Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

A i jeszcze jedno, ten okres, co napisałam, że mam taki to taki jest zazwyczaj, ale nie zawsze, bo nie raz plamienie nie występuje na przykład na początku, czy coś...Ale przeważnie okres kończy się plamieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pomocy! Biore cilest juz od 3 lat.. wszystko byłoby ok, gdyby nie plamienia (jasno-brązowe) pod koniec aktualnego opakowania.. co znaczą te plamienia? Jestem w trakcie przerwy 7-dniowej (4 dzień) a okresu nie ma... czy jestem w ciąż- brałam tabletki regularnie, o żadnej nie zapomniałam... pomozcie naprawde!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirkaa1 ja też brałam cilest przez prawie 3 lata i przez 3 ostatnie miesiące miałam plamienia w ostatnich 7 dniach opakowania, a potem jak zaczynała sie przerwa to wszystko ustawało, a lekki okres dostawałam 1, 2 dni przed rozpoczęciem nowego opakowania. Byłam z tym u ginekologa, a ten zrobił mi usg, żeby wykluczyć jakieśtam zgrubienia na jajnikach i przepisał rigevidon. Podobno zmiana tabletek może pomóc. Oczywiście tabletki nie dają 100% pewności, ale jeżeli brałaś je regularnie to sadzę, że nie powinnaś się martwić ciążą, tylko iść na kontrole do ginekologa, poprosić o badanie i radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Ci bardzo Słońce za odpowiedź... będę musała się wybrać do ginekologa... 3majs sie ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirkaa1...Też brałam Cilest - prawie 2 lata...Też było wszystko okej od samego początku, jedynie właśnie 2 opakowania przed zmianą miałam plamienia mając jeszcze 4 tabletki w opakowaniu, pisałam już o tym tutaj chyba 2 razy...Miałam wtedy też normalnie okres w przerwie...Okazało się, ze jest to nietolerancja organizmu i zmieniłam na Regulon, czyli z mniejszą dawką hormonów... Na okres masz 7 dni a ni e4 wiec nie wiem czemu panikujesz??:o To czy jesteś w ciąży to się okaże, my Ci tego przecież nie wywróżymy przez forum! To, że brałaś regularnie nic nie znaczy, zawsze istnieje ryzyko 1% nawet przy przestrzeganiu wszystkich zasad... lotya...Tak jak pisałam, to nietolerancja organizmu i mnie pomogła zmiana... \"ale jeżeli brałaś je regularnie to sadzę, że nie powinnaś się martwić ciążą\"--->ZAWSZE istnieje 1% ryzyka!!Również przy idealnym zażywaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniu
Czesc Mam do was pytanie. Otoz biore Cilest gdy mialam przerwe przeziebilam sie i poszlam do lekarza. przepisal mi ospen, powiedzialam ze przyjmuje tabletki anty Cilest i czy ospen nie oslabi ich. powiedziala ze nie. przyjmowalam ospen i kochalam sie ze swoim partnerem w czasie przerwy.wczoraj mialam ostatni dzien przerwy kochalam sie z partnerem. dzisiaj nie kochalismy sie, wzielam rano ospen a o 17 Cilest, przed chwila z ciekawosci przeczytalam ulotke ospenu i przeczytalam ze oslabia on dzialanie tabletek antykoncepcyjnych :( co teraz? jak narazie nie wzielam ospenu co mam zrobic czy jestem w ciazy? prosze o szybka odpowiedz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niuniu...Jeju, dziewczyno, a skąd my to możemy wiedzieć czy Ty jesteś w ciąży??To trzeba chyba zbadać, nie sądzisz??...Jeśli chodzi o to, czy możesz być, to owszem, możesz, ponieważ tabletki zawsze mają 1% ryzyka, nawet przy przestrzeganiu wszystkich zasad, więc nawet bez zażywania tego ospenu ciąża jest możliwa... Nie patrz na to co jest w ulotce ospen, tylko na to co masz w swojej ulotce Cilest!!Ulotka ospen mówi ogólnie, że osłabia tabletki anty, niekoniecznie musi osłabiać Cilest...Porównaj skład ospen ze składem Cilest w interakcjach z innymi lekami w ulotce Cilest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doxycccccccccc
