Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Gość ANDRULA
WITAM! CHCĘ KUPIĆ PRALKĘ W EURO RTV AGD. CHCIAŁABYM MARKĘ BOSCH ODPOWIADAJĄ MI 3 MODELE. MOŻE KTÓRAŚ Z WAS MA TE MODELE I MOŻE POLECIĆ/ODRADZIĆ. KIEDYŚ TEŻ PAN JANEK DORADZAŁ MOŻE I TYM RAZEM MÓGŁBY SIĘ WYPOWIEDZIEĆ NA TEN TEMAT? MODELE TO Bosch Maxx7 WAE2437EPL Bosch WAE204 EPL Football Edition Bosch WAE24164PL Maxx 7 ZA ODPOWIEDZI BĘDĘ WDZIĘCZNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość partysa
ja mam pralkę od Panasonica, model 168vg3 i jestem bardzo zadowolona. pralka jest pakowna, dobrze dopiera, zużywa mało wody i prądu - ten sprzęt mogę polecić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pssonia
Najlepsza to jest Big In od LG, konkretnie model F1443KDS, który ma 14 programów i Pranie Parowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam whirlpoola odrzutowca
LG to dziadostwo!!!!!!!!!!!!!!! tak jak Samsung!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak najdalej od tego!!!!!!!!!!! szybko psuje się elektronika a jeśli chodzi o pranie parowe to owego czasu whirlpool i elektrolux miały w ofercie pranie parowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elbea
Mam ruską lodówkę Mińsk 16, która ma już xx lat, a może i więcej. Ostatnio zastanawiałam się, czy kupić nową lodówkę: Mińsk chodzi dość głośno (choć ja się do tego jakoś przyzwyczaiłam; inni ją tylko słyszą lol), a poza tym jak wiadomo zużywa dość sporo energii. Innym mankamentem jest to, że zamrażalnik jest mały plus jest on u góry, czyli do dolnych półek lodówki, trzeba się non stop schylać. A poza tym lodówka działa ok. Na rynku jest teraz taki wybór lodówek, że można dostać zawrotu głowy... Rodzice zafundowali sobie właśnie taką nową lodówkę kilka lat temu. Cóż, była już ze trzy razy w naprawie! Myślałam, że mieli pecha i trafili na jakiś felerny egzemplarz/firmę, ale czytając to i podobne fora widzę, że te dzisiejsze lodówki takie właśnie są: na kilka lat i do wyrzucenia! Biznes musi się kręcić dla producentów, więc robią buble. No bo jak to rozumieć? Trzymam więc mój Mińsk, bo coś widzę, że jest taka jak ruski czołg - niezniszczalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elbea
Dodam, że lodówka rodziców to Amica. Są bardzo zawiedzeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u u u ula paluma
amica to szrot. ja, moja mama i ciotka - wszystkim szwankowała. teraz mam ariston, poki co nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam boscha zarówno na pralkę, jak i lodówkę. w domu służą od lat, bez żadnych usterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enrdźik
może być amica, miałam kilka lat, chociaz nawet bardziej panasonic - w obu wypadkach warto zwracać uwaga na energooszczędność i przechowywanie żywności, czy są jakieś programy - sporo ma panasonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam whirlpoola odrzutowca
ja mam lodówke gorenje pod zabudową i chodzi już 8 lat, żadnych awarii nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan bo.
AEG do zabudowy rozleciało sie po 10 latach lodówka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsze sa
POLSKIE WYROBY. kupujac smieci z niemiec napelniacie szwabom kieszenie a u nas w kraju bezrobocie. ja od tysiaca lat zawsze kupuje polskie produkty, bo sa tansze i sluza dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.m.
