Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Gość gość
oczywiście, mialo być "buraka", wiecie o co chodzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm zgodzę się że w Polsce panuje straszna moda na Bosha a jest dużo innych ciekawych firm, ja preferuje Electroluxa ale jeszcze chociażby amica albo wymieniony ariston...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zara69
Witam serdecznie, do Mechaniczna Pomarańcza przeczytanie kilku wypowiedzi na temat wyboru,kupna pralki pomogły mi w selekcji i ukierunkowaniu, dlatego bardzo żałuję, że pan Janek rzadko teraz tu zagląda i nie udziela cennych rad. Dla takich jak ja "nie znających się na rzeczy" rady takie są jak najbardziej potrzebne. Dlatego zwracam się z prośbą o parę słów fachowej wypowiedzi na temat pralki Candy GV4137TWHC3 bądź BEKO WMB51032PLPTY. Głębokość pralek to tylko 40 cm(taka mi najbardziej odpowiada). Czy dostępność do łożysk jest łatwa? Czy są w miarę "ciche" i nie "ważą" się godzinami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomika Serwis
Nie bójcie się pralek ze zgrzewanym zespołem piorącym tzw. klejonym zbiornikiem. Dobry serwis wymienia łożyska we wszystkich pralkach, spawa zbiornik dając gwarancję na szczelność i nie kosztuje to majątek. Omijajcie z daleko pseudoserwisy, które twierdzą, że takie pralki są jednorazowe lub proponują wymianę łożysk i klejenie zbiorników silikonem lub klejami do tego nieprzeznaczonymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terek
Zdecydowanie nie polecam obecnych POLARÓW, gwarancja nie obejmuje uszczelki drzwiowej w lodówce, której wymiana to koszt ok. 1/3 wartości całej chłodziarki, niestety stosują pseudo-materiały. Whirlpoola też z tego względu nie kupię!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziuuta
Witam. od kilku dni przymierzam do zakupu pralki. Wniosek po zapoznaniu się z różnymi opiniami: obecnie produkowane sprzęty są na chwile (psuja się szybciej niż sprzęty z lat 90'), zakupić z jak najmniejszą ilością elektroniki (elektronika najszybciej się psuje i dużo kosztuje naprawa), nie ma co ryzykować z drogimi produktami, pralka do 1500złto dobra i rozsądna cena. Ale nadal nie wiem jaką pralkę kupić. Piorę często, proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, czy taki da radę znaleźć. Obecnie wszystko jest naszpikowane elektroniką, a z tego względu częściej ulega awariom. Możesz poszukać sobie po sklepach pralek według własnych kryteriów http://www.morele.net/wiadomosc/porownanie-pralek-porownaj-i-wybierz-najlepsza-pralke/2053/ Albo kupić cos na kształt frani. Takie pralki nie mają za dużo elektroniki w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłem pralkę Polar z górnym wkładem i po 1,5 roku wyszła rdza ,dzwoniłem do serwisu powiedzieli że nie podlega gwarancji.Widać gołym okiem że przed malowaniem żle była wytrawiona blacha.Po 2 latach wygląda jak ze złomu albo jeszcze gorzej .Serdecznie nie polecam.Ps powiedzieli że żle była konserwowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do lodówki to indesit jest straszny. Jest okropnie głośny - po roku huczał, a po 3 czyli obecnie ma od czasu do czasu odpały i brzmi jakby startował w kosmos. Co do pralek - ciężko mi powiedzieć, ale polecam w obu przypadkach patrzeć na klasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam lodowkę ARDO już 23 lata nigdy się nie zepsuła .mialem pralke ELEKTROLUX zepsuła się po 3 latach-do wyrzucenia ,kupiłem wirpool po 2latach i 3 miesiącach zepsuł się progmarator -450 zł -wyrzuciłem teraz mam amike rok na razie jest ok.mam mikrofalówke Royal -co to za firma- już 23 lata ciągle działaszkoda wyrzucac a chciałem nowszą.AGD =loteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ja nie polecam pralek Samsunga - u mnie i mojej mamy zrobiło się to samo, czyli po 3 latach zepsuł się bęben (gwarancja trwała 2 lata), więc już nie można było tego zrobić darmo, a koszt wymiany to 400 zł :/ mamy inne modele, ale tej samej firmy. może akurat taki niefart :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania OB
