Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

solidnykopniak...No właśnie się jej pytam o jaki jej okres chodzi:) Ale w czasie okresu z odstawienia też istnieje 1% ryzyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
oj wiesz.. dla niektorych 1%to nic ;p wiec nawet nie warto o nim wspominac bo i tak zrobia co beda chcieli, ich sprawa czy wpadna czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 27
Dziewczyny nie chce zaczynac nowego topiku a mam kilka pytan... Bralam kilka lat temu Cilest przez ponad 2 lata. Pozniej przez kilka miesiecy Logest ale ciagle zle sie czulam wiec oodstawilam tabletki! Pod koniec ich brania zaczely puchnac mi nogi (do tej pory juz mi tak zostalo), bolaly mnie lydki (teraz po 3 latach jest juz lepiej ale niestety nie moge np siedziec na kleczkach), zaczelam miec problemy z zoladkiem (boli mnie dosc czesto pomimo tego ze badania pokazuja ze nic sie nie dzieje) itp. Pomimo tego zastanawiam sie czy nie zaczac brac znowu pigulek. Jednak jest to wygoda, ale boje sie ze moje dolegliwosci powroca, albo beda jeszcze bardziej dokuczliwe. A przede wszystkim, ze za kilka lat pewnie zdecydujemy sie na dziecko wiec wolalabym na kilka lat przed ciaza nie brac pigulek. Jednak sporadyczny seks z prezerwatywa jest dosc meczacy. Macie jakies przemyslenia na ten temat? z gory dziekuje Wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BULINKA 27...Jeśli chcesz powrócić do tabletek, to pierwsze co powinnaś zrobić to pójść do lekarza pogadać, zapytać...Jeśli chodzi o te dolegliwości, to jest to możliwe, że powrócą, ale ja tego nie wiem tylko lekarz może więcej wiedzieć, albo po prostu dobrać inne tabletki niż te wcześniejsze!No, a jeśli chcesz mieć dziecko za jakiś czas i jakiś czas wstecz nie brać tabletek to nie wiem, sama musisz zdecydować co chcesz, bo to się wyklucza! Jeśli chodzi o antykoncepcję taką jak np. globulki dopochwowe, czy coś w tym stylu, to ja tu już kiedyś o tym pisałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beretka
mam pytanie. Przeszłam z mocniejszych tabsów na słabsze ale robiąc 7 dniową przerwę której nie powinnam robić ale stało się. Powiedzcie mi bo nie ma tego w ulotce ile dodatkowo muszę się zazezpieczać i czy plamienie które pojawiło się po 5 tabletce a trwa do dziś to normalna sprawa czyli już 8 dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RoKsAnKa19
=*** Mam pytanko czy któraś z was może bierze tabletki o nazwie ''HARMONET'' i czy one sa dobre ??? buziaczki ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RoKsAnKa19
aha i jeszcze jedno małe pytanko czy po tych tabletkach sie tyje i pogarasza sie samopoczucie i jak ja mam je zaczac brac to sa moje pierawsze tabletki i chciałabym sie dowiedziec jak najwiecej an ten temat czy ja mam zaczac je brac w raz z rozpoczeciem miesiaczki/???? =****pozdrawiam wszytkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i znowu:O każde tabletki są dobre,tylko na każda mogą działać inaczej. Dlatego Ty możesz tyć a inne nie przytyją przy nich, każda z nas ma inny organizm.I dlatego na każdą z nas te same tabl mogą działać inaczej. Jak miałaś zrobione badania to powinno być w miarę ok. Bierzesz pierwszą tabletkę w pierwszy dzień okresu,potem przez 21 dni o tej samej PORZE potem siedem dni przerwy, ósmego nowe opakowanie i tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemeczka🖐️ beretka...\"Przeszłam z mocniejszych tabsów na słabsze ale robiąc 7 dniową przerwę której nie powinnam robić ale stało się.\"--->A jak kazał Ci zrobić lekarz?Nie mów, że na własną rękę tak zrobiłaś:o RoKsAnKa19...Nie ma z reguły dobrych tabletek!!Są odpowiednie dla danego organizmu!!Na każdą działają inaczej!Ktoś może się czuć po nich super, a Ty źle!! Może najpierw poczytaj trochę na temat anty, bo nie masz zielonego pojęcia na temat podstaw!! I należy do tych podstaw również odpowiedź na to pytanie:\"czy po tych tabletkach sie tyje i pogarsza sie samopoczucie\"--->To też indywidualna sprawa każdego organizmu!!!!!!!Ty możesz przytyć i możesz się źle czuć, a to, że ktoś Ci napisze, że są super to nie tyczy się też i Ciebie!!I musisz to wiedzieć!!Ty to Ty, ktoś inny to ktoś inny!! \"jak ja mam je zaczac brac to sa moje pierawsze tabletki i chciałabym sie dowiedziec jak najwiecej an ten temat czy ja mam zaczac je brac w raz z rozpoczeciem miesiaczki\"--->Przeczytaj może ulotkę, co?2-3 razy i będziesz wszystko wiedziała!!...Nie zajrzałaś do ulotki i zadajesz banalne pytania, na które odpowiedź jest czarno na białym w ulotce!!...Nie wierz w fora tylko w lekarza i ulotkę!! P.S.1-szą tabletkę bierzesz w 1-szy dzień okresu(21 dni o tej samej porze), potem robisz 7 dni przerwy(masz wtedy okres) i w 8 dzień zaczynasz następne opakowanie!Niezależnie czy okres się skończy czy nie!!...I TO TEŻ JEST W ULOTCE!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZę O RADE
