Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość GosiaQ
powtarzajac slowa aaaaaaa tabletki daja 99% skutecznosci,a wiec zawsze istnieje ten 1% ryzyka,ktore sie zwieksza,jezeli lamiesz zasady brania tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonazuznna
zasad nie złamałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonazuznna
w zasadzie to wzielam te 2 tabletki bo mi sie pomyliło, myslalam ze zapomnialam wziac poprzedniego dnia ale jednak nie, wszystko bylo w porzadku, bralam tabletki codziennie o tej samej porze, tylko wczoraj przez przypadek wzielam 2 :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaZuzia...Hehe i zdarza się jeszcze, że myślą, że są lepsze od tych bladych :P ilonazuznna...\"wczoraj wzięłam 2 tabletki jedna po drugiej, bo tak wymagała tego sytuacja\"--->To nie osłabia działania, jeśli o to Ci chodzi...Masz brać dalej normalnie i normalnie 7 dni przerwy, 8 dnia zaczynasz następne opakowanie...Przesunie Ci się cykl o jeden dzień... \"czy moje dzisiajsze słabosci moga byc tego skutkami?\"--->? Nie rozumiem o co ci chodzi...Skutkami? A czemu niby myślisz, że to wina tej przerwy?W czasie przerwy też jesteś zabezpieczona tak samo, bardziej bym się już przejmowała 1 % ryzykiem, a nie tym, że to przerwa, ulotkę sobie przeczytaj, a nie...Przy 1, 2 i 3 opakowaniu mogą Cię boleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonazuznna
ulotke czytam kolejno przy kazdej niejasnej sytuacji, tak wiec czytalam ja juz dobre 10 razy. Pytam bo nie wszystko tam jest. Co do tych skutkow to po prostu zastanawialam sie czy te wczorajsze 2 tabletki - wydaje mi sie duza dawka chormonow mogla wywolac u mnie stan w ktorym slabo sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
a nie lepiej zeby nowe opakowanie zaczela brac od dnia krwiawienia podczas przerwy? bo wtedy bedzie jej brakowac tej jednej tabletki,w sumie nie wiem jakie zazywa,bo np w moich jesli sie nie wezmie jakies tabletki z ost 7 dni to nie robi sie przerwy miedzy opakowaniami,a pani dr mi powiedziala,zebym wziela przy 1 dniu krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilonazuznna...Napisałaś o tych słabościach, jakbyś miała na myśli seks, dlatego ja nie wiedziałam o co ci chodzi, sądziłam, że to niestylistyczne zdanie:P Wątpię, ze to od tego... GosiaQ...Nie, czemu tak?Ja jeszcze nie słyszałam o takim sposobie...To, że wzięła dwie na raz nie ma znaczenia jeśli chodzi o działanie, ma brać dalej normalnie(tak jak napisałam)...Skąd wzięłaś taki sposób:o...Przecież to tylko namiesza w organizmie i nic dobrego nie przyniesie...Będzie jej brakować jednej tabletki w sensie dni, zamiast 21 dni, będzie brała 20, potem 7 dni przerwy i dalej...No Ty masz tak w ulotce, to nie znaczy, że ona ma tak zrobić, ja też jej napisałam po swojemu, nie znaczy, że ma tak robić, bo działać trzeba według swojej ulotki, a nie czyjejś...Jeśli nic nie ma na ten temat to ja radzę zrobić tak, jak ja napisałam, bo o Twoim sposobie to ja jeszcze nie słyszałam...Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
ja tyle uslyszalam od swojej pani dr,bo sie pytalam o swoj przypadek i swoja ulotke ;) masz racje,ze to zalezy od tego co ma napisane,ale tez nie mozesz pisac,ze ma robic 7 dni przerwy,bo w sumie nie wiemy co ona bierze i jesli sie tym zasugeruje,a nie przeczyta u siebie,ze np musi brac 2op pod rzad to bedzie kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izkaaaaaaa
