Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lajla

Cambridge-czy ktos stosował?

Polecane posty

Witam! Uprzejmie donoszę,że straciłam na wadze 4,30kg i 7,5 cm w pasie. Nic nie piszecie, dlaczego? Pozdrawiam [kwiatek[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mons
nie wiem, ale jakos nie wierze w te cudowne diety... co gorsza, moja przemiana materii nie pozwala mi nawet przy stosowaniu regularnych i dlugotrwalych glodowek osiagnac rezultatu, jaki bym sobie zyczyla:( Coz, chyba juz taki moj lajf:( Z drugiej jednak strony nie umiem sie pogodzic ze swoim wygladem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mons Napisz coś o sobie. Może ciągłe głodówki doprowadziły do obniżenia poziomu przemiany materii. Taki jest skutek ciągłego odchudzania. Trzeba co jakiś czas powoli wracać do normalnego jedzenia , bo to przyspiesza spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mons Napisz coś o sobie. Może ciągłe głodówki doprowadziły do obniżenia poziomu przemiany materii. Taki jest skutek ciągłego odchudzania. Trzeba co jakiś czas powoli wracać do normalnego jedzenia , bo to przyspiesza spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Zagladam caly czas na ten topic i jakos mam wrazenie, ze coraz mniej piszecie... Szkoda, bo ja planuje zaczac Cambridge ok.3.02. i takie wsparcie by mi sie przydalo! :) Chyba o wiele latwiej sie odchudzac grupowo. ;) Goraco pozdrawiam, tez bym chciala stracic tyle cm co Wy! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! izopa nic sie nie martw ja tutaj cały czas zagladam i sadze , ze inne dziewczyny tez. Zaczęłam 3 tydzień na DC i jestem bardzo zadowolona z wyników, moze nie są tak spektakularne jak u innych dziewczyn, ale i tak mnie cieszą. Moje obawy zwiazane z niskim cisnieniem na szczęście sie nie sprawdziły i cały czas czuje sie świetnie, no może jestem troszke osłabiona, ale na to pwenie mają wpływ papierosy :( Troszkę mnie martwi skóra, która nie chce sie ściągac, ale mam nadzieje, ze guam mi na to pomoże. BasiaK i rucia i inne dziewczyny gdzie się podziewacie? Lai czyżby dalszy ciąg remontów? Elzunia też nic nie pisze :( Jedyna maba cały czas nas wspiera za co należy jej sie 🌼 Pozdrawiam wszystkie nieobecne i całuje te które jeszcze tu zagladaja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lai
Witajcie. Zaglądałam, ale nie miałam siły odpisywać, zresztą ciągle jestem osłabiona. Dorwała mnie grypa, w dodatku przez dwa pierwsze dni choroby musiałam być w pracy. Odchudzanie i gimnastyka muszą poczekać. Lajla - świetnie, że jesteś zadowolona i nie dokucza Ci to ciśnienie, pamiętam, jak się tego obawiałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lajla Dzięki za kwiatek. Przesłałabym Ci uśmiech, ale ciągle nie umiem tego zrobić. Jeżeli jesteś trochę osłabiona, to może Ci się wypłukały - potas i magnez. Łykaj przez 2 dni te 2 pierwiastki i zaobserwuj czy poczułaś się lepiej. Trzymajcie się kruszynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżunia
czesc dziewczyny!!!! jestem, jestem.... no tak prawie codziennie(jak mam dostep do komputera) i czytam o waszych "zmaganiach" Tak jak pisałam ze wysłałam zamowienie+karta zdrowia i czekam na pierwsza porcyjkę DC na 1 tydz.... no cóż dalej sobie czekam... moze poczta zawiodła i cos sie tam "zacięło" po drodze? poczekam do jutra a jak nic, to zadzwonie do Centrum DC w W-wa i spytam, (najwyżej przeslę 2 raz ale juz faxem z pracy) Lajla- alez to ogromny sukces te 7,5cm w pasie! ..tez bym tak chciała a kilogramy? coż może nie miałs "nadwagi" tylko tak "profilaktycznie" organizm oddał to co było mu zbedne? dobre i to ...najwazniejsze że Ty jestes zadowolona- ja bym była bo chce "zrzucić6kg ...ciekawe czy mi sie uda Maba- biore witaminy codziennie(C, A, PP, Mg, drożdze itd-taki zestaw) czy przy DC moge je brac normalnie? No nic POZDAWIAM gorąco! i dalej "trzymam kciuki" za Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elżuniu DC ma wszystkie witaminy i mikroelementy w ilościach zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia i dodatkowo nie należy już nic przyjmować do momentu przejścia