Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość bellergot
ginekolodzy olewaja badanie i przepisuja w ciemno, wiec chociaz interniste popros o te badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
aaaaa Miałam w ręce trzy różne ulotki i z terści każdej wywnioskowałam, że okres może się nie pojawić, nawet jeżeli jest to już po 3 opakowaniu. Na samym początku brania ginekolog powiedziała mi, że czasem przy tabletkach okres może się nie zjawić, ale dopiero dwie takie sytuacje z rzędu mogą świadczyć o ciąży. Ja to tak rozumiem, ale może się mylę. Na jej miejscu też bym poszła do lekarza, tak na wszelki wypadek, ale już się sprawa roziązała:) zauroczenie74 Skoro w ulotce nie ma nic na ten temat to można pić %, tylko uważaj żeby się nie doprowadzić do radosnego stanu zwracania zawartości żołądka, jeżeli nie miną jeszcze 4 h od wzięcia. Myślę, że jeżeli alkohol byłby niewskazany, to byłoby to napisane drukowanymi literami;) Z resztą popatrz sobie w ulotki leków, które masz w domu. Jeżeli alkoholu nie można to jest to napisane. Co do papierosów to faktycznie lepiej nie palić. Mi się tam czasem zdarzy, raz na miesiąc, dwa mieisące, ale generalnie rzuciłam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zauroczenie74...Tak...Papierosy to coś innego i w sumie prawie w każdej ulotce o tym jest, że nie można... annnnnnnnna...Braku czasu??Te badania trwają moment...Badania to podstawa, bo nabawisz się czegoś i będziesz żałowała, że nie poświeciłaś chwili...Idziesz do gina mówisz, że chcesz badania, daje Ci skierowanie i idziesz do pokoju obok i pobierają Ci krew, na następny dzień lub na następnej wizycie odbierasz i wszystko! Diaria...\"okres może się nie pojawić, nawet jeżeli jest to już po 3 opakowaniu.\"--->No ja to wiem, że może się nie pojawić, czy ja napisałam, że tak nie może się stać??Przeczytaj sobie jeszcze raz dokładnie co napisałam...Ja też mam w ulotce, że okres może się nie pojawić i mam też dopisane, że wtedy należy wykluczyć ciążę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozowutka
przez 5 miesiecy bralam zawsze o 20 na wieczur wiec od 1 dnia do 14 o 20 godzinie i przez pomylke 15 tabletke zamiast wieczorem to wzelam o 8 rano bo mi sie dni pomylily i myslalam ze zapomnialam o tej wieczornej wiec wzielam ja po 12 godzinach a nie po 24 tak jak zawsze i teraz zostalam przy 8 rano ale nie bardzo mi to pasuje dzieki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnnna
aaa.. z tego co rozumiem to badania watroby polegaja tylko na pobraniu krwi?? sory ze sie pytam nie najezdzajcie na mnie ale nie wiem jak takie badania wygladaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
aaaaa A ja mam napisane, że ciążę należy wykluczyć po nie wystąpieniu drugiego krwawienia z odstawienia. A nie robić histerię przy pierwszym. Choć pewnie sama bym od razu poszła do lekarza. annnnnnnnna To tylko pobranie krwi i po sprawie. Warto też zrobic morfologię i krzepliwość. Każde z tych badań robi się z krwi, więc radziłabym od razu zrobic hurtem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzieMM
czy brala ktoras z was diosminex i tabletki antykoncepcyjne????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozowutka...Wydaje mi się, że jak powrócisz do 20 to nic Ci nie będzie, bo to 12h, ale pewności nie mam... annnnnnnnna...Tak...Nikt na Ciebie nie będzie najeżdżał, bo to normalne, że się nie wie, bo się takich badań z reguły nie robi... Diaria...Aha, no to ty masz inaczej w ulotce i właśnie to potwierdza moją teorię, że trzeba patrzeć na swoje ulotki bo się różnią... gdzieMM...Ja nie...Porównaj skład jednego i drugiego w ulotce anty, bo pewnie o to Ci chodzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnnna
aaa... dziękuje za odp, jesli to tylko badanie krwi to spokojnie lece w srode ;) ;-) moze moje bole spowodowane sa tym ze popijam zbyt mala iloscia plynu tabletke i trudniej sie rozpuszcza itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnnnnnnna...Ja nie raz połykam tylko śliną, jak nie mam nic do picia przy sobie, kilka razy w czasie tych ponad 2 lat tak się zdarzyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już wiem że przesunięcie tabletek na wczęsniejszą godzinę..w tym o 8 godzin do tyłu nie obniża w zaden sposób działania antykoncepcyjnego. Chodzi przecież o połowiczny czas rozkładu substancji czynnej we krwi..stężenie nie tylko się nie obniża a wrecz przeciwnie utrzymuje się przez dłuższy czas na wyższym poziomie..efektem jest przesunięcie okresu o praę godzin póżniej niż zwykle... Jaki to czasami człowiek głupi jak się naczyta głupot o ciąży po tabletkach...ehhhh...... nigdy więcej obiecuję nie panikowac... Aha parę tabletek popijałam piwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **liiiliii**
