Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Dziewczyny często pojawia się pytanie o to czy po tabsach rosną piersi i po, których.....po tabsach piersi robią się pełniejsze i mogą się trochę powiększyć, ale nie liczcie, na cuda, ja zażywałam różne tabsy...i zauważyłam, że piersi mi się zaokrągliły najbardziej po femodenie, jak zmieniłam na novynette to zmalały, potem znowu wróciłam do femodenu i znowu się trochę zaokrągliły( tzn. o jakieś o 3 cm w obwodzie)...ale mam znajomą, której żadne tabsy nie są w stanie nawet trochę zaokrąglić biustu...to po prostu zależy od naszych organizmów, a jak wiadomo każda z nas reaguje inaczej..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
Skutki uboczne po braniu tabsow... sorry ale ja mam pytanie: co to? Tak na prawde nie mialam zadnych skutkow ubocznych, nawet w pierwszych trzech miesiac stosowania gdy ogranizm sie przyzwyczajal, po prostu moja ginekolog z tymi tabletkami trafila w dziesiatke! chociaz to tez zalezy od ogranizmu! :) A co do powiekszenia sie piersi... Zazwyczaj jest to stan chwilowy, trwa jakies 3 do 4 miesiecy od rozpoczecia zazywania pigulek. Mi mi yasmin powiekszyly sie piersi... oczywiscie, bo tak reaguje prawie kazdy organizm gdy dostaje hormony. W koncu to za ich sprawa rosna nam piersi. Ale ten stan trwal przez pierwsze trzy misiace zazywania tabletek. pozdrawiam dziewczyny:) PS. ktoras z was chciala wiedziec ile tabletki kosztuja... Ja za swoje place 35,50zl w najtanszej aptece, w najdrozszej kosztuja 49zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
musze Cie trroszke przybic... plamienia moga trwac az to krwawienia w czasie siedmiodniowej przerwy... Kurde a tak swoja droga gdzie mieszkasz ze za yasmin placisz 31zl? :O cholerka... ja to zawsze place cos kolo40 bo mi sie nie chce isc na koniec osiedla zeby zaplacic 35;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cleo ja tez nie chce Cie martwić ale moje plamienia trwały cały czas aż do dostania krwawienia z odstawienia, czyli jakieś 2tygodnie :/ przeszło dzien wcześniej od rozpoczęcia nowego opakowania bodajże albo i w ten sam dzień........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nie jest wazne kto ile ma lat, z ciekawosci pytam, bo czesto sie zdarza ze dziewczyna grubo po 20 zachowuje sie jak smarkula albo na odwrot :) ja nie uwazam sie za nie wiadomo kogo, jestem normalna, pisze to co mysle, bez zadnych ceregieli... nie umilam komus zycia aby sie podlizac czy cos w tym stylu, to nie dla mnie. ja zaczelam za wszesnie i zaluje, chlopak wode z mozgu mi zrobil, malo brakowalo nawet okradl, glupia wtedy bylam i tyle, mloda.. ale chyba dlatego to zrobilam bo potrzebowalam akceptacji, ten glupi bunotniczy wiek, ale co sie stalo nie odstanie... ale zawsze mozna cos doradzic, zrobia co ze chca przeciez nikt nie zmusi ich aby poczekali, skoro sa na tyle dorosli aby wkroczyc w ten swiat zycze jak najbardziej powodzenia. przytocze cos jeszcze :) moja kolezanka kiedys przyjaznilysmy sie jest w drugiej ciazy do tego bliznieta :) wszystko byloby cacy gdyby nie miala niespelna 20 lat i poltorarocznej corki, jej maz pracuje za granica, ale przeciez wiecznie nie bedzie tam siedzial a w ciaze podczas jego wizyty zaszla ponownie. i za pierwszym razem byla wpadka a co powiedziec teraz?? malo pieniedzy zle warunki mieszkalne 3 dzieci brak stalego dochodu... samotne wychowywanie dieci, przykre i smutne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cleo ja mialam plamienia przez okragle 3 miesiace co powiedzialabym w takim momencie?? mialam takie plamienia przy zastrzyku hormonalnym dlatego pozniej zaczelam brac tabletki i od razu plamienia ustapily, jaka to wtedy ulga byla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz tak kombinowac nie będę......jak będę chciala przesunąć sobie okres to zrobie tak jak pisze w tej cudnej malej książeczce (ktora już zgubiłam no ale) czyli po opakowaniu rozpocząć od razu nowe opakowanie i wziąść tam z nowego opakowania pare tabsów np jesli o 5 dni chce przesunąć to 5 tabletek i przerwa 7 dni.....podobno to lepiej działa :) a najlepiej to wogole nie kombinowac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesolutka