Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do Cog : A co powiesz na Bosch WAE? Wsad 6 kg , 1000 obr/min kosztuje ok 1360zl , 1200 obr ok 1450 zl. Lozyska rozbieralne , dosc prosta konstrukcja.Moze nieco drozszy niz Ardo ,ale za to mniej skomplikowany niz AEG i o niebo bardziej trwaly niz Samsung. Mysle ze to w miare rozsadne rozwiazanie. Pozdrawiam! Janek www.naprawaprogramatorow.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cog
Mechaniczna Pomarańcza: a ktora konkretnie WAE? 2036 FPL, 2436 FPL, czy 24460 PL? czym one wlasciwie sie roznia, poza bajerami typu wyswietlacz? a moglbys mi cos poradzic co do pierwszej czesci mojego poprzedniego posta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziaokk
Pralka Indesit - bombowa. Chociaz z wiekiem coraz glosniej chodzi. (nie uzywam calgonu:D) Lodowka - whirpool - tez super. Niesteety musze kupic nowa bo ta jest wolnostojaca a ja potrzebuje do zabudowy. To na pewno bedzie whirpool po raz kolejny. Mama ma amice i nie narzeka a przalke whirpool (pewnie juz z 10-12 lat) i ciagle dziala. Czasem cos sie psuje, ale to rzadkosc i najczesciej jakies drobiazgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yetta
Słyszałam, że pralki Amica są niezłe. Ale ja bym chyba wybrała Whirlpoola. Może uda się jeszcze zmieścić 1 cm i przy 54 masz pralkę na 6 kg http://agdmedia.pl/dzial/agd/kategoria/?id=29 (dwie ostatnie). pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqnamuniu
ale teksty jedna osoba najpierw pisze o lodówce a potem wady tej lodówki przypisuje pralce. REWELACJA. Poza tym lodówki nowej technologi oszraniają się same(już dawno nie ma w sprzedaży chłodziarek które trzeba oszraniać). Niestety podczas procesu samoistnego oszraniania się powstają opisane w waszych wypowiedziach dźwięki niezależnie jaki by to nie był producent(niektóre głośniej inne ciszej) oraz inne fizyczne zmiany których nie opiszę żeby nie robić pod górę normalnym sprzedawcą i normalnym producentom sprzętu AGD poprzez dręczenie ich przez nienormalnych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqnamuniu
krys41 pralka 6 zmysł jest dla osób które posiadają pozostałe 5zmysłów(bez obrazy) Nowy sprzęt AGD niestety nie jest do mieszania betonu z ubrań po budowie czy też do prania ubrań ubitych w bębnie jak kapusta w beczce. Temat AGD znam dosyć dobrze jak i ze strony sprzedawcy, serwisanta oraz użytkownika. Niestety większość waszych problemów wynika z niedoinformowania was przez sprzedawcę bądź też z waszego lenistwa i nie czytaniu instrukcji obsługi więc na przyszłość zanim coś napiszecie przeczytajcie ZE ZROZUMIENIEM instrukcję obsługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika_gr
Bardzo proszę o opinie na temat pralek ładowanych od góry firmy MASTERCOOK. Mogę kupić tylko ładowaną od góry. Dziękuję z góry za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena84
Od ok. 2 miesięcy mam pralkę BOSCH WAE 20160 i nie wiem czy to normalne, ale fartuch pralki się "wyciera" w trakcie prania i osiadają na nim oraz częściowo na praniu kuleczki z gumy. Nie wiem czy nie jest to jakaś wada fartucha, czy może coś nie tak jest z ustawieniem bębna pralki. Proszę o poradę, czy zgłosić mam to do serwisu, czy może to ja coś nie tak robię (zaznaczam, że nie przeładowyję pralki więc nie wiem co nie tak mogłabym robić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrobotny
Zdecydowanie nie polecam urzadzeń marki Whirpool.Mam lodówkę 5 letnią ktora popsuła się w dniu komunii dziecka(termostat) i 2 letnią pralkę która własnie jest zepsuta.zatrzymuje się programator w dowolnym punkcie.Nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zdecydowanie nie kupiłabym nic firmy Indesit!Lodówka miała nie całe 4 lata i poszła na szmelc!Sąsiedzi też mają Indesita coś koło 2 lat i też się non stop psuje....A szkoda bo bardzo podoba mi się pralka Indesit moon...Aha ,lodówkę kupiłam Electrolux-wizualnie spoko,cichutka,ma przedłużenie gwarancji na 5 lat i mam nadzieję,że sie nie zepsuje tak szybko jak poprzednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalena: wycieranie się fartucha po 2 miesiącach zdecydowanie nie jest normalne. Może się coś \"wkręcać\" w fartuch (raz kiedyś tak bluzę załatwiłam), może używasz też za mocnego środka do prania - chlorujesz? Mimo wszystko odwiedziłabym serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Didgeridoo
Ja mam pralkę polar, która właśnie teraz po tym, jak gwarancja się skończyła, zepsuła się na dobre... Nie da się jej uruchomić, na każde jednorazowe włączenie jej potrzebujemy godzinę! Fachowiec, którego wezwaliśmy powiedział, że teraz tak właśnie robią sprzęty, tylko na okres gwarancji. Przecież to jest złodziejstwo! Z lodówką mamy podobnie, przestała mrozić, leje się z niej woda. Myślałam, że firma Whirlpool jest coś warta, ale okazuje się, że nie! U ciotki jest to samo, zdechła jej miesiąc temu, teraz boi się kupić jakąkolwiek...! Każdy chce cię wyrypać w tym kraju i taka jest prawda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani K
Witam, Mam w planach kupno pralki.Po przestudiowaniu całego wątku .. ,m zastanawiam się nad 2 modelami - prostszymPralka BOSCH WAE 20160 PL bez wyświetlacza - i Pralka BOSCH WAE 2046MBY z wyświetlaczem LCD (swoją drogą potrzebny jest ten bajer?) i przemawia do mnie, że ma program krtkiego prania, czy pralka z tej serii jest dobra, ktoś ją posiada? Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym wzięła pralkę Amiki. Nie są drogie, dobrze piorą nie psują się i z tego co pamietam można u nich jakoś przedłużyć gwarancje nawet na 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani K
Tyle co się naczytałam o Amice, to nie kupiłabym jej nawet za 500zł ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena1985
czyli juz sie pogubiłam. jakiej firmy pralki sa najlepsze? czy pralki bosha ładowane od góry bez wyświetlacza są dobre? mam okazje kupic taka pralke na 600 zł na giełdzie samochodowej gdzie przy okazji handluja tez sprzetem AGD i zastanawiam sie czemu taka cena i gdzie tkwi haczyk.? wiecei moze cos na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do lena1985 Czesc. Te pralki to albo powystawówki ,zwroty do serwisu albo po prostu naprawione "wystawki" czyli sprzęt używany. Napewno nie dostaniesz na taki sprzęt pełnej gwarancji. Do tego ciężko będzie z częściami. Warto sie zastanowić czy pchać się w takie rzeczy. Z drugiej jednak strony sprzęt zachodni jest dużo lepszej jakości,zwłaszcza ten starszy. Sam mam AEG którą ktoś wystawił na śmieci tylko dlatego że miala zadrapaną farbę przy drzwiczkach. Może miałem po prostu sporo szczęścia. Jednak zastanów się 2 razy zanim kupisz coś takiego. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika198324
