Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

aaaaaaa: ja biorę diane35 i tam jest napisane tak: Jeśli wystąpiły wymioty substancje czynne mogą nie wchłonąć się całkowicie. Jeżeli wymioty wystąpiły w ciągu 3 do 4 godzin po zażyciu tabletki, należy postępować zgodnie z zaleceniami dotyczącymi pominięcia tabletki\" U mnie wystąpiły po pół godziny, to była 18 tabletka- a więc pominięta w 3 tygodniu. I teraz dalej: \"Pominięta 1 tabletka w 3.tygodniu. Można wybrać jedną z następujących możliwości, bez potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych: 1 przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej, a kolejne o zwykłej porze. Rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu aktualnego, czyli bez 7-dniowej przerwy. 2. można również nie przyjmować już tabletek z aktualnego opakowania, zrobić 7-dniową lub krótszą przerwę (neleży również wliczyć dzień, w którym pominięto tabletkę), po której należy kontynuować zażywanie tabletek z następnego opakowania.\" Z tego wynika, że powinnam nie robić przerwy, ale koleżanka podsunęła mi pomysł, żeby normalnie wziąć 21 tabletek (bo ta zwrócona się nie wchłonęła, czyli tak jakbym wczoraj wzięła tylko 1, a tą ostatnią wziąć z następnego opakowania) potem zrobić przerwę 7-dniową i zacząć brać to następne opakowanie. Pod koniec tego 2 opakowania mam wizytę u lekarza więc by powiedział co dalej... Ale ja nie jestem do tego przekonana :( Jak myślisz? Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika2222...Wiesz co, ja to bym postępowała według ulotki jednak...Po to właśnie są ulotki, żeby z nich korzystać w danej sytuacji, nieprawdzaż...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cleo841...No właśnie tacy lekarze mnie osłabiają:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa: dzięki za odpowiedź... Jednak niestety będę musiała wziąć dwa opakowania pod rząd :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa do lekarza pójde bo i tak mi się opakowanie ostatnie konczy także sila wyższa ;) ale do tej mojej póje po recpte w czwartek,niestety na badanie sie nie zalape bo trzeba się od 7 rejestrować (tzn o 6 pasowaloby tam być i kolejke zajmować ) no ale nie mam dojazdu tam o tej godzinie, musialabym o 4 wstawać.......we wtorki jest od 12 no ale we wtorek będę mieć już @ ...a dziś nie dalam rady tam pojchać....ale za pierwszym razem przepisala mi coś,co pomogło na pół roku :P potem ten gynalgin czy cuś.......no ale nigdy nie powiedziała mi że partnerowi tez pasowaloby coś zaaplikować ;/ swoje lata mam, no ale może i glupia jestem....ale mi to tez do glowy nie przyszło.........żeby dla niego tez.......gupia jestem że o tym nie wspomniałam..... pójde do innego lekarza,choć mam opory bo to facet ale podobno najlepszy :) nie spieszy mi się bo tą terapie dopiero po @ będe mogla zacząść.......tyle wiem narazie. a mnie nic nie swędzi ani nic, tylko zawsze te upławy mialam........ z cenami zorientowalam sie troche na necie ale to głównie w tematyce maści i kremow......także musze wyczaić kiedy ten gin pzyjmuje i go odwedzć musze,bo domowe sposoby leczenia to jakoś do mnie nie przemawiają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepewna17
Witam wszystkich juz od jakiegos czasu obserwuje to forum i tak sobie czytam...i mam pewien problem... to moze od poczatku... zatem mam chlopaka..i chcialabym z nia zaczoc wspolzyc jednak mam pewne watpliwosci co do antykoncepcji....zatem to bedzie moj pierwszy raz i tak niezabardzo sie w tym wszytskim orientuje.... Mam 17 lat i nie wiem jakich tabletek uzyc... i boje sie isc do ginekologa...a i co najwazniejsze czy to oby jest dobre w moim wieku zrobic to pierwszy raz??? trabletki w jakis sposob mi nie zaszkodza>> ?? cykam sie troche ze zajde wciaze....I czy najlepsyzm rozwiazaniem jak pojde do ginekologa i sam mi doradzi jakie tabletki w moim przypadku sa najlepsze?? kazdy organizm jednak przyjmuje inne tabletki..jeden takie a drugi jeszcze inne...HELP ME !