Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość malenka2906
Mam mały problem. Spoznilam sie z wzieciem tabletki o 1h 10 min. Czy teraz jest mozliwe ze cos bedzie po stosunku odbytym 3h wczesniej? Ostatnio zdaza mi sie o 20 min spozniac z tabetka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stany depresyjne
mam pytanie.. jestem po zazyciu jednego opakowania Novynette i mam wrazenie ze mam stany depresyjne.. non stop placze o nic, jestem nerowowa czasem nieobecna w towarzystwie i moje pytanie brzmi czy wiecie moze czy to minie czy od razu zmienic tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stany depresyjne
zaobserwowalam u siebie stany depresyjne, jestem po zazuciu jednego opakowania Novynette, sa to moje pierwsze tabletki, czy waszym zdaniem one mina czy musze od razu zmienic tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia87...NIE, nie działają równie dobrze! Musisz się teraz przez 7 dni zabezpieczać dodatkowo...ULOTKA!! Przeczytaj to będziesz wszystko wiedziała... czekolada........Podobno jest możliwe, że można mieć okres będąc w ciąży, ale jest to podobno trochę inny okres niż zwykle...To znaczy pewnie niekoniecznie tyczy się to kobiet, które zwykle mają słaby okres, takie mogą nie zauważyć różnicy...Ale jeśli kobieta przeważnie ma obfity, to wtedy ma słaby albo samo plamienie...Tak tu dziewczyny mówiły...Obrzmiały brzuch i piersi mogą być powodem krwawienia po prostu, a nie od razu ciąży:)Poza tym piszesz, ze bierzesz dopiero drugie opakowanie, więc powinnaś wiedzieć, że przy pierwszych trzech opakowaniach mogą się dziać różne rzeczy...Poczytaj ulotkę może... karolina.21...\"Poprzednie opakowanie brałam w wakacje.\"--->Mam rozumieć, że miałaś przerwę, tak? \"powinnam wziąć o 15 ale czasami zdarzyła się 18, raz nawet 19, później znów 15.\"--->Możesz się spóźnić z przyjęciem 12h...ULOTKA! Jeśli w składzie tych tabletek nie ma składnika, który osłabia działanie tabletek anty(patrz ulotka anty), to nie masz się czy martwić, bo to oznacza, że nie osłabiają tabletek anty... \"Myślicie, że jestem bezpieczna?\"--->Jeśli postąpiłaś tak jak masz napisane w ulotce i jest też napisane, ze jeśli tak postąpisz, jesteś bezpieczna, to znaczy, ze jesteś...Ja nie wiem co masz w ulotce i jakie tabletki bierzesz więc Ci nie napiszę co i jak, bo ja mogę mieć w ulotce coś innego na ten temat...Tabletki się różnią tym samym ulotki też mogą... \"ten preparat brany w czasie przerwy\"--->Tak jak pisałam wyżej - Jeśli w składzie tych tabletek nie ma składnika, który osłabia działanie tabletek anty(patrz ulotka anty), to znaczy, ze nie osłabiają... \"pewna nieregularność brania podczas poprzedniego opakowania\"--->Też pisałam już - Możesz się spóźnić z przyjęciem 12h, chyba, ze masz w ulotce napisane coś innego... \"te wymioty (po których wzięłam kolejną tabletkę)\"--->No spójrz co masz w ulotce... maleńka2906...O matko!Ulotki oczywiście panna nie czytała!!A czemu do jasnej cholerki??Przecież masz napisane, ze możesz się spóźnić nawet 12 h!! 333...Po co Ci dwa niki? stany depresyjne...W czasie 3 pierwszych opakowań może się tak dziać, to jeden ze skutków ubocznych...Jeśli Ci to bardzo przeszkadza to idź i powiedz o tym lekarzowi, on albo zmieni albo coś doradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnaaaaaaaaaaaaaaa
to znowu ja pisze, na poprzedniej str pisalam ze rozpoczelam nowe tabletki anty i mam mdlosci (myslalam ze to zatrucie ,ale jesc moge wiec to chyba od tablet)no ale wczoraj i dzis znow jednak te mdlosci jeszcze mam no i rozpiera mnie caly brzuch to takie uczucie jak ma sie okres:(czy to tez od tabletek? czytalam skutki uboczne ale tam nie maa boli brzucha i podbrzusza,tylko jak juz to mdlosci albo skurcze brzucha... dzis bede brac 6 tabletke, ciekawe kiedy to przejdzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stany depresyjne