właśnie zastanawiam się nad kupnem pralki. już prawie nawet kupiłam, bo Pan w sklepie polecił mi indesita (po przeczytaniu forum nie skomentuję tej porady) ale w ostatniej chwili postanowiłam jeszcze się zastanowić i jak widzę dobrze zrobiłam. chciałabym pralkę ładowaną od góry bo zajmuje mniej miejsca a ja mam małą łazienkę. wybrałam sobie Electroluxa EWT 9120W bo jak narazie nie widziałam złych opinii, ale widzę, że Mechaniczna Pomarańcza odradza pralki ładowane od góry. Panie Janku, niech mi Pan rozjaśni ten skomplikowany temat, proszę napisać czy to wszystkie pralki ładowane od góry są kiepskie? a jeśli tak to dlaczego. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do Monika198324: Witam! Caly problem polega na tym ze pralki ladowane od gory sa : 1. Bardziej scisle zabudowane wewnatrz - mniej miejsca,podczas pracy gdy nierownomiernie ciuchy sie rozloza zbiornik moze "bic" i uszkodzic inne czesci,pralka moze wedrowac po lazience.Dodatkowo trudniej jest dostac sie do czegos wewnatrz wiec naprawy moga byc drozsze. 2.Trudniej dostac do nich czesci. 3.Naprawy sa bardziej skomplikowane i drozsze. Jesli chodzi o elektroluxa to i tak mozesz go spokojnie wziac,to chyba najlepsze pralki ladowane od gory. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gregor102
Potrzebuję opinii na temat Lodówko-zamrażarki Samsung RL 34 EGPS? Miałem zamiar kupić Whirpoola ale czytam posty i jakoś mi przechodzi ochota. czekam na info i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołączam się do niepolecania lodówki INDESIT, która wytrzymuje w porywach 3,5 roku. Ale kuchenki indesit są spoko. Co do pralek to Ardo ładowane od góry działa już kilkanaście lat bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil319
Witam. Skorzystałem z rady Mechanicznej Pomarańczy zadzwoniłem do serwisu Boscha i zapytałem się czy pralki, które mnie interesują mają rozbieralne bębny. Okazuje się, że w większości seria WAA (WAA 20261PL-na pewno) ma nierozbieralne bebny, a wymiana łożysk około 700zł. Pan z serwisu powiedział, że jeżeli myśle o pralcę na 2 dwa lata to wystarczy. Seria WLF (WLF 20261PL) ma rozbieralne bębny, czyli jak już wcześniej pisał Mechaniczna Pomarańcza-nie będzie problemów z wymianą łożysk nawet po okresie gwarancyjnym. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desperatka111111
Muszę kupić pralkę wąską do 45 cm.(brak miejscs na większą) , ładowaną z przodu . Po przeczytaniu poprzednich opinii wybiorę Boscha lub Elektrolux. Nie potrzebuję bajerów. Ma prać i nie psuć sie :-). Teraz przeczytałam jeszczeo rozbieralnych zbiornikach... MECHANICZNA POMARAŃCZO ratuj - jaki model wybrać??? Boję się wydać głupio pieniądze.Prosze doradż mi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela_
Po przeczytaniu opinii na teamat Amici przeraziłam się, że moja lodówka lada dzień się popsuje, niezwłocznie sprawdziłam uszczelki, ścianki itp. jak na razie ok. Moja lodówko-zamrażarka Amica ma 5 lat, nadal działa i nie była nigdy naprawiana. Głośna też raczej nie jest, przy włanczaniu przez moment słychać jakby coś się w niej przelewało, ale już w sklepie przestrzegali mnie, że tak będzie. Nie jest to jednak uciążliwe. Jedyny mankament - na tylniej ściance w górnej części gromadzi się czasem szron. Zastanawiam się teraz czy to nie jest jej wadą, a może zaczyna się psuć? Moja mama ma lodówkę POLAR, która po 10 latach pierwszy raz się popsuła - cieknie. Jeśli chodzi o pralki polecam BOSHA, moja ładowana od góry ma 9 lat i ani jednej awarii a od 