżcie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellap
Mi też by wypada na ślub, oczywiście przesunę przez tabletki, jak zawsze na bale Sylwestrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellap
Jeżeli chodzi o puchnięcie po tabletkach to w 100% się nieprawda. Ja miałam lekkie problemy z cerą, teraz mam gładką bez żadnych wyprysków po tabletkach. Biorę od 3 lat. Chronią mnie przed ciążą, dbają o moją twarz, nie przytyłam ani grama. Dzięki nim przesunę miesiączkę na ślub i podróż poślubną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ellap widac ze duzo nei wiesz o tabletkach, nie tyjesz, dobrze po nich wygladasz bo masz dobrze dobrane tabletki, tylko nie wszystkie jak Ty maja tyle szczescia, lekarz zanim przepisze tabletki powinien skierowac dziewczyne na badania, ale praktycznie zawsze wypisuje na oko,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schatz211
Ja mam ten sam problem , mam ślub 15 sierpnia a teraz po przerwaniu tabletek anty mam miesiączkę każdego miesiąca 15 dnia i co ja mam zrobić ,nie doradzajcie mi ,żebym poszła do lekarza po przepisaniu tabletek ,bo od nich mam problemy !! Usg mi wykazało ,że mam 30 ml płynu w prawych przydatkach , też słyszałam o przesuwaniu miesiączki witaminą C i spróbuje ,bo nic mi nie zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwnika86
Dziewczyny, wy się męczycie a to jest takie proste. Jeśli ostatnia miesiączka przed ślubem wskazuje na to, że kolejna wypadnie w dzień ślubu to idziesz na pielgrzymkę. Na bank dostaniesz w tym czasie okresu. A jak dostaniesz, możesz wracać do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli okresy są w miare normalne i nie bolące a ktoś nie brał wczesniej tabletek to nie polecam ich brania tuz przed slubem. Nie wiaodmo, jaki bedą miały wpływ na cerę i samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi wit C
przyśpieszyłą okres....ale przez prawie cały mies jadłam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×