na dietę 1000cal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maba, mam pytanie do Ciebie. Przygotowuje sie na razie psychicznie do Cambridge. :) W lutym zaczynam. Niepokoje sie tylko troche tymi mrozami i grypa. W zeszlym roku zima zaczelam diete Cambridge i po trzech dniach zachorowalam. Musialam odstawic diete ze wzgledu na antybiotyk. Boje sie, zeby znowu sie to nie powtorzylo, bo chyba taki oslabiony organizm jest bardziej narazony na infekcje. Mozna temu jakos zapobiegac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izopa No cóż , na przeziębienie i grypę nie mamy wpływu. Nigdy nie wiadomo kiedy nas dopadnie. Spróbuj , szczególnie w pierwszym tyg. odchudzania bardziej o siebie zadbać, cieplej ubierać się, taka bardzo niskokaloryczna dieta to przecież szok dla organizmu. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majusia
Cześć dziewczyny! Od jakiegoś czasu śledze Wasze poczyniania i musze przyznać, że jestem pod wrażeniem:) Ja też chciałabym schudnąc i zastanawiam się nad DC . Powiedzcie mi, czy łatwiej jest wytrwac niz przy innych dietach. Bo niestety mam bardzo słabą wole:( Mam tez pytanie do Maby : mam 22 lata, 155 cm wzrostu i waże 48 kg, chciałabym schudnąć 5kg. Czy ta dieta jest odpowiednia( stosowałam inne, ale bez rezultatu), ile może potrwać zrzucenie tych 5 kg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majusia Masz wskażnik BMI = 20. Czyli masz idealną wagę do wzrostu. Nie możesz schudnąć bo Twój organizm wie , że to jest dobra waga. Zresztą nie masz z czego chudnąć. Prawidłowa masa tkanki tłuszczowej wynosi 10-20% masy ciała, u kobiet może być 5-7% więcej. Pamiętaj, że w tkance łuszczowej jest pewna ilość kobiecych hormonów i pozbywając się całkowicie tkanki tłuszczowej możesz doprowadzić do zaburzen hormonalnych i z czasem do bezpłodności. Konsultanci DC mają ścisłe zalecenia komu mogą sprzedać dietę, Ty nie kwalifikujesz się do odchudzania. Nie radzę Ci też odchudzać się innymi dietami, bo jak już pisałam , każda dieta MOŻE doprowadzić do efektu jo-jo, wię po co psuć to co jest dobre, a Twoja waga jest DOBRA. Przemyśl to wszystko i kochaj siebie taką jaką jesteś, a jesteś idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majusia
Dziękuję za odpowiedz. Wiem, ze nie waże dużoi, ale jestem bardzo niska i dlatego NAPRAWDĘ jestem przy kości!!! Cwicze, ale mam bardzo dużo tłuszczu na udach i biodrach, a do tego mam bardzo zaawansowany cellulitis:( I troche mam nadzieję, że zrzucenie kilku kilogramów pomoże mi go zmniejszyć!!! A co do współczynnika BMI to wiem, że waże prawidłowo, ale jednak chciałabym schudnac, by sie poczuć lepiej i wreszcze - po 2 latach praerwy wyjść na plaże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do majusi
moja droga sluchaj madrej Maby. U Ciebíe to sie nazywa ANOREKSJA! czy wiesz co to znaczy? nieakceptowanie siebie z powodu nadmiaru tluszczu, ktorego nie ma! a ktory widzi chora osoba. Schuniesz 5 kg, bedziesz dalej uwazala, ze sadlo ci wisi, ze nie mozesz sie pokazac na plazy i w dyskotece, ze wszyscy patrza na twoja skorke pomaranczowa.........i bedziesz walczyc z kolejnymi piecioma..... To tak jak z fatomorgana! widzisz cos czego naprawde nie ma i czego inni nie widza. Jesli nas tu nie sluchasz, skontaktuj sie z psychologiem, pozdrowienia, znajdz jakies hobby, zajmij sie czys, nie wpatruj sie w siebie,uismiechnij sie, powiedz, ze jestes ladna, szczuplutka , chlopaki sie ogladaja, nie lubia wieszakow,i chcesz byc . Czy nie mam racji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do majusi