Mam 2 pytania: 1. Czy przy zaczęciu brania kolejnego opakowania tabletek mozna zmienić godzine przyjmowania?Jeśli tak to o ile godzin można przesunąć to branie do przodu? 2.Jak się zaczyna n owe opakowanie i się źle policzyło dni i wzieło się tabletkę o dzień szybciej ,to czy przy kolejnych dniach będzie to zle wpływało na antykoncepsję ? Proszę o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROSZę O RADE...1. Można zmienić godzinę!A z której na którą chcesz przesunąć? 2. Można skrócić przerwę, ale nie można jej wydłużyć!!Ale potem normalnie musisz brać 21 tabletek i potem 7 dni przerwy, nawet jeśli skróciłaś przerwę! Jeśli np. brałaś 21 tabletek i zrobiłaś 6 dni przerwy, bo przez pomyłkę zaczęłaś nowe opakowanie w 7 dzień, a nie w 8 to normalnie dalej bierzesz(od tego 7 dnia) 21 tabletek i potem normalnie 7 dni przerwy, itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kachnaaaaa
Ja sie chcialam zapytac czy jezeli dzisiaj dostalam okresu o 6.00 i wzielam tabletke o 20.00 to czy jestem juz chroniona przed ciążą?? Chcialam dodac ze dopiero zaczelam stosowac tabletki i nie dokonca sie orientuje w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kachnaaaaa...Jesteś chroniona przed ciążą po 3-4 godzinach od zażycia pierwszej tabletki(zobacz ULOTKĘ!! - u mnie jest, że po 3, a w niektórych, ze po 4godzinach), jeśli zażyłaś 1 tabletkę w pierwszy dzień okresu!! Ale to właśnie o to chodzi, żeby PRZED rozpoczęciem stosowania tabletek wszystko o nich wiedzieć!!A nie w czasie!!Weź sobie teraz ulotkę w rękę i przestudiuj ze 2-3 razy!Na pewno na dobre Ci to wyjdzie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kachnaaaaa
a tak w ogole to biore Yasminelle.... to są dobre tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
nastepna... przeczytaj troche wyzej dziewczyny o hormonecie pisaly... azde tabletki dzialaja inacze, ja bralam ponad rok yasmin, ale cos sie spsulo i zaczelam brac yasminelle czuje sie po nich dobrze, ale to nie znaczy ze Ty sie tak bedziesz czuc, kazdy organizm reaguje inaczej na dane tabletki. kolejna sprawa do tej troche wyzej.. to jak powinnas zaczac brac tabletki powinien powiedziec Ci lekarz...jezeli nie zalecil inaczej to w pierwszy dzien okresu, chociaz sa tabletki ktore zaczyna sie brac piatego dnia wiec przeczytaj ulotke! poza tym sam lekarz moze Ci zalecic rozpoczecie przyjmowania tabletek w trzeci czy piaty dzien cyklu. To od niego zalezy... jezeli tak nie zalecil to zaczynasz przyjmowac tak jak jest napisane w ulotce. a i dodam jeszcze ze jezeli piatego dnia zaczynasz to radzilabym sie jeszcze dodatkowo zabezpieczac przez caly miesiac bo moglo juz dojsc do jajeczkowania, juz kiedys o tym tutaj pisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... Czy Wy nie możecie się najpierw czegoś dowiedzieć i dopiero się wziąć za coś takiego jak hormony!To nie są gumy do żucia, ani witaminy do cholery i weźcie to w końcu pod uwagę!!Jesteście ciemne i zielone pod względem wiedzy, którą powinnyście mieć w jednym palcu, bierzecie się za coś o czym nie macie pojęcia, a przeczytać coś na ten temat nie łaska, już nie mówię o ulotce, jakby to był problem przeczytać ulotkę i wiedzieć co się bierze:o Masakra z Wami dziewczyny! I nie piszcie mi tutaj czasem, że się mądruję!Wy po prostu musicie być odpowiedzialne za to co bierzecie, a nie brać coś o czym nie macie pojęcia, żeby tylko brać!!!!!!! Kachnaaaaa...Dziewczyno, czy Ty nie wiesz, że nie ma złych tabletek!!!!!!!Już wyżej pisałam coś takiego:Nie ma z reguły dobrych tabletek!!Są odpowiednie dla danego organizmu!!Na każdą działają inaczej!Ktoś może się czuć po nich super, a Ty źle!! Może najpierw poczytaj trochę na temat anty, bo nie masz zielonego pojęcia na temat podstaw!!\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kachnaaaaa