Nikomu nie polecam kupna pralki LG Direct Drive. Nigdy nie spotkałam się z tak dramatycznie poplątanym i pogniecionym praniem po wyciągnięciu z pralki. Długie rękawy są powiązane pomiędzy ubraniami po kilka razy, próbowałam prać w specjalnych workach do prania ale wcale nie było lepiej, musiałabym każdą rzecz prać osobno. Chętnie dołączyłabym zdjęcia gdyż jest to doprawdy niewiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może nie do końca chodzi o to w tym temacie na forum, bo tu jest pytanie o konkretne modele lodówek i pralek, ale zdecydowanie nie polecam kupować jakiegokolwiek dużego sprzętu AGD na olx od mało znanych firm i chciałbym ostrzec przed oszczędzaniem i kupowaniem u nich najczęściej używanych i regenerowanych bubli. Nie było mnie kiedyś stać na nową lodówkę to kupiłem z olx od pewnej firmy na Ursusie lodówkę marki Liebherr za ok. 300 zł i po 4 miesiącach od kupna była do wyrzucenia, agregat się zatarł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam pralki Whirlpool po uplywie gwarancji zepsuly sie lozyska i nie bylo mozliwosci naprawy Totalny badziew .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy zakupie nowego sprzętu warto także pomyśleć o tym co zrobić ze starymi rzeczami. Miałam stara pralkę oraz sprzęt rtv. Całe szczęście natrafiłem na http://elektrosmieci.warszawa.pl/. Zamówiłam ludzi stamtąd i to był strzał w dziesiątkę. Szybko przyjechali pracownicy z tamtej firmy, którzy zabrali mi stare sprzęty i zajęli się recyklingiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dlom
Mam Whirlpoola. 1,5 roku i rdza na klapie. Oczywiście odmowa reklamacji i spychotechnika. NIE KUPUJCIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Whirlpool top dno. Kiedyś to była porządna firma, ale teraz zeszli na ostanie psy. Nie kupujcie - ich dział reklamacji niczego nie uwzględnia, a jak już, to miesiącami czeka się na nowy sprzęt. Na lodówkę czkałem od zimy do lata !! Nigdy więcej, żałuję tego zakupu do dziś. A nawet nie chce mi się wspominać dennej jakości sprzętu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzegorz11111
No, mamy 2017 a Elektrolux chodzi. Blokada sama się naprawiła. Pisałem o tym w poście z 2014 roku. Z nowości, stalka w zeszłym roku wpadła mi do bębna. Wymontowałem grzałkę żeby stalkę wyciągnąć. I wiecie co? ZERO kamienia a nie używam ŻADNYCH wynalazków typu Calgon. Mieszkam w Krośnie, może to dobra woda(podkarpacie)? Przypominam, pralka w ciągłym użyciu od grudnia 2009. I koniecznie pamiętajcie o pralkach z rozbieralnym bębnem, żeby potem nie szukać specjalnych serwisów, które rozcięty bęben potrafią zespawać. Z rozbieralnym, byle Zdzichu naprawi na miejscu bez ceregieli. Lodówka polar chodzi, choć plastiki się rozłażą. W końcu to prawie 18 lat:). W kuchence Mastercook zepsuł się iskrownik w jednym z pokręteł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RobiS
