Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

Gość
hej dziewczyny!! Ja na razie kreski nie mam ale za pierwszym razem miałam okropną krechę i to utrzymuje się ona jeszcze po porodzie przez jakiś czas zanim zniknie ale moja koleżanka nie miała wcale krechy A co do rutinoscorbinu lekarz powiedział że nie jest dobre nadmierne zażywanie bo uszczelnia naczynia krwionośne i również łożysko ja brałam przez kilka dni i powiedział że wystarczy Juulka miałaś napisac co z tym ZUS-em wyszło Aurelia pocieszyłaś mnie trochę, bo ja idę do gina po 15.11 ale nawet nie chcę myśleć co będzie jak wejdę na wagę.......Fakt że przez ostatni tydzień brzusiu urósł i to sporo............. pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
co do cerutinu, lekarz pozwolił mi brać i nic nie mówił o szkodliwości...w aptece pytałam się drugi raz i pani powiedziała że w ciąży można, ciekawe?? Magda77, badanie moczu wyszło lepsze niż kiedykolwiek (robiłam nawet posiew bo nie uwierzyłam i wyszedł ujemny). Julka, właśnie co z tym zusem?? Mnie od kilku dni pobolewa brzuch, nie wiem sama czy to jelita czy co? nawet żołądek mnie boli...buu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renacia
Czesc, Wlasnie rzed chwila bylam na badaniach ciekawe co pokazą... Zastanawiam sie tylko czy nie powinnam jeszcze raz zrobic toxoplazmozy - I raz robilam na poczatku i wyszlo ze ni mam przeciwcial. Robilyscie ten test powtornie? Bo to troche drogie ale moze lepiej sprawdzic. Dzisiaj ide do lekarza to sie zapytam ale co Wy sądzicie. Rutinoscorbin bralam jakis czas temu podobno mozna... Ciekawe co dzisiaj powie lekarz i cyz bedzie mi robil usg, czy polowkowe nastepnym razem. Teraz jest 20 tydzien wiec moze lepiej w 24 . ALe zdam sie na niego... Po poludniu odbiore wyniki to moze napisze jeszcze cos. A wieczorem wizyta u gina... Tyle na razie Pa,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enka76
hej ! Pogoda dzisisaj trochę lepsza, i ja czuję sie juz lepiej.Dzięki moni271 za rady, faktycznie czosnek i rutinoskorbin oraz wapno -pomagają!!NA szczęście nie mialam wysokiej gorączki, ani gardlo mi nie wysiadło!Pytałam sie lekarza i polecił mi poprzednio rutinoskorbin, paracetamol ma gorączkę. Aurelia,dzięki za odpowiedź! Magda77, jeśli juz teraz boli cie kręgosłup- to radze zacząć go gimnastykować-tak samo miałam w poprzedniej ciąży. Teraz juz ćwiczę codziennie rano ok. pół godzinki leniwych ćwiczeń rozciagających, podawana była strona parę dni wczesniej, chyba na noworodku.pl są te ćwiczenia!To pomaga! Dziewczyny, którym wydaje sie ,że duzo przytyły, nie martwcie się tym teraz ja poprzednio też bardzo duzo przytylam i wszystko powoli udało mi sie zrzucić! Pamiętajcie tylko o rozciągającej się szybko skórze i kremujcie się rano i wieczorem-koniecznie! Pozdrawiam wszystkie!Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
renacia, powodzenia na wizycie!! enka, ja się kremuję rano i wieczorem ale mi skóra schodzi (z cycorków i z brzucha)-czy wy też tak macie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki Co do moich przypadłości ciążowych, to nie mam jeszcze żadnej kreski, ani siary, skóra mi nie schodzi, staram się reguralnie smarować, bo trochę swędzi. Tak w ogóle, to czuję się piękna w ciąży 🌻. Włosy mi się mniej przetłuszczają, mogę je myć nawet co 3 dni, cera jest gladsza, owłosienie (wszędzie:-) ) jest mniej uciążliwe. Wąsika nie musiałam depilować od początku ciąży, bo go po prostu nie ma, a no nóżkach też włochy nie rosną. Utyłam 3kg, ale wszystko poszło mi w brzuszek (niektórzy mówią, że nawet zaszczuplałam po twarzy), więc się czuję zgrabna. Plecki czasem bolą, ale to raczej pod koniec dnia, coż tego się nie przeskoczy:-( Ale brzuszek nie boli, nawet wiązadła, więc noce przesypiam (też bez siku) :-) No żyć nie umierać, tak to ja mogę w ciąży chodzić:-) Co do rutinoskorbinu, to przez moje początkowe krwawienia musiałam go brać z 3 miesiące (bo uszczelnia naczynia), nic sie nie działo jeśli chodzi o skórcze, za to np. nie krwawią mi dziąsła, ani nosek, co się ponoć często zdarza... Caluję was cieplutko kochaniutkie 👄 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enka76
