Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość ona1988
no to jak to jest wkoncu?? bo zglupialam juz calkowicie:P jak zaczynam okres to biore 1 tabletke pozniej 7 dni przerwy i reszte opakowania?? czy jak zaczne to podczas okresu tez brac?? bo wiem ze jak skoncze opakowanie to 7 dni przerwy ale slyszalam ze po 1 tez sie powinno 7 dni zrobic 1 raz mam zamiar brac i nic nie wiem prosze o jakas podpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w pierwszym dniu okresu bierzesz pierwsza tabletke i bierzesz caly czas bez przerwy do 21 tabletki .... pozniej robisz 7 dni przerwy... po tych 7 dniach bierzesz pierwsza tabletke z drugiego opakowania i tak w kolko :) lekrza lub pielegniarka nie wytlumaczyli tego przy przepisywaniu?? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona1988
no wlasnie nie mowil cos o tych 7 dniach po 1 tabletce i ze 7 dni jak opakowanie sie skonczy to by sie zgadzalo bo jak zrobie 7 dni po 1 tabletce przerwe to po calym opakowaniu mi akurat okres wypadnie w te 7 dni przerwy miedzy opakowaniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie tak nie robi... tzn moze skonsultuj sie jeszcze raz z lekarzem bo ja wyrocznia nie jestem... ale robi asie zawsze tak jak wczesniej napisalam... tzn od pierwszej bez przerwy do konca opakowania... a okres po 21 dniach bo nie jest taki okres jak mialas wczesniej tylko to jest krwawienie z odstawienia... a jakie bierzesz tabletki?? zreszta wszystko jest napisane na ulotce... jak masz brac po raz pierwszy i ze to jest krwawienie z odstawienia. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kipigroch...Ale to nie ma znaczenia...Jeśli masz skierowanie na badania to musisz je skonsultować koniec kropka :) heavennn...Zapytaj o to w aptece, co my Ci doradzimy?Ja nie wiem czy oni \"zdają\" recepty codziennie czy co jakiś czas. Jeśli Ci nie wydadzą, no to oczywista sprawa, że musisz iść do lekarza...Bo jak nam wiadomo, tabletek bez recepty nie dostaniesz... Kala1199...Na recepcie jest imię i nazwisko, jeśli je poda i powie, ze miała 2 opakowania, a kupiła 1 i nie wzięła odpisu, to nie wiem czy nie moga jej sprzedać 2 opakowania, chociaż musiałaby mieć dowód, że kupiła tylko jedno z tych 2 opakowań, bo każdy by mógł sobie tak mówić... heavennn...Masz rachunek? ona1988...\"jak zaczynam okres to biorę 1 tabletkę później 7 dni przerwy i resztę opakowania??\"--->NIE!! Dostajesz okres i w ten pierwszy dzień bierzesz pierwszą tabletkę, bierzesz kolejno codziennie 21 tabletek, czyli całe opakowanie, potem od 22 dnia robisz 7 dni przerwy, w czasie tej przerwy pojawia się krwawienie(może się pojawić w każdy dzień), niezależnie od tego czy okres był, czy było samo plamienie, czy nie było nic w ogóle zaczynasz następne opakowanie, czyli 8 dnia...I tak w kółko...Masz już tabletki kupione?Jeśli tak, to ulotka w rękę i studiować, kilka razy... Jeśli nie, o od razu jak kupisz przeczytaj i będziesz wszystko wiedziała co i jak... \"czy jak zacznę to podczas okresu tez brać??\"--->TAK!! \"bo wiem ze jak skończę opakowanie to 7 dni przerwy\"--->Dobrze słyszałaś a to się myli z tym pytaniem wyżej, masz bardzo różnorodną i sprzeczną wiedzę... \"ale słyszałam ze po 1 tez się powinno 7 dni zrobić\"--->A kto ci takich bredni naopowiadał??Nigdy nie słyszałam większej bredni... \"1 raz mam zamiar brać i nic nie wiem \"--->Najpierw zdobądź wiedzę na temat anty - broszurki, strony o tabletkach, plakaty w przychodniach, itp...A potem się za to weź, bo będziesz miała zamotę...i pamiętaj - pierwsze co to ULOTKA w rękę!! \"bo jak zrobię 7 dni po 1 tabletce przerwę to po całym opakowaniu mi akurat okres wypadnie w te 7 dni przerwy miedzy opakowaniami\"--->Dziewczyno, właśnie widzę, że jesteś \"ciemna\" w tej sprawie strasznie:o...Jak bierzesz tabletki, to ci się reguluje okres tak, że masz zawsze w ten sam dzień...To nie okres tak w ogóle, tylko krwawienie z odstawienia i ten Twój teraźniejszy naturalny okres nie ma nic do rzeczy...Więc będziesz miała krwawienie w przerwie 7 dniowej, zapomnij o datach starego okresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie moze tak zrobic... bo kiedys wiem ze chcial ktos tak zrobic z recepta i farmaceutka powiedziala ze albo wykypuje teraz albo przepada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heavennn
