Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Perelkaa...\"Pisze tylko ze przy prawidłowym stosowaniu tabletek i braku biegunek, wymiotów itd.tabletki są niezawodne.\"--->Tym mnie zszokowałaś...Nie ma niezawodnej antykoncepcji i każda z nas to wie!A jakby tak było jak pisze w tej ulotce, to znaczyłoby, że jest 100% antykoncepcja, bo ja na przykład przestrzegam wszystkich zasad...W ciągu 2,5 roku zapomniałam tabletki 2 razy i wymiotowałam może ze 2 razy, ale długo po 4 h od przyjęcia...To znaczy, ze gdybym brała te co Ty to nie miałabym 1 % ryzyka!No dziwne, jakim cudem Twoje tabletki są niezawodne, a nasze mają ten 1% ryzyka...Wiem, że nie ściemniasz, piszesz co w ulotce i nie do Ciebie to pisze tylko o tej ulotce! isisss...No i tu się mylisz...Wiesz ile dziewczyn co biorą Cilest pyta o to co w ulotce ich jest!?Wiem, bo je brałam 2 lata i wiem co zawiera ulotka...A one non stop to samo pytanie, na które odpowiedź jak byk jest... Netka219...Możesz, biorąc zgodnie z zasadami jesteś zabezpieczona non stop w 99%...ULOTKA!! isisss, myślisz, że tego nie ma w ulotce??No właśnie, sama piszesz, ze jest...I tak jest prawie w każdym przypadku, że zadają pytania bez sensu, martwią się nie wiem ile czekając na odpowiedź, zamiast skrócić sobie nerwy, oczekiwanie na odpowiedź i po prostu samemu sobie ją przeczytać...Ulotki się różnią, więc robienie czegoś nie według swojej własnej, tylko według ulotki którejś z nas, może być potem zaskoczeniem... domimi...Jakie są szanse? - Tego nie wie nikt...Na pewno ryzyko jest większe niż 1 % i raczej jest duże... Jak będziesz brała te tabletki tak jak witaminki, to sobie tak namieszasz w organizmie, że szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
No zacytowalam ulotke, bo ktos by stwierdzil ze jestem glupia i nie wiem co pisze :P napisalam slowo w slowo o tej niezawodnosci :P wiec mozna by sie z tym klocic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
a właśnie... czy ma ktoś może doświadczenia w związku łączeniem tabletek z herbatkami m.in.ziołowymi , ale BEZ dziurawca, chodzi mi np. o herbatki antycellulitisowe, z L-karnityną, odchudzająco-oczyszcztające ?? oczywiście te, które mają działanie przeczyszczające wykluczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perelkaa...Fatalnie... isisss...Sprawdź w ulotce, czy skład anty ze składem herbatek nie wchodzą w interakcje - proste!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
zwariować można z tym odsyłaniem do ulotki , z mojej takich informacji niestety nie mam... więc chyba nie takie proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
U mnie w ulotce pisze tylko o dziurawcu :P pisze tez o lekach na HIV, padaczke, a o antybiotykach ani slowa :P zwariowac mozna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana/
hej biore juz tabl.od ponad roku wszystko jest ok ale w poniedzialek wzielam tabletke ok 17-18 a pozniej ok21wymiotowalam jestem w drugim tygodniu blistra a wczoraj kochalam sie ze swoim chlopakiem i zastanawiam sie czy mam sie bac czy nie??prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynabonda
