Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomocy-grzybica w ciąży

pomocy-grzybica w ciąży

Polecane posty

Gość gość
Czytałam we wcześniejszych wypowiedziach o skutkach dogadzania sobie słodyczami- muszę stwierdzić ze cos w tym chyba jest- raczej nie jadam słodyczy, ale w ciągu ostatnich 2 tygodni zdarzały mi się batoniki :(. Co więcej jestem przeziebiona i staram się podleczac herbata z cytryna i cukrem. Może to( osłabienie organizmu ) tez ma wpływ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,jestem w 10 tc,dziś piątek od ok pon. mam jakaś infekcje,myśle,żę grzybek bo troche swędzi i piecze,dwa dni przemywałam sie tantum rosa,ale to tylko środek doraźny.Mój lekarz który na razie mnie prowadzi jest z innego miasta i dopiero na wtorek(7.10) mam termin,poszłam wiec do poradni do jakiegoś gina,zbadał mnie i przepisał NYSTATIN dopochwowy,wykupiłam już nawet,mam stosowac 1x przez 10 dni,ale przeczytałam,ze to antybiotyk i boje sie.....nie wiem co lepsze brać coś co mnoze zaszkodzić,czy czekać z infekcją do wtorku:( ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisze ku "pokrzepieniu serc" :) Ja brałam w ciazy nystatyne 3 razy i dodatkowo tez inne lekarstwa na zakażenia (juz od 10 tygodnia). Dziecko urodziło się zdrowe. Ma już 4 tygodnie i rozwija się prawidłowo. Skoro jest to lek zlecony przez lekarza, to trzeba zaufać ginekologowi i nie obawiać się "na zapas" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Illy
Hej Dziewczyny, ja na grzybicę stosowałam ekologiczny olej kokosowy nierafinowany (2 łyżeczki dziennie doustnie + dopochwowo). Pomogło bardzo szybko i jest bezpieczne w ciąży. Oprócz tego brałam Invag (florę bakteryjną dopochwowo). Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka0202
Grzybica w ciązy , to problem bardzo poważny. Szkodzi matce, szkodzi przyszłemu dziecku Napewno nie jest obojętna, napewno nie pomogą maści, czopki. Te można brać w nieskończoność. problem jest dużo bardziej złozony. ajurweda-w-biznesie.blogspot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja proponuje zacząć od bawelnianej bielizny, nastepnie zrezygnowac z wkladek jakich kolwiek i podmywac sie plynem do higieny intymnej. Ja zawsze używam maść clotrimazolum i mi pomaga. 3majcie sie dziewczyny i oby jak najmniej infekcji, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grzybica w ciazy to dosc powszechny problem, szczegolnie jesli nie zadba sie odpowiednio o jej zapobieganie...ja juz od poczatku ciazy, az do konca bralam probiotyki Provag, tak polecil mi ginekolog, bo wczesniej mialam czeste nawroty infekcji, a probiotyki zapobiegaja ich powstawaniu i udalo sie! przez cala ciaze ani razu nie mialam zadnej infekcji intymnej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Całą ciążę okolice intymne podmywałam emulsją provag. Nie zawiera ona konserwantów i sztucznych barwników, jest bezpieczna dla dziecka. Po umyciu długo czułam się świeżo, poprawiała ona nawilżenia, łagodziła i regenerowała śluzówkę. U mnie taka profilaktyka wystarczyła, w ciąży nie dostałam grzybicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli grzybica juz sie przytrafi w ciązy to trzeba ja wyleczyc stosujac leki przepisane przez ginekologa. Następnie równie ważna jest profilaktyka. Mnie ginekolog polecił stosowanie probiotyku Lactovaginal, kilka kapsułek w miesiącu. Wzmacnia mikroflore pochwy i chroni przed infekcjami intymnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady
Dnia 18.02.2006 o 14:55, Gość julli napisał:

wlaśnie wrócilam zezpitala i musze przyznać że to częsciowo przez grzybice...mam infekcje i mialam silne krwawienie więc lekarz przepisał mi Gynalgin...nie lekcewarzcie więc jej...mam kiepską cytologię i zmiany na macicy ale dzidzia jest zdrowiutka już niedlugo rodze ale być moze czeka mnie cesarka...uważajcie więc na infekcje!!!!papa

Kobieto byłaś w szpitalu przez krwawienia a nie grzybicę. Nie pisz głupot. Tym bardziej że masz zmiany na macicy i one mogły być przyczyną krwawienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady

Zapamiętajcie sobie jedno. Nieleczona infekcja jest grozniejsza niż leczona lekami. Obawiacie się leków a jest Wiele które można stosować w ciąży. Ja też mam z tym problem od samego początku. Już raz miałam kuracje przez 6dni pimafucinem w globulkach. Natomiast niestety wróciło ze zdwojoną siła. Na szczęście za 3 dni mam wizytę i pewnie znowu będą globulki. Jeszcze podpytam o jakiś dobry probiotyk aby jakoś po leczeniu odbudować florę. Ostatnio nic nie dostałam na odbudowę i proszę znów się doczepiło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia

Dziewczyny, piszę, bo widzę, że wiele z was we wczesnej ciąży ma problem z grzybicą i podobnie jak ja szuka rady w internecie. Może mój post komuś pomoże. Sama jestem w bardzo wczesnej ciąży, dopiero co po zrobieniu testu i już odczuwam objawy swędzenia i pieczenia pochwy z białą grudkowatą wydzieliną. Raz jest lepiej, raz gorzej i zastanawiałam co zrobić, czy poczekać jeszcze na wizytę u lekarza, czy może działać od razu. Zadzwoniłam więc do mojego ginekologa i opisałam problem. Mam w apteczce czopki dopochwowe clotrimazolum, ale lekarz powiedział, żebym tego nie stosowała, mam się u niego pokazać i jeśli to faktycznie grzybica (a tego jestem pewna) to przepisze mi nystatynę, bo ona jest bezpieczniejsza. Nie działajcie same, bo z własnego doświadczenia wiem, że leki bez recepty nie pomogą na tą dolegliwość, zwłaszcza w ciąży. Oczywiście zapobiegawczo warto stosować probiotyki, pić kefiry i jeść jogurty naturalne, ale to zapobiegawczo. Jeśli już problem wystąpi, skuteczne są tylko leki na receptę, niestety. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głos rozsadku
Dnia 11.11.2005 o 18:16, Gość marikaa napisał:

na grzybice najlepszy jest - ząbek czosnku przeciągnięty na nitce i włożony do pochwy- naturalny antybiotyk!!! mi pomogło po 3 dniach- i nie wierzcie w żadne aptekowe cuda

Chyba cię .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×