do recepty farmaceutka dołączyła rachunek, więc jest to jak nie było dowód wpłaty na to,że wykupiłam tylko jedno opakowanie.Pytanie tylko czy ta recepta nadal jest w aptece ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala1199...Hmm, no jak tak mówisz...Ja nie wiem, bo nie miałam takiej sytuacji, ja zawsze prosiłam o odpis, teraz już nie, bo kupuje od razu 3 opakowania, bo nie chce mi się przychodzić co miesiąc:P heavennn...Nikt Ci tu tego nie powie, jedyne co możesz zrobić to iść i się zapytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heavennn
z wykupem drugiego opakowania nie było żadnego problemu ;) nawet farmaceutka nie pofatygowała się żeby poszukać tej recepty :) dała mi dosłownie od ręki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie: Od dwóch tygodni biorę Yasmin. Pierwszą tabletkę wzięłam w 5 dniu cyklu. Nie mogłam w pierwszym dniu cyklu, bo nie miałam jeszcze wyników badań i moja lekarka przyjmuje tylko w środy. Powiedziała, że nie muszę czekać do następnego m-ca tylko mogę zacząć brać tabletki od 5 dnia cyklu. I teraz moje pytanie: po 7 dniach jestem bezpieczna? Bo tak wyczytałam w necie, w ulotce. Moja ginekolog raczej sceptycznie do tego podeszła, a raczej niewiele mówiła. Najpierw mówiła, że po 7 dniach będę zabezpieczona, a potem stwierdziła, że radzi uważać. Nie wiem czy uważałam.:( W dalszym ciągu stosujemy stosunek przerywany, ale kochamy się bardzo często, nawet 3-4 x dziennie. W przyszłym tygodniu w środę biorę ostatnią tabletkę anty i już panikuję czy aby nie wpadłam.:( Są tutaj może jakieś kobiety, które wzięły pierwszą tabletkę właśnie w 5 dniu cyklu i uprawiały seks bez dodatkowych zabezpieczeń? Wiem, że najważniejsze to muszę czekać na okres, ale nie wiem jak ja wytrzymam ten tydzień, a może nawet dwa, bo nie wiadomo, którego dnia przerwy dostanę okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez znow to maammmm
witam pomozcie mi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1 tabletke antykoncepcyjna sie bierze w 1 dzien okresu prawda?!no.... a ja mam taka sytuacje ze od wczoraj boli mnie brzuch jak na okres ale wczoraj mialam jedynie leciutko rozowawy sluz, dzis kolo poludnia splynelo troche krewki,ale malusko jakby ktos wlal mala lyzeczke, po zmianie podpaski minelo juz troche i jest czysta:( nie wiem co teraz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!brac tabl anty dzis wieczorem czy nadal czekac na cos obfitszego??? nie mialam tak raczej nigdy jak juz to od razu normalne krwawienie a akurat teraz musialo sie cos spierzyc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniśśś
tez znow to maammmm Na Twoim miejscu wzięłabym tabletkę już dzisiaj wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniśśś
tez znow to maammmm Na Twoim miejscu wzięłabym tabletkę już dzisiaj wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heavennn...No widzisz... kasia.....\"Powiedziała, że nie muszę czekać do następnego m-ca tylko mogę zacząć brać tabletki od 5 dnia cyklu.\"--->No bo można wziuąć w 1, 2 lub 5 dzień okresu, tak jest też w ulotce napisane... \"po 7 dniach jestem bezpieczna?\"--->To co masz w ulotce jest najważniejsze, więc po co jeszcze nas pytać, przecież my nie wiemy więcej niż ulotka, nic lepszego Ci nie powiemy...Ogólnie niby trzeba się zabezpieczać 7 dni, czyli możesz dopiero 8 dnia bez dodatków... \"Nie wiem czy uważałam.\"--->To znaczy, co masz na myśli?I czemu nie uważałaś, skro Ci tak powiedziała:o \"W dalszym ciągu stosujemy stosunek przerywany\"--->Jeśli w śluzie partner ma plemniki to przerywany nic Ci nie da, a może mieć...Przerywany to żadna metoda... \"ale kochamy się bardzo często, nawet 3-4 x dziennie.