to mialo byc: i chcesz byc zdrowa. Koniecznie zapisz sie na gimnastyke, basen, zobaczysz jak sie poprawi sylwetka i bedziesz mogla jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majusia Jeżeli Cię tak natura stworzyła, że masz grubsze uda i biodra niż resztę ciała to niewiele możesz na to poradzić. Przy odchudzaniu to tak wygląda , że chudniesz w biodrach i pasie 1 cm., a w udach 0,5 cm lub mniej. Jeżeli schudniesz np. 5 kg to w talii możesz stracić ok. 5 cm, w biodrach 4, 5 cm, a udach 2,5 cm . Może to się odbić na urodzie górnej części ciała - chude ręce i twarz, wystające żebra itp. , czyli niewiele poprawisz wygląd ud, a pogorszysz wygląd góry. Rozumiem, że chciałabyś wyglądać jak modelki, ale to niewielu osobom to się udaje, one już się urodziły z taką budową szkieletu, że są wąskie, długie i lekkie. Możesz natomiast zadbać o wygląd ud, masując je, szczypiąc, używając odpowiednich balsamów i gimnastykując się. I nie wpędzaj się w kompleksy, bo przecież nikt nie jest doskonały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majusia Jeżeli Cię tak natura stworzyła, że masz grubsze uda i biodra niż resztę ciała to niewiele możesz na to poradzić. Przy odchudzaniu to tak wygląda , że chudniesz w biodrach i pasie 1 cm., a w udach 0,5 cm lub mniej. Jeżeli schudniesz np. 5 kg to w talii możesz stracić ok. 5 cm, w biodrach 4, 5 cm, a udach 2,5 cm . Może to się odbić na urodzie górnej części ciała - chude ręce i twarz, wystające żebra itp. , czyli niewiele poprawisz wygląd ud, a pogorszysz wygląd góry. Rozumiem, że chciałabyś wyglądać jak modelki, ale to niewielu osobom to się udaje, one już się urodziły z taką budową szkieletu, że są wąskie, długie i lekkie. Możesz natomiast zadbać o wygląd ud, masując je, szczypiąc, używając odpowiednich balsamów i gimnastykując się. I nie wpędzaj się w kompleksy, bo przecież nikt nie jest doskonały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Bardzo sie ciesze , ze zrobił sie tutaj jakis ruch bo było smutno jak nikt nie pisał :) Maba ja mam do Ciebie pytanko,moja waga jakos dziwnie nie chce przekroczyć tej magicznej liczby 60 ,czy to znaczy, ze juz wiecej mi na wadze nie ubedzie?Straciłam w sumie 6 kilo, po prawie trzech tygodniach. Chciałabym stracic jeszcze te moje 2 kg, zeby wazyc 58 i wiecej juz nie chce , ale te 2 kilo!!!!!!!!! Pozdrawiam serdzecznie wszystkie na DC i te, które nadal czekają na diete ,buziaki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lajla Czasami organizm robi nam na złość i waga zatrzymuje się. Nie znaczy to, że nic się nie dzieje / jeżeli nie podjadasz/. W tym czasie ubywa ciała w centymetrach - sprawdź to. Potem nastąpi duży spadek wagi. Czasami tak trzyma 1 tydz., a moją siostrę i mnie trzymało tak 3 tyg, to było nasze pierwsze odchudzanieDC, więc była rozpacz, wściekłość. Teraz już wiem, że to się zdarza. Jeżeli jesteś po 3 tyg. diety to powinnaś przejść na mieszaną , a potem na 1000 cal, więc przy wychodzeniu powinnaś jeszcze zrzucić ok. 1,5 kg. Przy wychodzeniu z diety dobrze jest rozpocząć gimnastykę. Bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maba dziekuje bardzo teraz rozumiem, ze musze troszke poczekac na spadek wagi i zacznę cwiczyc, chociaż nie jest to moje ulubione zajecie ;) Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordita
Cześć dziewczyny!! Pierwszy raz się odzywam choć już od pewnego czasu śledzę Wasze wypowiedzi na forum. Gratulacje dla wszystkich osób silnej woli, którym udało się szczęśliwie przebrnąć przez dietę. Ja też jestem na DC, ścisłej, już 11 dzień, i sama sobie sie dziwię, że udało mi się wytrwać. Nigdy wcześniej nie stosowałam żadnej diety,bo wydawało mi się, że nie będę w stanie wytrwać. Pierwszy tydzień DC nie był łatwy, ale teraz jest na prawdę OK. Jestem jednak zaniepokojona jedną rzeczą, z którą chciałabym się z Wami podzielić. Liczę na odpowiedzi/rady. Jak mówię to już 11 dzień i rygorystycznie przestrzegam diety, a schudłam jedynie 3 kg i to w pierwszych 6 dniach. Od tego czasu waga NIE DRGNĘŁA, co bardzo mnie martwi!!! Dodam, że mam ok.160cm wzrostu, przed dietą ważyłam 57,5kg, teraz 54,5. Mabo, może Ty mogłabyś mi odpowiedzieć dlaczego schudłam tak mało i, przede wszystkim, dlaczego od 4 dni nie schudłam nic a nic?? Pozdrawiam wszystkich i niecierpliwie czekam na jakieś komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gordita Jeżeli nie masz na sumieniu podjadania to powinnaś chudnąć. Niewielki procent odchudzających się pań chudnie szybciej w cm. niż w kg. Sprawdzaj centymetrem , czy ubywa Ci ciała. Następną przyczyną może być gospodarka wodna organizmu. Stres, podróż, nagły wysiłek fizyczny lub tuż przed okresem zatrzymuje się woda i na wadze nie widać ubytku kg. To może być nawet 1 - 2 kg. Także owoce, a szczególnie cytrusy / nawet 2 plasterki cytryny do herbaty/ mogą zaburzyć proces spalania tłuszcu przy DC. 3 kg. w 6 dni to dużo, może organizm wyrównuje sobie tempo chudnięcia. I jeszcze jedno, osoby grube chudną szybciej, bo mają z czego chudnąć, Ty nie należysz go osób grubych więc ten proces może być wolniejszy. Wsłuchaj się w swój organizm, waż się, mierz się , będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordita
Serdecznie dziękuję za odpowiedź! Zrobiłam błąd, że nie mierzyłam się od samego początku.Może rzeczywiście należę do tej niewielkiej grupy osób, którym szybciej ubywa w centrymetrach niż na wadze. Czuję po spodniach, że są luźniejsze, ale trudno mi stwierdzić o ile. Co do podjadania to na prawdę tego nie robię, o cytrynie też już zapomniałam, bo czytałam, że nie należy jej spożywać podczas diety. Jestem kilka dni po okresie, więc gromadzenie wody z tego powodu też nie wchodzi w rachubę. Pocieszyłaś mnie, że 3 kg przy mojej wadze to nie jest tak mało. No, ale mam nadzieję, że coś się jeszcze ruszy i będzie więcej. Tymczasem będe się mierzyła. Słuchaj jeszcze jedno: przy wychodzeniu z diety ścisłej , kiedy stopniowo zaczyna się konsumować coraz więcej kalorii, zalecane jest rozpoczęcie gimnastyki. Problem w tym, że nie bardzo mam czas, zeby zapisać się na fitness: praca, studia podyplomowe, urządzanie nowego mieszkania (nadzorowanie ekipy,kupowanie materiałów itd) sprawiają, że jak mam trochę czasu dla siebie to najchętniej spędzam go w ciepłym mieszkanku z moim chłopakiem. Czy gimnastyka jest absolutnie konieczna, żeby nie wystąpił efekt jo-jo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimnastyka nie jest konieczna, ale dobrze robi, bo zwiększając kaloryczność jedzenia zwiększasz spalanie . Dobrze robi też spacer energicznym krokiem, lekka gimnastyka w domu. Najważniejsze, żeby cały proces wychodzenia z DC przeprowadzić solidnie wg. schematu, a potem nie objadać się. Trzeba jeść 5 posiłków dziennie, systematycznie nie dopuszczając do dużych przerw między posiłkami, żeby nie dopadł nas głód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska
1981 Dieta Cambridge, oparta na niskokalorycznych odżywkach białkowych, rozprowadzanych w systemie sprzedaży bezpośredniej. Zanim zakazano dystrybucji tych napojów, 30 wycieńczonych grubasów zmarło na zawał serca. To przekopiowalam z forum Onetu. Co Wy na to???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro przeczytałaś to na Onecie, to pewnie czytałaś też wypowiedź Centrum Diety Cambridge, że nie jest to ta sama dieta co 20 lat temu. Obecna dieta ma wszystkie niezbędne atesty. Przeprowadzone też były w Polsce badania kliniczne DC w Instytucie Żywienia i Zywności w W-wie zakończone pozytywną opinią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia_Kasienka
witajcie:)) wszytskie dzielne i walczace pozdrawiam bardzo serdecznie.bardzo sie ciesze ze znalazlam ten topic bo akurat tego bardzo potrzebuje. od wczoraj stosuje Diete Cambridge. mam pomieszany zetsaw.na razie na smaki nie narzekam:)) Mam goraca nadzieje ze mi ta dieta pomoze. O swojej wwadze wyjsciowej nie wspomne, mam wiecej niz Rucia gdy zaczynala niestety :(((( uzbieralam sobie.dwie ciaze, ciaglke diety ktore konczyly sie efektem jo jo. tak bardzo wierze ze wreeeeszcie mi sie uda. tak bardzo tego chce.... napiszcie mi dziewczyny, jak zachowuje sie cialo?skora?? bo boje sie ze zacznie obwisac itp... czy stosujecie jakies specjalne kosmetyki ityp....??? w ogole prosze o wszelkie wskazowki.. pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🌼 do kasia-kasienka, pytałaś co ze skórą,musze Ci powiedziec, ze miałam podobne obawy zwłaszcza, ze moja skóra nie jest elastyczna, dlatego kupiłam sobie zestaw guam i musze powiedziec , ze daje efekty, skóra pomalutku sie sciaga.Jak nie uzywam guamu to bardzo duzo balsamu do ciała dove z jedwabiem i tez jest dobrze.Trzymam za Ciebie kciuki !!!! Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, ogromne buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×