moni271, ja wieczorem po prysznicu używam oliwki niva, a rano balsamu z Avonu do suchej i jest o.k- nie schodzi mi skóra, chyba,że rano zapomnę się posmarować.A co ty uzywasz?A wy dziewczyny jakie kosmetyki na brzuszki stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka chyba będe musiała zacząć uprawiac tą gimnastykę. Chociaż strasznie mi się nie chce bo jestem leniem przeogromnym:). A co do kosmetyków to oliwka bambino, a od dziś (bo zakupiłam) Balsam Avonu. Pozdr.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia - świetnie że dobrze się czujesz. Ja niestety zaczynam chyba w końcu czuć że jestem w ciąży. Męczę się szybko, po całym dniu za biórkiem i potem na stojąco w kuchni bolą mnie nogi szczególnie pod kolanami, wiązadła się rozciągają od tygodnia i boli, a do tego się wczoraj czymś zatrułam bo od rana mam rozwolnienie, ból żołądka i mdłości. Jak by tego wszystkiego było mało to mój Jarek od poniedziałku 2 tygodnie spędza na szkoleniu, wraca tylko spać i cały czas jestem sama. Cieszę się że ty się dobrze czujesz bo mam nadzieję że mi też przejdzie. enka - ja używam na wieczór balsamu ujędrniająco - nawilżającego Soraya, a rano balsamu z owsem z Avonu bo szybciej się wchłania. Miałam taż żel przeciw rozstępom Billenda i był świetny ale dla mnie za drogi (20zł za 150ml). Nie wiem jak ciebie ale mnie skóra na brzuchu nie swędzi wcale za to zrobiła sie strasznie sucha na rękach, nogach i twarzy i muszę używać koszmarnych ilości balsamów i kremów. Własy się nie przetłuszczeją nawet 4dni i w ogóle chyba wysycham. Przytyłam 1,5km ale nie należę do szczuplaczków więc to lepiej że nie tyję teraz. Jaszcze zdążę w 8 i 9 m-c. Ważne że dzidzia rośnie. Mi schudły przedramiona i uda w obwodzie a w brzuch idzie. Mam nadzieje że jeśli będę mieła rozstępy to nie wielkie bo dbam o skórę. Moja mama nie dbała i ma straszne rozstępy, ale wtedy nie było takich kosmetyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
Ja najpierw używałam oliwki Jonson, ale strasznie swędziała mnie skóra, kupiłam balsam przeciwrozstępom Avena (200ml za 48zł) i początkowy efekt super, jednak po tygodniu, skóra mimo że swędzieć przestała to zaczęła schodzić...zauważyłam że brzuch mi dość urusł i piersi się powiększają może moja skóra nie wytrzymauje?? Włosy mogę myć raz na tydzień i tak nie widać przetłuszczania (wcześniej myłam co 2-3 dni). Mam jednak gorszy problem, okazało się że w posiewie wyszła bakteria i teraz bardzo się boję żeby dzidziusiowi nie stała się krzywda :( mój doktorek na urlopie i chyba muszę iść do innego... Miała któraś z was jakąś bakterię w ciąży?? Nie wiem skąd mi się przyplątała, nie współżyjemy z mężem od początku (zakaz gina) więc chyba z powietrza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda78
Witam, Wpisuję dane mojej dzidzi do tabelki. NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię amadzia.....01.03.2006.......22............3..........Tczew.....córeczka...... enka76......01.03.2006.......22............7..........Konin...............?............? Aurelia22....01.03.2006.......22............8..........Gorzów..........synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......22.............5..........Warszawa......synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......22.............8..........Gdynia.........córcia Paula Niunia_77....05.03.2006......22............2,5........Lublin....synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......18.............6..........Poznań............?...........? Słonko1335..17.03.2006. .....18............_0,5 .......Szczecin...córeczka ..Alicja moni271......18.03.2006.......19............6..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......19............2...........Dublin.............?..........? renacia.......19.03.2006.......19...........4...........Poznań.............?..........? Paula78.......20.03.2006.......8.............0...........Wrocław..........?...........? mi28 ..........21.03.2006.......19............5..........Lublin..............?...........? Mysz_31......21.03.2006.......11............0........Warszawa..........?...........? moni78........21.03.2006.......15............2..........Lublin..............?...........? Marta76......22.03.2006.......19............2,5........Rzeszów..........?..........? Aga28.........27.03.2006.......19............1,5........Kutno..............?..........? Evi83.........10.03.2006........20............