Witajcie. Uzywam od 9 lat i od nowosci pralke Miele W 3241 i przez ten czas wymagala jedynie wymiany szczotek silnika, co z pewnoscia warto docenic. Jedno co jest irytujace to slaba jakosc plukania - mimo ustawienia "woda dodatkowa" i ustawienia wirowania na maksymalnych obrotach pralka pobiera malo wody i na ciemniejszym praniu po wyschnieciu zostaja jasniejsze smugi proszku a po pozniejszym zawilgoceniu miewa ono nieswiezy zapach; probowalem roznych srodkow pioracych i w roznych dawkach bez pozytywnych rezultatow. Dlatego zeby jakos zyc stosuje zawsze 4-5 plukan dodatkowych, do ktorych - wiem, wiem, "jestem swirem" itd. - dolewam recznie wode wezem przez szuflade do proszku, aby jej poziom w bebnie siegal do 1/3 wysokosci szyby drzwiczek. Mam pytanie do eksperta w temacie pralek: Miele W 3241 ma FUNKCJE PROGRAMOWALNE, wszystkie sa opisane w instrukcji - POZA JEDNA. Nieopisana funkcja jest dostepna podczas procedury programowania, gdy pokretlo ustawi sie na "Minimum iron 30" (TRZYDZIESCI STOPNI) - sa wtedy dostepne do wyboru opcje "1","2","3","4" oraz "5". Ta tajemnicza programowalna funkcja jesli ja zmienic ma jakis wplyw na wyswietlana przewidywana dlugosc programow prania - ale co konkretnie ona zmienia i jakie ustawienia odpowiadaja poszczegolnym wariantom liczbowym? Drugie pytanie dotyczy dostepnosci uaktualnionego oprogramowania do pralek Miele W 3241 - one maja port podczerwieni do tego celu; czy moze da sie zamowic uaktualnienie, ktore bezwzglednie maksymalizowaloby poziom wody podczas prania i plukania i za jednym wyborem plukania dodatkowego robilo ich automatycznie np. 5 pod rzad? Instrukcja obslugi oficjalna dostepna jest np. tu http://www.eirvik.is/gogn/L/w3245.pdf Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaa84
Dzisiaj większość sprzętów siada krótko po gwarancji. Zatem lepiej patrzeć na koszty serwisu, a nie konkretną markę, bo teraz większość jest tak projektowana, aby siadło zaraz po gwarancji. Z pralek polecam Amicę. Raz, że wspieracie polską firmę (Samsung kupił fabrykę Amiki a nie całą firmę), dwa ma wymienne niedrogie części. Lepiej wyłożyć te 100-200zł na serwis raz w roku, niż co dwa lata kupować nową pralkę za minimum 800zł. Taniej to wychodzi. I tak dla kontrastu. Pralka i lodówka Ardo działają u mnie od jakichś 15 lat. Pralka była naprawiana w tym okresie bodaj 3 razy, lodówka raz. Całkiem dobry wynik jak na tą "włoską kiepską jakość" Oczywiście przy obecnych sprzętach dostępnych na rynku o takich wynikach można pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed zakupem nowej pralki lub lodówki warto sprawdzić, czy da się jeszcze naorawić uszkodzony sprzęt AGD. Sprawdźcie sobie na Technikan.pl, czy ten serwis jest również w waszym regionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Electrolux pralka ładowana od góry, programator i dopływ prądy problemy po 1,5 roku. Serwis gwarancyjny naprawił. Po gwarancji też przestaly działać te same rzeczy. Dwoch niezależnych serwisantów, powiedizało, ze to wina modulu głównego, że pralki Elektroluxa są tak zrobione, że gdy pierze sie daną ilość godzin (co ma według producenta odpowiadać dwóm latom użytkowania) moduł sterujący się blokuje i należy go wymienic (700 - 800zł) albo kupić nową pralkę. Obu serwisantów stwierdziło, że dostaje zlecenia głównie na naprawy tuż po gwarancji Elektroluxów i ze w środowisku osób naprawiających pralki, jest to powszechnie znany fakt, że Elektroluxy są tak zbudowane, że psują się po gwarancji (jest specyficzna budowa modułu sterującego z blokadą elektromagnetyczną funkcji i takie działanie jest zaprogramowane), Elektroluxy produkowane po 2014 towedlug panów serwisantów to najgrorszy możliwy wybór pralki z marek popularnych , niestety firma jest najmniej uczciwa na rynku smutas.gif . KIlka serwisów słysząc ile pralka ma lat i jaki model, odmówiło przybycia i polecało kupic pralkę innej firmy i nei bawić sie w naprawę. Zdecydowaliśmy sie oddać pralkę na elektrośmieci i kupić Boscha produkowanego w Polsce lub Niemczech . Po 2 latach 2 tysiące w błoto, bo był to model z górnej półki - nie warto . Kierowaliśmy sie dobrymi opiniami w sklepach internetowych ze sprzętem... mądrzy