\"--->No i co?Tabletki Cie chronią zawsze, jeśli przestrzegasz zasad w 99%... \"W przyszłym tygodniu w środę biorę ostatnią tabletkę anty i już panikuję czy aby nie wpadłam.\"--->Trzeba było wcześniej myśleć, nawet jeśli to miało jakieś znaczenie, że kochałaś się nie uważając...Najpierw się myśli...Poza tym nie panikuj, bo możesz opóźnić okres... \"Są tutaj może jakieś kobiety, które wzięły pierwszą tabletkę właśnie w 5 dniu cyklu i uprawiały seks bez dodatkowych zabezpieczeń?\"--->To kiedy w końcu kochałaś się bez niczego, w czasie tych pierwszych 7 dni czy już po upływie 7 dni? tez znow to maammmm...Nie wiem co Ci doradzić, bo ja nie miałam takiej sytuacji, tylko wzięłam 1-szą tabletkę w pierwszy dzień, wtedy też miałam tylko plamienie...Jeżeli miałabyś plamienie to bym zażyła, ale jeśli podpaska jest czysta, a wcześniej było mało krwi to nie wiem co bym zrobiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez znow to maammmm
no kolopoludnia pojawila sie jasna krewka ale jak pisalam malutenko, potem ja wymienilam i na tamtej nic tylko jakby rozowy nalot no ale nie typowa krew, potem wzielam goracy prysznic no i czekam na razie znow tylko rozowy jakby sluz ale minimalnie widac trzebaby sie wpatrzec:/a zazwyczaj mialam duzo krwi podczas okresu:/i caly czas mysle brac czy nie brac juz dzis:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez znow to maammmm...Nie musisz mieć krwi, żeby zacząć tabletki...Jeśli jest już śluz to weź dzisiaj, ja bym przynajmniej tak zrobiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania2
hej mam pytanie bo po 2 godzinach od wziecia tabletki antykoncepcyjne zwymiotywałam i wziełam 2 tabletke jak mam teraz dalej je zazywac noramlnie czy dobrac tą 21 tabletke z jednego listka ??m z góry dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania2...Ogólnie założone jest, że powinno się mieć dodatkowy listek na takie właśnie sytuacje, ale jeśli takiego nie masz i masz trudność z posiadaniem takiego dodatkowego(długie kolejki do lekarza lub brak kaski czy jakieś inne), to zamiast 21 dniowego cyklu zrób 20 dniowy...Wtedy wcześniej o jeden dzień skończysz to opakowanie i normalnie zrobisz 7 dni przerwy...8 dnia zacznij normalnie 21 dniowy cykl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaszka
Ja wzięłam już szósta tabletkę yasminelle i na razie nie widzie żadnych zmian w moim organizmie.Zastanawiam się czy to za wcześnie na jakiekolwiek skutki uboczne czy one jeszcze nadejdą. Nie czytałam wszystkich odpowiedzi tutaj, być może to pytanie już sie pojawiło ale zapytam..Czy po pierwszym blistrze dostane okres z odstawienia czy jest taka możliwość że on sie nie pojawi??Są to moje pierwsze tabletki anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa mam pytanie do Ciebie. Kolezanka bierze harmonet. Zapomniała 1 pigulki w srodku cyklu i pomimo tego co jest napisane w ulotce nie wziela jej nawet po tych 12 godzinach,do ktorych mozna przesunac branie tabsa. Dzien pozniej dostala bardzo obfity okres,ktory trwal tydzien. W srode ma wizyte u lekarza,ale panikuje strasznie. W miedzy czasie nie uprawiala seksu,tylko kilka dni przed nie wzieciem pigulki i to z gumka. Chcialabym wiedziec co o tym sadzisz. Powiem jeszcze,ze wyczytalam w jej ulotce,ze moga sie zdarzyc krwawienia miedzymiesiaczkowe,ale to zazwyczaj na poczatku brania,a ona stosuje je juz 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaszka...Skutki uboczne mogą się okazać w czasie 3 pierwszych opakowań - ULOTKA!! \"Czy po pierwszym blistrze dostane okres z odstawienia czy jest taka możliwość że on się nie pojawi??