Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

możesz mieć bardziej skąpe lub krótsze krwawienie z powodu przyjmowania tabletek, moj okres też się skrócił odkąd biorę. jeśli prawidłowo przyjmujesz tabletki to nie musisz sie obawiać ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puskaa...W ulotce Cilest mówią, ze jak trwa dłużej niż 24 h, to lipa... monaaa1987..."czy to możliwe, że tak krótko to może trwać??"--->A ulotkę czytałaś? 3 pierwsze opakowania to okres przyzwyczajania się organizmu do hormonów, mogą się dziać różne rzeczy... "i skoro było krwawienie, to ryzyko ciąży nie istnieje??"--->Nie, może być krwawienie i można być w ciąży - podobno...Ale podobno to krwawienie jest inne niż zawsze... moniak..."jeśli prawidłowo przyjmujesz tabletki to nie musisz się obawiać ciąży"--->Zapomniałaś o 1% ryzyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i własnie dlatego ze to TYLKO 1%, a śmiem twierdzic, ze nawet mnie to ja sie nie obawiam i innym też to radze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati 37
Cześć wszystkim:) mam spory problem do rozwiązania... jutro 25sierpnia wypadł mi nagły wyjazd nad morzę nie chcę tego odmawiać ponieważ w te wakację jeszcze nigdzie nie byłam a problem polega na tym iż dostałam w sobotę 23sierpnia okres chciałabym go przełożyć i to dzisiaj tylko nie mam pojęcia czy w czasie okresu można go przekładać Błagam pomóżcie mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musialabys wziąć pod rząd wiecej tabletek niż 21, czyli dobrać kilka z kolejnego opakowania- tyle o ile chcesz przesunąć okres ale jesli jestes juz w czasie przerwy miedzy opakowaniami to nic nie zrobisz, nie mozesz drastycznie skrócić przerwy i zacząć nowe opakowanie by Twoj organizm nie potraktował tego jak zapomnienie tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati 37
Dzięki :* hmmm:( czyli nie ma rady na mój problem a okres chciałam przesunąć chociaż o 5 dni bo na 4 jadę... Załamałam się:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuj brać wapno z witaminą c, ok 3 razy dziennie ginekolodzy przepisują je na uciążliwe plamienia i krwawienia w pierwszych miesiącach brania tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati 37
Ok dzięki:) i jest wtedy możliwość że będe mogła jechać jutro nad morze bez okresu? Zastanawiam się jeszcze czy miało by sens iść dzisiaj do lekarza i się zapytać co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze uda sie choc troche przesunąć lub sprawic by to był tylko slabe pamienie, warto spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati 37
Serdeczne dzięki naprawdę ;) w takim razie... idę wziąść wapno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniak..."a śmiem twierdzić, ze nawet mnie"--->Tak, tak, mniej, prawie 1 %, mała pomyłka:) "ale jeśli jesteś już w czasie przerwy miedzy opakowaniami to nic nie zrobisz"--->Nie no, możliwe, że dałaby radę przesunąć, gdyby jeszcze okresu nie miała, np. kończy 21 tabletek, robi 2 dni przerwy, nie dostaje jeszcze okresu i chce go przesunąć, więc zaczyna 3 dnia przerwy kolejne opakowanie, wtedy możliwe, że okres nie pojawiłby się...Ale stałoby się pewnie tak, jak napisałaś dalej, organizm mógłby potraktować to jako zapomnienie dwóch tabletek... Pati 37...Nie można, przynajmniej ja nie znam sposobu... Dostałaś okres 23 sierpnia, czy w sobotę? Bo to nie te same dni, ponieważ 23 sierpnia był wczoraj, czyli niedziela... "wziąść"--->Wziąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja dopytam tak z ciekawości: dlaczego organizm potraktuje skrócenie przerwy jak pominięcie tabletki? nie ma takiej możliwości u Was? bo wg mojej ulotki można skrócić tą 4-dniowa przerwę np. o 3 dni (dokładnie tak było w ulotce) i nie wpływa to na zmniejszenie zabezpieczenia, a może "tylko" wywołać plamienia czy złe samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa no wlasnie w ulotce pisza, ze ciaza mozliwa. Jestem teraz przerazona. Pocieszaja mnie jedynie slowa mojego gina. Ze juz dlugo biore tabletki, wiec jego zdaniem ryzyka nie ma. Kazal mi jeszcze nie robic 7dniowej przerwy, tylko polaczyc opakaowania dla bezpieczenstwa. Ale zawiodlam sie na nim, bo nie chial mi przepisac tabletki po. Bym miala glowe spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie..."dlaczego organizm potraktuje skrócenie przerwy jak pominięcie tabletki?"--->Ja napisałam, że mógłby, a nie, że potraktuje na pewno...Ja tam napisałam co o tym sądzę... "nie ma takiej możliwości u Was? bo wg mojej ulotki można skrócić tą 4-dniowa przerwę np. o 3 dni (dokładnie tak było w ulotce)"--->Ty bierzesz inne tabletki... "i nie wpływa to na zmniejszenie zabezpieczenia"--->Zabezpieczenie by było zachowane zapewne, tyle, że z samopoczuciem różnie albo te plamienia... puskaa..."Ze już długo biorę tabletki, wiec jego zdaniem ryzyka nie ma"--->Ja nie wiem co Ci lekarze tak się upierają na to, ze czas brania ma znaczenie...Na moje oko liczy się jakość brania, a nie to ile... "Kazał mi jeszcze nie robić 7dniowej przerwy, tylko połączyć opakowania dla bezpieczeństwa."--->No tak się robi, np. z Yasminem... "Ale zawiodłam się na nim, bo nie chciał mi przepisać tabletki po. Bym miała głowę spokojna."--->Oszalałaś!!Piszesz, że się zawiodłaś, dobry lekarz, że Ci tego nie przepisał...Po co Ci tabletka PO?To najgorsza głupota nad głupotami...Jesteś już nawalona hormonami, to po co Ci jeszcze więcej?Chyba po to, żeby się mega źle czuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