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz brac tabsy to TYLKO do ginekologa, on zadecyduje i wypisze recepte. ja swoje pierwsze tabletki zaczełam brać w Twoim wieku, od razu trafiłam na odpowiednie, żyje i mam sie dobrze i nie boj sie wizyty bo to normalny lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka...Mnie też nic o partnerze nie mówiła, więc ja nie wiem co to było to moje swędzenie! Niepewna17...Musisz iść do ginekologa, żeby zacząć branie tabletek, ponieważ są na receptę!I nie wybierasz sama tabsów, tylko lekarz Ci wybiera na podstawie badania zwykłego i badań(morfologia, krew, wątroba, itp), więc nie musisz się zastanawiać jakich tabsów użyć(jak to określiłaś):) Nie bój się ginekologa(to nic strasznego) To czy to jest dobre w Twoim wieku musisz wiedzieć Ty sama...Chyba sama wiesz czy ten koleś jest odpowiedni i czy sama jesteś już na to gotowa...Jeśli masz obawy to poczekaj jeszcze!Nic na siłę moim zdaniem!!!My Ci tu nic nie pomożemy! No i właśnie to opiera się na próbowaniu jakiie tabsy są najbardziej odpowiednie...Lekarz Ci przepisze jakieś tam jak będzie okej to spoko, a jak nie to przepisze kolejne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wszystkie dosakonale wiemy seks w gumce jest znacznie mniej przyjemny dla obu stron. Jesli masz zaufanie do partnera i jesli jestescie po badaniach i jeszcze bierzesz tabletki to po co Ci gumka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mialam swoj pierwszy raz w wieku 17 lat i bardzo tego zaluje, nieodpowiedni czas i osoba przede wszystkim... ja bym sie wstrzymala na twoim miejscu, jestes jeszcze mloda i przyjdize czas na sex a tym bardziej jak sie boisz zajsc w ciaze nie radzilabym, bo bedziesz miala wiecej stersu niz to wszystko warte, ale do lekarza radzilabym sie wybrac chocby na rozmowe jesli na raie sie boisz badania a pozniej sama zadecydujesz... ale jak to dziewczyny okreslily nic na sile, przyjdzie czas bedziesz gotowa do tego bardziej, a teraz z twojego postu wywnioskowalam, ze jakby siee twojemu chlopakowi troche za bardzo spieszylo, bo drugi by ciebie wspieral w atkich momentach i nie szukalabys porady tym bardziej na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie teraz w gumce przy moim obecnym nawilzeniu to jak scieranie jablka na tarce nic przyjemnego, probowalismy kilka razy i takim sposobem lezy 10 gumek w szafce... ale to naprawde trzeba miec zaufanie do partnera... my juz ponad 2 lata razem a wspolne lokum dzielimy od pazdziernika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepewna17
Rozumiem ze mi nikt nie pomoze...heh.. dzieki za wasze opinie..a do lekarza zdecydowalam sie pojsc... a na chlopaku jak najbardziej moge polegac i mnie wspiera.... nie namawia mnie na sex ani nic w tym stylu... on rozumie... a moze jednak troche poczekam... musze jeszcze z chlopakiem na ten temat porozmawiac... ale w kaxydm razie dziekuje pieknie:):* hehh.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goodthings
mam pytanie czy moga bolec jajniki na dzien po stosunku i nie jest to zaden objaw np. zagnizdzajacego sie zarodka. (oczywiscie biore tabletki anty i kochamy sie z chlopakiem do konca bez zadnego dodatkowego zabezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpowiedziałam na Twoj post ja i wesolutka napisałam Ci ze konsultacja z ginem jest konieczna, powiedziałam ze rowniez zaczełam brac tabsy w tym wieku i czuje sie dobrze wiec nie mow że nikt Ci nie pomoze;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia3