Ja mam takie pytanie Biorę od kilku miesięcy Rigevidon w tym raz nie robiłam 7-dniowej przerwy. Wczesniej brałam Harmonet i Cilest i jakoś się nie stresowałam bo miałam normalnie objawy przedmiesiączkowe. A przy Rigevidonie bolą mnie jajniki (miałam robione USG ale niczego nie wykryto), mam straaaaszne upławy i pobolewa mnie podbrzusze, np teraz a jestem 10 dni przed krwawieniem. Dodam, że tabletki biore regularanie, żadnych innych leków, wymiotów, biegunek itp. A dodatkowo jeszcze stosunek przerywany. Moze ten Rigevidon na mnie nie działa? albo jak już gdzies słyszałam 'nie trzyma cyklu'???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **liiiliii**
Ja mam takie pytanie Biorę od kilku miesięcy Rigevidon w tym raz nie robiłam 7-dniowej przerwy. Wczesniej brałam Harmonet i Cilest i jakoś się nie stresowałam bo miałam normalnie objawy przedmiesiączkowe. A przy Rigevidonie bolą mnie jajniki (miałam robione USG ale niczego nie wykryto), mam straaaaszne upławy i pobolewa mnie podbrzusze, np teraz a jestem 10 dni przed krwawieniem. Dodam, że tabletki biore regularanie, żadnych innych leków, wymiotów, biegunek itp. A dodatkowo jeszcze stosunek przerywany. Moze ten Rigevidon na mnie nie działa? albo jak już gdzies słyszałam 'nie trzyma cyklu'???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **liiiliii**
przepraszam za zdublowanie, niechcący dwa razy kliknęłam... nie wyjaśniłam dokładnie jednej rzeczy. Przy poprzednich tabletkach miałam normalne objawy a te teraz to one są w środku cyklu i zanikają na pare dni przed miesiączką. I to mnie dziwi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**liiiliii**...Mnie nie raz, w sumie to rzadko pobolewa podbrzusze tydzień przed okresem...I też zanika, bo boli mnie jeden czy dwa dni...Czyli te 5 dni po \"bólach\" mi mija i dopiero dostaje okres i mnie boli już z okresem... \"Dodam, że tabletki biorę regularnie, żadnych innych leków, wymiotów, biegunek itp. A dodatkowo jeszcze stosunek przerywany.\"--->I tak, mimo wszystko masz 1 % ryzyka, pamiętaj o tym... \"Może ten Rigevidon na mnie nie działa? albo jak już gdzieś słyszałam \'nie trzyma cyklu\'???\"--->To Ci może powiedzieć tylko lekarz, bo na bank nikt tutaj, bo niby skąd my mamy coś wiedzieć o tym jak ona na Ciebie działa?? Dol lekarza się wybierz i mu powiedz, że masz upławy, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **liilii**
dzięki za odpowiedź tak wiem że żadna metoda nie da mi 100% pewności, ale zawsze to raźniej jak się dwie połączy U lekarza już byłam, ale nie wierzę w żadne jego diagnozy, po tym jak stwierdził u mnie kłykciny kończyste (on chyba nawet nie wie co to jest...) i podejrzewał chorobę Leśniowskiego Crohna (to już było przegięcie) Jutro idę do innego lekarza i mam nadzieję że przynajmniej będzie kompetentny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
Laski bierze moze z was ktoś NOVYNETTE albo MICROGYNON 30? Bo mam dwa orginalne opakowania, które dostałam od szwagierki, tylko ona zaszła w ciąże i tabletki poszły w odstawienie, a ja biore Cilest i nie są mi potrzebne, pytałam koleżanek i rzadna z nich nie bierze takich tabletek. Tabletki NOVYNETTE są ważne do 1.1.2009r (są w orginalnym opakowaniu) a MICROGYNON 30 jest ważny do 2011r (są szczelnie zamknięte ale bez ulotki niestety). Niby tabletki kosztują w aptece ok 25 zł (przynajmniej NOVYNETTE, bo mam jeszcze opakowanie z ceną) i szkoda by mi było ich wyrzucić, jak wiem, że mogą komuś służyć. Jest ktoś chętny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**liilii**...Raźniej, ale jeśli Twój partner ma plemniki w śluzie przed wytryskiem, a tak może być to nic Ci to nie da, znaczy nie będzie Ci raźniej tylko tak samo jak bez przerywanego, ponieważ przerywany to żadna metoda... A skąd wiesz, że mylnie stwierdził te choroby? Ewusek...Ja nie, bo teraz zażywam Regulon...A czemu ona ma dwa opakowania różnych tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***liiiliii***