hejka mam pytanie do aaaaaaa- pisalas , ze bralas cilest 2,5 roku, czy przez ten czas mialas jakies skutki uboczne? zmienilas je pozniej na inne, czyli zle je tolerowalas, tak?? Ja biore od pół roku i praktycznie co miesic coś oczuwam- a to bóle brzucha( tak na dole, jakby jajniki), a to senność, bol glowy,zmiany nastroju .. ciagle cos.. W sumie to trwa tak moze gora 3 dni i wszysko jest dalej ok. Ale teraz przy 6 listku ( jestem przy 12 tabletce) praktycznie jak zaczelam go brac caly czas zle sie czuje, boli mnie dzien w dzien prawa strona brzucha- podejrzewam, ze to wątroba. czasem odczuwam taka gorcz w ustach:/ a dzis jakies poranne mdlosci i brak apetytu:/... kurcze schizuje sie strasznie...mialam normalny okres w tej 7dniowej przerwie , wiec na objawy ciazy byloby za wczesnie....studiuje ulotke w sumei tam jest napisane o tych objawach, ale nie wiem jak dlugo moga wystepowac... aha i jeszcze jedno, bo w ulotce jest napisane, ze : " Średni wskaźnik niepowodzeń wynosi 5% w ciągu pierwszego roku stosowania." czyli ze w ciagu pierwszego roku regularnego brania cilest jest tylko w 95% skuteczny ..? a doiero po roku jest 99% skutecznosc?? dzieki z gory za odpowiedz, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
zasuwaj do lekarza skutki uboczne sa normalne do 3 miesiecy a nie do 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
zaklopotana a ulotke to czytalas zwymiotowalas w ciagu 4h od polkniecia tabletki powinnas zarzyc nastepna a nie na olac to i kochac sie z chlopakiem bez zabezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynabonda
ayradevill powaznie, w poniedzialek pojde do lekarza... bo czuje ,ze to wątroba sie odzywa . mam taki dyskomfort w brzuchu ,nie mam apetytu, jest mi slabo i niedobrze ..bleee...:/ poza tym przy ruchu odczowam bole np. chodzac... A przeciez dopiero 6 mc biore, co innego gdybym takie objawy nastapily np po 2 latach...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isisss...Jakie bierzesz tabletki?? Perelkaa...Może na Twoje tabletki nie mają wpływu antybiotyki, tylko to co masz wymienione w ulotce??Może zapytaj lekarza jak to jest z antybiotykami... zakłopotana/...Zawsze możesz się bać, bo zawsze masz 1 % ryzyka...Ale jeśli chodzi o Twoją sytuację, to czy po tych wymiotach postąpiłaś tak jak jest w ulotce?...Jeśli nie, to ryzyko wzrosło i ciąża jest bardziej prawdopodobna niż zwykle...P.S. Tak na przyszłość, to najpierw pytaj co i jak, a potem się kochaj bez zabezpieczania...Chyba, że zrobiłaś tak jak masz w ulotce, t zwrócę honor... dziewczynabonda...Cilest brałam 2 lata, ogólnie tabletki biorę 2,5 roku(teraz od pół roku jestem już na Regulonie)... Przy Cilest nie miałam żadnych poza ostatnimi dwoma opakowaniami, kiedy to pojawiły się plamienia jak w opakowaniu miałam jeszcze 4 tabletki, poszłam do ginki za pierwszym razem i powiedziała, że jeśli się to powtórzy to mam przyjść, no i jak piszę - powtórzyło się drugi raz, więc poszłam i mi zmieniła i powiedziała, ze ot nietolerancja organizmu...To było po 2 talach stosowania Cilest... Miałaś robione badania??Jeśli nie to koniecznie zgłoś się na nie, bo to rzeczywiście może coś z wątrobą... \"czasem odczuwam taka gorycz w ustach:/\"--->Zgaga to jeden ze skutków ubocznych, nawet chyba jest o tym w ulotce Cilest... Jeśli chodzi o te 5% to powiem Ci, że ja pytałam lekarza na początki, nie mając jeszcze ulotki w ręku, bo to było jak poszłam po 1-szą receptę i ona powiedziała, że najlepiej jest się kochać po całym pierwszym