Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lajla

Cambridge-czy ktos stosował?

Polecane posty

Początkująca Przez pierwsze 3 dni schodzi woda, nawet do 2 kg. Spalanie tłuszczu zaczyna się czwartego dnia. Po powrocie do normalnego jedzenia znowu zatrzymuje się woda i następuje wzrost wagi , ale do 2 kg. jest to tylko woda. Twoje odchudzanie powinno wyglądać tak : 1 tydz. ścisła, 2 tygodnie dieta mieszana, 2 tygodnie dieta 1000cal. Stosując się do tego schudniesz i utrzymasz wagę. Jeszcze raz przypominam, że DC nie jest dietą dla osób szczupłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Początkująca
Maba, dziękuję Ci za odpowiedź. Czy to, że DC nie jest przeznaczona dla osób szczupłych oznacza,ze nie stracę nic? Oprócz tej wody :) Ja nie jestem gruba, ale sporo tłuszczyku zbędnego niestety mi się nagromadziło i mimo że wyglądam szczupło, pewne partie ciała bez ubrania nie są zbyt apetyczne. Czy jesli ważę 58 kg i chciałabym zejść do 55 kg to odradzasz mi DC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Początkują Każda taka niskokaloryczna dieta może doprowadzić do efektu jo-jo. Dlatego nie jest zalecana dla osób, które mają prawidłową wage, a chcą tylko trochę ją skorygować. 1 do 5 kg można łatwo stracić ograniczając jedzenie i wprowadzając więcej ruchu. Schudniesz na DC, ale musisz wychodzić z niej powoli, tak jak napisałam , a potem jeszcze jakiś czas pilnować się, więc wysiłek i koszt diety są niewspółmierne do ilości kg., które chcesz stracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Początkująca
Maba. znów dzięki:) moja waga zatrzymała sie w miejscu mimo, ze jem od dawna bardzo uwaznie i zdrowo. Liczę na DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nadal nie moge tego kupic w usa.....a tak strasznie chce...dzwonie do konsultantow ale oni nie odzwaniaja..a na stronie jest niby online...ale niestety zamowic nie moge....pomocy!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maba wczoraj na wizycie kontrolnej u ginekologa okazało się ze mam za duze ciśnienie (140/90). Na razie mam przez tydzień codziennie mierzyć cisnienie i jesli okaze sie ze ciagle utrzymuje sie na tym samym poziomie mam zgłosić sie ponownie. Nie wiadomo czy jest to związane z braniem tabletek (lekarz teraz zmienił mi tabletki) czy tez jest to rodzinne ( moja mama leczy sie na nadcisnienie od kilku lat). Czy w tej sytuacji moge pozostać na pełnej DC czy lepiej przejsc na mieszaną? Pozdrawiam ...coraz to szczuplejsza:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to już 7 dzien! Głod mi dzisiaj trochę doskwiera, ale wiem, że to dlatego, że siedze cały dzień nad książkami i za duże myślę o jedzonku ;( Jeszcze tylko tydzień ścisłej a potem mieszana i rowerek i basen i chyba tez będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni Na DC ciśnienie spada . Powinno się też obniżać w miarę straconych kg. Wg. badań klinicznych stracenie 10 kg. powoduje powrót do normalnego ciśnienia bez brania leków. W Twoim przypadku lekarz powinien znaleźć przyczynę . takiego skoku ciśnienia. Jakie ciśnienie miałaś przed odchudzaniem? Zaobserwuj czy woda Ci się nie zatrzymuje , najlepiej to można wyczuć po pierścionkach lub butach, czy nie robią się za ciasne. Jeżeli to sprawa wody to dobrze by było sprawdzić nerki. Bezpieczniej będzie przejść na mieszaną,a potem niech lekarz wypowie się co do dalszego odchudzania. Czy Twój lekarz zna DC. Czy masz taką broszurę \"Informacja dla Lekarzy\"? Jeżeli takie podwyższone ciśnienie utrzyma się to zgłoś się z tą broszurą do intermisty. Taka bardzo niskokaloryczna dieta to szok dla organizmu i organizm może zareagować ujawnieniem jakiejś wady, wcześniej nie zauważnonej przez lekarza. Dlatego tak ważny jest częsty kontakt z konsultantką. Pamiętaj, że w wątpliwych przypadkach przy odchudzaniu DC lekarz zawsze jest ostatnią wyrocznią i należy stosować się do jego zaleceń. Mam nadzieję, że to wszystko niewinny incydent. Napisz co lekarz ustalił. Zyczę zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tchnienie wiosny Będzie dobrze, tylko pamiętaj, że na mieszanej można trochę ćwiczyć, ale nie forsować się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maba raczej nie miałam problemów z cisnieniem. Do tej pory było ok. W sobotę przed świetami zaczełam odczuwać ból głowy ( przy podnoszeniu sie schylaniu, itp) myslałam że to ma związek z okresem przedświątecznym:-) Jednak ten bol utrzymuje sie cały czas. Rzeczywiście może mieć to związek z nerkami. Jak byłam małą dziewczynką :-) przeszłam ostre zapalenie. Potem w czasie pierwszej ciązy nerki znowu dały znac o sobie ( zatrucie ciązowe). Zrobię badania moczu i zobaczymy co wyjdzie. Calkiem zapomnialam ze nerki moga mieć wpływ na ciśnienie. Dziekuję Maba:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bettty_1