po fakcie zaufamy już chyba tylko forum elektroda dla elektroników i mechaników i fachowcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam firmy Hot Point Ariston!!! Mam tej firmy lodówkę i od samego początku była wadliwa - głośno stuka. Chciałam oddać na reklamację a oni jej nie uznali!!! Nawet nie wysłali serwisanta, twierdząc że to normalne, że lodówka głośno stuka!!! Jeżeli chłodzi i mrozi to spełnia swoją funkcję i ich zdaniem jest wszystko ok!!! Sprzedadzą wadliwy sprzęt, a później odmawiają naprawy, chociaż jest na gwarancji!!! Omijajcie sprzęty tej firmy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie nie polecam pralki indesit (xwse61252) kupiona w 2016 roku, po okolo 8 miesiącach rdza na obudowie, reklamacja odrzucona, rękojmia odrzucona, pozostala jedynie droga sądowa. Poza tym pracuj***ardzo głośno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lodowke whirpool mam 12 rok i odpukac zadnych problemów, a pralke tejze firmy 5 rok.... Także roznie to bywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrej lodówki szukajcie na media expert, każdy znajdzie tam coś pod swoje wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Limciu

Jeżeli chodzi o sprzęt AGD to zasadniczo nie ma reguły (no może MIELE). Cały oferowany sprzęt ma wyglądać jak najładniej w sklepie, mieć niezłe parametry (na papierze), wytrzymać na gwarancji (żeby nie przysparzać producentowi dodatkowych kosztów) i być tani.

Dalej to już przypadek jak będzie. Jeden model lepszy inny gorszy. Np tutaj źle opisywane palki CANDY. Mieliśmy kiedyś taką - wybrana ze względu na małą głębokość i drzwi otwierane w prawo - taka łazienka. Miała pecha, ze urodziła nam się akurat córka, syn był na etapie brudzenia się na maxa i żona prała nawet 2 razy dziennie. W takich okolicznościach zepsuła się w okresie gwarancji - szybciej niż to zaprogramował producent. Serwisant wymienił łożysko bębna i używaliśmy jej kolejne kilka lat aż zrobiła się mała dziurka w fartuchu i po każdym praniu była mała kałuża pod pralką. Ze względu na nietypowe drzwi nie mogłem nigdzie dostać tego gumowego fartucha. Pralka wylądowała w piwnicy u rodziców, a my kupiliśmy z tego samego koncernu (Merloni) pralkę ARISTON. Miała też drzwi otwierane na prawo i była to najpiękniejsza pralka jaką w życiu widziałem (i strasznie droga). Sterowało się ją używając ogromnego alfanumerycznego ekranu - takie skrzyżowanie pralki z telefonem komórkowym. Co z tego skoro elektronika padła po 5 latach a koszt naprawy sięgał połowy ceny. Przy okazji dowiedziałem się, że w tej pralce łożysko bębna wymienia się z bębnem (zintegrowane). Kupiliśmy turecką pralkę BEKO tylko ze względu na to, że jako jedyna na rynku miała 5 letnią gwarancję producenta - chodzi już bezawaryjnie 7 lat i może nie jest tak piękna jak ARISTON, ale za to lepiej pierze. W miedzy czasie tacie udało się kupić fartuch do pralki CANDY (tej z piwnicy), założył go i używają jej do dziś. Jedyne co jej dolega (po 20 latach) to kilka purchli rdzy na obudowie. Rodzice zastąpili nią pralkę POLAR (na licencji Gorenie), która pracowała ponad 40 lat i zapadła się pod własnym ciężarem (skorodował dół obudowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Uważam że jeżeli chodzi o agd to nie warto przepłacać dlatego zdecydowałem się na zakup pralki i lodówki w komisi-techniczny-wrocław.pl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooo
Dnia 7.01.2019 o 09:06, Gość gość napisał:

Uważam że jeżeli chodzi o agd to nie warto przepłacać dlatego zdecydowałem się na zakup pralki i lodówki w komisi-techniczny-wrocław.pl 

dzieki, wole jakies ME. takim firmom krzak raczej srednio ufam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×