Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Gość słoneeeczkoo
Poradźcie mi proszę. Lodówka mi się zepsuła z firmy BEKO po 4 latach - agregat padł, przy czym już na początku były z nią problemy i serwis do niej przyjeżdżał, więc nie polecam z tej firmy lodówek. Na internecie w Neonet znalazłam dwie lodówki: Mastercook LC 27ADX i Polar PCR 311. Może ktoś miał lub ma daną lodówkę, prosiłabym o opinie. Proszę nie pisać że coś droższego, bo niestety na dzień dzisiejszy nie mogę pozwolić sobie na więcej, chętnie poczytam jak ktoś znajdzie coś lepszego w granicach do 1100 - 1150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do .... siemenstoszmelc. Wiem że stary post, ale może jeszcze zajrzysz, skoro się "wbiłaś/eś, ........................ sprawdź rezystencję na grzałce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arteon
Wlasnie moja luba zanabyla pralke Samsung. Stara Gorenje po 17 latach ciezkiej pracy pojechala na zlom, padla pompa wody. Wszyscy pewnie slyszeli o zmowach cenowych, a slyszeliscie o zmowach dotyczacych starzenia sie produktu. Dzisiaj wymaga sie od inzynierow by dany produkt nie dzialal dluzej niz kilka lat a naprawa byla nieoplacalna. Sprzet produkowany dzisiaj jest dokladniej wykonany, ma mnostwo funkcji i bajerow, niestety jego trwalosc jest ograniczona, bez wzgledu na marke. Watpie by nowa pralka wytrzymala chociaz polowe tego co stara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filet z makreli
Sorry memory,ale amica to najwieksze scierwo na rynku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja mam Whirlpoola odrzutowca
do Arteon jak nawaliła tylko pompka to nie jest katastrofa pompa kosztuje jakieś 20- 40 zł + robocizna to był tylko pretekst do kupienia nowej pralki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matroska
nie polecam pralek ariston hotpoint - po 3 latach popsuł się komputer za zł - pralka poszła na złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cvzczfa
Od 17 lat mam lodówę (z zamrażarką) Polar, kuchenkę amica i pralkę whirpool. Żaden z tych sprzętów nie popsuł się ani razu. Wady: pralka za mało płucze, więc po praniu nastawiam jeszcze na zimnej wodzie drugie płukanie, bo jestem alergikiem. Pralka ma tak od nowości. Lodówka ma w drzwiach wszystko z delikatnego plastiku i niestety, ale to się podniszczyło (delikatne popękania i rysy). Kuchenka - ścierają się oznaczenia na pokrętłach, więc co jakiś czas "odnawiam je" czarnym pisakiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem skąd ten najazd na amicę :/ mam co prawda ich kuchenkę, a nie lodówkę czy pralkę, ale nie mogę narzekać, bo śmiga już dobrych kilka lat bez żadnej awarii. no i ceny sprzętu przyzwoite - w magicznej planecie dość potężny przegląd sprzętu z różnych półek cenowych ,to można sobie porównać. moim zdaniem można spokojnie zainwestować w ich produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja mam whirlpoola
wydaje mi sie że teraz Amica jest na częściach Samsunga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palmanawyspie
Z Whirlpoola są według mnie najlepsze pralki, najporządniejsze no i przede wszystkim proste w obsłudze i mają sporo programów. W Magicznej Planecie jest teraz taka promocja (do jutra), że przy zakupie pralki Whirlpool można dostać bon na 150 zł na zakupy w sieci Monnari http://www.magicznaplaneta.pl/info/mp/promocje/?pg=1024 według mnie to fajna oferta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumperejszyn
co zrobiliście Panu Jankowi skoro ma was ludziska dość i przestał się udzielać.Mdli mnie jak śledzę te wszystkie maile i pomyślę że w końcu i ja zetknąć się będę musiał z wyborem upragnionej przez żonę nowe pralki.Puki co mam niezawodną wiatkę której pewnie niedługo strzeli 30cha i chyba nie ma w niej poza kondensatorem części której bym nie wymieniał we własnym zakresie.Programator ze 3 razy ostatni kupiony na allegro za 40 zł 2 lata temu.Nigdy nie stała uszkodzona dłużej niż kilka godzin nie jestem po szkole technicznej i jak pomyślę że na stare lata nowe technologie piszą takie scenariusze w ludzkim życiu to aż chce się żyć.Ja wiem że z perspektywy minionego czasu piszecie niektórzy jacy to szczęśliwi jesteście bo pralka sprawuje się 2 lub 4 lata.Ale ilu z was pomści ja na wiatkę nigdy nie narzekałem a ile frajdy i satysfakcji z udanych napraw pozdrawiam wszystkich w nowym roku bezawaryjności i zdrowia do nieposłusznych sprzętów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bertil
Tak czytam i czytam ponieważ w końcu i mnie dopadł wybór ale wynika z komentarzy że wszystkie sprzęty są do d-py.Otóż mam odkurzacz Hoovera 15-sto letni bez zarzutu i powiem więcej-nowe odkurzacze nie ciągną (podnosi dywan)i nie zwijają kabla tak że trzeba uważać żeby nie oberwać.Nie widzę też komentarzy n/t pralek.Jeżeli ktoś ma takie doświadczenia,to proszę o komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanka ma boscha
i kilka razy prałam u niej - bo u mnie właśnie padła pralka (elektrolux ok 15 letni!) i widzę, że rzeczy są jakieś takie niedoprane. W mojej - białe było zawsze śnieżnobiałe, a teraz jakieś takie szare.... Sama nie wiem, jaką mam pralkę kupić, a na coś trzeba się decydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanka ma boscha
i jeszcze do jumperejszyn - też miałam wiatkę, kupioną jeszcze na talony! Była idealna! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żena
Nie polecam kodówki z Amici FK272.3X, która jest strasznie głośna a przy tym muczy, jęczy, stęka. Jest to lodówka dla ludzi o silnych nerwach lub dla głuchych. Ja więcej nie kupię żadnego sprzetu AGD z firmy Amica bo to jest 100% bubel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agsia
Pralki na pewno nie Samsung. Pierwsza moja pralka to Amica. Zardzewiała jej obudowa po pięciu latach i zaczęła ciec (cieknąć?). Kolejna Zanussi otwierana od góry. Prosta jak konstrukcja cepa, bez elektroniki. Prała idealnie. Nigdy nie stawała, choć czasem na pewno miała zbyt ciężko. Raz się popsuła (po siedmiu latach) a naprawa kosztowała 80zł (z dojazdem). Po dziewięciu latach był czas na wymianę gumy od bębna. Właściwie to stwierdziłam, że może już czas na nową. No i mam. Samsung nauczył mnie używania płynów do prania - jak używałam proszku, wszystko wychodziło białe. Jak ma nierównomiernie rozłożone pranie - nie wiruje. Jak ma za ciężko - nie wiruje. Niby ma pojemność bębna 6kg, a jak się wrzuci poduszkę i poszewki od pościeli, razem 4,5kg (ważyłam) - nie wiruje. Mamy w domu zwierzaki. Wszystkie kłaki zostają. Drze pranie, tj. robi dziury w koszulach, prześcieradłach, poszewkach, bluzach (załatwiła nową bluzę Nike mojego syna). Miałam i nadal jeden mam, telewizory samsung - są ok. Pralka porażka. Jakże ja żałuję, że ją kupiłam! Dzisiaj podarła mi pokrowiec od kanapy wart 290zł. PRALCE SAMSUNG MÓWIĘ NIE NIE NIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwonygozdzik
a moim zdaniem trochę to tak jest, że albo się ma szczęście do jakiegoś sprzętu albo nie, bo ja przyznam, że jakoś nie miałam problemów ze sprzętem do domu. Moim zdaniem warto kierować się tym, co jest dla nas najlepsze, czego wymagamy od danego sprzętu no i jaki mamy budżet,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yaro 69