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Sabcia.........24.03.2006.......17............3,5..........Krosno............?..........? agniecha_79..16.02.2006......22............4-5.......Rzeszów..........?..........? Co do dolegliwości to siary jeszcze nie mam, kreskę diść jasną od pępka w dół, plecy bolą coraz bardziej. Ale najważniejsze, że na połówkowym USG gin powiedział, że nasza dziewuszka jest okazem zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nie czytałam - przepraszam nic nie pisałam - przepraszam miałam dwa dni na załatwienie paszportu dla męża i takich innych cudów,ale obiecuję,że jutro raniutko jak moja Weronika pójdzie do szkoły już a ja sobie włączę Renatę Przemyk,zrobię sobie kakao...na spokojnie przede wszystkim Wam wszystko opiszę, bo wtedy padłam jak muszka owocówka wieczorem a od wczoraj miałam młynek ...a nastepnie Was poczytam.... A nie chciałam pisac byle jak. Obiecuję....jutro rano.Słowo! Kolorowych ,muszę się kłaść bo mój dzidziuś jak siedze to się znęca nade mną i wysyła mnie spać kopiąc gdzie i co się da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moni - ja miałam bakterię w moczu w 3m-cu. To była tzw. bakteria kałowa. Gin powiedział że można się tym zaqrazić samemu od siebie bo ona noamalnie występuje w jalitach i podczas kompieli w wannie mozna się zarazieć jak organizm jest osłabiony. Ja na początku bułam osłabiona i pewnie wtedy. Kazał mi kompać się pod prysznicem żeby woda nia roznosiła tej bakterii bo ona w ciąży jest bardzo zjadliwa. Brałam przez tydzień Amoxiklaw a potem Furagin i wszystko się wybiło. W następnym posiewie nic nie było a ten antybiotyk w ciąży jet nie szkodliwy. Tylko ja mialam zrobiony antybiobram do posiewu i od razu było wiadomo na jakie antybiotyki bakteria jest wrażliwa. Nic na ślepo. Musisz koniecznie to leczyć. A teraz ja potrzebuję pomocy!!!!!!!!!! Od wtorku boli nmie żołądek, odbija mi się i mam biegunkę. Czy w ciąży to coś znaczy, bo wiem że raczej zaparcia są. Może coś jest nie tak z dzidzią. Nic nie jadłam takiego co by mogło mi tak zaszkodzić. Skąd może być ten ból i biegunka i czy muszę już lecieć do lekarza, czy może to niegroźne i minie. POMÓŻCIE PROSZĘ !!!!!!!!! Bardzo sie tym martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam mamuski po dlugiej mojej nieobecnosci :) ale juz sie pojawiam i nadrabiam straty :) co u mnie?? mala kopie coraz bolesniej i czasami to juz nie jest przyjemne... czuje sie generalnie dobrze...pomijajac szybkie meczenie sie to nie mam zadnych boli itp. aga - prawdopodobnie masz niezyt zoladkowo-jelitowy ktory trwa od 24h-72h. w tym okresie nawet calkowity niedostatek stalego pozywienia (prze 1 lub 2 dni) nie powinien zaszkodzic dziecku, pod warunkiem ze zostanie uzupelnione zapotrzebowanie na plyny to jest cyt. z biblii ciazowej ;) jednak jesli nie bedzie Ci to mijac to zglos sie do lekarza. co do kremow na rozstepy to ja uzywam dove ujedrniajacego a algami i na strategiczne miejsca fissan, ktory jest tlusty jak cholera pachnie malo zachecajaco ale ponoc czyni cuda ;) dzis ide do mojego gina zobaczymy co mi ciekawego powie :) aaaa...robilam sobie badania we wtorek i jeszcze wszystko miesci mi sie w normach choc troche spadlo od ostatniego badania... cieplutko pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strasznie Ci dziękuję za odpowiedź Pysiu bo koszmarnie się denerwuję. Jak mi dziś do końca dnia nie przejdzie to pójde do gina tydzień wcześniej bo miałam iść w przyszły piątek. No ale będzie dużo wolnego więc po co mam się martwić. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga - czytam o twoim zatruciu - idź do lekarza, jeśli biegunka ci nie przechodzi i jest ostra, wiem, że może kazć ci iść do szpitala na dyżur i podłączyć kroplówkę, żebys sie nie odwodniła. poza tym weź węgiel - to można i pij miętową herbatkę. jak ci dzisja nie przejdzie to zadzwoń do gina. przechodziłam to na początku ciązy... to są zalecenia mojego lekarza ze swojej strony, wiem że pomaga picie dużej ilości wody, niegazowanej, cienka harbata, ciepła i bez cukru. można też na biegunkę - tak mówiła pani w aptece i mi zawsze pomagało - smecta. smakuje paskudnie, ale pomaga :) kuruj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
