Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość KaMisia*
Witam Was, otóż... kurde dziewczyny... powiem w skrócie, po prostu sie panicznie boje ciąży... Współżyję z chłopakiem od 9 miesięcy, i właściwie za każdym razem boję się że wpadłam. Jeden raz miałam taki koszmarny przypadek, bo spóźniał mi się okres 13 dni i myślałam że zwariuję (choć to mało powiedziane)... I właśnie od tej pory to sie już boje panicznie... miałam już wtedy wszystkie objawy i wogóle... To jest też trochę przez moich rodziców, bo chociaż mam już 20 lat i kochającego chłopaka, to oni wciąż mi powtarzają, że jak zajdę w ciąże to mnie wyrzucą z domu, że nic w życiu nie osiągnę czyli jednym słowem zmarnuje sobie życie... Chcą żebym poszła na studia... ja też tego bardzo chcę, ale wydaje mi sie że to wszystko padło mi na psychikę:(:(:( Nawet kiedy jest wszystko ok, czyli przed okresem to i tak na drugi dzień mam wyrzuty sumienia że TO zrobiłam... Mam dość już tego lęku. Mój chłopak w końcu namówił mnie na tabletki żebym sie nie stresowała i wyobraźcie sobie, stosuje je już 3 miesiąć---i to samo!!! Mam koszmarne schizy że nawet teraz zaszłam w ciąży:( Wiem że niektórzy ludzie kochają sie bez żadnych zabezpieczeń, i jakoś nie wpadają, ale ja się boję ze będę tą jedną na milion... Prosze powiedzcie co o tym myślicie, bo ja to już nie mam siły. I proszę nie krytykujcie mnie, nie mam komu o tym powiedzieć... Dziękuję ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry, ale udaj się do psychologa. Myśle, że faktycznie ta presja rodziców i ich poglądy doprowadziły cię do takiego stanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziaxx...Jeśli zaczniesz od 1 dnia okresu to pewnie, że będzie skutecznie:)To normalnie tak, jakbyś pierwszy raz zaczęła brać tabletki:)Będą działać tak jakby od nowa!Przynajmniej ja mam takie zdanie!A czy wystąpią jakieś powikłania to już zależy od organizmu moim zdaniem! KaMisia*...Przyjmujesz najbardziej skuteczną metodę antykoncepcji, jaką są tabletki!Jeśli się obawiasz - używaj dodatkowo gumki!!!Jeśli chodzi o tabsy, to prwie 1 kobieta na 100 zachodzi w ciążę!!!I to pewnie wtedy kiedy nie przestrzega zasad!!! Przepraszam, że to powiem, ale nie ma to jak wsparcie rodziny:( Pamiętaj, że zawsze jak chcesz pogadać to napisz!!!Nawet możesz dać gadu to na gadu będzie nie przed wszystkimi z forum:) Te pary co się kochają bez zabezpieczenia to są jacyś dziwni...I później się dziwić, że dzidzie na śmietnikach lądują:o Myślę, że powinnaś się wybrać do psychologa, albo po prostu wziąść się w garść, choć łatwo pewnie powiedzieć!Ja też miałam schizy na początku ale już na szczęście minęło! Pozdrawiam Cię ciepło:)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaMisia*
Prada7, nie wiem jak mam sie zgłosić do psychologa, mieszkam w takim miasteczku, że wszyscy wszystko wiedzą i nic sie przed nikim nie ukryje, a ja ne chciałabym nic rozgłaśniać. Nawet nie wiem, czy coś można na to poradzić... Z resztą myślicie że psycholog mógłby mi pomóc? Chyba sie cholernie dużo czeka do specjalisty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, sama mieszkam w małym miasteczku, gdzie wszyscy wszystko o sobie wiedzą. Ale spójrz na to racjonalnie, skoro bierzesz tabletki antykoncepcyjne, które są najbardziej skuteczna metodą to nie masz się co martwić, a jak jeszcze użyjesz prezerwatywy to już na pewno nie zajdziesz w ciążę!!! Myślę, że to bardzo powoli przejdzie, jak za każdym miesiącem będziesz widzieć, że masz okres i nic złego sie nie dzieje.POozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaMisia*