posiadam lodówkę POLAR CZ250 kupioną w 1998 roku i do dziś działa bezawaryjnie. Pralka CANDY 4,5 roku i programator diabli wzięli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czego najabrdziej nie polecam
to whirpool masakra i lodówka i pralka , ta druga się ciągle psuje nie dopiera i zaciąga ciuchy jak dżinsy i zasłony, z lodówki non stop leje się woda a zamrazalnik ciągle zarasta lodem , raz chłodzi tak ,że wszystko jest skute lodem a raz nie wiele zimniej niż na zewnątrz , do dupy mają termostaty te lodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam whirlpoola odrzutowca
Coś ostatnio whirlpool się popsuł :( z jakością produktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agsia
A ja wybierając pralkę nie sugerowałam się ceną. Zaufałam sprzedawczyni z Media Markt. Właściwie byłam zdecydowana na Boscha (mam cudną lodówko-zamrażarkę NO FROST). Ale pani owa mów tak: zamiast prostego modelu Boscha, może pani wybrać w tej samej cenie super model Samsunga. Ta firma ma rewelacyjny sprzęt, chce wejść na rynek i pokazać się z jak najlepszej strony - to zdecydowanie lepszy wybór. Później sprawdziłam ceny na Allegro: mogłam kupić 50% taniej wliczając dostawę. Pralka, jak już pisałam, jest do bani. A Media Markt zyskał super prowizję. Nie dla idiotów. Heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronislawa0
Nie polecam produktów Amica. Dlaczego? Opakowane w piękne obudowy badziewne sprzęty tylko po to żeby sprzedać. To firma umie najlepiej. Jak się zepsuje mają Cie w D...e. Serwis wolniejszy od ślimaka. Miesiąc czekam na naprawę pralki. Statek z chińskimi częściami zamiennymi nie może dopłynąć do portu. Co to za firma na miarę XXI wieku jak się reklamują? Od miesiąca pranie ręczne, och jaki powrót to przeszłości oferuje firma. Jeśli chcesz palić ognisko w domu żeby coś ugotować to kup kuchenkę AMICA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajr77
zdecydowanie odradzam wszyskim lodókę amice , gwarancja się skończyła i lodówka padła , i o to chodzi producentom kup nastepną !!! a co do lodówki samsung myślicie że jest lepsza ? ma 3 miesiące i 3 razy była serwisowana !!! A co najlepsze nie wymienia ci na nową choć część ta sama wysiada naprawa trwa dotąd aż serwiasant stwierdzi że się nie nadaje do naprawy , i tak co miesiąc sie męczę z tym bublem który mi polecił pracownikm media markt. Efekt jest taki kup najtańszą lodówke bo i tak ci wysiądzie po dwóch latach wtedy mniejsza strata !!! (taki jest czas gwarancji, chyba że przedłużysz za dopłatą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fenikss z popiołu
niestety tak bywa , że z niektórymi sprzętami jest tak, że one jakby tylko czekały aż się gwarancja skończy i bach. Padają :( ale co do tematu głównego to ja raczej nie miałam za wielu negatywnych doświadczeń, ale chyba najmniej do gustu przypadła mi Amica, jeśli chodzi o pralki. Miałam wrażenie, że jakoś tak nie dopiera i pranie niezbyt fajnie pachniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANDRULA
WITAM! CHCĘ KUPIĆ PRALKĘ W EURO RTV AGD. CHCIAŁABYM MARKĘ BOSCH ODPOWIADAJĄ MI 3 MODELE. MOŻE KTÓRAŚ Z WAS MA TE MODELE I MOŻE POLECIĆ/ODRADZIĆ. KIEDYŚ TEŻ PAN JANEK DORADZAŁ MOŻE I TYM RAZEM MÓGŁBY SIĘ WYPOWIEDZIEĆ NA TEN TEMAT? MODELE TO Bosch Maxx7 WAE2437EPL Bosch WAE204 EPL Football Edition Bosch WAE24164PL Maxx 7 ZA ODPOWIEDZI BĘDĘ WDZIĘCZNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×