to nieźle ja chyba bym na nerwice się wykończyła....trzy miesiące z plamieniami.... a co do pierwszego razu to ja go też żaluje,może to glupie i śmieszne ale oddalam sie facetowi jak mialam 23lata.....stara dziewica :P:P:P byliśmy pare miesięcy ze sobą,kochaliśmy się, no i stało się, pierwszy i ostatni z nim raz, potem musialam wyjechać na 2 mieszki do Niemiec nie żałowałam tego, bo to było zaplanowane i wogole.....ale jak byłam za granicą napisał do mnie 1 smsa.......heh 1es na 2 miechy ;/ jak wróciłam....było tylko cześc-czesc......no ale tydzien po powrocie mój obecny chlopak omotał mnie skubany hehe i usidlił i pokochał mnie tak bardzoooo, ja może na początku może tego nieodwzajemnialam,ale teraz życia bez niego sobie nie wyobrażam......no ale jak byłam z jakieś dwa tygodnie z obecnym facetem tamten z którym sie przespałam przyszedł do mnie i powiedział że byl głupi że mnie olał, że mnie kocha,że teraz to zrozumiał....no ale ja nie umialam zostawić mojego bo może wielka milość to jeszcze nie była,ale szanowałam go i ufałam mu,ufałam mu od początku i szanowałam byłam przywiązana do niego,no i zostałam z obecnym wybrankiem i tego nie żałuje :) żaluje tylko tego że to nie z tym obecnym straciłam dziewictwo 😭 o lol ale wam naprzynudzałam.....sorka :) ale to mi siedzi głboko w śroku jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć! Mam pytanie czy od pierwszego dnia zażywania tabletek jestem już ubezpieczona tzn mogę kochać się bez obaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusonica
witam wszystkich:) mam małe pytanko....chce wyjechac ze swoim facetem na pare dni i akurat w tym czasie mam miec okres:/ zastanawiam sie czy moge w tym miesiacu nie robic sobie tej siedmiodniowej przerwy i brac dalej tabletki???? kiedys słyszałam ze tak mozna ale nie jestem do konca pewna...??:/ prosze o rade!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robaczek poczytaj co pisze u Ciebie na ulotce :) ale tak jest się zabezpieczonym od perwszej tabletki, ....ale ja i tak dopiero w drugim miesiącu szalalam,ale wiesz ja panikara jestem i to dlatego :) tusonica, tak jak Cleo mówi obie nie robiłyśmy przerwy no i miałyśmy potem plamienia podczas drugiego opakowania,w moim przypadku ciągły się chyba z tydzien ponad aż do krwawienia z odstawienia,w ciągu tej 7 pzerwy, poczytaj pare postów wstecz tam wszystko pisze....ale nie u każdej tak się dzieje, no ale...nam się zdarzyło. najlepiej podobno (tak pisze w mojej książeczce z Cilest) jest po zakonczeniu jdnego opakowania rozpocząć drugie od razu i wybrać tyle tabsów o ile chcesz aby Ci sie okres przesunąl potem je odstawić na te 7 dni......ale też moga byc problemy....także zależy od Ciebie...ja wem że ja już tak robic nie będe......bo to wszystko tylko organizm doprowadza to wariacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha jesli to jest Twoje pierwsze opakowanie to niestety nie wolno Ci tak zrobić.....tzn nie jest to wskazane.......ogolnie mówi się że raz za jakiś czas tak można,ale moja gin mi powiedziała że to nic dobrego dla organizmu i musze wziąść pod uwage co się może stać......tzn plamienia, opóznienie @, lub jego brak w następnej koljnej przerwie itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
Ktoras z was zazywa lub zazywala Novynette???jakie mialyscie skutki uboczne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula18...Ja płacę 15 zeta, ale to jedyna taka tania apteka(jeśli chodzi o Cilest) w moim mieście(poleciła mi ją moja Pani ginekolog, że tam jest najtaniej), bo jak pytałam w wielu innych o te tabsy, to kosztują mniej więcej 22 - 23 złote!Więc ja naprawdę nie przepłacam:) Najlepiej to popytaj o opinię innych dziewczyn(koleżanek)...Ja mojej pierwszej wizyty nie zapomnę(nie było za miło:o ), więc zależało mi na NORMALNEJ drugiej wizycie...Popytałam koleżanek do jakiego ginekologa chodzą, czy jest dobra i mi powiedziały, że fajna jest właśnie ta, u której jestem i serio jestem bardzo zadowolona;) No jeśli chodzi o tabletki anty, to nie możesz ich sobie tak po prostu wybrać...Trzeba iść do lekarza, zbadać się i dopiero lekarz wypisuje receptę! solidnykopniak...Ja