Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kasiaC

Ciąża po laparoskopii !!!

Polecane posty

Hej dziewczyny! Dzięki Plotka, mam nadzieję cały czas, ale umówiłam się na wrzesień do lekarza w klinice w B-stoku...ciekawe co wymyśli... Tymczasem byłam dziś u gina z NFZ (chciałam, żeby zrobił mi monitoring cyklu, bo mam połowę), a on mi zrobił tylko zwykłe USG... a na tym pęcherzyka nie widać! Powiedział, że monitoring nie jest refundowany i że jak chcę to mogę przyjść do niego prywatnie w 5, 8, 13 i 15 dc i zrobi mi to. Wszystko byłoby OK tylko, że za każde USG musiałabym zapłacić 200 Zł, czyli 800 zł za całość!!! Też tak płaciłyście???? Bo moim zdaniem to chyba go Bóg opuścił... Wolałabym od razy do inseminacji podejść niż za same usg tyle zapłacić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMS
ja za sam monitoring płace 50zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie tylko zastanawiam czym tak naprawde ( poza cena ) rozni sie monitorin od zwyklego badania USG za ktore w oim przypadku placi sie 120 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa może jak tak nazwałam "zwykłe" czyli po brzuchu tylko co jeździ (nie wiem jak to fachowo się nazywa) a monitoring to usg waginalne chyba tak to się nazywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedno to dopochwowe a drugie hmmm ;)) zwykle u mnie jak sie idzie na normalna wizyte i sie zapisuje to koszt usg ( (USG tez dopochwowe) kosztuje 120 zl a na monitoring idzie sie z marszu bez zapisow i to samo USG kosztuje 30 zl. W tym i tym wypadku normalna jest rozmowa i moge pytac o co chce ;) wiec od pewnego czasu chodze tylko na monitoring ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najdziwniejsze to to, że prywatnie to nie u niego w pryw gabinecie...tylko w szpitalu! Nie ma żadnej rejestracji, dzwonić do niego bezpośrednio no i kasa do ręki...ciekawa jestem jak on z tego się rozlicza.....szoook co się dzieje w naszej służbie zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sniło mi się dziewczyny że byłam w ciąży , ale to niesttety tylko sen, nawet nie mam podstaw tak mysleć bo od laparoskopii jeszcze żadnego przytulanka nie było, a wiatr aż tak mocno nie wieje heheh. no a co do cen za wizyte to oni juz chyba na głowę poupadali. za ostania wizytę z usg dopochwowym i ogólny przegląd 150 zeta zapłaciłam. teraz będę na nfz chodzić ile sie da, bo przynajmniej jak taki na nfz da skierowanie na badania to nie trzeba płacić, a jak prywatnie chodziłam to każde badanie musiałam zapłacić, juz chyba z 500 poszło na badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiscie dziwna ta "prywatna" wizyta ... oczywiscie tego nigdzie nie wykazuje zapewne .. i jakos pwnie na rady zrobic USG dopochwowe i nie trzeba oddzielnej rejestracji ... no niestety bol jest Z NFZ z tym ze musisz zapisac sie pare tygodni wstecz i trafic w odpowiedni moment jest trudno no i pare razy pod rzad to pewnie tez nie da sie zbytnio zapisac , no wlasnie plusem jest to ze mozna robic badania na NFZ a to tez pochlania kasy nie wiadomo ile . Wczoraj ogladalam UWAGE i bylo o dopinansowaniu in-vitro no i co najdziwniejsze w czestochowanie . Program wlasnie rusza i doplacaja 3000 , wiec juz zawsze jakis start jest. Mniejmy nadzieję ze rzad zmadrzeje i cos takiego zrobi kiedys w calym kraju ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jesteśmy :-) Bąbelek jest!!! Pęcherzyk ma 1,21 cm, lekarz mówi, że 5 tydz. Wszystko dobrze, tylko oszczędzać się, nie dźwigać, odpowiednia dieta itp. Następna wizyta za 2 tyg. Dziś dostaliśmy pierwsze zdjęcie Mąż mój pęka z dumy i radości :-) Co do prywatnych wizyt... teraz jest wymóg, że na każdej prywatnej wizycie lekarz musi bezwzględnie dać paragon z nazwą usługi! Ja planuję iść do przychodni i też obok prywatnego tam ciążę prowadzić- ze względu właśnie na koszt różnych badań, których w ciąży na pewno będzie sporo. Ach... cieszymy się i Wam też się uda! Musi tak być!