miesiącu...Ja i tak wtedy stosowałam leki, więc musiałam się zabezpieczać dodatkowo jakieś 2 miesiące, nie wiedziałam o tym, że będę te leki brać i tak jakoś wyszło...Potem jak byłam na wizycie kontrolnej, to babka powiedziała, ze jestem już zabezpieczona w tych 99%, nic nie mówiła o tym średnim wskaźniku na pierwszy rok... \"bo czuje ,ze to wątroba się odzywa . mam taki dyskomfort w brzuchu ,nie mam apetytu, jest mi słabo i niedobrze ..bleee...:/ poza tym przy ruchu odczuwam bóle np. chodząc\"--->Przestrzegałaś zasad w braniu tabletek?? \"A przecież dopiero 6 mc biorę, co innego gdybym takie objawy nastąpiły np po 2 latach... \"--->Takie objawy mogą wystąpić w czasie 3 pierwszych opakowań, nie po 2 latach...Jak występują po 2 latach to tak samo jest \"źle\" jak występują po 6 miechach tak jak u Ciebie...Dobrze, ze wybierasz się do lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore pierwszy raz cilest. Dzisiaj wezmę 15 tabletke a żadnych skutków ubocznych nie ma;) Nie mdli mnie, nie czuje sie źle, czuje sie normalnie jakbym ich nie brała;) Tylko krwawienie mam cały czas ale wkładka wystarczy ;) (może skutki jeszcze przyjdą z biegiem czasu...) Tylko Teraz mi sie zachorowało i biorę antybiotyk- ale mniejsza z tym. Tabsy chyba nie mają nic do brania antybiotyku. Mam takie pytanie. Każdy mówi inaczej- Jedni że po pierwszy listku jest sie w pełni zabezpieczonym, drudzy, że to jest nieprawda. Jak to w końcu jest? Kiedy mogę zaczać sie bezpiecznie kochać? Aha i jeszcze jedno... Bo jestem młoda osóbką- 15 lat.. i czy w przyszłości nie będę miała żadnych problemów z organizmem? Czy Cilest czasem nie jest przeznaczony dla dojrzałych kobiet? Ale skoro moja ginekolog przepisała mi je jako pierwsze to chyba jest dobrze;) Prosze o odpowiedzi i niekomętowanie mojego wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgh
to twoja gin jest jakas niepowazna skoro przepisuje 15latce tabsy :| przeczytaj ulotke bedziesz wiedziala od kiedy jestes zabezpieczona albo kilka postow wyzej a nie non stop zadajecie te same pytania!! ludzie uzywajcie mozgu do myslenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
gwiazdo pisesz ze bierzesz antybiotyk i ci to wszystko jedno ze to nie wazne - dziecko obudz sie bo tonajszybsza droga do tego zebys stala sie jedna z mlodych matek. antybiotyki najbardziej obnizaja dzialanie tabletek antykoncepcyjnych i trzeba sie dodatkowo zabezpieczac moze najpierw poczytaj ulotke a pozniej zacznij przyjmowac hormony i uprawiac sex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malenka15...Ja też się czułam normalnie...Wcale nie powiedziane, że będziesz miała skutki uboczne!ULOTKA!! \"Tabsy chyba nie mają nic do brania antybiotyku.\"--->Oczywisćie ulotkę masz w dupie!!Heh, a potem byłoby zdziwko, że zaszłaś w ciążę i teksty typu:\"Jak to?Przecież ja brałam tabletki!\" byłyby na pierwszym miejscu...Skoro Ty teraz bez żadnej wiedzy na ich temat mówisz: antybiotyk - \"ale mniejsza z tym\"...Zamiast czegoś się dowiedzieć z ulotki gadasz brednie nieświadomie:o... No i właśnie, nie tak mniejsza z tym jeśli chodzi o antybiotyk, przeczytaj ulotkę panna, bo nawet nie masz zielonego pojęcia, że antybiotyki mogą osłabiać anty...Musisz porównać skład tabletek anty z antybiotykiem, czy wchodzą w interakcje... \"Jak to w końcu jest? Kiedy mogę zacząć się bezpiecznie kochać?