Tak właśnie chciałam być patriotką i kupiłam POLSKĄ LODÓWKĘ Z AMIKI i okazało się, że zrobiłam straszną głupotę. Lodówka jęczy, stęka, muczy - można się wykończyć nerwowo. Firma Amica uważa, że jest to normalna praca lodówki. Jest to lodówka dla głuchych i dla ludzi o mocnych nerwach. Miało być dobre bo Polskie a okazało się, że to szajs. Nic więcej nie kupię z tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga 7888990
Ja akurat nie mam nic do zarzucenia Amice,swego czasu mieliśmy od nich lodówke i pralkę- wszystko działało bez zarzutu. Obecnie jednak uważam,ze są lepsze firmy i wybrałabym Samsunga lub Beko. www.Spinor24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza_
Po jakimś czasie postanowiłem zerknąć na przebieg dyskusji. Z dzisiejszego punktu widzenia dochodzę do wniosku że nie warto doradzać NICZEGO. Wszystko tak szybko się zmienia że nie ma możliwości trzymać ręki na pulsie i powiedzieć z czystym sumieniem KUP TO , BĘDZIESZ ZADOWOLONA. Producenci bardzo dbają o to żeby sprzęt się psuł. Jeden z moich klientów opowiadał że jego brat projektuje do pewnego producenta odkurzaczy i co jakiś czas dostają prośby na tworzenie coraz słabszych projektów , żeby sprzętu szybciej siadał. Paranoja. Dawne czasy już nie miną. Więc pierzcie ile się da bądźcie świadomi że wybór czegokolwiek nie uchroni przed awarią. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwóźć
Pralkę Whirpool 6 - zmysł miałam 8 lat, zmywarka Zanussi - tez 10 lat, lodówka Mastercook 15 i super działa. A teraz kupiłam zmywarkę i lodówkę INDESIT i jedno i drugie dziadostwo popsuło się po 3 latach. Cena była wysoka - lodówka jakoś ze 3000 kosztowala - typ no frost. Na naprawy poszło prawie 1000 i ciagle boję się że znowu coś padnie - żałuja że zdecydowałam się na no frost. A zmywarka - wysiadł programator i koszt naprawy to 450 zł więc odpuszczam i korzystam bez programatora - czekam az całkiem padnie. INDESIT -------najgorszy SZAJS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie kupujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gorenje i BEKO ODradzam, wytrzymały obie tyle samo czasu tak jakby były zaprogramowane na taka a taka ilośc prania i padły wobu programatowy, dodatkowo wpralce beko 2 razy robiłem pompke. NIE POLECAM to sa tzw pralki ROCZNE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaar
Pracuję w firmie która produkuję sterowniki dla Amica i naprawę wiem co mówię polecam z czystym sumieniem. A to że pralki Samsung to tak naprawdę są robione przez Amice pewnie nikt nie wiedział hehe poza tym na naszych sterownikach. Tak jak i okapy boscha. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam pralek firmy BEKO, mojej znajomej zepsuła się po 4 latach, moja natomiast równo po 6 latach użytkowania najpierw zagotowała wodę przy czym zniszczyła całe delikatne pranie mimo ustawienia na 40 stopni, następnie przestała grzać ogólnie wodę aż w końcu zwariowała i robiła wirowanie, odsączanie i prawie wszystkie czynności jednocześnie. Co się dzieje z tymi sprzętami????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już mam 3 rok lodówkę i pralkę od LG i pracują jak dotąd bez zarzutu, także polecam bo nie dość, że cicho silniki pracują to nawet mało prądu pobierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domowa Praczka