aga, robiłaś badanie moczu ostatnio? pewnie też trzeba wykluczyć obecność białka w moczu, ale prawdopodobnie tak jak piszą dziewczyny to jakiś nieżyt jelit, ja mam problem z jelitami odkąd wypiłam tak dużo soku z buraków, wczoraj byłam nawet w szpitalu bo już sama nie wiedziałam czy to coś z dzidzią, lekarz mnie zbadał i powiedział żeby brać nospę (ale ja nie mam biegunki od dwóch dni, teraz tylko brzuch mnie boli), najlepiej wybierz się do lekarza. Na moją bakterię dostałam macmirror...mam nadzieję że to ją załatwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martha24
Witam Mam termin na 1 marca ale już lekarz wspomina o lutym bo dziecki jest ... spore wyniki badań jak na razie super, dzisiaj piłam glukozę i myślałam że nogi wyciągnę;-) sama słodycz jedynym problemem jest to że mam krew Rh - i będę musiała mieć zastrzyk. Mój synek rośnie jak na drożdżach;-))) pozdeawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej dziewczynki!! Aga jak biegunka jest bardzo ostra to można uzupełniać niedobory traconych elektrolitów i soli mineralnych specjalnymi płynami dostępnymi w aptece np. Gastrolit tylko nie wiem czy w ciąży można ale podejrzewam że nie ma przeciwskazań a tak wogóle to jednak jak do jutra nie przejdzie to chyba lepiej iśc jednak do lekarza czasami nawet warto podejść do lek. pierwszego kontaktu. Trzymaj się bo na pewno męczy Cię to cholerstwo strasznie tak jak mnie i moją dzidzię kaszel chociaż na szczęście zanika . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki, wiecie, co coś takiego pierwszy raz mnie spotkało. Wczoraj stoję w łazience i jak mnie coś nie ukłuje w środku na dole, chciałam usiąść, ale nie mogłam, bo kuło bardzo...poszłam do sypialni położyłam się na chwilkę, od razu jak ręką odjął. Wstałam po minucie i ok...Tak sobie myślę, że to Maksio mnie chyba w szyjkę kopnął, albo gdzieś i dopiero po chwili zluzował, jak się położyłam i przepłynął...:-) Dziwne:-) Aga - wiesz co, lepiej idz do lekarza z tymi biegunkami. Wiem, że kobieta w ciąży powinna się odżywiać jakby miała chory żołądek, uważać bardzo...Skonsultuj to lepiej Pysiu - fajnie, że jesteś, jak tam Twoje małe, nie wpisujesz do tabelki? buziaczki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię amadzia.....01.03.2006.......22............3..........Tczew.....córeczka...... enka76......01.03.2006.......22............7..........Konin...............?............? Aurelia22....01.03.2006.......22............8..........Gorzów..........synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......22.............5..........Warszawa......synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......22.............8..........Gdynia.........córcia Paula Niunia_77....05.03.2006......22............2,5........Lublin....synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......18.............6..........Poznań............?...........? Słonko1335..17.03.2006. .....18............_0,5 .......Szczecin...córeczka ..Alicja moni271......18.03.2006.......19............6..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......19............2...........Dublin.............?..........? renacia.......19.03.2006.......19...........4...........Poznań.............?..........? Paula78.......20.03.2006.......8.............0...........Wrocław..........?...........? mi28 ..........21.03.2006.......19............5..........Lublin..............?...........? Mysz_31......21.03.2006.......11............0........Warszawa..........?...........? moni78........21.03.2006.......15............2..........Lublin..............?...........? Marta76......22.03.2006.......19............2,5........Rzeszów..........?..........? Aga28.........27.03.2006.......19............1,5........Kutno..............?..........? Evi83.........10.03.2006........20............