aaaaaa Nie uważam, żeby puskaa... oszalała. Chyba lepiej się źle, a nawet fatalnie czuć po tabletce 72h po stosunku, niż zajść w ciążę, kiedy się tego nie chce. Sama w takiej sytuacji biegałabym po ginekologach i usiłowała zdobyć receptę. Nieważne jakbym się po tym czuła, najważniejsze to niedopuścić do wpadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa - Myslalam o tabletce po, bo mam juz dzieci i jestem strasznie przerazona, ze moglabym miec znowu. Kurcze, jaka zla na siwebie jestem, ze zapomnialam. Biore tabsy 2,5 roku i ani razu nie zapomnialam. To moja pierwsza taka glupota. Mam nadzieje, ze za nia nie zaplace. Test mozna zrobic 14 dni od stosunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diaria..."Sama w takiej sytuacji biegałabym po ginekologach i usiłowała zdobyć receptę"--->I co? Zdobyłaś? Na moje oko, to jakiś powód jest, że ginekolodzy nie chcą wypisywać tych tabletek kobietą, które stosują już hormony i ja nawet się domyślam jaki to powód - problemy zdrowotne i inne, ponieważ to jest straszna głupota biorąc anty stosować jeszcze jakąś inną metodę hormonalną...Widzę, że mam zdanie jak lekarze, więc nie wiem o co chodzi... Poza tym, tabletki PO to aborcja! puskaa..."Kurcze, jaka zła na siebie jestem, ze zapomniałam"--->Ale nie możesz być zła, przecież to się może zdarzyć każdemu... "Biorę tabsy 2,5 roku i ani razu nie zapomniałam. To moja pierwsza taka głupota"--->Ale wiesz, ze nie tylko regularność ma znaczenie, żeby tabletki chroniły w ponad 99 % ? Są jeszcze inne zasady, których trzeba przestrzegać:) "Test można zrobić 14 dni od stosunku?"--->Nie wiem po ilu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajudy
Witam. Mam takie męczace mnie pytanie. Co z ta magiczna godziną 12. Jeśli np. zapomnę zażyć tabletkę 12 godzin i 5 minut za późno? Przecież przekroczenie tej godziny w przypadku hormonów nie powinno tak nagle zmieniać ich wydajności działania.?? Co myślicie? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już odpisałam, ale jeszcze dodam: chcesz się z jajnikami targować? albo zastosujesz się do ulotki, bo to jednak pominięcie tabletki, albo podejmujesz ryzyko. jak byś nie wybrała, to Ty ponosisz konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba mi te yaz nie pasują...jestem na 6 tabletce z 4opakowania. Plamienie skończyło się wczoraj,a dzisiaj po seksie zaczęłam krwawić na nowo... :/ Za słabe są,a szkoda,bo woda mi zeszła z organizmu i wahań nastrojów nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie to też denerwuje. kończę 5 opakowanie i w tym i poprzednim 4 ostatnie tabletki były z plamieniami. no, teraz to takie ledwo zauważalne. mam jeszcze jedno opakowanie to je zjem i zobaczę czy już się uspokoi. żadnych innych przykrych objawów nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Pisalam wczesniej na forum o problemie wypadania wlosow przy Novynette 😭 wiec bylam u lekarza i przepisal mi Jeanine. Jestem teraz podczas 7-dniowej przerwy (konczy sie w piatek) i lekarz kazal mi zaczac brac normalnie w ten dzien jak kolejne opakowanie ale z tego wszystkiego zapomnialam sie zapytac czy juz od pierwszej tabletki po przerwie bede zabezpieczona?? Moze ktoras wie?? Z gory dziekuje za odpowiedzi 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajudy
Hiaci - będziesz zabezpieczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alohaaaaa
Hej:* Biorę drugie opakowanie tabletek Yaz, i wczoraj zapomnialam wziac 2 tabletki , wzięłam ją dzisiaj rano, czyli spóźnienia było 15h. Ostatni stosunek był w niedziele, ale miałam przez pon, wt krwawienie (czyli taki krótki okres) po tabletkach placebo. Nie wiem czy jest sens sie stresować ryzykiem ciąży... Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie chyba przejdę na Yasmin...mocniejszy jest,a też ma drospirenon...8 dzień plamienia to już przegięcie. Nie po to biorę tabsy,żeby 1/3 cyklu mieć wyłączona z przydatności :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
aaaaaaa BIEGAŁABYM po lekarzach, nie byłam nigdy w takiej sytuacji i nie chcę być. Ginekolog myśli bardziej o zdrowiu kobiety, a zdenerwowana dziewczyna chce uniknąć ciąży, zrozumiałe. Taki ginekolog na codzień widzi tragedie jakimi są niechciane ciąże i go to zapewne nie rusza. Ja osobiście wolałabym nawet w szpitalu wylądować po przedawkowaniu hormonów, byle by nie wpaść. A to czy to jest aborcja, to mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diaria Popieram Cię,też bym zrobiła wszystko co w mojej mocy,żeby nie być w niechcianej ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajudy
Gosiaq, Daria - wszystko? Nawet aborcja??? Puknijcie się w głowe!! Jak nei potraficie uprawiać sexu to tego nie róbcie. Sex to nie tylko przyjemnosć ale i także odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×