A ja dzis jestem na diecie 5 dzien. Mam o 2 kg mniej (pewnie woda) a na centymetrze nie widac ani cm mniej. Dlatego dziwni mi jak ktos pisze, ze juz 6 dnia ma luziejsze spodnie itp. Gotowa jestem myslec ze po prostu przestal duzo jesc i brzuszek troche opadl. Na mnie ta dieta chyba nie dziala.Glodna nie jestem to jest plus tego. Ale za to sily zero. Nawet po spacerze czy 20 minut bardzo spokojnej jazdy na rowerze, z przerwa na odpoczynek, ledwie zycje i dochoze do siebie przez godzine. Tak sobie mysle ze jesli przez 7 dni stosowania diety nie zobacze zmiany w kg i cm chyba zrezygnuje. Nie dlatego ze nie mam silnej woli, tego mam chyba najwiecej (poza tym nie znosze przygotowyac normalnych posilkow) ale dlatego ze po co katowac organizm jesli nie ma efektow? Moze ktos mial podobne problemy? I jak to sie u was skoczylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1kiki
Ja byłam na tej diecie rok temu. Schudłam 7 kg. , potem 1 kg. przytyłam. Do tej pory nie utyłam. Dieta jak dla mnie jest ciężka, brakuje smaku normalnego jedzenia. Po półtorej tygodniu, niechciało mi się jeść nawet tych trzech posiłków i jadłam tylko dwa lub jeden. Wytrzymałam 3 tygodnie. Został mi zapas zupek i koktajli, ale nie mogę się zdecydować, żeby powtórzyć. Obecnie jestem na diecie 13 dniowej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty_1 Przestań jeździć na rowerze, tylko spacery. Na Dc powinnaś mieć dużo energii. Jeżeli jesteś słaba to sprawdź ciśnienie, może za bardzo Ci spadło. Przyczyną może być jeszcze za mały poziom potasu. Każdy człowiek jest inny i w innym tempie chudnie. Jeżeli masz już za sobą jakieś diety odchudzające to może uruchomiła Ci się tzw.\"pamięć metabiloczna\" - wygląda to tak, że organizm \"pamięta\" , że już kiedyś był głodzony, a potem dostał jeść, więc teraz postanowił przeczekać głodny okres i czeka na lepsze czasy.Jeżeli przetrzymasz to, to potem będzie gwałtowny spadek wagi. Zdarza się też , że waga idzie w dół, a w cm. nie ubywa, potem waga zatrzymuje się i wtedy centymetry lecą w dół. Bardzo rzadko zdarza się, miałam na wiele lat pracy konsult. 2 takie przypadki, że bardzo dużo ubywa w cm., a waga prawie nie drgnie. Miałam też panie, u których waga spadała co 2 tygodnie. Jest to bardzo deprymujące, staje się na wagę, tyle wysiłku i nic. 2 kg. w 5 dni to przyzwoity wynik, tak naprawdę prawdziwego chudnięcia masz dopiero 1 dzień. Spróbuj wytrwać, ale tylko pod warunkiem, że będziesz się dobrze czuła. Dobrze jest więc nie tylko ważyć się , ale i mierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni Przy chorych nerka nie można stosować DC. Przejdź na mieszaną i powoli wychodź z diety do czasu diagnozy lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maba od jutra przejde na mieszaną. Co prawda od czasu zatrucia ciązowego (11 lat temu) nie miałam jak dotąd problemów z nerkami. Ale poczekam na wyniki badan. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nadal staram sie dodzwonic do kogokolwiek...kurcze........juz psychicznie jestem bardzo nastawiona ale nie wiem czy to w ogole dojdzie do skutku....a najgorsze jest to ze nawet gdybym chciala aby mi rodzinka przyslala z polski to jest to niemozliwe......ten kraj jest po prostu do d.........pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MABA hihihi dzieki.........znowu probuje dodzwonic sie do tych amerykancow..moja cierpliwosc jest na strasznym wyczerpaniu hihih...pozdryyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tcnienie wiosny
Maba, mam do Ciebie pytanie: Czy mogę podczas ścisłej DC żuć gumę bez cukru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty_1