Mam pytanie. Przez pół roku zażywałam Yasminelle, po niej nie przytyłam ani nic, dlatego też zmieniłam na Cilest (bo chciałam przytyć). Cilest używam też jakoś ponad pół roku. I przytyłam tylko ok 2-3 kilo, co mnie nie satysfakcjonuje... Tak wiem, zazwyczaj jest tak, że dziewczyny boją się i nie chcą przytyć po tabletkach, a u mnie właścnie jest odwrotnie. Chce iść niedługo , jak tylko skończy mi sie moje ostatnie opakowanie Cilet, do lekarza by mi zmienił na inne... na takie po których przytyje... Ale moje pytanie brzmi : po których tabletkach najbartdziej się tyje? Pozdrawiam. Iza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolekkk12
Witam, mam takie pytanko zaczelam wczoraj brac pigulki novynette wczoraj mialam 1 dzien okresu wiec wzielam 1 tabletke,sa to moje pierwsze w zyciu tabletki. a moje pytanie brzmi...ile musze czekac zeby byc pewna ze juz jestem bezpieczna?? dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izkaaaaaaa...Powiedziałaś lekarzowi, że chcesz przytyć i przepisał Ci tabletki anty!?Nie czaję!!Sory, ale są inne sposoby na przytycie, a nie trucie się hormonami!!... \"po których tabletkach najbardziej się tyje?\"--->Nie ma tak...Jedna przytyje po jednych inna nie i odwrotnie...To zależy od organizmu...Bierzesz tyle czasu tabletki i nie wiesz tego, nie czytałaś ulotek? aniolekkk12...ULOTKA!! Pierwsze co masz zrobić jak dostajesz tabletki w aptece to siąść i przeczytać ulotkę ze 2-3 razy, żeby wiedzieć co w niej masz...masz w niej zapewne odpowiedź na to pytanie, ale nawet nie raczy łaś ulotki przeczytać:o Na prawdę warto to zrobić, bo trzeba zawsze działać według swojej ulotki to bardzo ważne... A odpowiedź na twoje pytanie brzmi: W Twojej sytuacji (wzięłaś tabletkę w 1-szy dzień okresu) działają po 4 h od zażycia tej pierwszej, ale tylko wtedy kiedy przestrzegałaś zasad, czyli nie miałaś biegunki, wymiotów, nie bierzesz leków, itp (czytaj - ULOTKA!!)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
ja biore novynette i podzielam zdanie aaaaaaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kipigroch
APTT miala ktoras z was to robione? to badanie na krzepliwosc krwi jesli jest blisko gornej granicy normy to moge brac tabletki anty?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
kipigroch nie mam zielonego pojecia. nie lepiej sie spytac lekarza,ktory napewno wie lepiej od nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaa017
hej! a ja mam pytanie nie o tabletki ale o prezerwatywe.czy w dni plodne lepiej nie kochcac sie w ogole i przeczekac? bo ja mam stracha w te dni, ze prezewatywa zawiedzie:/bralam tabletki ale od miesiaca mam przerwe, bo zle je tolerowalam, a gumce tak srednio ufam... i jeszcze jedno , dni plodne oblicza sie , dodajac 14-16 dni do dnia okresu czy inaczej? dzieki za odp. pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
skoro zle je tolerowalas to moze lepiej zmienic tabletki? jesli srednio ufasz gumce,to pewnie nie masz pelnego komfortu psychicznego podczas seksu,a to nie rokuje dobrze. nie wiem jak sie oblicza dni plodne,nigdy tego nie robilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaa017
no wlasnie, ciagle mysle o tym zeby nic tam sie nie stalo ... przez to nie odczuwam pelnej satysfakcji z sexu:/ a tabletki od przyszlego cyklu wezme.. poprosze o badania i przypisanie nowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kipigroch...No ja miałam robione...Sory, ale to chyba nie nas powinnaś o to pytać tylko lekarza, nie sądzisz?Skąd my to mamy niby wiedzieć czy możesz? aniaaa017...No to chyba tylko Twój wybór i Twoja decyzja...Jeśli zabezpieczasz się tylko gumką to chyba lepiej poczekać, bo jeśli gumka pęknie, ta sama wiesz...No chyba, że nie boisz się ciąży, albo tego, że gumka pęknie...Gumka może zawieść tylko wtedy kiedy pęknie, bo jak nie pęknie to nie ma żadnej możliwości ciąży...Nie obliczałam dni płodnych nigdy, więc pewności nie mam, więc Ci nie pomogę, żeby źle nie napisać...Przerwa nie powinna być krótsza niż 3 miesiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kipigroch
