Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość prosze o odpowiedzz
biore tabletki antykoncpecyjne mercilon, wczoraj rozpoczelam drugie opakowanie, wzielam tabletke o 18 godzinie, jednak wolalbym brac pozniej- np o 21. czy moge dzis zazyc tabletke o 21 i brac juz o tej porze do konca? czy bede zabezpieczona. nie kochalam sie od ok 6 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic sie nie stanie
spokojnie mozesz zmienic godzine; ja tak duzo razy robiłam, czasem brałam z pół godziny różnicy raz o pół godz za szybko raz później czasem zapominałam i z godzinnym poślizgiem lub wiecej i po ponad 2 latach niejestem w ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZielonaStorkotka...Porównaj skład tabletek przeciwbólowych z przeciwwskazaniami jakie masz w interakcjach z innymi lekami w ulotce tabsów anty...Jeśli tam nie ma nic na ten temat lub nic o interakcjach ze składem tabletek przeciwbólowych to znaczy, że to nie ma znaczenia... roksanka16...Nie ma za co, polecam się na przyszłość...:)🌻 prosze o odpowiedzz...Tak, możesz bez problemu, 3 godziny różnicy przy przestawieniu się nie mają znaczenia...Będziesz zabezpieczona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mercilon
Haj. Mam jedno pytanie. Bralam tabletki mercilon, ale wzielam tylko opaowania i na razie przerwalam, bo bolaly mnie nogi. Na poczatku bolal mnie prawy jajnik. Po jakichs dwoch tygodniach przeszlo. Teraz, kiedy przestalam brac tabletki, po jakis 7-10 dniach znow zaczal mnie bolec prawy jajnik. Przynajmniej podejrzewam, ze to on mnie boli. Powiedzcie mi, czy wiecie, czy organizm tak moze zareagowac na odstawienie abletek? Czy to moze tylko zbieg okolicznosci o boli mnie z innego powodu, lub moze boli mnie cos innego? Dzieki bardzo za pomoc :)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrcilon
Zjadlo mi "2" :) Wzielam dwa opakowania, a wlasciwie drugie nawet nie do konca, bo tak bolaly mnie te nogi, ze z moja lekarka doszlysmy do wniosku, ze moge odstawic je w srodku opakowania. Nie wiem, moze powinnam pojsc do lekarza z tym bolem? Ale ostatnioczuje sie juz jak jakas hipochondryczka :o Najpierw ten bol nog, teraz jajnik, czy sama juz nie wiem co to moze byc. Myslalam, zeby poczekac do konca cyklku o pojsc ewentualnie po miesiaczce, ale to jeszcze ponad dwa tygodnie, wiec saa nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrcilon...No jeśli ginka nic Ci nie powiedziała konkretnego, nie pomogła nic na ten ból to idź do lekarza normalnego...Ogólnie byłaś przy 2 opakowaniu a do 3 opakowań dzieją się różne rzeczy, ale jeśli coś boli i ból się nasila najlepiej jest przerwać lub zmienić tabsy...Jest to możliwe, że to od tabsow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mercilon
Tylko, ze wlasnie chodzi o to, ze ja ich teraz nie biore i zastanawiam sie, czy ten bol moze byc wlasnie od tego odstawienia. Ginka w zasadzie mnie zignorowala, zarowno ten bil jajnika (chociaz wspomnialam tylko o tym mimochodem, bo nie bolal mnie od dawna) i bol nog, wiec z nogami poszlam do zwyklego lekarza. Teraz mam zrobic badania krwii i isc do niego z wynikami, wiec moze wtedy powiem o tym nowym bolu. Ale czuje sie przez to naprawde jak hipochondryczka :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen 20
za godz ide do ginekologa, jak się boję!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusiaa88
niekumam jak mozna przesunac se okres? wyoada mi na 7 wrzesnia a 8 jest wesele mojego rodzonego brata i wolalabym go wtedy nie miec wiem ze jakos tam moge nie robic przerwy czy cos tam ale kiedy pozniej go dostane? no nie czaje tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha 149