\"--->Dziewczyno, czy Ty cokolwiek wiesz o anty!?ULOTKA w rękę i czytać, a nie! Pamiętaj, że mimo wszystko nie ma bezpiecznego seksu w 100%, nie ma 100% antykoncepcji!! \"i czy w przyszłości nie będę miała żadnych problemów z organizmem?\"--->Nie ma dowodów na to, że anty wpływają jakoś negatywnie na organizm w przyszłości po ich odstawieniu... \"Czy Cilest czasem nie jest przeznaczony dla dojrzałych kobiet?\"--->Nie!Ja też je zażywałam mając 21 lat... Miałaś badania robione w ogóle?? fgh...\"ludzie używajcie mózgu do myślenia\"--->Dopisuje się do tego zdania!...Jak można nie pomyśleć o tym, żeby ulotkę przeczytać!!Przecież to podstawa, że trzeba wiedzieć co się bierze do ust, a nie tak w ciemno brać...Sorki, ale dla mnie te co biorą tabsy w ciemno - nie czytają ulotki są głupie, bo nie wiedzą co i jak, a potem się będą dziwić skąd ciąża!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malenka15...Ja też się czułam normalnie...Wcale niepowiedziane, że będziesz miała skutki uboczne! ULOTKA!! \"Tabsy chyba nie mają nic do brania antybiotyku.\"--->Oczywiście ulotkę masz w dupie!! Heh, a potem byłoby zdziwko, że zaszłaś w ciążę i teksty typu: \"Jak to? Przecież ja brałam tabletki!\" byłyby na pierwszym miejscu...Skoro Ty teraz bez żadnej wiedzy na ich temat mówisz: antybiotyk - \"ale mniejsza z tym\"...Zamiast czegoś się dowiedzieć z ulotki gadasz brednie nieświadomie:o... No i właśnie, nie tak mniejsza z tym, jeśli chodzi o antybiotyk, przeczytaj ulotkę panna, bo nawet nie masz zielonego pojęcia, że antybiotyki mogą osłabiać anty...Musisz porównać skład tabletek anty z antybiotykiem, czy wchodzą w interakcje... \"Jak to w końcu jest? Kiedy mogę zacząć się bezpiecznie kochać?\"--->Dziewczyno, czy Ty cokolwiek wiesz o anty!? ULOTKA w rękę i czytać, a nie! Pamiętaj, że mimo wszystko nie ma bezpiecznego seksu w 100%, nie ma 100% antykoncepcji!! \"i czy w przyszłości nie będę miała żadnych problemów z organizmem?\"--->Nie ma dowodów na to, że anty wpływają jakoś negatywnie na organizm w przyszłości po ich odstawieniu... \"Czy Cilest czasem nie jest przeznaczony dla dojrzałych kobiet?\"--->Nie! Ja też je zażywałam mając 21 lat... Miałaś badania robione w ogóle?? fgh...\"ludzie używajcie mózgu do myślenia\"--->Dopisuje się do tego zdania!...Jak można nie pomyśleć o tym, żeby ulotkę przeczytać!? Przecież to podstawa, że trzeba wiedzieć co się bierze do ust, a nie tak w ciemno brać...Sorki, ale dla mnie te, co biorą tabsy w ciemno - nie czytają ulotki są głupie, bo nie wiedzą co i jak, a potem się będą dziwić skąd ciąża!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
aaaaaaa------ biorę Jeanine a problem w tym , że w ulotce nie ma nawet informacji ile czasu potrzeba na całkowite wchłonięcie tabletki z układu pokarmowego , a co dopiero żeby wymieniono dokładnie czego przy tabletkach stosować nie można ... z resztą jest to z pewnych względów zrozumiałe , bo producent nie przewidzi wszystkiego co pacjent jeszcze zechce zażyć , mam tu na myśli np. te moje herbatki z różnego zielstwa ale z drugiej strony jak czegoś nie ma w ulotce też nie znaczy , że jest to dozwolone i nie wpłynie chociażby na zmniejszenie wchłaniania tabletki no i nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Psss.