no a co sie stanie jak po 5 latach zrobie przerwe na miesiac a potem wroce do tabletek, czy przez taka miesieczna przerwe istnieje prawdopodobienstwo ze na tabletki bede zle reagowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doxycccccccccc...Strasznie sobie namieszasz w organizmie i może się wtedy dziać bardzo różnie, to zależy od Twojego organizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doxycccccccccc
czyli jak przerwa to lepiej na 2-3 miesiace tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna_w_kropce
dziewczyny, poratujcie rada bo zastanawiam sie co zrobic. Biore yasminelle od 10 miesiecy, regularnie, ale ostatnio (w polowie 2 tygodnia) zapomnialam wziac tabletke i przyjelam dwie naraz. Kochalam sie ze swoim chlopakiem i troszke sie zagalopowal i skonczyl we mnie (po 7 dniach od przyjecia tabletki ponad 12 godzin za pozno ,czyli dzisiaj). Według ulotki jesli zapomnialo sie o tej tabletce w 2 tygodniu to ochrona przed ciaza jest zachowana...Czy powinnam biegiem udac sie do ginekologa jesli nie chce zajsc w ciaze? Prosze o rade! (do konca opakowania zostaly mi 2 tabletki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KORNA03
Mam pytanie,dzis mam 3 dzien okresu i dzis poraz 1 wzielam ale dwie tabletki za wczoraj tez.Tabletka bedzie dzialac? dobrze zrobilam ? Od jutra juz normalnie dziennie po jednej o 20:00.Prosze o odpowiedz dziekuje;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KORNA03
do panna_w kropce: Gdy zapomnisz wziac pigulke i przerwa miedzy kolejnymi tabletkami bedzie dluzsza niz 36 godzin, to do konca cyklu powinnas zastosowac dodatkowe zabezpieczenie przez nastepnych 7 dni, by na pewno uniknac ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellergot
korna03 bezsensu zrobilas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doxycccccccccc...Ja słyszałam, że jeśli już w ogóle robić przerwę, to nie na krócej niż 3 miesiące... panna_w_kropce...Jak masz napisane w ulotce, że ochrona jest zachowana, to po co chcesz iść do lekarza??Z resztą po co do lekarza??On Ci już teraz nic nie pomoże, wcześniej trzeba myśleć, a nie po fakcie...Poza tym, zawsze możesz zajść w ciążę, nawet, gdy przestrzegasz wszystkich zasad! KORNA03...Nie będzie!Po pierwsze nawet jeśli to przekroczyłaś 12h spóźnienia, a poza tym źle zrobiłaś, bo powinnaś zacząć brać 1 dnia okresu, żeby działały od razu po 4h...Z resztą, masz tabletki to ulotkę też, więc weź ją w rękę i w końcu dowiedz się czegoś o tym co bierzesz do ust...Ręce opadają z braku nie wiedzy o tym co się zażywa:o \"by na pewno uniknąć ciąży. \"--->Pamiętaj o 1% ryzyka, ono jest zawsze!! Nigdy nic nie jest \"na pewno\"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KORNA03
Mam 3 dzien miesiaczki,dzis wzielam dwie tabletki.Czyli musze odstawic i z tej samej paczki w nastepnym miesiacu brac? Nie wiem.Obecnie mieszkam w Holandii,tabletki sa Holenderskie,wiec nic sie nie poczytam ani nie zrozumiem :( Jak w nastepnym miesiacu postapic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KORNA03