Prada7 to sądzisz że same tabletki anty nie wystarczają??? Przeraziło mnie to troszke bo do tej pory przez 3 miesiące nie stosowałam dodatkowego zabezpieczenia. No widzisz, to jest tak, że kocham swojego chłopaka, kiedy ma dojść do stosunku, wydaje mi sie, że wszystko jest ok, nawet PO nie myśle o niczym złym... Ale spędzimy noc, i ja budzę się rano z bólem brzucha z nerwów, że może coś jednak... Chłopak zapewnia mnie, że biorę tabletki i nic nie może sie stać... Może faktycznie to kwestia czasu, sama już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaMisia*
Też łudziłam się że jak będę brała tabletki (a biorę yasmin) będę pewniejsza siebie... Ale to mamy: '' tylko żeby ci dzieciaka nie zrobił'' za każdym razem zniechęca do wszystkiego. Czy Yasmin to dobre tabletki? Lekarz przepisał mi je nie pytając sie o nic, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że stosowanie tabletek antykoncepcyjnych wystarczy, ale rozumiem też dziewczyny, które dodatkowo stosują prezerwatywe, bo tak panicznie boją się ciąży.Wybrałaś naprawe najbardziej skuteczną metodę.Ja tabsy biorę od 5 lat(harmonet) i żadnej wpadki nie miałam.Nadal podtrzymuje, że ten paniczny strach wynika z presji twojej rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo 👄 kurcze nima nikogo :P KaMisia* -----> ja mialam tak samo jak Ty, z tym że moi rodzice powiedzeli że jak juz tak się stanie to mi pomogą no ale lepiej żebyśmy szkołe skonczyli itp,no ale ja dalej schizowałam.........biore tabsy 9 miesięcy, wpadki nie było, zanim zaczęłam kochać się z facetem tak do konca, troche minęło......wszystko to ta paranoja, obsesja jakaś......nie umiem tego wytłumaczyć, ale ja tak schizowalam że jeść nie moglam i wogole....ale,ale ja zawsze poryta byłam :P:P:P tak czy siak mi to samo przeszlo po jakimś czasie.......teraz nawet jeśli bym była w ciąży to bym była baaardzo szczęśliwa......nie wiem jakim cudem,ale ta blokada czy jak to nazwać sama minęła.......no i chyba mój M mi też b.pomógł bo to on mi tłukl do głowy że mam jego i on mnie nie zostawi, że we dwoje damy rade.....nie wiem,może....zawsze mialam silną psychike,tylko z tą ciążą jakieś schizy mialam wlaśnie......ale to minęlo..... Może w Twom przypadku tez potrzeba czasu..........i sprobuj tak nie myśleć o tej ciąży......tabletki to najskuteczniejsza metoda anty, ale jak się dalej boisz to używajcie gumek jeszcze...ale jak dla mnie to bez sensu,choć 8 miesięcy temu tak nie uważalam ;) pozdrawiam, i naprawde uwierz w to że w ciąże jest naprawde bardzo trudno zajśc.....a nawet jeśli tak to rodzice napewno by Cię z domu nie wyrzucili........oni tak tylko gadają......a poza tym masz swojego faceta!! i jego rodziców. Głowa do góry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tassi82
Odstawilam tabletki po roku zazywania (jeanine), pierwszy "normalny" okres dostalam po 33 dniach, czyli w miare normalnie, drugi po 28 czyli "jak w zegarku" a teraz czekam i czekam i nicccccccccc. Dzis wypada 40 dzien cyklu. Nie mam zadnych objawow ciazy. Tylko problemy z cera i podwyzszona temperatura rano 37 stopni. Ogolnie czuje sie bardzo dobrze. Czy ktos tak mial, ze dwa okresy po odstawieniu byly ok, a trzeci sie spoznial? POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak nie mialam ale słyszałam o takich przypadkach....poczekaj jeszcze pare dni, jeśli do 50 dnia cyklu nie będziesz miala okresu to musisz pójść do ginekologa......no ale to slyszałam od znajomej że jej gin tak powiedział żeby czekała do 50 dnia i jak nic to ma do niego przyjść, i wtedy chyba trzeba będzie ten okres wywołać.......ale najlepiej jakbyś udala się do swojego gina i on powinien Ci pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki! mam problem! niecałe 3 miesiące temu zaczelam brać moje pierwsze tabletki anty. 2 pierwsze opakowania brałam Yasminelle, ale źle się po nich czułam i lekarz zmienił mi na Cilest. biorę je tydzień. dziś rano zauważyłam, że z piersi leci mi coś jakby woda... czy któraś z Was też tak miała? słyszałam, że Cilest zatrzymuje wodę w organizmie czy to może mieć jakiś związek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SaRraaa77