a juz sie cieszyłam ze nie mam zadnych skutkow ubocznych po tabletkach a tu skonczyl mi sie okres we wtorek a nadal mam jakies brazowo-czerwone krwawienia raz mocniejsze raz slabsza..ponoc to normalne czy zdarzylo sie ktorejs??pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
normalka jesli to twoje pierwsze opakowanie ja przy pierwszym okres mi sie skonczyl a milama plamienia jeszcze przez 10 dni a przy 2 w ostatnim tygodniu brania tez pojawilo sie plamienie, dopiero 3 opakowanie bez niespodzianek, ani plamienia a wiec super teraz bede zaczynac 4 no i mam nadzieje ze nic si enie pojawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynabonda
aaaaaaa- tak przestrzegam wszystkich zasad, tabletki biore regularne , bez pominiecia co do godziny- wszystko przepisowo jak w ulotce i nie stosujac przy tym zadnych innych lekow. Jak juz kiedys tam pisalam nie mialam robionych badan na wątrobe. Mialam robiona jedenie morfolgie, cytologie i to wszystko...W sumie na tym forum dowiedzialm sie o badaniu próbko wątrobowej... Moje kolezanki tez nie mialy robionych takich badan... Moj chlopak juz kaze przestac brac tabletki, widzac jak na nie reaguje. Ale poczekam jeszcze do poniedzialku- do rozmowy z lekarzem. W sumie chyba nie mozna tak w polowie listka rezygnowac prawda? Jesli juz to poczekac do konca?? pozdrawiam serdecznie i dziekuje za odpowiedz:):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
probe watrobowa powinna zrobic kazda kobieta - dziewczyna w ktorej rodzinie byly nowotwory u kobiet te informacje ginekolog powinien chciec poznac jako pierwsza i po wynikach tej proby i wynikach morfologii i pozniejszym badani ginekologicznym stwierdza czy mozna pacjentce przepisac tabletki anty czy nie. uwazam rowniez ze inne dziewczyny jesli nie mialy w rodzinie przypadku nowotworu tez powinny robic takie badania bo hormony to jednak nie witaminy. Ty koniecznie zrob badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pewną wątpliwość. Wiem, że tabletki należy brać o ustalonej godz., a w razie zapomnienia do 12 godz. Ostatnio miałam ciężki tydz. i nie mogłam się na niczym skupić... Nawet na przyjmowaniu tabletkach. W skrócie- nie przyjmowałam ich regularnie przez ostatnie dni. W zeszły pt. nie przyjęłam tabletki, ale za to wzięłam ją następnego dnia- minęło dłużej niż 12 godz. Wieczorem o ustalonej godz. przyjęłam drugą tabletkę. Kolejnego dnia przytrafiło mi się to samo- wzięłam tabletkę po dłuższym czasie niż 12 godz. i wieczorem wzięłam kolejną o ustalonej godz. Kolejne dni wyglądały trochę lepiej, mimo że też nie brałam ich regularnie. Niemal każdego dnia do wczoraj przyjmowałam je z kilkugodzinnym opóźnieniem. Nie wiem czy może to mieć jakiś wpływ na skuteczność tabletek, bo w ulotce pisze że należy je przyjmować do 12 godz. a w razie gdy minie 12 godz. przyjąć pierwszą jak najszybciej a kolejną o ustalonej godz. Najgorsze jest to, że wczoraj uprawiałam sex bez dodatkowego zabezpieczenia, a przez moje zaniedbanie może być bardziej prawdopodobne to, że wpadliśmy :/ Proszę o szybką odpowiedź- najlepiej aaaaaa, bo jest najlepiej obeznana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