Od niedawna mieszkam w Holandii i nie znam holenderskiego,a te tabletki sa tez holenderskie.Czyli musze odstawic te tabletki i w nastepnym miesiacu zaczac z tej samej paczki co zaczelam czy nowe kupic prosze Was o pomoc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkaaaaaaaaaaawwwkkkkkkkka
namieszalassssssssssssssssssssss..... nie wiem bierz juz jak bierzesz ale na bank sie zabezpieczaj jesce przez tydzien ...jak nie przez cale opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KORNA03...Niepotrzebnie wzięłaś dwie...Tak to jest jak się ulotki nie przeczyta tylko się od razu bierze do ust i nawet nie wiedząc co, masz internet więc nie tłumacz się, że masz w innym języku, bo w necie jest masz po Polsku:o...Ja chciałam i znalazłam ulotki na necie bez problemu, więc wiem, że większość jest...Jakbyś przeczytała ulotkę to byś wiedziała co i jak, że dwie są niepotrzebne...Można wziąć tabletkę 1, 3 lub 5 dnia miesiączki...Jak weźmiesz 1 to jesteś zabezpieczona po 4h od zażycia tej 1-szej...Jeśli zażyjesz w 3 lub 5 dzień to masz brać normalnie od tego 3 czy 5 dnia codziennie po jednej ale musisz się też zabezpieczać dodatkowo przez 7 dni lub nawet całe to pierwsze opakowanie...Lekarz Ci nic nie mówił??Nie kapuję??...Teraz bierz dalej normalnie po jednej, jak skończysz zrób 7 dniową przerwę i 8 dnia zacznij normalnie następne opakowanie...I zajrzyj wreszcie do ulotki(choćby jakiejś na necie), poucz się trochę o anty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
nie wiem jak jest w holandiii ale w hiszpani jeszcze 2 lata temu mozna bylo normalnie kupic tabletki anty i tabletke 72h po w aptece bez recepty ja wiedzialam jakie biore bo w polsce bralam i mialam wtedy przepisywane przez lekarza ale jak mi sie opakowanie skonczylo w hiszpani to weszlam do apteki poprosilam i dostalam bez recepty ot jak to poza polska uwazam ze z jednej strony ok bo jak sie nie ma czasu leciec po recepte do lekarza to bez problemu mozna dostac leki. tam zreszta w aptece farmaceuta zawsze pytal kiedy byla kontrola i czy wszystko w porzadku. u nas jest inaczej. a ty dziewczyno poszukaj ulotki w necie po polsku na bank znajdziesz jak nie to daj znac jakie to tabletki sama ci znajde ulotke. kontynuluj branie ale sie zabezpieczaj, skonczysz opakowanie to 7 dni przerwy 8 dnia zaczynasz nowe opakowanie niezaleznie od tego czy dostaniesz okres szy dalej bedziesz go miala. nie odstawiaj eteraz tych hormonow bo za bardzo namieszasz w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KORNA03
Pezbudzialm sie o 5 rano raz robilo mi sie goraco raz zimno i zbieralo mi sie na wymioty ale przeszlo.Dzikuje Wam za pomoc obce laski ale nie wiem co bym bez Was zrobila :( Ok tabltki nazywaja sie CILEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KORNA03
Dzis nad ranem kolo 5 przebudzilam sie i troche mi sie nie dobrze zrobilo raz bylo goraco raz zimno ale przeszlo po jakims czasie zasnelam i jest ok .Ok czyli juz normalnie moge brac tak? ale bd sie zabezpieczac jeszcze do konca opakowania.Dzikuje Wam dziewczyny ;* A tabletki,ktore zazywam nazywaja sie CILEST,mam dopiero 17 lat wiec nic nie wiem ani nie mam pojecia o antykoncepcji z tego co kuzynka mi powiedziala a jest mlodsza o rok ze bierze CILSET i powiedziala ze sa niby dobre nie wiem nic i nie wiem czy moge jej zaufac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torunianka23