dziweczyny mam pytanie. zawsze biorę tabsy między 22 a 22.30 ale ostatnio coś mi sie pomyliło w wzięłam o 21.z hakiem więc za wcześnie czy to ma jakiś wpływ na działanie tabsów. Proszę o odpowiedz bo się zastanawiam i wiem że spóźnić się można z tabsą ale czy łyknąć wcześniej też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milusiaa88...A ulotkę masz!?Chyba powinnaś ją w końcu przeczytać!!! Robisz tak:Najpierw bierzesz całe opakowanie 21 tabletek, później nie robisz 7 dni przerwy, tak jak zwykle tylko dalej po tych 21 tabletkach bierzesz następne opakowanie 21 tabletek(bez tej przerwy)...Okres dostaniesz po tym drugim opakowaniu w tej przerwie 7 dni, którą sobie zrobisz...Ale bardzo często w czasie tego 2 opakowania występują plamienia, więc się nie zdziw!!! kacha 149...Nie, nie ma wpływu...To ta sama pora... Zobaczcie dziołchy co wyczytałam (mój misiek to znalazł i mi wysłał):) Współżycie w czasie ciąży jest całkowicie bezpieczne. Nie ma żadnych badań wykazujących, że seks w ciąży zagraża płodowi. Seks nie może przenieść ewentualnej infekcji na dziecko, gdyż łono jest całkowicie zamknięte przez czop śluzowy, a dziecko jest bezpiecznie chronione przez pęcherz płodowy. Seks jest zalecany przez całą ciążę, chyba że twój lekarz radzi inaczej (w przypadku krwawienia, wcześniejszych poronień). Właściwie większość kobiet twierdzi, że seks podczas ciąży jest bardziej satysfakcjonujący i przyjemny niż kiedykolwiek indziej. Dzięki wysokiemu poziomowi hormonów kobieta jest bardziej otwarta na stymulację i szybciej osiąga wysoki poziom podniecenia seksualnego. Warto też wspomnieć o jednym z najcenniejszych atutów seksu w ciąży: ciąża to jedyny okres w życiu miesiączkującej kobiety, kiedy nie musi ona stosować żadnych metod antykoncepcyjnych (przecież nie jest możliwe, żebyś ponownie zaszła w ciążę w tym stanie!). Współżycie ma również pozytywny wpływ na twoją macicę. W bardziej zaawansowanej ciąży seks może powodować skurcze, które jednak mijają po kilku minutach. Czasem w pierwszym i trzecim trymestrze następuje spadek libido. W pierwszych miesiącach mogą go powodować nudności i zmęczenie, na końcu ciąży z kolei ujemnie na libido może wpływać duży brzuch. Powiększający się brzuch czyni stosunek w klasycznych pozycjach niewygodnym. Spróbuj więc innych pozycji - leżąc na boku z partnerem leżącym z tyłu lub na klęcząco. Partner może też leżeć na plecach pod tobą. Pozwól sobie na odrobinę fantazji i szczerą rozmowę z partnerem. Sporo wątpliwości wiąże się z pytaniem o to, do którego miesiąca ciąży można bezpiecznie współżyć. Zaleca się przerwanie współżycia seksualnego 6 tygodni przed planowanym porodem. Jeśli jednak poród się opóźnia, stosunek płciowy może być pomocny - w nasieniu znajduje się bowiem prostaglandyna, która przygotowuje szyjkę do porodu. Współżycie seksualne w ciąży można potraktować jako świetną okazję do pogłębienia więzi z partnerem, będącej podstawą życia rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maqie
dziewczyny po ilu tabletkach anty moge zaczac uprawiac sex bez prezerwatywy? wiem, ze teoretycznie jestem zabezpieczona od poczatku brania ale wiecie ....po ilu tabletkach wy kochalyscie sie "do konca"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej 🖐️ Ja zazwyczaj staram się \"nie do konca\' przez pierwsze opakowanie (po przerwie od brania , nie tej 7 dniowej :) , ale moja koleżanka np. czeka tylko tydzień, proponuje nawet dla samej siebie poczekać chociaż pół opakowania , bo nie ma chyba niec bardziej nieprzyjamnego niż kochać się i myśleć czy aby napewno jestem dobrze zabezpieczona, Pozdrawiam i życzę dużo \"miłych \" chwil z ukochanym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maqie
dzieki :) ulotke mam w 1 palcu a i tak sie boje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabletki bierze się po ty żeby się nie bać właśnie :D Ale doskonale cie rozumiem , też przechodziałam przez etap nieufania pigułkom, Ja biorę już b.długo i do tej pory mnie nie zawiodły, życzę Ci tego samego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIłek
dziewczyny jak się przechodzi z jednych tabsów na inne bez 7 dniowej przerwy to jest się normalnie chronionym sorki że tak pytam ale w ulotce Cilest nie na ten temat nie ma a chce mieć pewność bo wiem że niektórzy lekarze zalecają 7 dniową przerwę i dopiero nowe a mi lekarz powiedział żebym nie robiła tej przerwy . wieęc proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maqie...1000000000000000000000000000000000 tysięczny raz ktoś zadaje to samo pytanie:o Po 4 h od wzięcia pierwszej tabletki z pierwszego opakowania, jeśli wzięłaś ją w pierwszy dzień okresu... MIłek...No jeśli Ci tak lekarz powiedział to tak ma być...Tak, jest się normalnie chronionym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maqie...Piszesz, że masz ulotkę w 1 palcu, ale zadajesz pytanie, na które odpowiedź tam znajdziesz... Ja np. nie patrzyłabym na kogoś...Co mi z tego, że ktoś zaczął wtedy i wtedy, jak ja mogę mieć zupełnie inaczej, jeśli chodzi o skutki... Dla przykładu - ryzyko zajścia w ciążę wynosi 1%, nie każda zachodzi, a jednak się to zdarza...Ta co Ci powie, ze zaczęła się kochać po 4 h od przyjęcia pierwszej tabletki w pierwszy dzień okresu nie zajdzie w ciążę, Ty się tym zasugerujesz i możesz zajść, bo np. będziesz w tym pechowym %...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 4 h od przyjęcia pierwszej tabletki w pierwszy dzień okresu przy pierwszym opakowaniu*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusiaa88
a czy przesuniecie okresu nie rozreguluje mi nic w organizmie? beede dalej normalnie zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos//
mam wlasnie ten sam dylemat, biore yasmin od dwoch miesiecy ale caly czas moj facet konczy na zewnatrz bo mimo wszystko sie boimy...bardzo chcielibysmy zeby on dochodzil we mnie, dlatego chcialam spytac czy slyszalyscie o ciazy w wyniku regularnego brania tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
ja pierdole dziewczyny!! kurwa mac czyacie ulotki? zawsze jest ten 1% i to niecaly! wiec sa przypadki ze ktoras przy regularnym braniu wpadla. chociaz ja osobicie w to nie wierze! bo dziewczyna ktora wpadla przy braniu tabletek zawsze bedzie zganiac na nie, nie przyzna sie np. do tego ze zapomniala tableki albo brala antybiotyki lub cos w tym stylu! kazdy ma na ten temat inne zdanie! I nie zadawajcie w kolko jednych i tych samych pytan bo zaczyna to straszelnie wkurwiac. poza tym niektore z was zadaja pytania, na ktore odpowiedz znajda w ulotce! czytajcie je kurwa dokladnie! nawet po kilkanascie razy jezeli jest taka potrzeba, albo jezeli nie zrozumiecie czegos tam to czytajcie do skutku az zrozumiecie! aj az sie silnie zdenerowalam! :[ pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solidnykopniak jesteś chyba ułomna! te fora są po to żeby ułatwiać i pomagać innym więc jak to cie wk**wia to po co zabierasz w nich głos?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos// : kochana nie bój sie niczego :-) jua biorę tabletki regularnie i mój chłopak kończy we mnie za każdym razem i w ciąży nie jestem! :-) naprawde jak bierzesz regularnie i nie ma żadnych problemów z wchłonięciem tabletki to wszystko jest ok :-D wiem że pierwszy raz jest najgorszy żeby sie przełamać ale uwierz mi że warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biore 2 miesiace tabletki antykoncepcyjne dla kobiet karmiacych. jestem pół roku po porodzie i strasznie boje sie zajsc w nastepna ciaze dlatego mój mąż konczy na zewnatrz. Moje tabletki to Cerazette . Wstydze sie zapytac ginekolożki ale czy mój maż moze konczyc we mnie . wiem ze to głupie ale mam wrazenie ze tabletka moze nie zadziałac pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×