dzieki za odpowiedz.. chodzilo mi tylko o odpowiedz na pytanie czy zawsze juz tak bedzie czy tylko na poczatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutnaaaaaaaaaaaaaaa...Ja Ci odpisałam na tamtej stronie na to co wcześniej napisałaś... To jest zapewne od tabletek, te mdłości, bo w sumie zawsze mdłości występują, no może prawie zawsze, ale przeważnie...Mnie się wydaje, że te bóle podbrzusza też mogą być od tabletek...Przejdzie w czasie 3 pierwszych opakowań, jeśli nie, idź do lekarza...A jeśli teraz Ci to bardzo przeszkadza, to idź już teraz do ginekologa, może Ci zmieni tabletki... stany depresyjne...To, czy tak będzie zawsze, to się okaże, nie da się tego przewidzieć na przód...Musisz poczekać...Może się tak dziać przez 3 pierwsze opakowania i to jest normalne, ale może się przedłużać i wtedy lepiej iść i pogadać o tym z ginekologiem, bo po co się męczyć, a jak chcesz to przecież już możesz iść i powiedzieć, że źle się czujesz i chcesz zmienić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnaaaaaaaaaaaaaaa
no ja wiem dziekuje za odp:) ale te bole brzuchowe sa chwilami okropne:(na dodatek dzis ok 20 zaczal mnie kluc jajnik, mam nadzieje ze to tez od tabletek...a nie cos gorszego np zapalenie przydatkow,bo juz to przerabialam dwa razy:(:(:(nie chce po raz kolejny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutnaaaaaaaaaaaaaaa...To może lepiej idź już tera do lekarza, lepiej wykluczyć coś niż olać i się nabawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orange-orange
czy skutkiem ubocznym moze byc bol jajnikow???maila tak ktoras????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orange-orange...Nie wiem, ja tak nie miałam...Co masz w ulotce?..Poza tym nie sugeruj się innymi, bo to nie ma żadnego znaczenia...Którąś jajniki mogą boleć od tak, a którąś, bo ma coś z jajnikami...W takich sprawach się nie porównuje, bo każda ma inny organizm i inaczej reaguje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orange-orange
no w ulotce ja nic nie mam o jajnikach...ale podobno ulotka ulotce nie rowna wiec pytam:)moze ktoras wyczytala w swoich tabletkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tampararam
ja mialam bol jjajnikow pytalam sie ginekologa, mowil, ze to normalne, wiec spokojnjie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjoooooolllllkkkkkka
mam pytanie, wydaje mi sie ze moge tak zrobic ale dla pewnosci moze ktoras tak robila i da sobie rece uciac ze tak mozna: a mianowicie planuje z opakowania wziac 20 tabletek po czym zrobic 7dniowa przerwe, chyba nie zaszkodzi prawda? bo wazne jest tez 7dni przerwy? wiem ze mozna na bank wiecej niz 21,ale czy mniej tez?? chyba tak, co? dzieki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orange-orange...No ale Ci właśnie napisałam wyżej, żeby się nie sugerowała innymi...Nic to nie znaczy, że któraś w swojej coś wyczyta, bo Ty możesz mieć inny powód bóli niż jako skutek uboczny...W czyjejś ulotce w innych niż Twoje tabletki może być napisane, że ból jajników to skutek uboczny i Ty będziesz sądziła, według czyjejś ulotki(nie swojej), że to skutek uboczny, a okaże się, ze coś Ci jest...Wiesz o co mi chodzi?:) tampararam...No właśnie, najlepiej zapytać lekarza:) jjjjjoooooolllllkkkkkka...Nie zaszkodzi...Możesz tak zrobić, tylko tak jak napisałaś, konieczne jest zrobić 7 dni przerwy...Przerwy nie można wydłużyć, jeśli chce się mieć pełne zabezpieczenie... Nie ma za co :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orange-orange
oki dzieki:)do lekarza sie wybiore ale nie wiem czy w przyszlm tygodniu czy dopiero po okresie...poczekam do piatku i jak sie pogorszy to zadzwonie sie umowic...a jak nie to pojde po okresie bo i tak musze isc do kontroli czy w koncu pozbylam sie infekcji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buska
