Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość solidnykopniak
gosienka2809 nie, nie nie do Ciebie tylko tam wczesniej dziewczyna pisla ao swoim przypadku, zapomnialam wkleic jej nicka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to już chyba 8 opakowanie... lekarz nie zrobił mi żadnych badań... a ostatnio się troche przestraszyłam tym wszystkim i stwierdziłam że nie będę panikować i sobie zrobie badania krwi... na krzepliwośc, morfologie i próby wątrobowe... jutro wyniki... zobaczymy co będzie... Zmienić może tak, ale jak mi w tych badaniach wyjdzie zakrzepica to chyba już żadne tabletki... a i nie wiem czy inne by zmieniły ten spadek libido... poprostu straszne dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inga... i tyle...Jeśli nie zrobił Ci badań to nie dobrze, może zmień lekarza?...Czyli mam rozumieć, że te badania robisz na własną rękę, że lekarz Cię na nie nie skierował? No, jeżeli Ci coś wyjdzie w tych badaniach to oczywiście, że musisz odstawić, ale nie znaczy, że już koniec z tabletkami...To nie musi być ogólnie od tabletek tylko od danego rodzaju tabletek...Inne tabletki mogą również zmienić libido...Ogólnie każde tabletki to inna historia...Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora...Jeśli jedne są dla Ciebie złe i powodują coś niedobrego nie znaczy, że inne też tak zadziałają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akinomka
Hej dziewczyny, mam do Was pytanie, chciałabym zacząć brać tabletki i chciałabym się dowiedzieć kiedy przyjmuję się pierwszą tabletkę - zaraz po ostatnim dniu okresu czy kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza tabletkę z pierwszego opakowania przyjmuje sie w pierwszy dzień okresu. Potem już po jednej przez 21 dni, potem 7 dni przerwy, ósmego zaczyna sie opakowanie następne. I znowu 21 dni na tabsach, 7 dni przerwy i tak w kółko i nie ważne czy \"okres\" ten który powinien wystąpić w tej przerwie sie skończy czy nie. Są ewentualności kiedy gin karze brać w2 lub3,4,5 dzień okresu,ale w tedy trzeba sie zabezpieczać dodatkowo przez tydzień. Ale to rzadko bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... akinomka...W pierwszy dzień okresu!...Jak pójdziesz do ginekologa na badania, czy po prostu na wizytę to lekarz Ci wszystko powie, wytłumaczy, a jak już dostaniesz receptę i już wykupisz tabletki to koniecznie przeczytaj ulotkę ze 2-3 razy, żebyś wiedziała co w niej masz a czego nie, co się z czym robi, jak się postępuje w jakim wypadku, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MisteriousGirl
Czy jestem zabezpieczona od pierwszego dnia brania tabletek i mogę kochać się z chłopakiem bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MisteriousGirl
tzn. dzisiaj wzięłam już szóstą tabletkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia.....
Dziewczyny chcialam sie zapytac jak jest przy zmianie tabletek... bo zmienilam yasminelle bo mi wlosy wypadaly na OC-35.. i nie wiem teraz czy pierwsza tabletke wziasc w pierwszy dzien okresu czyli dzisiaj czy w poniedzialek tak jakbym kontynuowala tamte tabletki.... Proszę o szybką odpowiedź.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MisteriousGirl...Jeśli pierwszą tabletkę wzięłaś w pierwszy dzień okresu, nie wymiotowałaś, nie miałaś biegunki, nie bierzesz leków wchodzących w interakcje z anty, itp, to po 4 h od wzięcia pierwszej tabletki jesteś zabezpieczona... Kasia........To lekarz powinien Ci powiedzieć co i jak, bo to zależy...Ja na przykład zmieniałam z mocniejszych na słabsze i wzięłam np. w czasie przerwy(w 2 dniu okresu)...Tak mi kazała ginka...Jeśli lekarz nic Ci nie powiedział to nie dobrze...Musisz przeczytać ulotkę!!Tam powinno być napisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja co do zmiany tabletek to nie wiem nic, ale wiem że w ulotce chyba to powinno byc. a jak nie to lekarz,iw sumie to on powinien Ci to powiedzieć Ja jestem w rozpaczy, jutro mam urodziny...i nie pisze po to żeby sie chwalić tylko jestem w depresji chyba :P ku*** 25 lat nie wiem czemu mnie to tak drażni.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MisteriousGirl