4 lat pierze prawie codziennie. Można w niej prać nawet cienkie rajstopy - nie pozaciąga. GORĄCO POLECAM. Zmywarkę mam CANDY, używam prawie od 3 lat i jak na razie też OK. Nie polecam natomiast firmy OPTIMUM. Odkurzacz do prania dywanów ma kiepskie uszczelki, rozpuszczają je płyny do prania. Koszt naprawy co prawda tylko 45 zł ale bardzo uciążliwe. Czajnki się się rozszczelniają po roku u użytkowania. Mam nadzieję, że nie zapeszyłam pozytywnymi opiniami i mój sprzęt posłuży mi jeszcze długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanda73
Planuję zakup sprzętu agd do kuchni i sama nie wiem co mam kupić. Po wywiadzie co do kuchenki to padło na Amicę. Ale mam problem z lodówką. Odradzają mi kupno lodówki pod zabudowę poniewaz takie lodówki nie mają należytej wentylacji czy czegoś takiego i szybko się psują. I nie mam pojęcia jaką firmę wybrać. Wirpool słyszałam ze badziewie. Kombinuję z firmą Gorenje ponieważ od 9 lat mam pralkę z tej firmy i wysiadła tylko pompka przez ten czas. Może ktoś ma sprzęt z Gorenje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibu
Lodówka Ardo, ta sliczna o designie ściagnietym ze smega i klamkami od Cadillaca stała sie moja własnościa juz jakis czas temu- mimo niepochlebnych opinii o ardo na jakie sie natknęłam. Cóż..niewatpliwie jest sliczna i prezentuje sie okazale i godnie. Organizacja w srodku nawet na 4 + ( ma szklane półki: pierwsza utrącona drugiego dnia :( ) Zamrażalnik mrozi w tempie, pojemne szuflady. ma jednak pewna hm... wade , która może byc dokuczliwa zwłaszcza w małych mieszkaniach. Lodówka wydaje z siebie niespodziewne dźwieki, burczy jak reczna wiertarka, nawet czase pochrząkuje. Jest wypoziomowana. Taka jej uroda widocznie , bo nawet w instrukcji cos bakają, że te dżwieki to normalne. W dzień śmieszy w nocy może byc naprawde dokuczliwe ( mam do sypialni jakies 10 m to mi nie przeszkadza) Ale jest sliczna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miecior
Nie polecam pralek indesit zepsuła się po 9 miesiąca, kontakt z firmą i serwisem poniżej krytyki, po 3 tygodniach i telefonicznej polemice firma łaskawie zdecydowała się wysłać części do serwisu, serwisu znów to nie obchodzi - mają czas. A TY człowieku chodź W BRUDNYCH łachach. NIE POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do Miecior: Witam. Niestety Indesit i Ariston sa cieniem dawnej firmy. Sprzet przez nich produkowany wytrzymuje srednio 3,4 lata i idzie na zlom. Z włoskich produktow polecam pizze,spagetti i to http://www.youtube.com/watch?v=-5syp9T8uFk - sztuka sama w sobie ! :) . Odradzam pralki i samochody :) Sprawdz jaki masz dokladnie model Indesita,zeby nie okazalo sie ze to jakis sklejak. Napisz jeszcze co sie dokladnie dzieje z ta pralka. Pozdrowienia! Janek www.naprawprogramatorow.pl 0 6660 987 778 P.S. A quanto bello antare giro.... :) (fon) Ten biały jest po prostu piekny :) No coz , kazdy ma jakiegos bzika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Desperatka111111
Panie Janku ! Dziękuję za odpowież! Zaraz zacznę szukać takiego Boscha . Myślałam jeszcze o pralkach Elektrolux, ale może dam sobie spokój... Pana rady są bezcenne bo w sklepach sprzętu pełno,ale czlowiek głupieje i nie wie czym się kierować. Po kilku rozmowach ze sprzedawcami którzy w każdym sklepie mówią co innego błam już skłonna wybrać po prostu ładniejszą pralkę :-)). Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×