Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

anulka156...Jeśli to w ogóle możena zaliczyć do metody anty... sleepingpill...Wiesz co, tak dla przykładu napiszę coś takiego...Mam dużo kolegów w swoim wieku czyli 22 lata i są tak dziecinni, że szok, a nawet Ci starsi 28 letni zdarza się, że in wali tak, że łooo...A porównując do tego mojego chłopaka i brata, którzy są ode mnie młodsi 2 lata i są na prawdę chłopakami na poziomie...W głowie mają poukładane i nawet nie ma porównania...Także przyrównując to do dziewczyn, niektóre 16-letnie mogą mieć dużo więcej w głowie niż niektóre 24, czy nawet więcej letnie... Ile masz lat, jeśli mogę wiedzieć!? daniii...A cio to!?Pasta do zębów;) milusiaa8888...Jeśli w śluzie faceta będą plemniki to takie jak każda z nas, czyli 1% ryzyka... kasiula18...Tak, jest okej...Nie ma jajeczkowania podczas brania tabletek anty... sweet_heart...Jeśli miałaś biegunkę do 4 godzin, albo utrzymywała się długo to lipa trochę...Weź sobie poczytaj ulotkę, tam masz wszystko czarno na białym o tym:)Albo wejdź nieco wyżej na forum, ja tam pisałam o biegunce podczas tabsów na podstawie Cilest, bo też je zażywam, tak jak Ty:) Od razu po biegunce powinnaś wziąć tabletkę, czyli 2 w jeden dzień, bo najpierw tą jedną, a potem o stałej porze... moniak...No nie do końca nie trzeba sie nią martwic, bo jeszcze wchodzi w grę to, jeśli biegunka się długo utrzymuje... zaciekawionaaaaa...Tak działają antykoncepcyjnie, ob sama ich używam...Ale jest warunek, że będziesz przyjmować zgodnie z zasadami w ulotce i musisz wziąć pierwszą tabsę z pierwszego opakowania w pierwszy dzień okresu...Ale ja na Twoim miejscu raczej poinformowałabym lekarza, że chcesz je stosować jako antykoncepcję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweet_heart...A oto info z ulotki Cilest:\"W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tabletki lub w razie utrzymywania się ciężkiej biegunki przez okres ponad 24 godzin skuteczność antykoncepcyjna preparatu może być zmniejszona. Jeżeli wymioty lub biegunka ustąpią szybko skuteczne działanie antykoncepcyjne będzie zachowane, o ile tego samego dnia przyjęta będzie druga tabletka preparatu Cilest®. W razie występowania wymiotów lub biegunki trwających przez 24 godziny lub dłużej działanie antykoncepcyjne może być zmniejszone i należy zastosować dodatkową, niehormonalną metodę antykoncepcji do dnia przyjęcia kolejno (codziennie) siedmiu tabletek.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa- masz racje, jesli sie długo utrzymuje to moze czyli ponad dobe to moze byc problem ja jak bylam chora to sie wypróżnialam na rzadko 3-4 razy w ciągu dnia ;/ ratowałam sie laremidem zeby nie miec biegunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet_heart
ok, dziewczyny, w zasadzie juz mi nic nie jest juz nie biegam tak do kibelka, ale nie wiem czy brac ta dodatkowa tabletke, czy normalnie wziasc o mojej porze?? Ale narazie to bardzo, ale tp bardzo wam dziekuje........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sleepingpill
23 a co? nie no wiesz ja nie chce tu sie klocic...ja tylko wyrazilam swe zdanie jak kogos urazilam sorki...ale nie beede pisac czegos czego nie mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusiaa8888
a to jezeli nawet w srodku nie konczymy to i tak to zadnej roznicy nie ma? niz konczenie w srodku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia16
aaaaaaa popieram cię z tym że niektórzy w moim wieku i mojego chłopaka mają bardziej poukładane w głowie niż nie jeden starszy od nas i spotkałam się już z takimi przypadkami!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweet_heart...Ile ogólnie trwała ta biegunka!? sleepingpill...O wiek tak pytam, z ciekawości:)Ja rozumiem i spoko, też nie chcę się kłócić i ja też to co piszę to tylko moje zdanie, więc luz:) milusiaa8888...Nawet jeśli facet w Tobie nie skończy to i tak możesz zajść w ciążę, bo w samym śluzie mogą być plemniki...Ale to jest ryzyko tylko 1 kobiety na 100, więc małe...Ale jednak niestety...I to się oczywiście tyczy każdej z nas... Gosia16...No właśnie:) Ja zmykam spać, bo 😴 ze mnie i juz 💤 ;) Pozdrówki dla Was i miłej nocki🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieeekawaaaaaa
a czy tabletki "Cilest" są dobre i skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie tabletki są tak samo skuteczne jesli sie je regularnie bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
ja chyba jednak skoncze brac tabsy bo skoro juz nie mam chlopaka i takie tam to po co sie truc a chyba jedynym sdkutkiem ubocznycm jest rozregulowany okres nie?? bo np ja zawsze przed zaczeciem brania tabsow mialam regulkany okres...a ja jestem przy 4 opakowaniu czy moge przestac brac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
mysle ze bedzie lepiej przstac je brac i sie nie truc..teraz tak mysle po co wogole zaczynalam..kochalismy sie tylko niecale 2 tygodnie na tabletkach i zerwal ze mna.. to bez sensu ale trzeba sie z tym pogodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoooc
a ja mam pytanie. Jesli regularnie zazywam tabletki .. o tej samej porze i np w ostatnim dniu okresu kochalam sie i gumka pekla ,to co ??te tabletki i tak dzialaja w tej 7dniowej pzrerwie?I jesli wzielam juz tabletki w 8 dzien to wsyztsko jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak działaja w przerwie, jesli rozpoczęłas po niej nowe opakowanie, wszystko ok, prezerwatywy są zbędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoooc
moniak- dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen 20
witam Was wszystkie...w czwartek idę pierwszy raz do ginekologa, mam pytanko...czy dostane recepte na tabletki przy pierwszej wizycie??i jakie badania bedę musiała mieć zrobione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielu lekarzy nie kieruje na badania tylko robi wywiad i zapisuje jakies tabsy na próbe, jak sie dobrze czujesz po 3 miechach to zostają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen 20
bardzo proszę o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen 20
ooo...dzięki za odpowiedz, czyli nie ma żadnych badań przy pierwszej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milusiaa8888 tabletki są m.in po to żeby Twój men mógł kończyć w Tobie....my tak już od 7miesięcy się kochamy :Di wiele dziewczyn też tak robi....biorąc tabletki nie ma sensu dodatkowo się zabezpieczać,takie jest moje zdanie. madlen dobry i porządny lekarz przebada Cię, zrobi cytologie i skieruje na badania poziomu hormonów i próby wątrobowe bo to podstawa dobrze dobranych tabletek :) jesli tego nie zrobi to powinnaś sie sama upomnieć o to,bo to naprawde ważna sprawa gdy chce się brac tabsy i nie mieć później problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieeekawaaaaaa...Każde są dobre i skuteczne... Ara...No jeśli się nie kochasz, to masz rację, nie ma sensu się truć...Z tymi skutkami to chyba jest różnie...Niekoniecznie musi Ci się okres rozregulować...A z tym skończeniem brania, to chyba możesz... pomoooc...Nic, przecież byłaś zabezpieczona, chyba, że to było przy pierwszej tabletce, przy pierwszym opakowaniu w ciągu 3 godzin od wzięcia, to wtedy lipa...Działają też w 7 dniowej przerwie, działają zawsze...Wszystko jest okej... madlen 20...No pewnie, że dostaniesz, ale radzę najpierw badania...Próby wątrobowe, poziom cukru, poziom hormonów, morfologia, hmm...I chyba to wszystko...Ja miałam tak jak pisze moniak...Nie miałam badań od razu tylko po jakimś czasie...I nie miałam ani jednego ze skutków ubocznych:)Ginka trafiła w dziesiątkę... anulka156...Ale mnie się wydaje, że nie jest takie złe to jak ja miałam, zapisała mi tabsy, brałam jakiś czas i zrobiła mi badania...Mówię to tylko z własnego doświadczenia...Mnie trafiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
Przed rozpoczeciem brania tabletek powinny byc zrobione badania! To ze akurat paru dziewczynom trafili ginekolodzy w dziesiatke to nie znaczy ze kazdemu trafia i kazdym bedzie super! zawsze powinny byc zrobione badania przede wszystkim proby watrobowe, morfologia, poziom cukru, krzepliwosc krwi a poziomu hormonow przy pierwszej wizycie nie musi zlecac, zapewne wypisze skierowanie powiedzmy po dwoch trzech miesiacach ad zaczecia brania... tak bylo w moim przypadku i tak mowi moja mama, i uwaza ze ginekolodzy ktorzy przepisuja tabletki bez badan sa niekompetentni! pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusko
Witam, moja dziewczyna rozpoczęła niedawno zażywanie Minisistonu. Wg ulotki pierwsza tabletkę powinno sie przyjąć w pierwszym dniu krwawienia, nie wiem czemu ale ginekolog kazał rozpocząć zażywanie w 5 dzień po krwawieniu. Czy to ma jakieś znaczenie? W powyższej sytuacji kiedy tabletki będą spełniały swoja funkcje zabezpieczająca. Chciałem jeszcze dodac , ze w internecie w opisie Minisistonu spotyka sie taka informacje -------- W zapobieganiu ciąży stosuj 1 dawkę dziennie przez 21 dni (pierwszą w 5 dniu od początku krwawienia miesięcznego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusko
przepraszam za pospiech :) rozumiem z tej wypowiedzi ze przesunie sie jej o tydzien krwawienie, a od kiedy od rozpoczecia zazywania mozna zaczac sie kochac bez prezerwatywy? podobno od pierwszego dnia ale slyszalem tez ze dla wiekszego bezpieczenstwa trzeba troche odczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde... jakby wzieła pierwszego dnia okresu to od razu działa, ale skoro wzieła 5 dnia cyklu to 7 dni sie trzeba dodatkowo zabezpieczać o to mi chodzi... a krwawienie moze miec do konca opakowania nawet to wiele kobiet na poczatku tak ma, chociaz fakt ze wzieła 5 dnia cyklu znacznie zmniejsza prawdopodobienstwo że bedzie plamic przy całym pierwszym opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, znikam na jakis czas, pewnie dłuższy z tąd wiec do usłyszenia ;) paaa :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zela20
a ja mam pytanie.. biore tabsy dopiero od miesiaca i teraz mam 3 dzien przerwy. Czy po pierwszym opakowaniu tez jestem chroniona przed ciązą w tym tygodniu przerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×