ja brałam tabletki wcześniej ale miałam 4 miesiące przerwy.. nic mi nie było jak zaczęłam brać je tym razem, żadnych wymiotów itp. więc wszystko powinno być ok :) dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa89
hej... Jak widzicie jestem tu całkiem nowa... Trafiłam na to forum całkiem przypadkowo... Ja biore Cilest... nie biore długo ale zauważyłam że moje piersi są większe... Muszę powiadomić o tym lekarza...???? Czy to początek ciągłości dalszych skutków ubocznych czy mogę być spokojna...????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola88
hej mam pytanie .... przez 1 miesiąc miałam przyklejone plastry antykoncepcyjne ale niestety ostatni tzn 3 odklejał się więc przerzuciłam się na tabletki wczoraj właśnie skończyło się 1 opakowanie, zabrałam ostatnią tabletkę do tej pory stosowaliśmy dodatkowo prezerwatywę ale wczoraj jakoś wyszło inaczej i mój narzeczony skończył we mnie.... hm MYŚLICIE ŻE mogę zajść w ciążę???? czy one już powinny zabezpieczać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola88
hej nowa... wydaje mi się, że po prostu hormony tak na ciebie działają a mocno ci się powiększył biust?? bo mi też ale troszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...Coś mi świta, ze w ulotce Cilest jest coś... Heh, co do urodzin, to ja wiem, że masz:)A wiesz skąd?Przyszedł mi mejl z nasza-klasa \"niezapominajka\":) MisteriousGirl..No to jeśli przyjęłaś pierwszą w pierwszy dzień, to jesteś zabezpieczona... nowa89...\"nie biore długo ale zauważyłam że moje piersi są większe\"--->Są większe, bo tabletki zatrzymują wodę w organizmie i to \"powiększa\", ale to tylko na czas brania tabletek. Z czasem jak zakończysz ich zażywanie biust opadnie... Nie musisz mówić o tym lekarzowi... \"Czy to początek ciągłości dalszych skutków ubocznych\"--->Tego nikt nie wie...Dowiesz się z czasem...W czasie 3 pierwszych opakowań mogą się dziać różne rzeczy, możesz mieć różne skutki uboczne i w zależności od nich, przuy jednych możesz być spokojna, przy innych nie...Np. bóle głowy, mdłości, itp to te skutki, które nie są powodem do zmartwień, ale np. ból nóg, itp to sygnał, żeby natychmiast iść do lekarza... nikola88...\"hm MYŚLICIE ŻE mogę zajść w ciążę????\"--->Zawsze, przy przestrzeganiu zasad ryzyko wynosi 1 %... \"czy one już powinny zabezpieczać??\"--->Jeśli pierwszą tabletkę wzięłaś w pierwszy dzień okresu, nie wymiotowałaś, nie miałaś biegunki, nie bierzesz leków wchodzących w interakcje z anty, itp, to po 4 h od wzięcia pierwszej tabletki jesteś zabezpieczona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikola88...Biust się nie powiększa od tabletek, tylko woda zatrzymując sie w organizmie to powoduje...Z czasem, kiedy odstawisz tabletki biust wróci do normy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa...ja wiem że nie musiałam odstawiac,ale i tak wtedy chcialam sobie zrobic przerwe tak jak Anulka z reszta,a poza tym dermatolog mi ją doradziła (bo w sumie po co obciazac watrobe antybiotykiem i tabsami,a jak odstawie to moze mi sie szybciej goic ta buzia). Ginekolog potwierdzil ze to dobry pomysl no i nie zaluje. A przerwa byla 3 miesiace,no moze kilka dni mniej ale to dlatgeo ze mi sie okres poprzestawial :) Hmmm...a jesli chodzi o zmiane metody to mozliwe ze masz racje,ale to juz bede sie zastanawiac jakby sie to swinsto znow pojawilo po powrocie do Cilestu (odpukac w niemalowane :P ). W kazdym razie mam nadzieje,ze bedzie dobrze i bede napewno teraz bardziej dbac o siebie,o to co jem i piję,bo zle odzywianie tez moglo byc przyczyną...Tak samo alkohol czy stres...To tez moglo zawazyc.Z reszta ten tradzik rozowaty nie jest do konca zdiagnozowany i nawet lekarze nie sa w stanie stwierdzic w czym tkwi problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola88
thx bardzo aaaaaaa tak myślałam ale wole się upewnić... ryzyko wiadomo w końcu nie ma 100% pewności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyniki moich badań wyszły dobrze :-) I zrobiłam je na własną ręke... oczywiście że zmieniłam lekarza i to jakiś czas temu... teraz się śmieje że mam dwóch... jedna prywatna i jeszcze na NFZ... to dlatego że lekarz do którego chce chodzić ma duże kolejki i musze sobie zostawić jakieś \"wyjście awaryjne\"... Tylko zastanawia mnie skąd ten ból w nogach... skoro wyniki są dobre to chyba nie powinnam mieć zakrzepicy albo coś w tym stylu?... jutro dopiero ide do lekarza... teraz nie wiem czy odstawie te tabletki... chociaż denerwują mnie nawroty grzybicy i nie wiem co z tym zrobić... a i jeszcze to libido... ale właściwie to wcześniej wszystko było ok... odkąd dostałam ostatnią grzybice... tak w połowie kwiatnia to nie mam ochote na żaden seks...no może nie taką jak wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa89
