Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość kobitka9
Hej wszystkim jestem tu nowa chodź często przeglądałam to forum i to co w nim piszecie. Od pewnego czasu mysle nad tym czy by nie zacząć brać tabletek... ;) i ne wiem nigdy nie brałam zawsze z moim chłopakiem zabezpieczaliśmy sie prezerwatywą lub poprostu bez Kochaliśmy się. Nigdy nie byłam u ginekologa i się wałasnie nad tym sastanawim czy pozostac przy tym jak jest czy coś zmienic i zacząć brać.. doraćcie mi dziewczyny czekam. pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitka9
Hej dziewczyny. Od pewnego czasu mysle nad tym czy by nie zacząć brać tabletek... ;) i ne wiem nigdy nie brałam zawsze z moim chłopakiem zabezpieczaliśmy sie prezerwatywą lub poprostu bez Kochaliśmy się. Nigdy nie byłam u ginekologa i się wałasnie nad tym sastanawim czy pozostac przy tym jak jest czy coś zmienic i zacząć brać.. doraćcie mi dziewczyny czekam. pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka🖐️ solidnykopniak...Racja... lusko...Ma takie, ze musi się dodatkowo zabezpieczać przez około 7 dni... Jeśli się zaczyna 5 a nie 1 dnia to nie jest zabezpieczona od 1 tabletki tylko po tygodniu... moniak...Paa:* zela20...Tak, ZAWSZE!!!Jesteś zabezpieczona! Dziewczyny skąd Wam się biorą te pytania...Co to byłby za sens brania tabsów, które działałyby tylko 21 dni:O kobitka9...No na pewno zmienić kochanie się bez zabezpieczenia, jeśli nie chcesz dzidzi, bo to baaardzo nieodpowiedzialne:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zela20: Jeśli wzięłąś pierwszego dnia okresu pierwszą tabletkę to już od 1 dnia jesteś chroniona, nawet w 7 dniowej przerwie (Oczywiście zakłądajac że brałaś prawidłowo) Kobitka9: Moim zdaniem tabletki to najwygodniejszy sposób antykoncepcji i najbardziej pewny...Ale sama muisisz podjąć decyzje. Nikt na tym forum Ci nie napisze że najkożystniejsze dla Ciebie i dla Twojego organizmu są tabsy. Najpierw to idz do gina i pogadaj z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w niedziele odważyłam sie po ponad roku brania tabsów i kochalismy sie do końca :) Było cudownie o wile lepiej niż stosunek przerywany...Ale cykora trochę mam, ale pewnie mi minie gdy dostane okresu:P Papapa:*:* Moniak papa:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beretka
mam pytanko. zmieniam tabsy na inne i jak mam to zrobić? robić 7 dniową przerwę i zacząć te nowe tabsy czy nie robić przerwy i zacząć po skończeniu opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zela20
dzieki dzieki za odpowiedz :))) teraz tylko pozostaje mi czekac na okres bo jak na razie nie mam...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beretka...No o to to powinnaś zapytać lekarza...Ale ja myślę, że powinnaś skończyć opakowanie starych, zrobić 7 dni przerwy i zacząć nowe opakowanie 8 dnia...Ale czy się nie mylę to nie wiem, bo jakby mnie się to tyczyło zapytałabym lekarza, by się upewnić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beretka...Nowe opakowanie -------> W sensie pierwsze opakowanie tych drugich tabsów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba glupote zrobilam...