\"--->A co my, wróżki?To czy go dostaniesz to się okaże...Jest taką możliwość, że się nie pojawi właśnie w tym okresie 3 pierwszy miesięcy. Weź dziewczyno ulotkę do ręki, bo zadajesz banalne pytania, na które odpowiedź masz w ulotce, tylko Ci się pewnie nawet zajrzeć do niej nie chciało i przeczytać... GosiaQ...Czemu nie wzięła w czasie 12h tabletki?Pewnie nie przeczytała ulotki i nie wiedziała, że tak musi zrobić!?Jak już dostała ten okres, to brała dalej tabletki normalnie, czy sobie przerwała?I czemu panikuje?...Raczej nie jest w ciąży, bo gumka, jeśli nie pęknie daje 100% pewności, chyba, że wcześniej kochała się bez gumki to już coś innego, bo wcześniej mogła zajść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaszka...Skutki uboczne mogą się okazać w czasie 3 pierwszych opakowań - ULOTKA!! \"Czy po pierwszym blistrze dostane okres z odstawienia czy jest taka możliwość że on się nie pojawi??\"--->A co my, wróżki?To czy go dostaniesz to się okaże...Jest taką możliwość, że się nie pojawi właśnie w tym okresie 3 pierwszy miesięcy. Weź dziewczyno ulotkę do ręki, bo zadajesz banalne pytania, na które odpowiedź masz w ulotce, tylko Ci się pewnie nawet zajrzeć do niej nie chciało i przeczytać... GosiaQ...Czemu nie wzięła w czasie 12h tabletki?Pewnie nie przeczytała ulotki i nie wiedziała, że tak musi zrobić!?Jak już dostała ten okres, to brała dalej tabletki normalnie, czy sobie przerwała?I czemu panikuje?...Raczej nie jest w ciąży, bo gumka, jeśli nie pęknie daje 100% pewności, chyba, że wcześniej kochała się bez gumki to już coś innego, bo wcześniej mogła zajść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa podobno czytala ulotke,ale jej nie zrozumiala. az mi sie noz w kieszeni otworzyl jak mi to powiedziala... kochala sie z gumka,ale panikuje przez ten okres w srodku brania tabsow,zreszta dzisiaj sie wyjasni,bo poszla do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa podobno czytala ulotke,ale jej nie zrozumiala. az mi sie noz w kieszeni otworzyl jak mi to powiedziala... kochala sie z gumka,ale panikuje przez ten okres w srodku brania tabsow,zreszta dzisiaj sie wyjasni,bo poszla do lekarza... i nie przerwala tabletek podczas tego krwawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa podobno czytala ulotke,ale jej nie zrozumiala. az mi sie noz w kieszeni otworzyl jak mi to powiedziala... kochala sie z gumka,ale panikuje przez ten okres w srodku brania tabsow,zreszta dzisiaj sie wyjasni,bo poszla do lekarza... i nie przerwala tabletek podczas tego krwawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa podobno czytala ulotke,ale jej nie zrozumiala. az mi sie noz w kieszeni otworzyl jak mi to powiedziala... kochala sie z gumka,ale panikuje przez ten okres w srodku brania tabsow,zreszta dzisiaj sie wyjasni,bo poszla do lekarza... i nie przerwala tabletek podczas tego krwawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa podobno ulotki nie zrozumiala,nie komentuj,bo uwazam tak samo w tym temacie... kochala sie z gumka,ale panikuje ze wzgl. na okres w srodku brania tabletek. nie przerwala ich podczas krwawienia. zreszta za niedlugo sie wyjasni,bo ma lekarza dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa podobno ulotki nie zrozumiala,nie komentuj,bo uwazam tak samo w tym temacie... kochala sie z gumka,ale panikuje ze wzgl. na okres w srodku brania tabletek. nie przerwala ich podczas krwawienia. zreszta za niedlugo sie wyjasni,bo ma lekarza dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KORNA03
czesc dziewczyny to znowu ja.19.10 skonczylam 1 listek dzis jest 3 dzien przerwy i dzis pierwszy raz dostalam plamienia,ile takie plamienie bedzie trwalo,chce wiedziec bo w poniedzialek jade z moim chlopakiem do Turcji i nie chce niespodzianek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KORNA03
czesc dziewczyny to znowu ja.19.10 skonczylam 1 listek dzis jest 3 dzien przerwy i dzis pierwszy raz dostalam plamienia,ile takie plamienie bedzie trwalo,chce wiedziec bo w poniedzialek jade z moim chlopakiem do Turcji i nie chce niespodzianek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×