mam dokładnie tak samo...Moja Pani ginekolog również trafiła w dziesiątkę;) Dzisiaj odebrałam wyniki i wszystko jest okej(wszystkie badanie wyszły w normie);)Więc nie muszę zmieniać na inne na szczęście:) Bardzo drogie są te Twoje tabsy:oTo Yasmin takie drogie!? Cleo841...Co do nóg to nie za fajnie, że Ci drętwieją...Powinnaś to zgłosić lekarzowi moim zdaniem...A plamy po solarium to z tego, że w rzadkich przypadkach u kobiet przyjmujących doustne preparaty antykoncepcyjne może wystąpić ostuda szczególnie u kobiet, u których ostuda występowała w ciąży. Kobiety ze skłonnością do ostudy podczas przyjmowania preparatu powinny unikać ekspozycji na słońce lub promieniowanie nadfioletowe. Ostuda często nie ustępuje całkowicie po odstawieniu preparatu.\"...To jest z ulotki...:) Używasz wkładek higienicznych!? wesolutka...Więc dlatego dziewczyny powinny się zabezpieczać;) I tu właśnie nie rozumiem lekarzy, którzy nie chcą przepisywać tabsów...Ale i nieodpowiedzialnych dziewczyn, które nawet do tego lekarza nie pójdą...To też jest smutne i przykre...:o anulka156...I to jest dla mnie najlepsze wyjście...Po prostu nie kombinować!;) Ja miałam 21;) Ale wiesz co...Wychodzę z założenia, że człowiek uczy się na błędach... Jeśli tylko chcesz popisać to pisz...Nie przynudzasz...Przynajmniej mnie!!!A jeśli coś to przecież pisz na gadu;) Dokładnie, od takiego kombinowania nie ma nic dobrego...Tylko tak jak piszesz - organizm wariuje!!! robaczek85...Tak Tusonica...Możesz...A ulotkę czytałaś!?Tam masz wszystko napisane!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ara..ja zżywałam novynett..przez pierwszy miesiąc zażywanie plamienia aż do następnego okresu....potem od czasu do czasu plamienia w środku cyklu....na tych tabsach trochę schudłam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaa dzięki, następnym razem na GG uderze :) jak mi będzie źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
aaaa no niestety yasmin... ;/ no ale coz nie mam zamiaru ich zmieniac bo w 100% mi odpowiadaja... cleo841 a gdzie mi do rzeszowa ;| hehehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maturzystka198888
takie pytanko mam ,czy ktores z was oprocz tabletek antykoncecyjnych zabezpieczaja sie dodatkowo jeszcze prezerwatywa? i co o tym pomysle myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...Pewka;)Wal do mnie jak w dym;) Cleo841...Aaaaaaaha:) solidnykopniak...No i to jest najważniejsze, że Ci odpowiadają w 100%!;) maturzystka198888...Ja na początku się zabezpieczałam, ponieważ przyjmowałam inne leki i miałam obawy...Teraz też się zdaża, że używamy kiedy mam jakieś obawy:) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam jesli klaudia 3 znow sie tu pojawi to niech cofnie swoje życzenia pociechy przynajmniej w stosunku do mnie bo mi spac nie daja, ze wykracze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgm18
Hej wszystkim :) Mam nieco skomplikowaną sytuacje. Pewnie pomyslicie, że jestem stuknięta, ale mama zawsze mi powtarzała, że jesli będe chciala rozpoczać życie seksualne to mam z nią pogadać. I tak zrobiłam, przełamałam się i powiedziałam, że chce iść do ginekologa. Wszystko układało się w miare dobrze, bo ustaliłam już konkrety, aż tu przy rozmowie na studia w nerwach zeszło na tą sprwe i dowiedział się i tato. Pogadałam nawet z nim co nie było łatwe. Oboje twierdzą, że według nich to za szybko bo powinnam zająć się głównie maturą i studiami, a tabletki w 100% nie zagwaranrują, że nie wpadne, a poza tym mam młody organizm, a hormony to jednak nie witamina C. Mają swoje racje, ale ja, przynajmniej jak mi się wydawało, byłam i jestem już zdecydowana. Bardzo chce się kochać fizycznie z moim chłopakiem, oboje chcemy :) Ale mam mnóstwo obaw. Może to wpływ rozmowy z rodzicami ;/ Czasem mysle też, że może nie jestem gotowa, a podobno sam fakt zadawania sobie takiego pytania o tym świadczy. Ale ja naprawde czuje, że chce i że mój facet jest odpowiedni, bo jestesmy razem już prawie 2 lata. Jedyne czego się obawiam to oczywiście ciąża. Wiem , że tabletki to prawie 100% skuteczności, wiem, że wiele moich koleżanek je stosuje już bardzo długo i jest