Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

eh nie rozumiecie .. pytam czym sie charakteryzuje rozwolnienie.. bo ponoc jak sie je ma lub sie wymiotuje po braniu tabsow w ciagu tych 5 godzin to potem trzeba sie dodatkowo zabezbieczac... ale jak mowie kuzynce ze mialam rozwolnienie to ona mowi ze ja nie wiem co to jest i ze to nie bylo rozwolnienie.. to czyms ie objawia tak naprwade rozwolnienei?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no rozwolnienie znaczy jak sie ma biegunke nie, jak cie przeczyci , no nie wiem jak inaczej mozna scharakteryowac rozwolnienie:) No a co kuzynka skad moze wiedziec czy mialas je czy nie tak naprawde to ty sama powinnas czuc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znaczy ze kuzynka byla z toba w ubikcji i patrzyla ? No bo skad ona moze wiedziec:) no jak cie pogoni do kibelka pare razy to znaczy ze jest owe rozwolnienie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczynki!:) Bo chcę właśnie zacząć brać tabsy i moje pytanko jest takie czy każda z was była u ginekologa po to żeby to on właśnie przepisał wam jakieś? Czy np. wystarczy iść do apteki i poprosić panią o jakieś skuteczne tableteczki? Wiem, że jeśli pójdę do gina to wybierze pewnie najodpowiedniejsze dla mnie ale tak się zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz iść do gina bo wszystkie tableki są na recepte i w aptece nie sprzedadzą Ci ich od tak ;/ a poza tym WSZYTSKIE SĄ TAK SAMO SKUTECZNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewsuek
Witam wszystkich :** Mam pytanko: Od 11 lipca biore tabletki antykoncepcyjne (Cilest), nie dawno miałam malutkie zatrucie tzn. wymiotowałam ale doslownie troszeczke gdzieś 4-5 godzin po przyjęciu tabletki. Jak myślicie: tabletka się "wchłoneła" ? No i moje drugie pytanko: Na ogól miesiączqje co 24-28 dni. Tabletki zaczęłam brać od 11 lipca, okresu powinnam dostać 7 sierpnia a dostałam wczoraj tzn 27 lipca (16 dni później). Czy coś jest nie tak ? Czy powinnam dalej brać tabletki ? Prosze o pomoccc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewusek- ktorej wziełas tabsa a o ktorej wymiotowałas? po drugie - biorąc tabletki nie masz swojego normalnego okresu !! bierzesz 21 tabletek, potem masz 7 dni przerwy i wtedy pojawia sie krwawienie z odstawienia, a w trakcie brania nie masz okresu !! skąd sie takie głupoty w głowach rodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. krwawienie w trakcie brania moze sie zdażac w pierwszym miesiącu przyjmowania tabsów bo organizm sie przyzywczaja do hormonow i troche wariuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frusia bez dwoch zdan musisz isc do gina, to bedzie najbardziej odpowiednie jelsi chcesz dbac o sowje zdrowie. Nie bierz niczego na wlsna reke. Znalam juz przypadki ze dzieczyny wykupily tabletki potem ich nie konczyly i odsprzedawaly kolezankom:O Ewsuek co do pierwszego pytania: to mysle ze sie wchlonela choc to taka grania byl troche. Co do drugiego pytania: Biorac tbletki pierwszy raz nie mozesz sobie dokladnie wyliczyc kiedy dostaniesz okres. i wyliczeia ze bedzie on 7 dnia z pozniejszyc fazach brania tabletek sa bledne poniewaz to by bylo juz po 7 dniowej przerwie. przy pierwszym opakowaniu moga wystapic plamienia i wczesniejsze miesiaczki. Jesli taka sytuacja zdarzy sie po trzecim opakowaniu udaj sie do lekarza. Narazie jest wszystko dobrze. To jest taka reakcja organizmu na cos nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawka : taka granica była troche* no wlasnie a dokladnie to bylo po 4 godzinach? jesli nie wczesniej to ok. ale moze dla bezpieczenstwa uwazaj prze tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i samam sie troche walłam bo jak sie przyjmuje tabletki to nie ma OKRESU tylko to sie nazywa KRWAWIENIE Z ODSTAWIENIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewsuek
No wymioty były gdzieś po 5 godzinach ale nie wielkie. Jeśli przez najbliższych 7 dnich bede uważała to nie powinno być rzadnych problemów co nie ? Bo już nie długo chce zacząć wsółżycie ze swoim partnerem i troszkę sie boje bo to "pierwszy raz". Tak w ogole to jak myślicie: Jak na pierwszy raz tabletki wystarcza (w moim wypadku) czy lepiej by było z jeszcze jednym zabezpieczeniem tzn chodzi mi o prezerwatywe. Dzięqje Wam :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewsuek e no jesli nawet po 5 godzinac to mysle ze bedzie ok. tabletki wchlaniaja sie do 4 godzin. A co do zapeipeczneia to wiesz zawsze trzeba miec na uwadze to ze jakies ryzyko zaplodnienia wystepuje bo nie ma 100% antykoncepcji. Ale ja zazywam i nic innego nie stosuje i jest ok. Zreszta w ciaze nie jest tak latwo zajsc, choc nigdy nie mozemy wykluczac ze nas to nie spotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewsuek e to i tak masz dobrze ja jak zaczyna;am to w gumce i na tabsy sie zdecydowalam po 2 ltach. A to jest jak niebo a ziemia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewsuek
No To Fajnie > Dzięqje Za Rade :] Bo z Tym Plamieniem To Się Troszke Wystraszyłam, ale Myśle, że nie bedzie tak źle ! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewsuek
aa i zapomniałam zapytać : Bardzo boli "pierwszy raz" ? Bo strasznie sie boje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewsuek jak bedzie wszystko romantycznie i powoli , bez pospiechu ze was ktos nakryje to moze byc bardzo fajnie i nie bolec. Ale musi byc bez pospiechu no i odpowiednie nawilzenie musi byc o inaczej moze bolec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no wlasnie jak sie boisz to ciezka sprawa, nie powinnas sie bac , rozluznic sie . Jesli bedziesz gotowaa na pierwszy raz to nie powinnas sie bac. A czego sie tak wlasciwie boisz? Bolu? jesli tak to kupcie jakis nawilzacz. to duzo daje i bron Boze nie mozesz byc spieta i zaciskac miesni bo inaczej ciezko bedzie w ciebie wejsc a i moze wtedy bolec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.Mam pytanie.Chialabym stosowac tabletki antykoncepcyjne . Wyjezdzam na studia do innego miasta. Np gdybym poszla do ginekologa w rodzinnym miescie to czy inny lekarz w miescie w ktorym bede studiowala bedzie mogl wystawiac mi recepte?Czy recepty moga byc wystawiane przez lekarza ktory wybral dla mnie tabletki? Nie wiem gdzie mam isc do ginekologa Zebym nie musiala jezdzic specjalnie co miesiac po recepte;/ Jak to jest:> pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli sie przeprowadzasz..to wystarczy ze znajdziesz ginekologa..ktory recepte bedzie wystawiał CI. przeciez zmieniasz miejsce zamieszkania.... nie tabletki... ..normalnie recepte dostaniesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze zaloz sobie w tym miecie karte do ginekologa, wiesz najpiej zaoytaj w przychodni zeby poznij nie bylo zamieszania. bo wiesz co lekarz to opinia i moze byc tez tak ze sie nie zgodzi na wypisanie ci leku bo np bedzie chcial cie zbadac przed wypisaniem tabsow. albo porozmawiaj z ginem na ten temat. No a jak by ci lekarz przypisal recepte na np trzy opakoania lub 4 i wykupisz je i za trzy lub cztery miesiace przyjedzie po nastepne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie brac
hejka, mam pytanie. Jakie bierzecie pigułki?? ja mam zamiar isc do lekarza zeby mi jakies przepisał, chciałabym niezbyt drogie ale skuteczne i zeby nie powodowały jakis skutów ubocznych, a najbardziej chodzi mi tu o to by nie przytyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie brac po pierwsze: biore harmonet co nie oznacza ze la ciebie beda one dobre po drugie: wszystkie tabletki sa skuteczne po trzecie moze sie tak zdarzyc ze taletki cinie przypasuja i mozesz miec skutki uboczne wiec jak pojdzie do gina to powiedz mu zeby zrobil ci dokldne badanie ( a nie przypisal tabletki na oko) i on wtedy dostosuje ci podpwiednie tabletki. jak nie zrobisz badan jst wieksze ryzyko skutkow ubocznych, a po co sie meczyc, leiej od razu zrobic badania i brac odpowiednie tabsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusianiedługo
Hej kobitki, ja mam pytanko, moze i pojawiło sie wczesniej ale nie mam jak przeczytac całego topiku bo ie zawsze mam dostep do kompa i internetu. Jakie tabsy nie obnizaja libida??????? Ja brałam harmonet i normalnie -zero ochoty na sex,ciagle jakies wymówki,jak juz było cosik to chciałam jak najszybciej skończyc.Juz sama zaczełam sie martwic ze jestem jakas dziwna i chora i nie wpadłam ze to prze ztabsy (bo harmonet podobno działa ok)potem brałam diane i było jeszcze gorzej,potem musiałam odstawic diane bo planowalismy dzidzie no i był cilesit (tez to samo) a teraz gdy nie biore tabsów to normalnie taka odmiana jak niewiem,sama mam ochote a jak nie mam to po chwili mam ;-) (po zadziałaniu...;-) ) No i jak urodze to trzeba by sie zabezpieczyc ale nie chce aby było jak kiedys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie brac ...jesli chodzi o cene moj gin powiedział mi ze..moge brac tansze... albo lepsze a drozsze... no nawet chwili sie nie zastanawiałam..jakie wziosc.... a czy przytyjesz czy nie to juz ...zalezy od Twojego organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figaa .............jakie robiłas badania.....czy wystarczy tylko na poziom hormonów,......??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie brac
a w ogole to jakie badania sie robi by brac tabletki??? Kiedys juz raz brałam yasmin ale pozniej przestałam, teraz mam juz stałego partnera wiec chce sie zabezpieczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siema fistik...Biegunka - Diarrhoe, czyli rozwolnienie jest to wielokrotne w ciągu doby wypróżnianie płynnej lub półpłynnej treści pokarmowej, związane ze wzmożoną czynnością ruchową jelit i zaburzeniami trawienia i wchłaniania. W wydalonej treści najczęściej można zaobserować niestrawione cząstki pokarmowe. Tak, ale nie 5 tylko 3-4 godzin... Figaa...Dosłownie o to samo miałam pytać...Czy była z nią... Jak one kupiły bez recepty!? frusia...No a kto ma to zrobić jak nie lekarz!?Musisz mieć badania i się zbadać ogólnie, anie tak ot tak:o Ewsuek...Tak, wchłonęła się:)Też biorę Cilest i tam jest napisane, że 3 h...Bierz dalej, to jest początek dopiero...Okres musisz mieć w ciągu 7 dni przerwy... Masz w ulotce, że 3 godziny, to co Ty się 5 przejmujesz!? Pewnie, że wystarczą na 1 raz...Ja się zabezpieczałam dodatkowo, ponieważ przyjmowałam leki... Mnie bolało...Ale po kilku razach już był luzik...Moje zdanie to jest takie, że pierwszy raz jest najgorszy, a nie jak to ludzie gadają, że najpiękniejszy...Bo wtedy nerwy i ból(często), a później już coraz lepiej i ...ogólnie bomba:D:D:D czarnulkaaa...Tak. Można, tylko on(ten 2 lekarz) będzie chciał Cię zbadać... jakie brac...Ja Cilest...Ale to lekarz zdecyduje a nie Ty... mamusianiedługo...Ja Cilest i jest ok, nawet bardzo okej:) americanos...Lepsze a droższe, co za bzdura!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie brac...Poziom hormonów, próby wątrobowe, morfologie i hmm, nie pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula18
Hej dziewczyny mam pytanko! zanim zaczelam brac tabletki to jak mialam okres to zawsze bolal mnie brzuch i mialam rozwolnienie.... teraz biore 5 dzien tabletki i boli mnie brzuch troszke mniej jak przed tem ale dzisiaj po poludniu dostalam rozwolnienia, ale takiego w polowie jakby....tabletki biore o 21 zawsze a kochalam sie z chlopakiem o ok 3 rano..moze Ty aaaaaaaa powiesz mi cos na ten temat..czy mam sie czyms martwic?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×