Dzięki... nikola88... Trochę się powiększył... Wiecie... Chce je brać przez minimum rok... Nie chce zaliczyć wpady w czasie nauki... a został mi jeszcze rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa89
A... Powiedzcie mi jeszcze jedno... Jak są biodra to tak bardziej z przodu coś mnie kłuje... Ale to są takie impulsy... Rano bolało mnie z jednej stromy i przeszło mi jak pochodziłam po dworze... Teraz Jest to samo z drugiej strony... Ale po chwili przechodzi... To chyba nie od tabletek... A i co z tym opalaniem się na słońcu przy Cilesie...???? Pozdro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka___384
dziewczyny mam pytanie i mam nadzieje ze mi pomozecie. Od ponad roku biore tabletki i jest wszysto ok - praktycznie zadnych skutkow ubocznych -ostatnio kupiłam sobie L-Karnityne do ssania, wiecie moze czy mozna bez problemu laczyc te 2 rodzaje tabletek? w sumie nic nie pisze ze po L-Karnitynie, tabk anyu moga jaos inaczej działac ale chce sie upewnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka___384
dziewczyny wiecie moze czy przy branu tablke anty. i dodatkowo L-Karnityny moga byc jakies skutki uboczne? czy wogole mozna laczyc te 2 rodzaje tableteki bez zadnych problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka___384
dziewczyny wiecie czy laczenie tabletek anty i L-karnityny moze powodowac jakies skutki uboczne? czy mozna bez problemu laczy te 2 rodzaje tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka___384
dziewczyny wiecie czy laczenie tabletek anty i L-karnityny moze powodowac jakies skutki uboczne? czy mozna bez problemu laczy te 2 rodzaje tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosienka2809...No to dobrze, że to były 3 miesiące, a nie krócej…No dokładnie, tak samo jak napisałam wcześniej – trądzik może być od jedzenia… Inga... i tyle …Jeśli wyniki są okej, to nie wiem:o…Może idź do lekarza pierwszego kontaktu?...O grzybicy powiedź lekarzowi, pewnie da Ci maść – krem…Po paru razach przechodzi)tak słyszałam o maści coś na „C” nazwa)… nowa89…”Chce je brać przez minimum rok”-Ryzyko wynosi tylko 1 % przy przestrzeganiu wszystkich zasad…Działaj według swojej ulotki i powinno być okej…Musiałabyś być 1 na 100…Wątpię, że te impulsy są od tabletek…Może to jakieś nerwy?...W ulotce Cilest jest na temat słońca i ostudzie, więc przeczytaj…Wiem, że jest, bo Cilest brałam prawie 2 lata i znam ulotkę! majka___384...I myślisz, ze my tu wymyślimy coś mądrzejszego niż jest w ulotce??Rób to co masz w ulotce i nie wymyślaj sobie problemów na siłę…Nie ma w ulotce to znaczy, że Ciebie to nie dotyczy…Albo zapytaj lekarza jak masz wątpliwości…Nikt Ci tu nie doradzi, poza osobą, która bierze te same anty i ten sam lek tak samo jak Ty i wie co i jak…Jeśli w ulotce nie ma to problemu nie ma!Skutków ubocznych raczej to nie spowoduje, jeśli piszesz, ze nie obniża skuteczności( z ulotki)…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewusek
Witam laski ;** Mam ytanko: Biore tabletki Cilest zawsze o godzinie 20 (punktualnie) natomiast dzis zdarzylo mi sie wziasc o 23 czy ta 3 godzinna rozbiezność nie kumuluje ze skutecznościa. wiem wiem czytałam ze w przypadku moich tabletek skutecznosc jest zachowana do 12 godzina ale mimo wszystko chcialam zapyrtac czy te 3 godziny spoznienia nie maja wiekszego wplywu na skutecznosc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z grzybicą zawsze ide do lekarza... i zazwyczaj dostaje clotrimozolum + fluconazol... ale mi chodzi o to że mam stale nawroty co wygląda tak: dostaje grzyba, lecze się ok 1 miesiąca... potem ok miesiąc spokój i znowu to samo... więc zaczynam już się zastanawiać po co mi tabletki?! skoro i tak nie moge się kochać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×