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Sabcia.........24.03.2006.......19............3,5..........Krosno............?..........? agniecha_79..16.02.2006......22............4-5.......Rzeszów..........?..........? uakyualniłam troszkę tabelkę tylko kilogramy bez zmian bo nie mam wagi w domu ale chyba wolę nie mieć lepiej załamać się raz na miesiąc niż częściej. A tak wogóle to mi też wszystko idzie w brzuch i ja używam kremu gerber na rozstępy i na razie ani nie swędzi ani nie schodzi skóra Pyśka co to za códotwórczy fissan bo niedłuo kończy mi się mój krem i może warto zmienić?? Napisz coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To było tak : Przyjechałam dużo za wcześnie / 40 minut / i czekam.Na korytarzu siedża już 3 kobiety z czego wiek dwóch z nich wykluczał ciąże. Pytam więc kobiety obok mnie do któego gabinetu czeka.Okazało się ,że też do co ja.Pytam na którą godzinę.Na 12:00 ja miałam wezwanie na 12:40.Rozluźniłam się po czym kobieta pyta mnie który raz jestem,ja że pierwszy - ciąża.Ona mówi,że ona też !!!! ciąża i że jest już 3 lub 4 raz.Pytam od kiedy jest na zwolnieniu a Ona mi mówi,że od lipca tak jak ja.Myslałam,że jak raz się pójdzie to koniec kropka. Pan doktor się spóźniał....i spóźniał.......i spóźniał.........zaczynałam spać.Łapałam juz tą fazę,ze kiwała mi sie główka na boki.Gorzej....zaczynała mi sie kiwac głowa i zaczęłam podczas tego kiwania otwierać usta.....:) :) :) :) To tytułem wstępu lekko żartobliwie Pan sie spóźnił.PRZEPROSIŁ ładnie i wezwał mnie pierwsza chyba dlatego,że jechałam aż 40 km. Weszłam : Dzień dobry - dzien dobry Podałam ubogą dokumentację mojej ciąży A pan do mnie : Przepraszam Panią najmocniej ...to ten głupi system. Ma pani - mam nadzieje swiadomośc,że to wina systemu. Mówią ,że to komputery ale przecież ktoś te komputery programuje prawda. Kilka pytań o ciążę .Wymiana zdań.Kilka cennych wskazówek na przykłąd na temat mojego niskiego ciśnienia i niskiego cukru.Byłam tam może 4 minuty.No przesadzam max. 7. I to tyle. Żadnego badania,sprawdzania - nic. Szalenie kulturalny pan. Byłam bardzo mile zaskoczona. Ale wiem że wzywać mogą po kilka nawet razy.Wyobraźcie sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
Julka, to mnie nastraszyłas z tymi wezwaniami, ja nie dostałam teraz wypłaty bo pewnie doktorek nie zdążył przed urlopem wysłać moich dokumentów (na razie mnie nie wzywali), i postanowiłam że nawet jak mi każą przyjechać to ja ich chętnie zaproszę do domku-siedzę cały czas-właściwie leżę... A teraz tabelka: NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię amadzia.....01.03.2006.......22............3..........Tczew.....córeczka...... enka76......01.03.2006.......22............7..........Konin...............?............? Aurelia22....01.03.2006.......22............8..........Gorzów..........synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......22.............5..........Warszawa......synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......22.............8..........Gdynia.........córcia Paula Niunia_77....05.03.2006......22............2,5........Lublin....synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......18.............6..........Poznań............?...........? Słonko1335..17.03.2006. .....18............_0,5 .......Szczecin...córeczka ..Alicja moni271......18.03.2006.......20............6..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......19............2...........Dublin.............?..........? renacia.......19.03.2006.......19...........4...........Poznań.............?..........? Paula78.......20.03.2006.......8.............0...........Wrocław..........?...........? mi28 ..........21.03.2006.......19............5..........Lublin..............?...........? Mysz_31......21.03.2006.......11............0........Warszawa..........?...........? moni78........21.03.2006.......15............2..........Lublin..............?...........? Marta76......22.03.2006.......19............2,5........Rzeszów..........?..........? Aga28.........27.03.2006.......19............1,5........Kutno..............?..........? Evi83.........10.03.2006........20............