ok, wiem, że to najskuteczniejsza metoda, ale wchodze na forówm i czytam, że i tak są wpadki... I te różne opinie, że to przez niestystematyczność, wymioty, biegunki, ale też czytałam o nie wchłanianiu się tabletki, bądż wpadkach nawet przy bardzo pedantycznym zazywaniu pigułek ;/... Troche mnie to przeraża, ok nie troche dość mocno. Zastanawiam się też czy każda z was ma takie obawy, czy może wynika to z poszczególnych cech charakteru każdej dziewczyny ? Jak długo wy już bierzecie tabletki i czy naprawde tak często zdarzają się wpadki.. Bo na forów co kilka komentarzy można spotkać taki który zawiera wzmianke o ciąży siosty, koleżanki, sąsiadki, dziewczyny z klasy.. nawet przy stosowaniu tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro zaczynam dziewiąte opakowanie opakowanie, tabsy nie daja fakt 100%, ale ta liczba to ok 99,9% a przypadki ciąży przy regularnym zażywaniu tabsów bez spóźnien, biegunek wymiotów i antybiotyków (takze dziurawiec moze osłabic ich dzialanie) to bardzo bardzo rzadkie przypadki ! Są kobiety na ktore pigułki po prostu nie działaja... ale to sie zdaża baaaardzo rzadko. Jestem w Twoim wieku i pigułki to moje jedyne zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiula18
zapisalam sie juz do gin za miesiac to mam nadzieje ze dobre mi przepisze tabsy. tylko ciekawe ile sie czeka na wyniki jak mnie zbada, bo troche sie boje isc bo to pierwszy raz,ale naszczescie ide do pani ginekolog. juz sie nie moge doczekac jak bede brac tabsy o ile mi pomoga, bo wtedy sex jest o wilele przyjemniejszy niz z gumka:P a stalego faceta mam od ponad roku wiec nie moge doczekac sie tych przyjemnosci. Bo z tabletkami ma sie wieksza pewnosc niz bez nich, jak facet konczy na zewnatrz. a musze zobaczyc jaie to uczucie jak konczy w srodku:) majac pewnosc ze jest przy tym bezpiecznie. mam nadzieje ze mi przepisze takie,po ktorych urosna piersi chociaz o ten 1 rozmiar:P a duzo sie wam przytylo po braniu tabsow? czy tylko z 1kg mozna przytyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie przytyłam wcale a piersi wieksze o cały rozmiar :) i bioderka oraz pupa sie tak fajnie kobieco zaokrągliły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia3
moniak nie wiedziałam, że aż tak Cie zestresuje;p życzonka nie cofam, ale przesuwam na bardziej odpowiedni (dla Ciebie) moment:) a kiedy planujesz maluszka? pozdrowionka:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia3
Oooo.. widze tu tez pozytywną strone zazywania tabletek;> fajnie by bylo jakby mi sie nieco zaokraglilo hehehe:) słyszałam coś kiedyś o jakis magicznych własciwosciach tabletek anty, ale nie pomyslalam, ze moga mi powiekszyc piersi az o jeden rozmiar.. no no.. kuszące;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cleo841...Spoczko;) mgm18...Wiesz...Jeśli czujesz, że chcesz, że to odpowiedni chłopak, to rób to co uważasz...Myślę, że rodzice i tak nie powoiedzieliby Cui nic takiego co chciałabyś usłyszeć...Oni często myślą, że ich córki zostaną skrzywdzone jeśli coś takiego ma miejsce! Przecież mama i tata nie powiedzą Ci...Wiesz córeczko, kochaj się ze swoim chłopakiem, a my Ci będziemy dawać na tabsy...Kumasz mnie!?;)...Myślę, że to Ty musisz czuć, że to jest to...Każdy się obawia ciąży, ale jeśli chcesz sie kochać to lepiej się zabezpieczać:) Ja biorę tabsy rok! Kasiula18...Ja miałam wyniki na następny dizeń(tyle, że była przerwa świąteczna, więc odebrałam dopiero dzisiaj)...No pewnie, że ma się większą pewność przy braniu tabsów:)...Ja raczej nieprzytyłam po tabsach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula18
Hej dziewczyny a Wy tylko na temat tabletek piszecie czy maci tez jakies tematy inne? bo ja dopiero weszlam na ta strone i nawet mi sie podoba ze mozna z kims juz obeznanym popisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula18...W sumie na forum to tylko o tabsach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula18
no tak, bo moze jak sie niektore z was lepiej znaja to na gg mozecie pogdac czy cos nawet,ale jak bede miala pytania to bede tu pisac.bo o wspolzyciu to aczej juz zbyt prywatne zeby pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×