do korna: ja tez bralam cilest,ale zmienilam na inne. moesz im ufac, a to czy tabletki beda wywolywac u cibie skutki uboczne czy tez nie to indywidulana sprawa kobiety.bo jednej cilest bedzie sluzyl a drugiej nie i nie ma co pytac o opinie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
prosze tu masz linka na stronie jest elektroniczna wersja ulotki http://www.janssen-cilag.pl/bgdisplay.jhtml?itemname=cilest_sil_guest&product=none powiedz mi czy wybralas te leki ot tak sama i kupilas w holandi bez problemu zalatwila ci je kuzynka czy sama bylas u lekarza?? - to wazne jestes mloda powinnas byc przebadana i miec dobrana leki przez lekarza. chodzi o to ze kazdy organizm reaguje inaczej i to ze one sa dobre dla jednej dziewczyny nie oznacza ze beda dobre dla ciebie. do 3 opakowan mozesz miec skutki uboczne. pocztaj ta ulotke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ayradevill...Akurat to:\"w aptece bez recepty\" nie jest zbyt fajne, wręcz przeciwnie, okropne...Powinno się robić kontrolne wizyty, a nie mówić \"nie mam czasu\"...To dla naszego dobra... KORNA03...No to jeśli chodzi o Cilest to ulotka jest na bank na necie, bo sama je zażywałam przez jakieś 2 lata i wiem, że jest...Wystarczy pomyśleć o tym i poszukać, to nic trudnego... \"mam dopiero 17 lat wiec nic nie wiem ani nie mam pojęcia o antykoncepcji\"--->No to właśnie się powinnaś dowiedzieć zanim po nie sięgnęłaś a nie w trakcie...Jakby Ci ktoś dawał truciznę w tabletkach i mówił, że jest super na cerę też byś wzięła??Czy najpierw przeczytałabyś czy to prawda??...Zastanów się, ot nie są witaminki tylko hormony i MUSISZ wiedzieć co zażywasz, a nie tak w ciemno...Naucz się czym prędzej, bo będziesz miała problem... Nie patrz na to co kuzynka mówi, bo każda reaguje inaczej...Każde są dobre, tylko muszą być dobrze dobrane...Miałaś Ty dziewczyno w ogóle badania??Byłaś u lekarza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KORNA03
Przeczytalam ulotke i sa dobre,dziennie przynajmniej po godzinie czytam cos o antykoncepcji.Godzine temu wzielam tabletke i jest ok narazie...W koncu wybiore sie do lekarza i zbadam...ale jestem glupia masakra ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
aaaa z tymi tabletkami dostepnymi w taki sposob to i tak i nie ja uwazam ze kontrolowane to jest w pozadku bo nie zawsze ma sie czas co do tamtej polityki uwazam ze hiszpanie maja inne podejscie do tego wszystkiego nie jest to takie tabu jak u nas dziewczyno jestes mloda i niedoswiadczona, po pierwsze jesli nie masz stalego partnera i bierzez hormony bo oj by cos sie moglo stac bo jestem w holadnii to je odstaw jesli sie na to nie zdecydujesz to mimo wszystko kaz sie zabezpieczac partnerowi i nigdy nie przyznawaj sie przelotnej znajomosci ze bierzesz anty. Bylam za granica wiem jak oncokrajowcy podchodza do "turystow" wiec nie odbieraj moich slow zle. jesli zdecydujesz siena odstawienie w polsce pierwsze co to do lekarza najpierw wizyta u internisty podstawowe badania morfologia i pruba watrobowa, pozniej ginekolog - gin musi z toba przeprowadzic wywiad - podstawowe pytania to ile masz lat czy bylas w ciazy czy w rodzinie byly wsrod kobiet nowotwory kiedy mialas ostatni okres, nasepnie pokazujesz wyniki, mowisz ze chcesz tabletki i po co i dodatkowo niech cie zbada i zrobi cytologie. glowa do gory bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniuś567
Jak to jest z temperatrą przed okresem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×