dzieki Mamba jesli chodzi o potas to na wszelki wypadek biore po 1 tabletce rano i wieczorem, rowerem jezdzic nie bede nie da rady! Mam kilka pytan typu czy mozna: 1. dolac, zwlaszcza do zupki, wiecej wody niz szklanke 2. dodac do napoju, mleka 0% lub jogurtu 0% tluszczu i cukru, jesli tak to ile? 3. dodac do napoju jogurtu owocowego 0 cukru i 0% tluszczu 4. czy mozna rzuc gumy owocowe bez cukru 5.ile mozna dodac platkow owsianych do jedzenia i czy do kazdego posiku czy tylko do jednego czy dwoch? 6. co mozna dodac zeby bylo smaczejsze a co nie zaszkodzi diecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guma do żucia bez cukru i tic-tac - można. Betty_1 Możesz dawać więcej wody. Miałam klientkę, która rozrabiała dietę w 1/2 l. wody. Na moją uwagę, że to musi mieć wstrętny smak odparła z uśmiechem - ale jest dużo! Schudła 30 kg. Mleko i jogurt 0% - można - ale, żeby nie było za smaczne, bo pobudzisz apetyt. jogurty owocowe - nie. nie płatki owsiane tylko otręby owsiane, tylko w przypadku zaparć, nawet 1 łyżka na 1 posiłek. Do zup można dodawać natkę, pieprz, szczypiorek. Do napojów można dawać mniej wody, wtedy smak bedzie intensywniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatita Przykro mi, ale z ang. nie jestem za dobra. Ponadto nie wszystkie produkty znam, bo nie są u nas dostępne. Ja swoim klientkom proponuje zawsze, żeby wzięły wszystko po trochu na 1 tydzień, a potem same decydują jakie smaki najbardziej im smakują. Nie wiem jak jest u Was. U nas zupy są pakowane pojedyńczo tak jak zupki Winiar czy Knora, a na tej stronie zobaczyłam,że u Was prawdopodobnie pakowane są w puszki. Więc, żeby wszystko spróbować musiałabyś dużo puszek kupić. Podam Ci jakie smaki są u nas dostępne w kolejności od mających największe powodzenie : Zupa jarzynowa Zupa grzybowa Zupa grzybowa o smaku kurczaka Napój czekoladowy Napój owoce leśne Napój truskawkowy Zupa pomidorowa Napój cappuccino Napój waniliowy Pstatnio pojawiły się napoje czekoladowy i bananowy w kartonikach i batony - podobno dobre. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki maba...zamowilam to...przynajmniej zaczne cos...w tym sek...mam tylko jedno pytanko, bo wiem ze w tym zestawie ktory mi przysla sa rowniez batony...jezeli ja mam esc trzy porcje dziennie to gdzie mam pomisecic te batony..?..bo nie sadze aby mozna by bylo sie nimi objadac bez opamietania..moze to jest tak ze zastapia jeden posilek w coagu dnia....hmmm...pozdryyy..i maba dzieki........za dwa dni bede to miala to sie spowiem co i jak..papaptaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty_1
Oj to ja jadlam zamiast otrebow owsianych, platki owsiane i moze dlatego nie chudne! co za pomylka! diet zadnych wczesniej nie stosowalam to moja pierwsza a co do ilosci wody dodawanej, to do zupki spokojnie mozna wiecej dodac, na smaku nie straci a rzeczywscie wazne ze wiecej jedzenia dziekuje za dobre rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatita Każdy produkt to 1 posiłek, baton też. Batony są dobre dla osób w podróży, lub w pracy, gdy nie można przygotować zupy lub napoju. Z doświadczenia wiem, że zupami najbardziej można sie najeść. Nie wiem czy dostałaś instrukcję, więc podpowiem Ci jak jeść DC. Najpierw szklanka wody mineralnej, potem powoli, małą łyżeczką zupę lub napój, jedzenie należy celebrować, jeść powoli, cieszyć się że ma się tyle do zjedzenia, potem znowu szklanka wody min. Między posiłkami popijać wodę, na głód woda. Pierwsze 3 dni są trudne, potem głodu nie czuje się. Poczytaj co wcześniej pisałam, prawie wszystko już wyjaśniałam. Jak będziesz miała problemy to pisz. Powodzenia. Aha, przez moment testowana była u nas zupa szparagowa. Jest wstrętna. Nie przyjęła się w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:-) Maba odebrałam wyniki i są w normie. Byłam u dwóch lekarzy (dla porównania) i żaden z nich nie potrafiŁ powiedziec co jest przyczyna tych bóli. Wczoraj ból był tak intensywny ze miejsca sobie nie mogłam znaleźć. A dzis rano...... nic... obudziłam sie bez bólu głowy. Cisnienie też normalne. Juz sama nie wiem co mam myslec. Dzis rano dostałam okres - może to ma jakiś związek. Ale najwazniejsze ze nic mnie nie boli :-) :-) Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok...zamowienie zlozone, nareszcie.........kurcze ale tutaj widze zastoj....?..no nic..za dwa dni powinnam to dostac i zaczne...mam nadzieje ze wam jakos sie powodzi...dacie znac czy mam sie domyslac....pozdry....:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×