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Sabcia.........24.03.2006.......19............3,5..........Krosno............?..........? agniecha_79..16.02.2006......22............4-5.......Rzeszów..........?........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jullka - jakie dostałaś wskazówki na temat niskiego ciśnienia, bo ja od początku ciąży mam ok. 110/65 , a czasmi nawet mniej. Mój gin powiedział że niktórym kobietom to się zdaża i że mogę pić słabą kawę, albo lampkę wina czasmi jak kręci mi się w głowie. Powiedz coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Uspokoiłam się trochę myśląc że to tylko żołądek. Biegunka narazie się zatrzymała. Ja przez ostatnie dni mam biegunkę ale tylko rano. Dziś tak pomyślałam że to moze woda, bo tydzień temu przeprowadziliśmy się do wynajętego mieszkania na 2 m-ce, aż wykończymy pokoje w nowym domu. To może zmiana wody. Jak jestem w pracy i piję herbatę to nic mnie nie gania, a jak wieczorem w domu się napiję to rano mam rewolucję. Dziś jem tylko bułeczki z masełkiem, a na herbatę kupię 5 litrów wody mineralnej i zobaczymy. Maże się juz nie pojawi. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie, a do lekarza pójdę jak nic się nie poprawi. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, ja też mam dokładnie takie ciśnienie 110/60, czasem nawet 100/60 i mi doktor powiedział, że jest ok... Tylko puls mam wyższy, około 80/min, ale podobno tak do 100/min to można przeżyć:-) A więc mam niskie ciśnienie? 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niskie masz, bo norma to 120/80, ale puls masz dobry. Ja taki zawsze miełam i żyję. Ciśnienie podobno po ciąży się samo unormuje. Lepsze podobno takie bo za wysokie trzeba leczyć, a niskiego się nie leczy. Kawusię można tylko ja walczę dziś z żołądkiem więc nie piłam i spać mi się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renacia
Czesc Dziewczynki. Jak bosko ze juz piatek... i cztery dni wolnego.... Wczoraj zrobilam badanie i w zasadzie w szystko w normie ale hemoglobiny troche malo (choć jeszcze miesci sie w prawidlowej). Lekarz zalecil jednak dodatkowe żelazo... (zjem pare śróbek i nakrętek i bedzie dobrze ;) Glukoza ok, mocz tez. Na badaniu wszystko super - wielkość dzidzi idealna i wiercila sie niesamowicie - machala raczkami i nozkami, potem ssanie palca - wiec naprawde wspaniale przezycie. Lezki mi lecialy ... Ale nie udalo sie zobaczyc czy to chlopiec czy dziewczynka (wstydniś/a jakis - odwrocil sie!) Wzrost wagi tez ksiazkowy (wg. lekarza :( ) Na wizyte przygotowalam liste pytan wiec lekarz sie troche zalamal ale chetnie na wszystko odpowiedzial... hi,hi i zaprosil mnie na badanie usg 3D za dwa tygodnie. Super! Jedyne zastrzezenie - to pobral mi jakas probke do zbadania bo mu troche bakteryjnie wygladalo... Wiec pewnie znou jakies "dowcipne" tabletki bede musiala sobie zaaplikowac... niecierpie tego. Aha pytalam o to twardnienie czy dretwienie brzucha - normalne - do 10 razy dziennie jest ok. Bo tez czasami tak mam i to strasznie głupie uczucie - szczegolnie jak jade samochodem. Pyśka, Ty dzisiaj idziesz do Gina - to sie trzymaj Niunia - ja tez mam niskie cisnienie i lekarz nic nie mowi Aga - dobry pomysl z ta woda mineralna, mam nadzieje ze CI przejdzie. No to buziaczki dziewczynki i do zobaczenia po weekendzie bo ja wyjezdzam. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, 🖐️ :D No, nareszcie weekend, i to kilkudniowy, ech. :) W końcu naprawdę odpocznę. Z kremów na rozstępy wybrałam ten Gerbera dla kobiet ciężarnych i karmiących. 25zł, nie narzekam. Mam do Was pytanie: jak można obejść łykanie zaleconego przez gina żelaza? Bo wiem, że od tabletek żelaza wypadają zęby, a ja mam dość kruche i raczej nie chcę się na to narażać. Poradźcie mi: co jeść i z czym, żeby uzpełnić niedobory żelaza (feminantal łykam). Pozdrawiam i uciekam, bo piękna pogoda. Miłego popołudnia babeczki i dzieciaczki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×