czesc dziewczyny mam takie pytanko... czy jest to jakas roznica jak sie bierze tabletki ze zaczyna sieod dnia w ktorym dostalo sie okres czy mozna brac od 1 ktora jest w opakowaniu bo sa rozne zdania na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli są to tabletki jednofazowe to możesz sobie zacząć od której chcesz, ale chyba lepiej jest, jesli okres dostalas np we wtorek to wziąźć tą z wtorku, nie uwazasz? W pzreciwnym razie wszystko ci sie pomiesza i już nie będziesz wiedziec, którą brałas a która nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam piękne Panie:D KaMisia*...Ja myślę, że psycholog mógłby Ci pomóc!Do psychologa się czeka różnie, u mnie się czeka raz miesiąc raz dłużej.Musiałabyś się rozeznać! Widzisz, prada7 też pisze to co ja!Musi być w tym coś prawdy:D Tabletki Cię zabezpieczają, ale jak masz takie schizy to stosuj dodatkowo gumki, to będziesz się mniej denerwować, albo w ogóle!!! Poza tym dostajesz okres regularnie, więc narazie się nie masz czym martwić!!! Ty się po prostu boisz mamy i tego co się będzie działo, masz schizy i paranoje przez to dręczenie rodziców!Boli Cię brzuch z nerwów!Dobrze, że masz chłopaka kochanego:) tassi82...Ja tak nie miałam, więc nie mogę Ci pomóc! gwiazdka86...Ja zażywam Cilest, ale nie miałam takiego czegoś!!!Moim zdaniem KONIECZNIE powinnaś iść do lekarza!!!Ja nawet wcześniej nie spotkałam się z takim przypadkiem!!! SaRraaa77...NIe iwem czy dobrze skumałam to co napisałaś!?Chodzi Ci o to, że czy możesz wziąść w czwartek(jako 1 dzień okresu) tabletkę, która jest zaznaczona poniedziałkiem!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
czeeee kobitki, no zrobilam ten test ciazowy wyszedl negatywny, ale okresu nadal nie ma. jak go zrobilam to troszke mi ulzylo, bo to sa najgorsze sekundy gdy ten cud fioletowy paseczek rosnie w gore. okres pewnie sie zapodzial po zamieszaniu z tabletkami. Ech.. caluje wszystkie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane:):* U mnie dzisiaj okresik miał przyjść a przyszedł sobie wczoraj jak sobie na piwku siedziełam około 23:)Ale ważne, że jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaMisia*
aaaaaaaa-----> troszkę mnie dziewczyny pocieszyłyście, myśle że przynajmniej przez jakiś czas muszę z chłopakiem używać gumek... tylko że w tym miesiącu kochaliśmy sie bez niczego w tym raz może do samego końca, i teraz boję sie że nie dostane okresu... właśnie tak jak mówicie boli mnie podbrzusze ale to na pewno od stresu. Chciałabym już dostać ten okres i wyluzować... A mam jeszcze drobne pytanko, czy przyjmowanie antybiotyku, który nie jest opisany w ulodce od tabsów, może osłabić działanie pigułek? Koleżanka powiedziała mi że jeśli nie ma w ulotce, to nic sie nie dzieje ale ja sama nie wiem? Pozdrwaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaMisia*...Na tebletkach i dodatkowo z gumkami to raczej Ci ciąża nie grozi:) Nie bój się, że nie dostaniesz okresu, bo narazie nie na to czas, jak będzie Ci się spóźniał to wtedy ewentualnie możesz mieć powody do jakichkolwiek obaw!!!A jak się będziesz zawczasu bała o to, że okres nie przyjdzie to z nerwów go możesz nie dostać albo opóźnić!!!Głowa do góry, będzie okres:) Z tego co mi wiadomo to ogólnie atybiotyki nieco osłabiają działanie, ale cy wszystkie dokładnie, czy tylko niektóre, to tego nie wiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manntka
