Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość rozowiutka
czesc dziewczyny mam pewien problem duzo tu opisane o pozniejszym wzieiu tabletki ale nic nie moge znalezc na temat zbyt krotkiej przerwy po miedzy tabletkami zamiast 24 godzin wzielam przez pomylke po 12 bo myslalam ze zapomnialam a pomylimy mi sie dni i nie bardzo wiem co teraz jak to wyprostowac do konca zoatalo mi 7 tabletek a biore Balera niemieckie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
różowituka ja mam ten sam problem...juz pisałam tu.ale zgubiłam swój watek.. wzięłam o 8 godzin za wczesnie a potem juz pilnowałam sie tej nowej godziny..8 godzin wczesniej..odstawiłam ..dzis 3ci dzień a okresu ni ma! panikuję i test ciążowy nawet kupiłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozowiutka...ULOTKA!!...Różnica przy braniu tabletek nie może przekroczyć 12h... adios...Na okres masz 7 dni, a nie 3!!!!!!! Ja Ci już wyżej odpisywałam na Twoje pytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa juz znalazłam to było u mnie tak: 1 dzień- 6.00 2- dzien 6.00 itd do 11 dzień 6.00 i 23.00 (2 tabsy tega samego dnia rano i wieczorem) 12. dzień -23.00 13 dzień -21.00 14. dzień 21.00 i tak aż do końca opakowania i dzis 3 ci dzień przerwy... jak myślicie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozowiutka
tabletki maja niemiecka ulotke a w internecie nie moge na ten temat nic znalezci nie bardzo wiem czy wyrownac do godziny jak bylo czyli 20 wieczorem czy zostac tak jak jest czyli dzis od 8 rano do jutra o 8 rano i tak do konca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie mam okresu ale juz 4 dni i tez juz panikuje :/ bralam regularnie ale to pierwsze opakowanie i nie wiem czy przy pierwszym opakowaniu juz dzialaja bo niby zdania sa podzielone... a na ulotce nic nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozowiutka
a w tedy dodatkowe zabezpieczenie konieczne przy zmianie godziny czy nie bo nie bardzo wiem co robic dzieki za pomoc pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore swoje tabletki od roku..okres jest zawsze w czwartek..do tej ory go nie mam..wiem ze jest niby 7 dni ale nigdy wczesniej mi sie to nie zdarzylo i przyznaje że głupieje...i teraz mam problem czy jezeli okres sie nie pojawi to mam brac dalej tabletki czy leciec szybko do lekarza?? miala któraś Was taki przypadek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellergot
aniutka bierz dalej ale do lekarza wtedy tez polec:) bo w ciagu tych 7 dni powinien okres wystapic....ja kiedys mailam wyjatek i dostalam 6 dnia!!!! wiec nie martw sie i nie stresuj to dostnaiesz!!!!nalykaj sie magnezu i wez jakies witaminki i goraca kapiel to powinno przyspieszyc okres!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adios...No to w takim razie okej, tak jak napisałam wcześniej... rozowiutka...Jeśli Cię dobrze zrozumiałam to wszystko jest okej...Musisz brać dalej normalnie tak jak brałaś, tak jak chcesz brać...Jeśli wydłużasz przerwę lub przekroczysz 12h to wtedy musisz się zabezpieczyć...No i jest jeszcze kilka sytuacji, ale to zależy od tabletek wiec trzeba w ulotce patrzeć... Kala1199...\" ja tez nie mam okresu ale już 4 dni i tez już panikuje :/\"--->Na okres masz 7 dni, a nie 4!! \"brałam regularnie\"--->Przy przestrzeganiu wszystkich zasad ryzyko i tak wynosi 1%... \"to pierwsze opakowanie i nie wiem czy przy pierwszym opakowaniu już działają\"--->A jakie zażywasz, że nie masz tego w ulotce?...Tabletki działają po 4h od zażycia 1-szej, jeśli zażyłaś ją w 1-szy dzień okresu!!Tak jest przynajmniej w mojej ulotce... Aniutka10...Dzień okresu może się zmienić zawsze, już tu anulka pisała, że zawsze miała 4 dnia i nagle w jakiś tam miesiąc dostała 6 dnia...Przy którym jesteś opakowaniu??...Lepiej idź do lekarza, żeby wykluczyć ciążę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozowiutka
czyli rozumiem ze musze juz zostac przy 8 rano a nie tak jak bylam o 20 na wiezor tak sie przyzwyczailam , bo przesuwanie po godzinie dziennie to nie wypali chyba ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opakowanie??w listopadzie wybije rok...czyli teraz bedzie 11...zwariować można poprostu...dziękuje dziewczyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Aniutka10 Masz jeszcze pare dni, żeby dostać okres. Nawet jak go nie dostaniesz to jeszcze nie powód do rozpaczy. To nie jest miesiczka tylkokrwawienie z odstawienia. Jak głosi treść takiego magicznego papierka dołączonego do tabletek, krwienie z odstawienia może się nie pojawić. Dopiero jeżeli za miesiąc będzie miała miejsce ta sama sytuacja, to wtedy już można trochę panikować. Nie denerwuj się, weź sobie ciepłą kąpiel i czekaj cierpliwie do końca przerwy. Możesz sobie też zrobic test ciążowy. Zrobiony w dniu spodziewanej miesiączki, bądź po jej terminie daje 99,98% pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Mam pytanie do Was. Pisałam już w innym poście, ale nikt mi nie odpowiedział. Może tutaj ktoś się zlituje i odpowie? Właśnie lekarz przepisał mi Microgynon21 i mam zamiar zacząć go zażywać. Wspomne, że to moje pierwsze tabletki i trochę tego się boje, bo nie wiem jak mój organizm będzie na nie reagował. Na internecie czytałam, że podczas izażywania M21 nie jest wskazane picie alkoholu. Czy to oznacza, że wogóle nie mozna pić alkoholu zażywając tabletki antykoncepcyjne? Jeżeli się orientujecie w temacie, napiszcie... Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnnnnnnnnn
pomocy!! mam jedna łydke większą od drugiej a co za tym idzie troche udo ale w minimulnym stopniu.. dlatego też chciałabym zacząć brać elkarnityne na spalenie tkanki tłuszczowej żeby to może jakoś wyrównać. moj problem polega na tym ze biore tabletki i nie wiem czy moze na nie wpłynąc bo z tego co słyszalam/ czytalam zdania sa podzielone. co wy o tym sądzicie?? znacie jakies inne sposoby na wyrównanie łydek?? POMCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnnna
odkąd zaczelam brac tabl novynette odczuwam bol z lewej strony brzucha pod zerami, mam wrazenie ze mam podrazniona trzustke i watrobe, czy jest to mozeliwe skoro biore tabletki dopiero oklo 10 dni? czy ktos wi co moze mi dolegac? nie wyskakujcie z lekarzem bo ze wszystkim do niego nie bede leciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):) Dziewczynki dziękuje za słowa:D:D dostałam:D:D w nocy pięknie mnie zalało:D o zgrozo ale to był jeden z najmilszych poranków mojego życia:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
annnnnnnnna to raczej nie od tych tabsow,biore je 2 lata i nic mi nie bylo,poza tym one sa nisko hormonalne,wiec nie powinny tak podrazniac,a szczegolnie po 10 dniach zazywania. chyba,ze po prostu organizm w ten sposob sie do nich przyzwyczaja,aczkolwiek w zyciu sie nie spotkalam,zeby ktos narzekal po tych tabletkach na tego typu bole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozowiutka...\"bo przesuwanie po godzinie dziennie to nie wypali chyba\"--->Można przesuwać o godzinę, ale nie wiem czy nie łatwiej od razy skoczyć tyle, że musisz się mieścić w 12 h...Jakbyś mogła to napisz mi to dokładnie tak jak napisała adios jak to wyglądało, żebym miała pewność, że dobrze Cię zrozumiałam, żeby Ci źle nie doradzić... Aniutka10...Czekaj na okres, może się pojawić nawet 7 dnia, jeśli się nie pojawi to wtedy idź do lekarza...Wcześniej nie panikuj, bo stres może opóźnić okres... Diaria...Okres może się nie pojawić przy 3 pierwszych opakowaniach, jeśli zdarza się to w późniejszym czasie to tak jak piszesz, nie jest to powód do rozpaczy, ale iść do lekarza wykluczyć ciążę czy na przykład jakąś chorobę powinna, przynajmniej ja bym tak zrobiła... zauroczenie74...Nie patrz na to co masz na necie tylko na to co masz w ulotce!!Jeśli masz w ulotce swojej napisane, ze nie możesz to znaczy, ze nie możesz, jeśli masz napisane, że należy unikać, to znaczy, że możesz ale nie dużo, a jeśli nic nie masz na temat alko to znaczy, że możesz pić... nnnnnnnnnnnnnn...Każdy ma jedną stronę większą od drugiej w minimalnym stopniu i to jest naturalne, nie ma identycznych połówek u żadnego człowieka, nie uczy łaś się na biologi, że człowiek nie jest symetryczny?? Jeśli chcesz wiedzieć czy to się tyczy Ciebie(to czy będzie osłabiać działanie Twoich tabletek) to patrz na SWOJĄ ulotkę a nie na \"zdania są podzielone\"...Nie znam na takie coś sposobów, ale sądzę, \"na chłopski rozum\", że jeśli weźmiesz coś na spalanie tkanki tłuszczowej, to z obu łydek Ci się tłuszcz spali, a nie tylko z jednej, żeby się wyrównać...To chyba oczywiste, nie sądzisz... annnnnnnnna...Miałaś robione badania? GosiaQ...Dziewczyno, nie żartuj to z ludzi...Co z tego, ze Tobie nic po nich nie jest!?Nie wiesz, ze to nie ma nic do jej reakcji?Każda z nas jest inna i inaczej reaguje na tabletki...To, że Ty miałaś super, nie znaczy, że ona może mieć masakrę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniutka10...No widzisz...I pamiętaj zawsze o ulotce, ona nie raz może Cię uspokoić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnnna
nie mialam robionych badan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnnna
nie mialam robionych badan... ten bol pojawia sie najczesniej wieczorem a tabletki biore o 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
no spoko,ale to troche dziwne,zeby po takim krotkim czasie tak zle dzialaly,szczegolnie,ze ponoc novynette sa bardzo lagodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostalam okres.... 5 dnia... a schizowalam sie od dwoch dni... chlopak mi mowil ze nie potrzebnie... ale wiecie jak to jest :) biore Rigevidon i mi sluzy... nie czuje zadnych skutkow ubocznych :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnnnnnnna...No to KONIECZNIE jak najszybciej idź zrób badania!!KONIECZNIE!! Badania powinnaś mieć zrobione przed wypisaniem recepty, ale niestety nie każdy tak robi:o...Musisz zrobić próby wątrobowe, itp i wykaże Ci to czy masz coś z wątrobą... GosiaQ...Mogą działać po 10 dniach, dlatego, że skutki uboczne mogą się pojawić nawet po 1-szej tabletce...To nie ma znaczenia, że są łagodne, na nią mogą działać negatywnie i już... Kala1199...Nie wiem po co schizowałaś, zamiast przeczytać ulotkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa - dzięki za odpowiedź... Przestudiowałam ulotkę i powiem Ci, że nic nie jest wspomniane na temat alko...., piszę natomiiast aby unikac palenia paierosów, bo to jest niewskazane podczas stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych... Więc skoro nic nie pisze, to można? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnnna
wiem ze powinnam, ale z braku czasu nie myslalam o tym zeby zrobic te badania...nie wiem co, jak i gdzie sie je robi, czy dlugo trzeba czekac i w olole, dlatego nie wpadlo mi do glowy zeby je zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×