do lekarza jeszcze troche dni zostalo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kipigroch...No słuchaj, taka kolej rzeczy...Idziesz do gina po tabletki i najpierw dostajesz skierowanie na badania, idziesz po wyniki i z wynikami do gina i dopiero powinnaś dostać receptę...Jeśli najpierw dostałaś receptę i skierowanie dała później i nie wiesz czy zacząć, to ja na Twoim miejscu poczekałabym na wizytę i skonsultowała wyniki badań i dopiero się brała za tabletki jak coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noooooonieeeee
Istnieją różne przyczyny wydłużonego czasu aPTT i zazwyczaj oznacza to, że krzepnięcie krwi trwa dłużej niż można by oczekiwać. Jednak w obecności LA przedłużenie aPTT może być związane również ze zwiększonym ryzykiem powstawania zakrzepów. Może to sugerować niedobór czynników krzepnięcia przy jednoczesnej obecności swoistych lub nieswoistych inhibitorów, co zaburza równowagę całego układu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noooooonieeeee
maslo maslane znalazlam:P Wydłużenie APTT u osób nie otrzymujących heparyny niefrakcjonowanej lub doustnego antykoagulantu (pochodne warfaryny) może świadczyć o zaburzeniach układu krzepnięcia takich jak hemofilie czy choroba von Willenbranda. Pod uwagę należy również brać zespół antyfosfolipidowy, zaburzenia w stężeniu firbynogenu, zespół DIC i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noooooonieeeee
ale jeszcze dla wyjasnienia znalazlam ze: jak APTT jest niskie to nalezy przyjmowac leki takie jak acard itp i wtedy jest tendencja do nadkrzepliwosci czyli jak masz wysokie blisko gornej granicy to znaczy ze tendencji do skrzepow chba nie masz bo to rzadka krew ktora dlugo krzepnie czy sie myle? chcialam pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooooonieeeee...Ja nie wiem, ja takie rzeczy skonsultowałabym z lekarzem, poza tym wyniki się konsultuje, a nie samemu zgaduje co i jak, bo sobie krzywdę można zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kipigroch
chodzi o to ze ja juz bralam tabl anty nawet dlugo teraz zrobilam sobie przerwe ale zamierzam powrocic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heavennn
Cześć dziewczyny ja mam jedno zasadnicze pytanko, a mianowicie miesiąc temu byłam w aptece i wykupiłam z recepty jedno opakowanie, na której przepisane są dwa. Receptę zostawiłam w aptece nie dostając przy tym żadnego odpisu,a nie upomniałam się, bo jakoś totalnie o tym zapomniałam.Czy mogę ją w jakiś sposób wykupić, czy muszę jeszcze raz iść de lekarza po drugą receptę?Proszę szybko o odpowiedź. z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musiasz isc do lekarza... nie wydaja juz recepty... bo recepta zostaje w aptece i tyle juz jest skasowala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musiasz isc do lekarza... nie wydaja juz recepty... bo recepta zostaje w aptece i tyle juz jest skasowala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona1988
no to jak to jest wkoncu?? bo zglupialam juz calkowicie:P jak zaczynam okres to biore 1 tabletke pozniej 7 dni przerwy i reszte opakowania?? czy jak zaczne to podczas okresu tez brac?? bo wiem ze jak skoncze opakowanie to 7 dni przerwy ale slyszalam ze po 1 tez sie powinno 7 dni zrobic 1 raz mam zamiar brac i nic nie wiem prosze o jakas podpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×