Czesć Wam! Też jestem prawie całe życie przestraszona,że zaszłam w ciąże.Wystarczy że mnie zaczną boleć piersi czy spóźnia się okres albo w ogóle bez powodu,ale od kiedy biorę tabletki to naprawdę jestem w pełni wyluzowana.Teraz mam tylko taki mały problem.Wziełam opakowanie jedno po drugim bez robienia 7-dniowej przerwy,bo akurat nie pasowało mi mieć okres.Akurat musiałam brac antybiotyk i zapomniałam zupełnie o tym,że to osłabia działanie tabletek no i w dodatku przy braniu tych tabletek miałam takie lekkie krwawienie,gdzieśokoło tygodnia.Wkurzyłam sie juz i zostawiłam te tabletki bym juz normalnie miała okres.I co?? i okresu nie ma!!Już ponad tydzień .Masakra.Czy uważacie,że mogłam zajśc w ciąże?no i mam podwójny problem,bo w dodatku mam zapalenie ucha i właśnie wyczytałam,że leki których biorę nie nalezy brać w czasie ciąży...jejku jak mam juz mieć dziecko niech bedzie bynajmniej zdrowe...........Proszę o wypowiedź jeśi któraś z Was brala juz tabletki jedno opakowanie po drugim...??? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka micky
Dziewczyny pomozcie. W czwartek powinnam wziac pierwsza tabletke anty, ale z pospiechu z opakowania wyjelam tabletke oznaczona dniem wtorek. W piatek juz postanowilam wziac tabletke oznaczona dniem piatek. I teraz ide pokolei. Jendak zastanawiam sie czy ta tabletka z wtorku mogla cos zaburzyc :/ np zmniejszyc dzialanie tabletek. ehhh. Czy te tabletki jakos roznia sie skladem iloscia hormonow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka micky
Dodatkowo dodam ze biore logest. Na ulotce jest napisane: 1 tab powlekana zawiera 0,075 mg gestodenu i 0,020 md etinylestradiolu. I jest to tabl jednofazowa. wiec chyba nie ma roznicy z jakiego dnia z listka biore tabletke... Mam racje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manntka...Ja myślę, że nie jesteś w ciąży, a okres Ci się spóźnia, bo może dlatego, że nie robiłaś przerwy po 1 opakowaniu!Poczekaj jeszcze jakiś czas i jak coś będzie nie tędy, to wtedy idź do lekarzyka:) myszka micky...Tak, masz rację:)Oznaczenia są po to, żeby nam było łatwiej, żebyśmy wiedziały czy w dany dzień o danej tabletce nie zapomniałyśmy:)Pozdro Mykam już spać dziewuszki:) Coś Was ostatnio nie widzę na forum:o ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manntka
aaaaa -> dziekuje za odpowiedz:) micky-> ja tez juz tak raz zrobiłam i nie było różnicy,nie ma się co martwić niewiem kurcze boje sie przede wszystkim na te leki, które biorę,a moga byc szkodliwe na płód no i hcyba pojde zrobić ten test .uuuuutak to właśnie mamy my kobietki,ze przede wsyztskim nas dotyczy taki stres czy jest sie w ciąży czy nie gdybym miala liczyc ile razy juz robilam testy i badania.... może brała jeszcze któraś z Was tabletki opakowanie po opakowaniu i miała jakieś krwawienia lub komplikacje....? podr i czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaMisia*
manntka, ale jakie leki wchodzą w reakcje z pigułkami jest napisane na ulotce pigułek tzn jakie składniki antybiotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaMisia*
Nie miałam takich sytuacji mantka, bo za mało jeszcze biorę tabsy, ale zgodzę się z Tobą całkowicie, że my biedne kobiety to sie nastresujemy w tym życiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaMisia*
A ja to już w ogóle, pierwsza do tego;):p A jak stres mija, to znów chce sie żyć...eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo 👄 Co tam u was???? manntka -----> ja bralam opakowanie po opakowaniu i w ostatnim tygodniu mialam plamienia ale brałam do konca listka dalej tabsy, rozmawiałam z lekarką i powiedziała ze to normalna reakcja, zdarza się.....no i pod koniec tego listka ja dostałam krwawienie z odstawienia które trwalo całe 7 dni przerwy!!!!! masakra.....no i potem kiedy miałam mieć kolejną 7dmio dniową przerwe okresik mi się spóźnlł jeden dzień, schizowałam co nie miare,al jak się okazało mogłam wlaśnie nie mieć go wogóle.....takie branie opakowanie za opakowaniem miesza troche.więc spokojnie. a z tego c mi wiadomo Ty niedokończyłaś listka do konca,także tym bardziej Ci się nie dziwie że nie masz okresu...........jeśli nie wybrałaś całych21 tabletek a wcześniej \"połkłaś\" całe opakowanie to troche namieszalaś w organiźmie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×