nie prosciej ustalic sobie budzik jak bierzesz ja tak robie a dzwonek mma taki ze nikt nie wie czy ktos do mnie dzwoni czy to przypomnienie. a teraz kruciutki wyklad z ulotki ;) biore yasmin minelo wiecej niz 12h od chwili pominiecia tabletki lub pominieto wiecej tabletek : skutecznosc antykoncepcyjna preparatu yasmin moze byc zmniejszona dlatego pacjentka musi zastosowac dodatkowe metody antykoncepcyjne. im wiecej kolejnych tabletek pominieto tym wieksze jest ryzyko slabszego dzialania antykoncepcyjnego. no wiec namieszalas dziewczyno jesli mialas dni plodne to coz mam nadzieje ze jakos cie ominie baby boom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isisss...\"z resztą jest to z pewnych względów zrozumiałe , bo producent nie przewidzi wszystkiego co pacjent jeszcze zechce zażyć\"--->Dla mnie to oczywiste, że powinno być w ulotce wymienione wszystko to, co z tabletkami anty powoduje interakcje i tyle...No ale niestety, widzę, że lipa...Ja brałam Cilest, teraz Regulon i w obu ulotkach mam wszystko czego potrzebuję:) Ja Ci wkleję to co działa na Cilest, tylko pamiętaj, że to nie musi koniecznie działać tak samo na Twoje tabletki, ale tak dla małej orientacji napiszę:\"Oddziaływanie z innymi lekami (interakcje). Na metabolizm doustnych preparatów antykoncepcyjnych mogą wpływać różne leki i preparaty ziołowe, w tym preparaty dziurawca zwyczajnego. Skuteczność preparatu w sposób istotny zmniejszają czynniki, które nasilają metabolizm i wydalanie substancji czynnych. Należą do nich czynniki pobudzające enzymy metabolizujące estrogeny, oraz czynniki wpływające na krążenie jelitowo-wątrobowe estrogenów. Zmniejszona skuteczność działania składnika estrogenowego doustnego preparatu antykoncepcyjnego może powodować plamienie, krwawienie międzymiesiączkowe lub nieskuteczność działania antykoncepcyjnego. Możliwe jest, że pobudzenie tych samych izoenzymów może prowadzić także do zmniejszenia stężenia składnika progestagenowego preparatu Cilest® we krwi. Znaczenie kliniczne mają leki i preparaty ziołowe, o których wiadomo, że wpływają pobudzająco na enzymy, które są odpowiedzialne za rozkład hormonów steroidowych zawartych w doustnych preparatach antykoncepcyjnych (np. dziurawiec zwyczajny, barbiturany, sól sodowa fenytoiny, a zwłaszcza ryfampicyna). Niektóre inhibitory proteazy i niektóre leki przeciw retrowirusom zwiększają (np. indinawir) lub zmniejszają (np. ritonawir) stężenie substancji czynnych złożonych hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych we krwi. Inny rodzaj interakcji stanowi zaburzenie krążenia jelitowo-wątrobowego estrogenów, które prowadzić może do przyspieszenia wydalania substancji czynnych i zmniejszenia skuteczności doustnych preparatów antykoncepcyjnych. Interakcję taką obserwuje się np., kiedy lek (np. cholestyramina) łączy się ze związkami sprzężonymi estrogenów z żółci albo, kiedy następuje osłabienie rozkładu związków sprzężonych przez bakterie jelitowe (np. po zastosowaniu niektórych antybiotyków - ampicyliny albo tetracykliny). Zmniejszenie skuteczności działania antykoncepcyjnego stwierdzono przy jednoczesnym stosowaniu preparatu Cilest® i ryfampicyny oraz preparatów dziurawca zwyczajnego. Opisywano interakcje z topiramatem, barbituranami, fenylobutazonem, solą sodową fenytoiny, karbamazepiną. Możliwe jest wystąpienie interakcji z gryzeofulwiną, ampicyliną, (troglitazonem) i tetracyklinami.