aaaaaaa..... jaki pojecie musze raczej miec skoro sie zdecydowalam na taka metode antykoncepcji....wiec wypraszam sobie takie uwagi... a poza tym na ulotce nie zawsze wszystko jest dokladnie wytlumaczone i wole zapytac sie kogos bardzoej doswiadczonego...a jezeli przeszkadza CI ze ktos chce sie w czym upewnic to zachowaj swoje uwagi dla siebie....:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie jaja
Witam :P Nie roumiem niektorych dziewczyn, ktore biora tabletki a jeszcze uzywaja prezerwatyw... :O Po to bierze sie tabletki, zeby bezstresowo sie kochac i zeby ukochany mogl konczyc w nas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kachnaaaaa...No to czemu zadajesz takie głupie pytania, banalne, na które odpowiedź masz w ulotce?? Bardziej doświadczonego??To wiesz co, lepiej zapytaj lekarza!!Bo powiem Ci coś co napisała tu kiedyś dziewczyna - bardzo mądrze!! Nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie komputera i Ty ufasz tej osobie!?Ja nie!Dlatego proponuję pytać kogoś doświadczonego - zaufanego(lekarz, koleżanka), a nie kogoś na forum, kto może Ci napisać jakąś głupotę dla jaj,a Ty w to uwierzysz!! takie jaja...Ja znam odpowiedź na to pytanie:)Jeśli ktoś stosuje te dwie metody na raz to ma 100% pewności(jeśli gumka nie pęknie), a same tabletki dają trochę ponad 99%...Zawsze masz 1 % ryzyka, a taka dziewczyna ma w sumie 100%:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie jaja
Ok a co jesli wlasnie dlatego bierze tabletki, bo prezerwatywy psuja cala atmosfere, itp? A ja mam takie zdanie ze ten 1% to sa kobiety, ktore zapominaja wziasc tabletke albo biora o ktorej im sie podoba... Ja tam ufam im w 100% i nie po to je biore, zeby jeszcze uzywac te smieszne prezewatywy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie jaja...Jak ja muszę dodatkowo zastosować gumkę (leki, itp) to nie ma to dla mnie większego znaczenia, nie przeszkadza mi to tak bardzo. Mnie jest zawsze dobrze i gumka nie ma na to wpływu:) Też tak sądzę, że ten 1 % to te co nie przestrzegają \"zasad\":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie jaja
A czyli ty stosujesz dodatkowo gumke nie z powodu jakiej obawy przed tym 1%, lecz dlatego, ze przyjmujesz jakies leki tak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi to ryba, ja nie stosowałam gumki jak brałam tabsy i fajnie, a jak ktos stosuje to juz nie moja broszka- nie moje zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość honey_m
witam!! w poprzednim miesiacu zapomnilam jednej tabletki w srodku cyklu,na ulotce bylo napisane,że akurat to nie spowoduje zadnego problemu i kontynuowac normalnie... Czyli jesli dostlam okresu w 7 dniowej przerwie to znaczy ze nie jestem w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... takie jaja...Tak!...Jak zaczynałam brać tabletki (ponad 1,5 roku temu) to przez pierwsze 3 miesiące stosowałam gumkę, bo byłam na lekach!A teraz jak muszę stosować jakieś leki, to też stosuję gumkę! moniak...Dokładnie, mnie to nie obchodzi, czy dziewczyna zażywa tabletki + gumkę, czy jeszcze coś, niech sobie robi jak sobie chce!To nie moja sprawa:) honey_m...Niekoniecznie, choć to dla mnie dziwne...Podobno można mieć okres będąc w ciąży, choć dla mnie to dziwne, no ale jak ktoś tak miał no to widocznie się zdarza... Jeśli na ulotce jest napisane, że nie spowoduje żadnego problemu to znaczy, że nie spowoduje obniżenia skuteczności, ale zawsze ten 1 % ryzyka jest, więc nie można wykluczyć ciąży w 100%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam napisane że jak zapomnę należy wziąśc zaraz kiedy tylko sobie przypomnę tą zapomnianą tabletkę i brać dalej normalnie :P a jak Ty tak masz w ulotce n to sama sobie odp na to pytanie,ale mnie się wydaję że jednak trochę skuteczność anty spadła,ale skoro okres jest.....:) jak masz obawy to zrób test,nikt tu Ci nie powie czy jesteś w ciąży czy nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dla mnie jest bliski przypadek kiedy ktoś był w ciąży i miał okres, tylko że to jest troszkę inny okres niż normalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...No właśnie, plamienie to bardziej przypomina niż krwawienie:)To miałaś na myśli pisząc, że jest inny, nieprawdaż?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie jaja
A powiedzcie mi czy tabletki uspakajajace maja jakis wplyw na tabletki anty?? Chodzi mi dokladnie o Kalms lub Persen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×