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrrr :/ mąż juz po badaniu, nie wiele z tego wiem chyba większość wyników w normie, lekarz tak powiedział ale niestety są leukocyty w nadmiarze i diagnoza brzmi leukospermia :/ powiedział że jest stan zapalny..kazał mu zrobic posiew nasienia zeby sprawdzic dokładnie, czy wiecie cos na ten temat ? mam nadzieje ze tak ! cały czas skupiam sie na sobie, a tu taki numer :/ nie wiem jak to leczyć i co dalej :( boże :( asiczku cieszę sie że wszystko dobrze :) szczęsciaro nasza :) co do cen ja za monitoring płace 70zł, czytałam też na innym forum że jedna dziewczyna miała insemiancje na nfz robioną, wiedze ze też Was te koszty bolą, ja juz dostaję do głowy, ceny wizyt, ceny badan w laboratorium, tabletki masakra !!!! ciekawe ile przyjedzie mi zapłacic za inemiancję choc teraz przy tym wyniku mojego męza nie wiem czy sie kwalifikujemy.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny, no nie wiem w sumie co Ci napisać, bo pojęcia nie mam co te wyniki oznaczają. Poszukaj może w necie,. Ale do inseminacji myślę, że na pewno się nadaje, bo często właśnie jest ona wskazaniem gdy z armią coś nie tak jest. Oni przez 2 godz nasienie wirują, szykują itp., więc tym się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny ja tez niestety nic na ten temat nie potafie powiedziec .. .ale wczoraj pogrzebalam troszke w necie i nigdzie nie bylo napisane ze TO powoduje ze nie mozna calkowicie zajsc w ciaze jedynie ze troche utrudnia, wiec mysle ze inseminacja bedzie mozliwa poniewaz oni "przygotowuja" nasienie i wybieraja te najlepsze okazy... a jak wszystkie dobrze wiemy ... wystarczy tylko jeden maly sprawny zolnierzyk ;))) popytaj sie swojego gina o to ja wczoraj jeszcze poczytalam troche o inseminacji no i z tego co wyczytalam to na cyklu naturalnym sa znacznie mniejsze szanse niz na stymulowanym ... no i mam dylemat ... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki :) zapytam moją gin o to napewno.. też mi się tak wydaje że własnie po to jest insemiancja i to wirowanie zeby oddzielic te słabsze od tych silnych, boję się tylko czy ten stan zapalny jak to lekarz powiedział nie ma jakiegoś ogólnego wpływu który moze być przeszkodą, bo czytałam że jeśli z posiewu nasiania które teraz mąż będzie robił okarze sie że jest ten stan zapalny jest właśnie tam to trzeba brać antybiotyk i wyczytałam też ze trzeba trzech miesiący żeby sie poprawiła jakość nasienia ale jak będzie to zobaczymy, dziś zrobiłam sobie badani hormonów i prolaktyna w normie- super bo zawsze była ponad, testosteron to samo a teraz ok ale progesteron mam niski bo ok 9 a zawsze pod koniec cyklu miałam ok 26, nie wiem czy to po tej laproskpii cos sie namieszało.. ostatnim badaniem była beta i niestety tak jak czułam w ciązy nie jestem, choc monitoring był i owulacja potwierdzona, dobrze że zrobilśmy te badanie nasienia.. kolejna rzecz do naprawienia... justa- też o tym czytałam że lepiej jak jest stymulacja nawet jesli pęcharzyki same rosną i pękają, ponoc daje to większą szansę na wyhodowanie większej ilości pęcherzyków... Ty juz masz okres ? ja czekam jeszcze kilka dni i powinnam też zaczynac nowy cykl i znowu 11 dc monitoring i zobaczymy, nie nasatwiałam sie wczesniej ale teraz nie wykluczam insemiancji.. zobaczymy jak mi gin doradzi.. dziewczynki jesteście kochane asik jak samopoczucie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze @ mnie nie odwiedzila i jeszcze cicha nadzieje mam ze nie przyjdzie ;))) chociaz tak naprawde to nawet nie wiem jak liczyc ktory dzien cyklu mam... ;)) zastanawiam sie nad ta inseminacja ze stymulacja.... tylko ze ja na CLO zle reagowalam bo rosly jak szlone i konczylo sie torbiela ...takze wolalabym tego uniknac a moj pecherzyk ostatni i bez stymulacji mial prawie 30 wiec ... nie wiem co zrobic... chyba znowu musze zadzwonic "do przyjaciela " :):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie ok! czuję się dobrze :-) Co do inseminacji to oni wirują itp., żeby też odprowadzić płyn ze spermy itp. żeby zostały tylko same plemniki bo tylko je można wprowadzać "tak daleko" :-) Jeny, a robi Ci dużą różnicę czy na naturalnym czy na stymulowanym? Jeśli są większe szanse to może się jednak zastanowić i się na to zdecydować. Ale też jeśli ma być to będzie- u mnie był tylko jeden jedyny pęcherzyk i się udało! To cud, że ja trzymam w ręku swoje własne usg z pierwszym zdjęciem naszej Kruszyny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę... miało być Justa! przepraszam! z kompem coś mam nie tak i pisze po kilka razy, bo wysyłać nie chce i stąd ta pomyłka :-/ buziaczki :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czlowiek tylko glupieje od tego neta... ;))) bylo juz ustalone ze na naturalnym ... gdybym nie zaglebiala sie w to bardziej to by bylo i juz ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez czasami pisze i mi sie nei chce wyslac.... na wszelki wypadek jak mam dluzsza wypowiedz to staram sie skopiować aby sie zabezpieczyc przed ponownym pisaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dzisiaj było pierwsze przytulanko od laparoskopii, byliśmy tacy spragnieni po 2 tygodniowej przerwie heh.za tydzień mam dostać okres, a po nim ostro zabieramy się do pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam lekarz powiedział, że przeciwwskazań do przytulanek nie ma, tylko bez szaleństw, ale jak się boimy to nie. No a my się właśnie boimy, więc już od kilku tygodni post :-) Justa masz już @? Zaczynacie przygotowania? Nevergetup jak samopoczucie? Wszystko dobrze? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aik rozmawials z lekarzem o tym ??? bo zod strony "technicznej" nie ma zadnych przeciwskazan,,, gorzej od psychicznej ;))) ja jeszcze nie mam @ dzis nawet zrobilam tescik ...ale jak zwykle nic oprocz jednej kreski sie tam dodatkowego nie pojawilo ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki, ja dzis dostałam okres wiec zaczynam drugi cykl po laparoskopii, już jestem umówiona 12dc na podejrzenie jak tam pęcherzki i przy okazji zapytam o te leukocyty w nasieniu ;/ czy to jest przeciwskazanie do inseminacji... justa to który dzień cyklu masz ? może za wcześniej ten test ? asik mam pytanie.. czy na ostatniej wizycie lekarz zwiekszał Ci już dawkę eutyroxu czy jest ok ten poziom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa to zaczynamy razem :) chcesz w tym cyklu podchodzić do insemiancji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny ja juz planuje inseminacje juz 3 cykl tylko cos ciagle staje na przeszkodzie... mam nadzieje ze tym razem sie uda ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie jakoas za tydzien .. chyba ze odwaze sie i zadzwonie najpier do niego aby pozozmawiac o cyklu stymulowanym bo jakos obawiam sie tego naturalnego ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oho... super, że razem zaczynacie :-) będziecie więc kolejne, którym się w tym cyklu uda razem tak jak mi i Nevergetup :-) trzymam mocno kciuki. Rozmawiałam o tym z lekarzem, mówił zresztą dużo sam o tym. Mówił, że możemy po Bożemu, bez szaleństw i jeśli poczuję jakiś ból to nie. Ale mówił, że jak się boimy czy coś to nic na siłę. Dawki na razie nie zwiększył, powiedział, że jest ok. Justa pogadaj z lekarzem niech on zdecyduje czy na naturalnym lepiej, ale jak mówisz, że rosną bez problemu itp to w sumie po co... pogadaj z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nevergetup
U mnie wszystko ok. Dziś pierwszy dzień po urlopie :( i dziś pierwszy raz mnie muliło rano.... Zobaczymy jak będzie dalej.... Poza tym ok. Przytulanki też były i wszystko ok :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×