Hej Dziewczyny (Kobietki) :)) Dziękuję Wam za odpowiedzi, a szczególnie aaaaa za tak wyczerpującą:) Wiesz ja już próbowałam sama z tym wszystkim walczyć, smarowałam się maścią, robiłam sobie jakieś napary, ale nic mi nie pomogło... Troche bylo mi szkoda wydać 50zł (najtanszy prywatny ginekolog) na jedną wizyte a kolejne tyle na leki.. Byłam juz raz u ginekologa w przychodni, ale tylko zmarnowalam czas... Totalnie mnie zignorował, mimo że miałam upławy, wszystko było czerwone, spuchnięte i na dodatek strasznie bolał mnie brzuch i ból promieniował mi ból w okolicach jajników (po obu stronach). Wiecie może co to było? On przepisał mi leki na pęcherz, mimo że wcale mnie nie bolał.... Szczerze mówiąc mam już dość:(( chciałabym być normalną, zdrową dziewczyną.. Móc iść do ginekologa, zrobić badania i znaleźć dla siebie odpowiednie tabletki... Może i jestem jeszcze młoda, ale na pewno nie żałuje tego co robie i nie robie tego z przymusu ani dla zabawy... Kocham mojego faceta, jestesmy juz dlugo razem i chce z Nim przeżyc te najpiekniejsze chwile w zyciu, bo boje sie ze jutro moze mnie juz nie byc.. Moze jestem dziwna, ale zyje z dnia na dzien.. Dziewczyny nie martwcie sie! To co ma się stać i tak się stanie..Choćbyście uciakały przed tym na drugi koniec świata. Z tego co widze, nie jestescie juz małolatami, wiec ciąża tez nie będzie dla Was problemem. Macie kochających, stałych facetów, więc mogę Wam tylko życzyć małych, pyzatych pociech:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi narazie prosze nie życzyć pociechy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia3
Dlaczego?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a-co-to
czy test zrobiony ok 20 dni po stosunku i dwa dni przed okresem moze byc wiarygodny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepewna17
Wiem...jako jedyne...i jestem wdzieczna..portzebiwalam porady od jakis inteligetnych kobiet heh....nie bylam wlasnie pewna czy w moim wieku moge sobie na tabsy pozwolic... ;] pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia3
Niepewna17: Ja mam ten sam "problem" co Ty.. Zacząć brać tabletki czy nie? Pierwszy raz mam już za sobą - nie załuje go i nawet jeśli kiedykolwiek rozstanę sie z moim facetem (na co sie nie zapowiada ;) ) to nie bede tego zalowac. W koncu mając 17 lat nie jestesmy juz dziecmi. Nie popieram sexu poniżej tej magicznej liczby. Gimnazjum to jeszcze nie czas na takie "zabawy". Jeżeli kochacie sie i chcecie to zrobić to myślę, ze nie ma zadnych przeciwskazań - i najlepiej załatw sobie tabletki, wtedy bedziecie mogli cieszyc sie pelnią szczescia juz od pierwszego razu:)) Ahh.. co mi tam, chyba jednak tez sie na nie zdecycuje..:) I głowa do góry, to wszystko nie jest takie straszne:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam problem inny, jak długo brać tabletki?....7 lat to trochę czasu niby badania ok, ale libido już nie takie jak na początku brania, a ostatni czuję się z lekkka ociężała i przytyłam pare kilo, co mi się wcześniej nie zdażało i tak się zastanawiam czy po tylu latach brania tabsów mogły by zacząć tak działac,( czy to już starość:)) czy któraś umie odpowiedzieć, ile lat można się zajadać tabsami bez szkody dla zdrowi. Zdania gin też są podzielone, jeden mówi robić przerwy, drugi, że jeśli badania ok to przerwy nie potrzebne bo tylko rozregulowują gospodarkę hormonalną ..i bądż tu mądry... Dziewczyny napiszcie co byście zrobiły na moim miejscu, zawsze to lepiej się z konsultować z innymi babkami... P.S prawdę mówiąc, nie wyobrażam sobie, zaprzestania brania tabs i tego ciągłego uważania ...., mierzenia temperaturki , gumki itp, a spirala raczej też odpada...pozd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