DO aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa - Witam! Wypowiadam sie na tej stronie poraz pierwszy :) choc bardzo czesto czytam o czym piszecie:) Mam taki problem i mysle ze Ty aaaaaaaaaaaaaaaa moglabys mi pomoc, gdyż widzę że pomagasz wielu zmartwionym dziewczetom. Otóż jestem w trakcie ( 2 opakowania, a dzisiaj polknę o godzinie 21 tablete nr 13 ) brania tabletek antykoncepcyjnych Novynette. Kiedy bralam pierwsze opakowanie to zapomnialam lyknać siodma od konca tabletke czyli 15 normalnie. ominelam ja gdyz skaplam sie po 12 godzinach i wieczorem zazylam kolejna czyli 16 i tak o konca opakowania. Nie wiedzialam ze w tym wypadku mam nie robic przerwy siedmiodniowej (gdyz byla to siodma tabletka od konca i nie robi sie przerwy) , no a ja nie swiadoma tego zrobilam ja. Po tej przerwie zaczelam kolejne opakowanie no i wtedy zapomnialam z kolei 3 tabletki wziac. i od tego czasu juz bralam regularnie codziennie. Jak juz wspomnialam wyzej teraz jestem na 13 tabletce. A CALY PROBLEM TKWI W TYM ZE KOCHALAM SIE WCZORAJ Z CHLOPAKIEM OK GODZINY 21.20 I CHWILE PRZED TYM WZIELAM TA TABLETKE ZGODNIE Z GODZiNA o ktorej zawsze biore A ON SKONCZYL W PELNI WE MNIE!!nigdy tak nie robilismy, i on spuszczal sie oczywiscie po za mna. To byl taki pierwszy raz. I teraz nie wiem czy moge byc w ciazy czy nie? Wiem ze moge panikowac ale czytalam tu rozne opinie i dziewczyny wypowiadaly sie ze od 1 ntabletki jest sie zabezpieczonym. Ale ja mam watpliwosci wlasnie przez te zapomnienie 3 tabletki z tego opakowania no i zrobienie przerwy ktorej nie powinno byc. AAAAAAAAAAAAAAAA pomoz mi prosze i podnies na duchu bo juz nie wiem co mam myslec. Jak to jest czy jesli sie bierze i jestem zabezpieczona to znaczy ze mozna sie kochac do konca bez zadnych konsekwencji? (dzidziuś) czekam na odpowiedz i serdecznie z gory dziekuje POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfetka_252
hej dziewczyny ja ma takie pytanie, brałam tabletki antykoncepcyjne i postanowilam je odstawic przerywając w połowie opakowania czyli na 14 tablece a następnie kochała sie z chłopakie do końca i teraz nie wiem czy moge byc w ciąży? bo jak to byla 14 tabletka to wypadałoby na 14 dzien cyklu czyli jajeczkowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfetka_252
hej dziewczyny ja ma takie pytanie, brałam tabletki antykoncepcyjne i postanowilam je odstawic przerywając w połowie opakowania czyli na 14 tablece a następnie kochała sie z chłopakie do końca i teraz nie wiem czy moge byc w ciąży? bo jak to byla 14 tabletka to wypadałoby na 14 dzien cyklu czyli jajeczkowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfetka_252
hej dziewczyny ja ma takie pytanie, brałam tabletki antykoncepcyjne i postanowilam je odstawic przerywając w połowie opakowania czyli na 14 tablece a następnie kochała sie z chłopakie do końca i teraz nie wiem czy moge byc w ciąży? bo jak to byla 14 tabletka to wypadałoby na 14 dzien cyklu czyli jajeczkowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfetka_252
hej dziewczyny ja ma takie pytanie, brałam tabletki antykoncepcyjne i postanowilam je odstawic przerywając w połowie opakowania czyli na 14 tablece a następnie kochała sie z chłopakie do końca i teraz nie wiem czy moge byc w ciąży? bo jak to byla 14 tabletka to wypadałoby na 14 dzien cyklu czyli jajeczkowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
buska cholera jasna dziewczyno ULOTKA,nalezy ja wkuc na pamiec jak 10 przykazan!! sama biore novynette i tam jak byk jest napisane,ze JESLI PRZERWA W BRANIU TABLETEK JEST WIEKSZA NIZ 36 GODZIN ANTYKONCEPCJA MOZE BYC ZMNIEJSZONA,A TY ZAPOMNIALAS 3 TABLETEK czemu ludzie nie mysla... powiem Ci,ze ja na Twoim miejscu bym sie bardzo martwila,bo nie dosc,ze zrobilas przerwe,ktorej nie powinno byc,to ominelas 3 tabletki,czyli nie bylas zabezpieczona. gratuluje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
buska cholera jasna dziewczyno ULOTKA,nalezy ja wkuc na pamiec jak 10 przykazan!! sama biore novynette i tam jak byk jest napisane,ze JESLI PRZERWA W BRANIU TABLETEK JEST WIEKSZA NIZ 36 GODZIN ANTYKONCEPCJA MOZE BYC ZMNIEJSZONA,A TY ZAPOMNIALAS 3 TABLETEK czemu ludzie nie mysla... powiem Ci,ze ja na Twoim miejscu bym sie bardzo martwila,bo nie dosc,ze zrobilas przerwe,ktorej nie powinno byc,to ominelas 3 tabletki,czyli nie bylas zabezpieczona. gratuluje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczekrrrrr
piszecie o tych ulotkach....chyba nie mialyscie w reku ulotki minisistonu tam to nic nie ma:)bo jest malutka stanowi 1/20 tego co np mozna znalesc w cilescie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
gosiaczekrrrrr wiem,ze niektore ulotki sa 'biedne',moja tez jest srednia w porownaniu z innymi,ale najwazniejsze rzeczy tam sa czyli jak brac,co zrobic jak sie nie wezmie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orange-orange...:) buska...Elo...\"Nie wiedziałam ze w tym wypadku mam nie robić przerwy siedmiodniowej (gdyż była to siódma tabletka od końca i nie robi się przerwy) , no a ja nie świadoma tego zrobiłam ja.\"--->Czemu nie przeczytałaś ulotki? \"Po tej przerwie zaczęłam kolejne opakowanie no i wtedy zapomniałam z kolei 3 tabletki wziąć.\"--->Trzeciej, czy trzech zapomniałaś? I jak zapomniałaś to wzięłaś potem zastępczą w czasie 12h? \"I teraz nie wiem czy mogę być w ciąży czy nie?\"--->Po pierwsze, w czas o to pytasz...Najpierw się pyta, a potem robi a nie na odwrót...Po drugie, zawsze możesz być w ciąży, bo zawsze istnieje ryzyko 1%... \"dziewczyny wypowiadały się ze od 1 tabletki jest się zabezpieczonym\"--->No jest tak, jeśli przestrzega się zasad... \"Ale ja mam wątpliwości właśnie przez te zapomnienie 3 tabletki z tego opakowania no i zrobienie przerwy której nie powinno być.\"--->Gdybyś czytała ulotkę, nie miałabyś problemu teraz... \"Jak to jest czy jeśli się bierze i jestem zabezpieczona to znaczy ze można się kochać do końca bez żadnych konsekwencji?\"--->Zawsze jest ryzyko 1% nawet jeśli idealnie przyjmujesz tabletki - Przeczytaj w końcu ulotkę, bo nic o tabletkach nie wiesz...Niestety nie mogę Cię podnieść na duchu, bo nie wiem czy nie wzięłaś trzeciej czy trzech tabletek i czy wzięłaś w czasie 12 h zastępczą... smerfetka_252...\"postanowiłam je odstawić przerywając w połowie opakowania czyli na 14 tabletce\"--->Konsultowałaś to z lekarzem, czy sama sobie to wymyśliłaś? \"a następnie kochała się z chłopakiem do końca i teraz nie wiem czy mogę być w ciąży?\"--->To znaczy po jakim czasie od odstawienia?...Zawsze możesz być w ciąży, bo ryzyko jest zawsze równe 1%...Jeśli się przestrzega wszystkich zasad... \"bo jak to była 14 tabletka to wypadałoby na 14 dzień cyklu czyli jajeczkowanie?\"--->W czasie brania tabletek nie ma jajeczkowania...Jeśli odstawiłaś 14 dnia to do 15 dnia byłaś zabezpieczona do godziny tej o której bierzesz plus 12h...Bierzesz tabletki co 24h i masz 12h na spóźnienie się, więc do tej pory anty działają...Poza tym czasem przykro mi, ale trzeba myśleć... torunianka-i-tyle...To się przede wszystkim uzgadnia z lekarzem... GosiaQ...\"A TY ZAPOMNIAŁAŚ 3 TABLETEK\"--->Nie wiadomo czy trzech czy trzeciej... gosiaczekrrrrr...no ok, jeśli się nie ma czegoś w ulotce to się pyta tutaj, tylko wiesz co?Pyta się przed bzykaniem a nie po...I zamiast najpierw myśleć potem robić to robią na odwrót, a potem lament skąd i dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
no tak... czytanie ze zrozumieniem sie klania ;) ale kurde dziewczyno,najpierw sie czyta ulotke i problem tkwi w tym,ze zrobilas przerwe,ktorej byc nie mialo,wiec hmm tego zabezpieczenia moze nie byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona26.
Witam. Chcę zapytać czy któraś z was używała pigułek Mercilon, albo czy przechodziła przez to co chcę napisać niżej. Kończę pierwsze opakowanie a co zauważyłam, koszmarnie bolą mnie piersi a mój popęd seksualny spadł prawie do zera. Niby to mogą być skutki uboczne ale czy aż tak mocno? Czy to się z czasem może zmienić czy kiedy będę je brała zawsze będę się tak czuła? Możecie mi jakoś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona26.
Witam. Chcę zapytać czy któraś z was używała pigułek Mercilon, albo czy przechodziła przez to co chcę napisać niżej. Kończę pierwsze opakowanie a co zauważyłam, koszmarnie bolą mnie piersi a mój popęd seksualny spadł prawie do zera. Niby to mogą być skutki uboczne ale czy aż tak mocno? Czy to się z czasem może zmienić czy kiedy będę je brała zawsze będę się tak czuła? Możecie mi jakoś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×