mam pewien problem... w niedziele dostalam plamienia... i nie wzielam pierwszej pigulki bo sie nic nie rozkrecalo... wzielam dopiero w pon kiedy jednak plamienie przeszlo w okres... no i z tego co wyczytalam, to zle zrobilam :( czyli przez 7 dni dodatkowe zabezpieczenie? i druga sprawa: po lyknieciu pierwszej piguly okres mi sie zrobil stanowczo mniejszy.... czy to normalne? (to moje pierwsze tabsy, ciaza wykluczona- 2 testy ciazowe negat.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beretka
pytałam lekarza o to ale ona powiedziała żeby nie robić przerwy ale ja wyczytałam na jakimś forum że jednak trzba bo mogą pojawić się plamienia i teraz nie wiem co robić. tak dobrze zrozumiałaś to powyżej Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
jejku... pisalam juz kiedys ze jezeli tabletki zaczyna sie brac piatego dnia okresu to moglo juz dojsc do jajeczkowania i przez caly miesiac trzeba sie dodatkowo zabezpieczac a nie przez siedem dni!! bo co da te 7 dni? jak doszlo normalnie do jajeczkowania? RECE OPADAJA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen 20
no tak...czyli zanim się dostanie recepte to to troche pewnie potrwa...bo zanim sie te wszystkie badania porobi...olaBoga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba glupote zrobilam...
yyy to do mnie ta ostatnia wypowiedz? bo ja nie wzielam tabletki 5 dnia... mysle, ze nawet zmiescilam sie w 24h od rozpoczecia plamienia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
skierowanie na badania dostajesz przy pierwszej wizycie, na drugi dzien rano idziesz robic badania naczczo. i jezeli jest taka mozliwosc trzeciego dnia idziesz znow do ginekologa bo badania na drugi dzien pewnie sa juz gotowe :) tak wiec trzy dni roboty... jezeli badania sa w porzadku lekarz na drugiej wizycie wypisuje tabletki :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
chyba glupote zrobilam... nie do Ciebie do wczesniejszej wypowiedzi chyba chlopaka czy kogos tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba glupote zrobilam...
ok :) a cos mozesz powiedziec o mojej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
jezeli od plamienia do okresu nie minelo 24 godz. to wszystko w porzadku :) a okres mial prawo stac sie skapy po przyjeciu pierwszej tabletki :) to normalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba glupote zrobilam...
dziekuje :) troche sie uspokoilam :) ale i tak bede sie dodatkowo zabezpieczac w trakcie pierwszego opakowania ;) bo ja taka panikara jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beretka
i znów mam pytanie bo w tej ulotce Cilestu jest napisane że jesli przechodzi się z innych tabletek na Cilest to .. stosowanie preparatu należy rozpocząć od 1 do 7 dni od przyjęcia ostatniej tabletki używanego w w poprzednimcylku preparatu antykoncepcyjnego... Czyli jak kurdę bo jak zrobie 7 dni a wezmę w 8 to będzie za póżno przecież bo jak byk jest napisane do 7 dni. Ktoś coś z tego rozumie. I ktoś z Was stosuję te tabsy i jak je zażywać od pierwszej czy od danego dnia bo już nie wiem bo novynette mogłam stosować albo od strtu albo od danego dnia a jak jest przy Cilest> BŁAGAM NAPISZCIE MI COŚ NA TEN TEMAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynetka
moze tu mi ktos pomozebiore novynette do przerwy zostalo mi 5 tabletek a od przedwczoraj mam plamienia dodam ze 6 dni bylam w Zakpanem czy zmaian klimatu moze byc przyczyna tych plamien czy raczej to ciaza albo cos powaznego poradzcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusko
solidnykopniak.......... czytałem na tym forum różne wypowiedzi na temat brania pierwszej tabletki 5 dnia, troche sie juz pogubilem , prawie wszystkie wypowiedzi sie roznia, Ty piszesz ze trzeba sie zabezpieczac przez caly miesiac ktos nastepny ze tylko przez pierwsze 7 dni.. . Prawda jest ze w ulotce jest napisane ze powinno sie brac 1 dnia to czemu ginekolog mowil ze trzeba wziąć 5 dnia i w internetowych opisach Minisistonu napisane jest ze trzeba pierwszą tabletke wziąć w 5 dniu od początku krwawienia miesięcznego Nie denerwuj sie , nie znam sie na tym , a slyszac rozne wypowiedzi nie wiem co robic z tym zabezpieczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynetka
czy ktos mi pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynetka
7 opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba glupote zrobilam......No powinnaś wziąć w pierwszy dzień plamień, to nie ważne, że się nic nie rozkręcało. mnie się na przykład zawsze okres zaczyna plamieniem i tez zaczęłam brać pierwsze opakowanie w dzień plamień...Tak, teraz musisz się zabezpieczać chyba około 7 dni, jeśli nie dłużej... Tak, to całkiem normalne, że okres stracił na obfitości, to jedna z cech tabsów anty:zmniejsza obfitość okresu, intensywność bóli brzucha, itp... beretka...Jak Ci lekarz tak powiedział to tak masz zrobić, nie wierz w forum tylko w ulotki i lekarzy!!!Na forum można pisać wszystko i niekoniecznie prawdę...To nie znaczy, że sugeruję, że ktoś np. na naszym forum ściemnia, ale nie ma to jak rada lekarza... Mogą pojawić się plamienia i w jednej i w drugiej sytuacji, ponieważ jak bierzesz 2 opakowania na raz, bez 7 dni przerwy to bardzo często plamienia pojawiają się podczas przyjmowania tego drugiego opakowania... Ja stosuję Cilest. Pierwszą tabsę wzięłam w czwartek więc wzięłam z listka tabletkę oznaczoną czw i dalej normalnie pt, sb, itd...To jest zaznaczone po to, żeby nam ułatwić, żebyś wiedziała czy wzięłaś w danym dniu czy nie i po nic poza tym... solidnykopniak...No tak, masz rację... madlen 20...Ja wyniki miałam na następny dzień, więc nie za długo czekałam...Do tego musi Cię ginka zbadać na fotelu i pogada z tobą o Twoim zdrowiu ogólnie... novynetka...Przy którym jesteś opakowaniu!?Jeśli w ciągu 3 pierwszych to te plamienia są normalne, albo jeśli teraz ostatnio nie robiłaś przerwy, czyli brałaś 2 opakowania pod rząd... lusko...Ja się zgadzam z solidnymkopniakiem...Miesiąc, nie 7 dni...Widocznie jeśli tak kazał lekarz to tak ma być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynetka
aaaa nie bralam normalnie reguralnie z 7 dniowa przerwa boje sie ze to moze byc ciaza co o tym myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam takie pytanie nie zwiazane z telefonami a raczej z po trochu z tematem topiku, a mianowicie chodzi o tabletki ... od 6 miesięcy zażywam yasmine i niby wszystko jest ok, ale .... miesiąc temu zemdlałam ... zrobili mi na pogotowiu badania, potem powtórzyłam u lekarza rodzinnego w przychodni - wszytsko wyszło ok, parametry zyciowe w normie dostałam skierowanie do kardiologa- też wszystko ok .... wszyscy mi wytłumaczyli, ze to był upał i ze takie omdlenie to zjawisko fizjologiczne ... ale dzis sytacja sie powtórzyła rano ... zrobiło mi sie słabo i niedobrze, usiadłam i zaczełam się wachlowac i obudziłam się leżąc na ziemi czyli zemdlałam .... dodam jeszce , że po pierwszym omdleniu dzwoniłam do mojego ginekologa, a on mi wytłumaczył, że przecież tabletki biorę juz jakis czas i nie ma to wpływu na opisane zdarzenie ... sama juz teraz nie wiem ... skoro wszytsko jest w normie ... cały czas nie daje mi to jednak spokoju, zwłaszcza, że sie powtórzyło ... czy to moze byc faktycznie od tabletek ?????? chyba wybiorę się jutro do lekarza i porozamwaim z nim o zmianie tabletek ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novynetka...Kurczę nie wiem:o ola_la...Jakim telefonem, bo nie czaję:o Szczerze to wątpie, że od tabletek...Ale od czego...Hmm... No zdecydowanie najlepiej będzie jak zapytasz o to lekarza, nie koniecznie stałego, może lepiej byłoby usłyszeć opinie jakiegoś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×