\" Psss....Tak, to jest normalne - ULOTKA...To raczej nie jest skutek uboczny sam w sobie, tylko po prostu organizm przyzwyczaja się do hormonów...Musi minąć najpóźniej do 3 opakowania, jeśli nie minie idź do lekarza...Ja tak nie miałam... dziewczynabonda...No jakby było z Tobą bardzo źle, to lepiej odłożyć niz się męczyć...A badania a wątrobę musisz \"zażądać\", bo w twoim przypadku jest to jeszcze bardziej konieczne, skoro tam cie boli... Twoja_królewna...\"Wiem, że tabletki należy brać o ustalonej godz.\"--->Nie godzinie tylko porze! \"w ulotce pisze że należy je przyjmować do 12 godz. a w razie gdy minie 12 godz. przyjąć pierwszą jak najszybciej a kolejną o ustalonej godz.\"--->Ja mam napisane to samo...Ale wiem od lekarza, że w takim przypadku trzeba się zabezpieczać dodatkowo 7 dni...Bo zapomniałam kiedyś przy Cilest jednej i się pytałam jak to jest dokładnie... \"Najgorsze jest to, że wczoraj uprawiałam sex bez dodatkowego zabezpieczenia, a przez moje zaniedbanie może być bardziej prawdopodobne to, że wpadliśmy :/\"--->No nie dobrze, ze nie pomyślałaś o dodatkowym zabezpieczeniu:o...Ryzyko raczej wzrosło:o ayradevill...Ja też mam taki sam dzwonie jak alarm na tabletki:P \"no wiec namieszałaś dziewczyno jeśli miałaś dni płodne\"--->Ogólnie nie ma dni płodnych przy anty, ale przez pominięcie tabletek mogło być różnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaaa... Nie skończył we mnie, ale prawdopodobieństwo zawsze jakieś jest prawda? Dopiero się załuje, jak zrobi się jakąś głupotę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blblblblblbl
hej, mam pytanie. od 8 miesiecy biore yasminelle, wszystko wporzadku, nigdy nie zapomnialam tabletki. Ostatnio bylam chora i wymiotowalam godzine po jej wzieciu, wymiotowalam przez pol nocy wiec zeby nie zwymiotowac nastepnej, wzielam kolejna nastepnego dnia, czyli juz po 12 godz. Byl to 2 tydzien, stosunku nie uprawialam wczesniej, pozneij tez przeczekalam ponad tydzien. Zauważylam jednak u sibie przez kilka dni obfite uplawy ranoo. Czy myslicie ze to moze byc skutkiem tej pominietej tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kutikulla
mam pytanie .... wczoraj wzielam tabletke a dzisiaj sie pomylilam bo myslalam ze wczoraj zapomnialam i wzielam jeszcze jedna.... i teraz nie wiem czy dzisiaj mam wziasc jeszcze jedna....?? bo ta pomylona tabletka co dzisiaj wzielam jest 4 godziny wczesnej od pory co zawsze biore.... czy tez 4 godziny robia duza roznice i konieczne jest wziecie kolejnej tabletki o normalnej porze...?? dodam ze to 2 tydzien blistra..... z gory dziekuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuskaaa...
czesc :) mysle aby brac tabletki i tak czytam wasze wypowiedzi zanim sie zdecyduje ;] hehe musze byc pewna swojej decyzji :) zastanawiam sie tylko jak to jest z ta 7 dniowa przerwa... chodzi mi o to ze ta przerwa jest co 21 dni i 7 dni krwawienia a okres pozniej mam normalnie czy jak to jest? bo ja mam okres co 27 dni. Moze to oczywiste pytanie ale prosze o pomoc :) aha a wy jak sie czujecie po tabletkach? bo ja boje sie ze bede miala jakies dziwne objawy :) no ale chyba warto sprobowac :) z gory dziekuje i pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×