wiem, że mylnie bo inny lekarz wykluczył kłykciny, a poza tym ja sama widziałam że to nie są kłykciny. W ogóle jestem na 100% pewna że nie. a co do drugeij choroby to bol brzucha jest objawem wielu chorób i nie trzeba od razu sięgać po nowotwory i inne takie im równe. Doktor po prostu ma paranoje... a podczas wizyty układa sobie pasjansa na kompie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Od niedzieli biore Novynette, sa to moje pierwsze tabletki. Boje sie ze utyje od nich. Dziewczyny powiedzcie mi po jakim czasie zauwazylyscie wzrost lub spadek wagi przy braniu tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha_25
od niedawna biore tabletki antykoncepcyjne chcialabym brac lek http://suplementy.sklep.pl/sklep/product_info.php/cPath/10/products_id/18?topSsid=a2d12ab0373e818648c7d84eb67584d1 wlasnie ten ale nie wiem czy mozna go brac czy nie zmniejszy dzialania antykoncepcyjnych prosze o pomoc kogos kto dobrze zna sie na lekach :) do lekarza ide dopiero za 2 tygodnie a detox chcialabym brac juz teraz ;] prosze o pomoc z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
Malinka- ja biore,nie przytylam,nie schudlam wszystko bylo caly czas tak samo...ale mnie tu dziolchy troszke zganily,ze mimo,iz na mnie nie dzialaja zle nie musi oznaczac,ze na kazda dziewczyne beda dzialaly tak samo. W ogole chialabym rozwiac watpliwosci odnosnie wplywu paracetamolu na tabletki anty,ja mialam lekkiego schiza,poszlam sie wypytac i napisze,bo moze komus sie to przyda. Otoz pani farmaceutka sprawdzila w kompiutrze i kilku madrych ksiazkach i wyczytala,ze nie ma wplywu na tabsy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ 🌻 Malinka-...Wcale nie musisz utyć...Ja ogólnie nie przytyłam ani po Cilest ani teraz przy Regulon...Ogólnie waga może się zmienić po miesiącu, a może nawet po roku, czy dwóch latach...To zależy od organizmu... Mycha_25...To Ty musisz spojrzeć w swoją ulotkę i porównać skład swoich tabletek anty z tym lekiem...Skąd mu mamy wiedzieć czy on ma jakiś wpływ, jak nie napisałaś jakie bierzesz...Na jedne może mieć wpływ na inne wcale niekoniecznie...Masz się sugerować swoją ulotką, a nie my Ci mamy pisać według swojej...Może tak trochę samodzielności, to nic trudnego spojrzeć w ulotkę w dział interakcje z innymi lekami i zobaczyć czy składniki leku wpływają na działanie anty...Poza tym nie znajdziesz tu raczej osoby, która się dobrze zna na lekach... GosiaQ...Dokładnie, to, że my nie przytyłyśmy nie znaczy, że ona nie przytyje... Ale na Twoje tabletki czy ogólnie na tabletki anty?...Bo wiesz, tabletki się różnią, jedne mają większy poziom hormonów inne są \"słabsze\"...Ja na przykład najpierw 2 lata brałam Cilest i w sumie pewnie mało na nie wpływa, bo mają wysoki poziom hormonów, a teraz biorę Regulon, który mam mniejszy poziom hormonów i wiesz, może to wyglądać zupełnie inaczej...Dla niektórych dziewczyn bardzo dobre są takie \"lekkie\" tabletki, a dla innych te z większą ilością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa ja biore novynette,ktore sa slabe,wiec pewnie na wszystkie tabletki...pani farmaceutka powiedziala,ze pierwszy raz slyszy,ze paracetamol obniza skutecznosc tabsow...i dodala,ze mam nie czytac forum i sie nie stresowac,bo to,ze wplywa negatywnie napisal jakis glupek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Ja też pierwsze słyszę, bo nie mam tego w ulotce, a ja jak czegoś nie mam to sobie problemu na siłę nie szukam...Więc zgadzam się z panią farmaceutką...Jeszcze też z tym, żeby nie czytać forum, tylko ulotkę - WŁASNĄ!! To znaczy czytać można, ale nie ślepo w to wierzyć, we wszystko co ktoś sobie napisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziekuje za odpowiedz:-) I jeszcze jedno. W niedziele mialam pierwszy dzien okresu tak wiec wzielam pierwsza pigulke Novynette o godz 22.10 i poszlam spac. Nastepnego dnia okolo godz 12.40 dostalam biegunki, tzn takiej jednorazowej. Czy powinnam teraz zabezpieczac sie gumka przez 7 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
aaaaaa - dwa opakowania innych bo kiedyś brała MICROGYNON 30 ale jej nie służył (miala depresje przez te tabletki) i zmieniła na NOVYNETTE ale jakieś 3 miesiące temu odstawiła tabletki i teraz gdy jest w 5 tygodniu ciąży więc nie ma co z nimi zrobić. Pytałam koleżanek i okazało sie ze jedna bierze tabletki NOVYNETTE, bo wcześniej brała Diane i musilam zmienić. Tak wiec mam jeszcze tylko MICROGYNON 30 ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
Malinka- tabletki wchlaniaja sie ok. 4h i jezeli w przeciagu tego czasu zdarzy ci sie biegunka,albo wymioty to bierzesz druga tabletke w Twoim przypadku nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczania sie,bo tabletka juz dawno zdazyla sie wchlonac,tak wiec sie nie masz czym martwic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×