Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomocy-grzybica w ciąży

pomocy-grzybica w ciąży

Polecane posty

Ja jutro wybieram siś do lekarza-może coś innego mi zapisze to się odezwę POZDRAWIAM pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś po wizycie u lekarza.Dostałam nystatynę,chociaż i tak ona mi nic nie pomaga.ale lekarz stwierdził,że nic innego nie zapisze mi,ponieważ leczyć to będę mogla się po ciąży.Także mogę tylko łagodzić dolegliwości a potem dalej tepić to świństwo. Tylko jak byłam na innym topiku -o grzbicy pochwy,to trochę przeraziłam się wypowiedziami innych dziewczyn.Niektóre po kilka lat walczą z tym świństwem ,bez rezultatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska107
moze nie bedzie tak zle chociaz to co sie ze mna dzieje po porodzie nie napawa optymizmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz mi mówił,że po urodzeniu będę mogła brać leki przeciwgrzybiczne działające ogólnoustrojowo ,oraz dopochwowe,tak będzie łatwiej .Byle by tylko nie było komplikacji poporodzie żeby z maleństwem było OKI i szwy się dobrze goiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASKA 107- a jak rozpoznałaś infekcję u swojego dziecka?Możesz więcej napisać na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska107
szwy i cala reszta zagoila mi sie super i naprawde szybko natomiast lekow ogolnoustrojowych nie moglam brac bo karmie piersia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska107
po porodzie mialam w 2 dobie wyjsc do domku, ale Pani doktor przegladajac karty zobaczyla, ze w 39 tyg.mialam infekcje nerek( z wysoko goraczka ok 39st.)wyladowalam w szpitalu, zrobila malemy kilka badan i wyniki byly nieprawidlowe, dostal antybiotyk i po 8 dniach wyszlismy do domku, gdyby nie Ona to najprawdopodobniej w 3 tygodniu maluszek wrocilby do szpitala z goraczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaska-bardzo dziękuję za odpowiedź,życzę tobie abyś pozbyła się tego kłopotu.Miejmy nadziję,że pozbedziemy się tych infekcji. Mi tak się marzył jakiś sex jeszcze przed porodem a tutaj z powodu tego cholerstwa od grudnia KWARANTANNA ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirrikirri
witch...widze ,ze dalej walczysz...tak jak ja... zastanawiam sie czy infekcja pochwy przeciągająca sie do porodu jest wskazaniem do cc... ...bo nie chce zeby dziecko zlapało juz na początek grzybice lub cos innego ....tym bardziej ze nawet posiewu mi nie zrobilii dialbli wiedzą co to moze byc... tak wiec chyba na tej podstawie bede m.in prosic o cesatrkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a czy któraś z was stosowała na grzybicę dopochwowe tabletki Clotrimazolum? Gin mi je przepisał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirrikirri
ja stosowalam... jako jedne z wielu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczynki:) Mam doświadczenie z grzybkiem na szczescie udało mie sie go pozbyć (mam nadzieję że na zawsze). Jak na razie cieszę sie zdrowiem około 2 lat i nie mam żadnych nawrotów. Co zrobilam ? zastosowałam kurację czosnkową Wiem moze wydawać sie to śmieszne , ja też tak myśłałam ze nic mi już chyba nie pomoże ale bylam bardzo zdesperowana i pomyśłałam, ze spróbuje. Nie wiem jak zadział u kobitek w ciąży ale myśłe że napewno nie zaszkodzi. kuracja polega na wkładaniu soibie do pochwy oskrobanego czosnku lekko zeskrobanego (tak zeby soki puściły) . Przewiązuje sie go igłą z nitką- robiąc sznureczek i wkłada na noc przez kilka dni. ja jeszcze łykalam aliofil - czosnek w tabletkach i duuużo jogurtu naturalnego- także do smarowania swędzących miejsc. Wiem moze to nie jest wygodna i pachnąca kuracja ale dla mnie była wybawieniem. Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosowałam -clotrimazolum ale pomogło mi tylko na tydzień.Obecnie biore sterovag-na ulotce pisze,że ciężarne mogą go stosować. Jeśli chodzi o c.c to nie wiem czy w tym przypadku wykonają,bo ja też nie miałam robionego posiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirrikirri
witch...rozumiem ,ze decydujesz sie na poród naturalny...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRRIKIRRI-z tego co się dowiadywałam,to grzybica nie jest wskazaniem do c.c.Ja zaczęłam się leczyć od połowy grudnia,więc myślę,że któryś z lekarzy zaproponowałbymi c.c . Teraz dałaś mi do myślenia bo mi do planowanego terminu 14 pozostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ------------------------
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirrikirri
wiesz... skoro naszym lekarzom zalezy na tym by oszczedzac na kasie i c.c. robic w sytuacjach skrajnie awaryjnych to nie nalezy sie spodziewac tego ze przy infekcji zaraz skierują cię na c.c. Poszukam w internecie na ten temat wytycznych....póki co gfrzybice mam i nie zapowiada sie na zmianętego stanu...a skoro rodząc naturalnie juz na starcie ryzykuję zdrowiem dziecka to ja na to nie pozwolę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirrikirri
z e-dziecko "Operację robi się wtedy, gdy lekarze uważają, że takie rozwiązanie porodu będzie lepsze dla matki i dziecka. Istnieją różne rodzaje wskazań do cięcia - oczywiste i dyskusyjne, stałe i jednorazowe. Obecnie cięcie jest wykonywane najczęściej z powodu zaburzeń tętna płodu (to oznaka niedotlenienia), rozwijającego się zakażenia wewnątrzmacicznego, zahamowania postępu porodu, niewłaściwej pozycji płodu. Inne wskazania to krwotok spowodowany przedwczesnym oddzieleniem łożyska lub jego zbyt niskim usadowieniem (tzw. łożysko przodujące), pęknięcie blizny po poprzednim cięciu (lub samo zagrożenie pęknięciem). Poważne choroby matki wykluczające wysiłek (np. wada serca, choroby siatkówki), wysokie ciśnienie, grożące atakiem rzucawki, zakażenia dróg rodnych (np. opryszczka narządów płciowych) to także częste przyczyny cesarskiego cięcia. " ...zakażenia dróg rodnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRRIKIRRI-DZIĘKI w tygodniu będę u lekarza to porozmawiam z nim i zasugeruję mu c.c KIRRIKIRRI-A Tobie ile pozostało do porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirrikirri
Wielkanoc- termin na 16 kwiecien... ale mam wrazenie ,ze to moze być i każdy inny dzień :)...choćby jutro Też będę w tygodniu u lekarzy ... napiszę czego sie dowiedziałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirrikirri
witch....w tym tyg z wizyty wyszły nici...bo sobie doktorek olał sprawe...choc przyjmuje tylko raz w tyg i to przez 2h... dowiem sie jakos w nastepną środę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ------------------------
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka79
Dziewczyny POMOCY!!! Jestem w 30 tyg ciąży i chyba dopadła mnie grzybica pochwy, odczuwam nieprzyjemne swędzenie!!!! Czy mogę w czasie ciąży bezpiecznie stosować jakieś globulki czy krem CLOTRIMAZOLUM???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Clotrimazolum
Możesz spokojnie stosować. Ale chyba jesteś pod opieką jakiegoś lekarza, to najlepiej jego zapytaj o możliwe metody leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czosnek ...
Wampiry chcecie straszyć ? czytam teksty typu " nie wierzcie w aptekowe cuda" i mi się nóż w kieszeni otwiera. Czosnek zawiera substancje zbliżone do antybiotyku, ale co z tego, jeśli potrzebne są leki przeciwgrzybiczne, które nie mają nic wspólnego z antybiotykiem ? Życze powodzenia, próbuj może kiszoną kapuste sobie zaaplikować, albo ogórka - też mają dobre właściwości. Nie szkodzi, że na cos zupełnie innego ;) Dzieczyny, domagajcie się dokładnych badań, poziomu cukru we krwi, rozmazu, żeby określić dokładnie co to za infekcja, oraz leczenia partnerów :) Powodzenia i zdrowych dzidziów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikka190
hej ja wlasnie bioe sterowag i na ulotce jest napisane ze te globulki przeznaczone sa dla kobiet w ciazy.jestem w polowie kuracji chyba obry lek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka79
nikka190 a ten lek bioe sterowag jest na recepte? Bo uzywam Clotrimazolum w kremie od 4 dni i mi nie pomaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vecia
Witam! Jestem w 20 tygodniu ciąży i od kilku tygodni mam problem z grzybicą! Lekarz przepisał mi nystatynę(czy jakoś tak) ale nic mi nie pomogła. Czy lek Metronidazol jest bezpieczny dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×