Witam! Popsuła mi się 9 letnia Amica Dynamic ...,łożyska poleciały. Szperałam wszędzie w internecie ale porady są różne. Ja muszę dużo prać i chciałam coś odpowiedniego. Dla męża to wszystko jedno jaka będzie on mi w tym nie pomógł. Poszłam do sklepu i wzięłam Indesit IWD 71251, a na początku chciałam LG F 1091LD z silnikiem Drive ( tylko głębokość bębna mi nie pasowała). Moja stara Amica ma drzwiczki 30cm i trudno będzie się przyzwyczaić do mniejszego. Trudno kupiłam i kropka . Tylko dokupiłam polisę gwarancyjną na 5 lat z możliwością przedłużenia. A teraz sobie siedzę i "wyszperałam" to pytanie na forum. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40latek
Posiadam whirpool AWG 681 - niby taka usterkowa - au mnie 14lat pracowała aż do dzisiaj bez najmniejszej awarii. To chyba dobry wynik. Średnio puszczana 4-5razy w tygodniu. Bardzo twarda woda. Współczynnik 19,5. Żadnych Calgonów i innych bzdur. Nigdy nic nie czyszczone, żadne filtry, nigdy nie serwisowana!!! Aż do dzisiaj. Specyficzny szpitalny smród. Nie odwirowała, nie wypuściła wody. Naprawiać czy kupić eco buble ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupić,ale nie eco buble,najlepsze pralki są bez takich różnych bajerów,ponoć najmniej awaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość millenna10
Ja też wolę proste pralki z podstawowymi programami i lodówki, które dobrze chłodzą i mrożą. Choć przyznam szczerze, że te parowe pralki od LG są bardzo ciekawe, a lodówka z podwójnymi drzwiami robi wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DO MECHANICZNA POMARAŃCZA. Mam pralkę Indesit WITP 102 EU. Od jakiegoś czasu bardzo zaciąga ręczniki i robi dziurki w ubraniach. Czy to da isę naprawić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feniksa
@40latek - skoro Whirlpool działał tyle lat bez zarzutu, to ja bym wzięła tej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Pana Janka i Pana Meena
Witam Proszę o pomoc mam pralkę Hotpoint-Ariston model AQSD29U/EU, pralka pokazuje błąd F5, podłączenie wody i filtr jest ok. Pralka blokuje drzwi, po nastawieniu programu włącza wypompowywanie wody i zacina się tzn. wypompowuje wodę tą którą ma a potem pracuje na sucho czas biegnie a pralka nie zaczyna prać, tak jest na wszystkich programach. Pralka była już naprawiana z tym problemem poprzez przeprogramowanie jej i znowu jest z nią ten sam problem. Czy mają Panowie pomysł na inna naprawę ogólnie z pralki jestem bardzo zadowolona, zauważyłam, że awarie zaczęły się po praniu w płynie do prania do pralek(wlałam za dużą ilość i zrobiło się dużo piany), teraz też wyskoczył problem przy praniu w płynie ale poziom piany, wody i prania w stanie spoczynku nawet nie dochodził połowy pojemności bębna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ELECTROLUX---- nigdy więcej ! po gwarancji popsuły się łożyska bębna ,no dobra -wymienimy -NIC Z TEGO ELEMENT PIORĄCY NIE ROZBIERANY !!! czyli dwu i pół roczna pralka trafiła do utylizacji !! nie kupujcie Electroluxów Jeśli chodzi o same pranie dobrze ,ale i jest mały detal który spędzał mi sen z powiek PRALKA POŁYKAŁA DROBNE UBRANIA !!dostawały się pod bęben i tak było od początku (skarpetki pierzemy ręcznie) ELECTROLUX ------NIE !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chłodziarko - zamrażarka typ ZRT318W - mam ją 2,5 roku, czyli tuż po 24-miesięcznej gwarancji. Rdzewieją drzwi na powierzchni 3 cm x 1 cm. Zrobiły się już bąble, odchodzi farba. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bejcik66
Po 9-u latach popsula mi sie pralka Indesit.Popsul sie modul.Naprawa 400 zl.Stwierdzilam ze nie warto jej naprawiac i kupilam nowa marki Bosch skladana w Polsce.INDESIT przez te 9 lat nigdy nie byl naprawiany .Poprzednio mialam Polara przez wiele lat[wiecej jak 9] ale czesto byl naprawiany z tym ze nie byly to duze koszty.Tak naprawde zalezy na jaki egzemplarz sie trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×