A ja swojego pierwszego razu nie zaluje :P mimo ze mialam niecale 16 lat. brakowalo mi do nich miesiaca. Bylam z tym chlopakiem od ponad roku, rozstalismy sie w jakies pol roku pozniej. I niczego nie zaluje, uwazam ze podjelam sluszna decyzje, zrobilam to co chcialam i jak nalezalo :) a co najwazniejsze jestesmy nadal dobrymi kumplami!! jedno o drugim nigdy nie powiedzialo zlego slowa... jakies pol roku pozniej zaczelam nowe zycie, ktore trwa do dzisiaj :) a w swoim zyciu rzeczy ktorych zaluje jestem w stanie policzyc na palcach jednej reki. A sexu z ta osoba nigdy nie zapomne! :) Takze jezeli jestes pewna ze z tym chlopakiem chcesz pojsc do lozka to idz. Tylko pamietaj ze musisz byc TY pewna, i nie rob niczego pod namowa jego czy znajomych, to musi byc TYLKO TWOJA decyzja!! Pozdrawiam dziewczynki ;) Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiula18
czy macie jakies skutki uboczne po tym jak zaczelyscie brac tabletki? bo nie moge sie zdecydowac czy zaczac brac. ale chyba najpierw musze isc do lekarza zeby mi powiedzial jakie sa powinnam stosowac bo to z recepta trzeba kupowac. a najbardziej boje sie o skutki uboczne czy sa? poradzcie mi cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skutki uboczne przynajmniej u mnie - troche przytyłam - piersi mnie sie powiekszyły - w pierwszym miesiącu miałam bole brzucha i bardzo zmienny nastruj ale teraz wszystko jest super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
agawie: ja biore tabsy od ponad roku, więc jak narazie luzz ale moja mama ( kobieta prawie 40-letnia, więc chyba doświadczona) mówi że tabsy nalezy odstawiac raz na jakiś czas ,l robić sobie przerwy..no to tyle mam na ten temat:) i powiem Ci że ona tak robi i cieszy się swietnym zdrowiem, figura itp:) aaaaaa : ja nigdy też nie słyszałam od mojego gina o środkach dla chłopaka, tylko mama mi mówiła ( ja dzis tak ciągle o tej mamie:) ) że jej ginekolog zapisał przy grzybicy czy jakimś tam innym drożdżaku tabletki dla chłopaka..musze niedługo o to zapytać , bo nie wiem o co w tym chodzi.. wesolutka: to skoro Marta to trzeba było tak od razu, a masz taki nick , więc każdy wie o co chodzi...i jeszcze jedno..czy to wazne kto ile m lat? jesli ma więcej to anlezy mu się większy szacunek, czy jak zresztą, moze nie wtrącam się w sprawy twoje i Cleo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka1234...Kto mówił o gumkach!?Bo ja chyba nie skapowałam! wesolutka...Ale wiesz, jeśli ona chce to i tak to zrobi...Choć ja też uważam, że nic na siłę:) A może kwestia jest taka, że oboje się kochają i chcą się połączyć:) Niepewna17...Jak to nikt Ci nie pomoże!?Ja też Ci napisałam;) Moim zdaniem powinnaś robić to co czujesz Ty i Twój chłopak, a nie to co Ci mówią dziewczyny na forum;) goodthings...Jakiego zagnieżdżającego się zarodka!? moniak...Ja też jej napisałam...;) klaudia3...Nie ma za co;) Ale serio nie wiem co to mogło być... a-co-to...Mnie się wydaje, że może być wiarygodny... agawie...Mnie lekarz powiedział to co napisałaś \"jeśli badania ok to przerwy nie potrzebne bo tylko rozregulowują gospodarkę hormonalną\"...Ale nie iwem czy to się tyczy również takiego długiego czasu! solidnykopniak...No i super, że masz fajne wspomnienia;) Kasiula18...Ja zażywam Cilest juz rok i nie miałam żadnych skutków ubocznych;) Nio dokładnie tak...Musisz iść do lekarza, bo tabsy są na receptę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula18
a ile takie tablety kosztuja? raz bylam u lekarza to zapisal mi diane 35 i to pewnie te najdrozsze,ale tak na mnie nawrzeszczal ze juz nigrdy do faceta nie pojde:( ale nie kuopilam ich. jeszcze raz pojde do jakiejs babki i zobacze co powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiula18
a znacie jakies dobre tabletki po ktorych piersi urosna? i ciekawe ile kosztuja. a to wszystkie pigulki na recepte trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie po novynette urosły:) hormonów nie dostaniesz bez recepty a te kosztują od 22 do 30 zł zalezy w której aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×